Kā uzņēmēji “palīdzēja” pašvaldībām pirkt elektroautobusus (+ VIDEO) 23

 
LTV Ziņu dienests | 1.marts 2026 21:01

Četrpadsmit Latvijas pašvaldībām līdz gadu mijai piegādāja elektroautobusus, kas nopirkti par Atveseļošanas fonda naudu.

Deviņi miljoni eiro nonāca tirgū, kurā nosacījumus faktiski diktējuši nevis pircēji, bet paši pārdevēji. Valsts kontroles ieskatā īpašas priekšrocības varētu būt bijušas diviem uzņēmumiem. Un viens no tiem pat palīdzējis pašvaldībai sagatavot tehnisko specifikāciju.

Šobrīd materiālus par pašvaldību pirktajiem elektroautobusiem vērtē Iepirkumu uzraudzības birojs. Bet resorisko pārbaudi sācis arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.
 
 
 
 
 

 

 

 
23 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
kio 1.marts 2026 22:31
6 0 Atbildēt

afēra pēc afēras.

Bet ir labas ziņas, aktīvi reklamējas oik atguvēji

Bet bišķiņ tomer atgādina tos viltus zvanītājus, kas vispirms izkrāpj naudu, bet pēc tam piedāvā atgūt

Rexx 2.marts 2026 6:46
4 0 Atbildēt

1. Pašvaldībām parasti nav transporta nozares speciālistu, kuri spētu sagatavot adekvātu ieporkuma tehnisko specifikāciju. Tāpēc arī tiek iesaistīti konsultanti.

2. Jau esmu ne reizi šeit izteicies par BEV,- lai cik gan ērta būtu tā vadīšana, ekspluatācija, pie tam ziemas apstākļos, nav parocīga. 

3. Ne velti konkursā pieteicās tik maz pretendentu,- acīmredzot, citi ražotāji ir savlaicīgi apzinājuši esošās problēmas, tāpēc, ņemot vērā niecīgo pasūtījumu apjomu, nevēlas iespringt uz šo problēmu risināšānu.

Lohs777 1.marts 2026 21:30
3 0 Atbildēt

-tiem izmanīgajiem ieviesēj iepirkum iepircēj uzpircēj pirdariem protams nekādu Uzvārdu nav, vane,koa?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kas padara “Latvijas Gada auto 2026” - “Cupra Terramar” par pieprasītu izvēli Latvijas auto tirgū? (+ VIDEO)

"Terramar" ir pārdotākais "Cupra" zīmola modelis un šī gada pirmajos mēnešos ar 78 pārdotiem automobiļiem ir apsteidzis tādus bestsellerus kā "Volkswagen Tayron" un "Toyota RAV4". Lasīt vairāk

 

Mazs, bet nepatīkams negadījums Dubultu prospektā pie kura vainojama ir arī nepietiekama infrastruktūra (+ VIDEO) 13

iAuto.lv sniedz savu skaidrojumu, kas, iespējams, varētu būt šīs sadursmes pamatā. Lasīt vairāk

 

Sāks darboties jauni vidējā ātruma kontroles posmi uz Liepājas šosejas un Rēzeknes šosejas 8

Šodien plkst. 8 sāks darboties jauni vidējā ātruma kontroles posmi uz Liepājas šosejas un Rēzeknes šosejas, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC). Lasīt vairāk

 

Nokritušajam dronam Ukrainas izcelsme; policija sākusi kriminālprocesu (+ FOTO) 3

Valsts policija (VP) par Latgalē nokritušo Ukrainas dronu sākusi kriminālprocesu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti