Renault 4 E-Tech demonstrē elektriska krosovera priekšrocības (+ VIDEO) 6

TV Autoziņas speciāli iAuto | 30.jūnijs 2025 10:09

Renault 5 E-Tech ir izcils mūsdienu elektroauto paraugs. Tas saņēmis Eiropas gada auto godalgu, izpārdots jau 37 000 eksemplāros, un latviešu ekipāžas ar to lieliski pavadīja laiku Lietuvas preses rallijā. Tomēr R5 nav pārlieku ietilpīgs un tajā nav speciālas vietas uzlādes kabeļiem. Vai uz šīs platformas var radīt ko praktiskāku? Piemēram, krosoveru?

Renault 4 E- Tech arī restaurē gadiem aizmirstu populāra modeļa vārdu, šoreiz no 60. gadiem.Testa braucienā Vroclavā, Polijā uzzinājām, ka Renault 4 ir garāks par Renault 5 ne tika ārēji, bet arī riteņu bāzē jeb attālumā starp asīm. Vairāk vietas ir ne vien aizmugurē, bet arī bagāžniekā. Salīdzinot ar Renault 5, pat divreiz vairāk. Bagāžnieka vākam ir elektropiedziņa, tilpums ir 420 litri un zem grīdas ir kaste, kur salikt uzlādes vadus.

Tehnika ir tāda pati kā Renault 5 E-Tech:. 40 vai 52 kWh baterija, 120 vai 150 ZS jauda un sniedzamība līdz 400 km. Toties salonā atklājas, ka Renault 4 ir zemstūres lāpstiņas kādu R5 nav. Ar tām var izvēlēties rekuperācijas līmeni un braukt viena pedāļa režīmā neaiztiekot bremzes. Brauc krosovers citādi, jo tas ir šaurāks un augstāks par R5, turklāt riepu profils ir par vienu izmēru lielāks. Sākuma cena ir par 2000 eiro augstāka.

Piederība krosoveru klanam ir Renault 4 spožums un posts, jo formāts padara elektromobili krietni praktiskāku par R5, taču iesviež to automašīnu klasē ar ļoti daudziem konkurentiem. Laimīgā kārtā tas nav pārāk dārgs. Pēc Renault dīlera Mūsa Motors Rīga informācijas, sākot ar 29 490 eiro. Pirmās demonstrācijas automašīnas Ulmaņa gatvē būs pieejamas jau šovasar. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.

Populārākie komentāri

6 Lasīt visus komentārus →
1 2 Atbildēt

Kam tev apsilde sēdekļiem? Ziemā pa ielu ejot, arī vajag elektriskos pantalonus? Nu gan izaugusi paaudze, nevar pagaidīt 5min kamēr pakaļa uzsilda beņķi.....vai tu vecāks par mani un tavs beņķis tā arī neuzsilst?

1 0 Atbildēt

Un katram ICE vajag vietu benzīna kannai, ja nu DUS nav špannunga!

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Līdz 649