Amerikāņu auto marka "SRT" tiek likvidēta 5

Foto: Publicitātes foto

iAuto.lv | 8.maijs 2014 8:06

Līdz ar to "SRT" jaudīgākais modelis, superauto "Viper" (640 ZS), atgriežas zem "Dodge" karoga un turpmāk būs pieejams kā "Dodge Viper."

Grūti pateikt, kā nosaukuma maiņa ietekmēs „odzes” pārdošanas apjomus, taču, jādomā, ka "Fiat" to zina labāk. Aizokeāna mediji vēsta, ka "Viper Dodge" modeļu klāstam pievienosies 2015.gadā un pie pircējiem dosies pēc tam, kad tiks veikta neliela modernizācija.

Foto: Publicitātes foto

Pēdējā laikā "Viper" pārdošanas apjomi pastāvīgi kritās un martā "SRT" paziņoja, ka ražošanas līnija tiek apturēta uz diviem mēnešiem.

Šā gada janvārī un februārī tika pārdots vien 91 sportkārs, tādēļ dīleru noliktavās bija uzkrājušies 756 nerealizēti eksemplāri.

Foto: Publicitātes foto

Par "SRT Viper" ražošanas pauzi tika domāts jau pērnā gada rudenī – astoņus mēnešus pēc ražošanas starta dīleriem bija izdevies realizēt tikai 426 automašīnas, bet 565 „odzes” gaidīja noliktavās.

Foto: Publicitātes foto

Jādomā gan, ka liels pārsteigums tas kompānijai nav – arī agrāko gadu „odzes” (toreiz "Dodge Viper") pa laikam saskārās ar līdzīgu problēmu un kompānija neslēpj, ka "Viper" nekad nav bijis paredzēts plašām pircēju masām. Pēdējo 20 gadu laikā realizēti 29 000 muskuļauto, kas varbūt nav īsti tas, uz ko "Chrysler" cerēja, taču no otras puses - salīdzinoši nelielais pārdoto automašīnu skaits palīdz saglabāt sportkāra ekskluzivitāti.

Foto: Publicitātes foto

"SRT Viper" ASV tirgū maksā 102 500 dolāru, sportkārs aprīkots ar 8,4 litru desmitcilindru dzinēju, kas attīsta 640 ZS jaudu un 840 Nm griezes momentu.

Foto: Publicitātes foto

Visi komentāri

0 0 Atbildēt

pēdējā rindokpā ir atbilde. tam auto ASV vajadzēja maksāt 55000usd nevis 102000

0 0 Atbildēt

nu nē, Reini, 640 ZS par 55 000 (40 000 EUR) - tas nu būtu pārāk traki, amerikāņijau tā visu dabū par sviestmaizi

0 0 Atbildēt

Sen bija laiks. Pilnīgi pietiek ar Dodge Viper [izlaiduma gads].

0 1 Atbildēt

DodgeViperMk1 ari maksaja 50 000$

0 0 Atbildēt

Nav gadījumā pārāk plastmasīgs interjers priekš tādas cenas?

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

400 000 km Volkswagen Passat dīzelim ir nieks 23

Ja gribi ilgi braukt un tālu braukt, uz Volkswagen Passat TDI vari droši paļauties. Lasīt vairāk

Mercedes saskaras ar elektriskā GLC ražošanas problēmām 1

Mercedes-Benz saskaras ar problēmām jaunā elektriskā GLC ražošanas uzsākšanā Brēmenē, vēsta vācu mediji. Lasīt vairāk

Toyota bZ4X Touring. Latvijas apstākļiem labākais elektriskais ? (+ VIDEO)

Elektromobilis Toyota bZ4X pieejams gan ar priekšējo, gan visu riteņu piedziņu un dažādām jaudām. Taču tas nekad nav bijis universālis. Jaunais bZ4X Touring ir ne tikai ietilpīgāks, bet arī jaudīgāks par saviem radiniekiem. Lasīt vairāk

PAPILDINĀTS 20.00: Augstākās bīstamības ugunsgrēks Pārdaugavā; uzbrauktuve no Mūkusalas ielas uz Kārļa Ulmaņa gatvi ir slēgta (+ VIDEO) 17

Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē 2, noliktavā izcēlies plašs ugunsgrēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti