Zeekr 001 uzlādei pietiks ar 7 minūtēm 18

Foto: Zeekr

iAuto.lv | 6.oktobris 2025 4:59

Ar Volvo saistītais Ķīnas autoražotājs Zeekr modernizējis elektrisko sedanu 001, kas izmantojot jauno 900V sistēmu, 10-80% uzlādi paveiks septiņās minūtēs.

Viens no ievērojamākajiem uzlabojumiem salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli ir lielais 16 collu centrālais vadības ekrāns ar 3,5K izšķirtspēju, kas aizstāj iepriekšējo 15,05 collu 2,5K versiju. Šis ekrāns spēj pagriezties par 30°, pielāgojoties lietotāja vajadzībām. Komplektu papildina 13,02 collu augstas izšķirtspējas instrumentu panelis, 8 collu vadības ekrāns aizmugurē, iespaidīgs 39,3 collu paplašinātās realitātes priekšējā stikla projekcijas displejs (AR-HUD) un veseli 29 skaļruņi, kas nodrošina bagātīgu skaņas fonu.

Salona apdarē dominē ekskluzīvi materiāli – plašas virsmas klātas ar mīksto un kvalitatīvo Nappa ādu, bet centrālā konsole apvilkta ar zamšādu, radot izteikti greznu un mājīgu atmosfēru.

Aizmugurē sēdošie pasažieri var izbaudīt īpašu komfortu – sēdekļus var nolaist atpakaļ līdz pat 125°, un tie aprīkoti ar kāju un pēdu balstiem. Kāju balsts ir izstiepjams līdz 350 mm un regulējams 87° diapazonā. Priekšējiem sēdekļiem ir pieejami 20 masāžas punkti, bet aizmugurējiem – 12, nodrošinot relaksējošu braucienu ikvienā maršrutā.

Vēl viena interesanta detaļa ir digitāli vadāma jumta lūka, kuru iespējams pielāgot dažādiem zvaigznāju rakstiem, izmantojot aizmugurējo vadības ekrānu. Apgaismojumam izmantoti 500 gaismas elementi, kas stikla biezumam pievieno vienu milimetru.

4977 mm garajam un ar 3005 mm riteņu bāzi apveltītajam Zeekr 001 izmantota jaunā 900 V platforma, kas ir solis uz priekšu salīdzinājumā ar iepriekšējo 800 V sistēmu.

Piedāvājumā ir divas versijas. Aizmugurējās piedziņas modelis aprīkots ar 370 kW (489 ZS) elektromotoru un 103 kWh CATL Qilin akumulatoru, kas nodrošina līdz pat 810 km nobraukumu pēc CLTC standarta. Ražotāja dati liecina, ka aumulatoru iespējams uzlādēt no 10% līdz 80% tikai 10 minūtēs, pateicoties 6C ātrās uzlādes iespējai, bet paātrinājums no 0 līdz 100 km/h aizņem 4,98 sekundes.

Savukārt pilnpiedziņas versija piedāvā papildu 310 kW (416 ZS) elektromotoru priekšā, sasniedzot kopējo sistēmas jaudu 680 kW jeb 912 zirgspēkus. Šim modelim iespējams izvēlēties starp 95 kWh Golden Brick akumulatoru vai 103 kWh CATL Qilin akumulatoru, nodrošinot attiecīgi 710 vai 762 km nobraukumu. 95 kWh versija atbalsta īpaši ātru 12C uzlādi, kas ļauj uzlādēt akumulatoru no 10% līdz 80% tikai 7 minūtēs. Šīs versijas paātrinājums no 0 līdz 100 km/h ir tikai 2,83 sekundes, un maksimālais ātrums sasniedz 280 km/h.

Zeekr 001 var nopirkt arī Eiropā, piemēram, Nīderlandē.  

Foto: Ekrānbilde no facebook.com/carnewschina

Visi komentāri

10 0 Atbildēt

digitāli vadāma jumta lūka - tas kā, 0 ciet, 1 vaļā.

9 0 Atbildēt

Kā galvenais uzlabojums lielāks televizors Bet uzreiz iedomājos, cik ampēru strāva jāiestum iekšā, un mitrā laikā vai kāds nodrošinātu tādas strāvas nenoplūdi? Nu labi, varbūt vēl garantijas laikā ok, bet pēc 5 gadiem?

2 4 Atbildēt

Kā galvenais uzlabojums uzlāde - 7 minūtes liks aizvērt mutes pat lielākajiem čīkstētājiem un - pēc 5 gadiem būs Zeekr, kas uzlādējies 7 sekundēs - es domāju, Ķīna nav nevarīgā Eiropa - ja saka, tad dara.

7 2 Atbildēt

Ķīna ir ļoooooooooti tālu no tās anekdotiskās varēšanas, reklāma pacieš visu ... Protams Ķīna nav gluži Krievija ar savu "varēšanu", tomēr "pieturam zirgus" dziedāt slavas dziesmas ...

Ķīna daudz ko ir "varējusi" tikai tādēļ ka ir pārpirkusi daļu Eiropas utml. ražotājus uzvarot ar dempingu, diemžēl tas kas ir lēts ir ļoti nekvalitatīvs, un tad ja prasīsi no Ķīnas kvalitāti  - tas vairs nebūs lēts, īpaši tad kad Ķīna būs prasti "izdrāzusi" pārējo pasauli ar savu dempinga plānu ...

1 0 Atbildēt

Pamazām jau visi aplaužās ar Ķīnas autobūvi. Sākumā sajūsmā un tad drīz saprot kur iegrābušies. Kaut vai tas, ka ķīnieši jau štancē tik jaunus modeļus, tie vecie aiziet nebūtībā.

0 3 Atbildēt

Jums abiem - ļoti gribētos tam ticēt, taču - ka tik nesanāk kā ar Krieviju, kuras ekonomika sabruks tūlīt, tūlīt, pēc pusgada, trim gadiem, ak vai, laikam jau nekad. Sarunājam, ka pēc gada salīdzinām abu sacīto. Es palieku pie tā, ka Ķīna rullē pāri visai pasaulei un, kas to nesaprot, tas staigā rozā brillēs.

1 0 Atbildēt

Krievija ik pa laikam sabrūk. Pēdējo reizi 1998g sabruka, nu jau atkal tuvojās defaults. Krievija arī rullē, joprojām žiguļu atraugas ražo.

Te jau nav stāsts par ekonomiku, bet piedāvāto produkciju konkurences apstākļos.

1 0 Atbildēt

Sabrukt Ķīnai nekas nesabruks,t.i. sabrukt var, ja pārējā pasaules ekonomika sabruktu utml. -  bet nu jau ir palicis stipri lēnāks temps - paskaties rakstus par ogļu patēriņu, par tērauda razošanas bremzēšanos utml. Ekonmika bremzējas visā pasaulē, uz Ķīnu ar tās lētučiem tas ne uzreiz atsaucas, bet tomēr arī tur jau ir problēmu priekšvēstneši.

0 0 Atbildēt

Ķīna šobrīd aktīvi subsidē elektroauto tā, ka pat atmaksājas tos pat nepārdot.

www.youtube.com/shorts/3dIIBdyjtZI

0 0 Atbildēt

Gan jau lietas noskaidrosies un "nebūtībā" aizies ari europā ražotie iepriekšējo paaudžu elektrohlami.Cerams, ka patiesā tālākpārdošanas vērtība tiem nokritīsies zemāk par nulli un tarifs par bīstamo atkritumu utilizāciju tiks laicīgi indeksēts.

1 0 Atbildēt

Čīkstētājiem varbūt mutes aizvērsies, jo noticēs. Bet ST darbinieki ar atkārtu žokli sāks atlūgumus rakstīt.

0 0 Atbildēt

Nu ja netiek ar savu darbu galā, tad lai atlūdzās. Nāks vietā spējīgāki.

0 0 Atbildēt

Kā jau īstens komunists, tu uzskati, ka piepirstā kabinetā piņemts piecgades plāns netiek izpildīts tādēļ, ka izpildītāji ir nespējīgi. Un kā jau propagandas skolnieks, nesaproti NEKO no tā, kā darbojas elektrotīkli.

0 0 Atbildēt

Man nav jāsaprot kā darbojas elektrotīkli, tāpat kā tu nesaproti kā darbojas iAuto portāls, bet tomēr to izmanto. 

Pieprasījums rada piedāvājumu, tad atliek vien reaģēt.

Un kāda mucā esi audzis, ja nezini, ka ST izbūves darbus izpilda ārpakalpojumi, ST darbiniekam slodze vien kā saki kabinetā.

0 0 Atbildēt

Precīzi.

0 0 Atbildēt

Mans komentārs bija par Bradypus teikto.

Var jau atbraukt ar super duper uzlādei spējīgo auto, ja vien tādi uzlādes punkti būs.

2 0 Atbildēt

Kur vajag, tur būs - pieļauju, ka LV ar tās niecīgo tirgu nāksies bik pagaidīt

0 0 Atbildēt

Pilns internets ir ar Zeekr otras paaudzes auto bateriju problēmām.Bieži ir antifrīza noplūdes problēmas,un baterija neremontējas.2,5 tonnas ķīniešu auto rezerves daļas vienā čupā.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

BMW uzsāk elektriskā i3 sērijveida ražošanu (+ FOTO) 3

Vācijas autobūves uzņēmums BMW savā Minhenes rūpnīcā šonedēļ uzsācis jaunās paaudzes i3 sērijveida ražošanu. Lasīt vairāk

No 66 000 eiro - Dodge Charger atgriežas Eiropas tirgū 3

Līdz pat 670 Zs jaudīgais amerikāņu muskuļauto būs pieejams ar benzīna motoru un arī kā pilnībā elektrisks mdelis. Lasīt vairāk

Netālu no Salaspils aizdedzies kravas auto (+ FOTO) 12

Kā ziņo aculiecinieks, ap pusdienas laiku, netālu no Salaspils ir aizdegusies "fūre". Ceļš tajā vietā ir bloķēts, ieradušies ugunsdzēsēji. Tie ir tikai minējumi, taču pieliktās kāpnes un atritinātais kravas pārsegs, var norādīt uz to, ka aizdedzies piekabes saturs, piemēram, šķelda. Lasīt vairāk

Šodien (5.08) degvielai akcijas cenas: Dīzelis 1.817 un 95. benzīns 1.737 EUR! Nafta 75.6 USD par barelu (+ VIDEO) 9

Dīzelis dārgāks par 28 centiem, bet 95. benzīns par 20 centiem kopš 1. marta. Tas sanāk papildus +16.80 EUR klāt pie manas 60 l uzpildes. Atgādinām, ka 2026. gada 1. martā cenas Latvijā, Neste Lielupes DUS dīzeļdegvielai un 95. benzīnam bija 1.537 EUR. Lasīt vairāk

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti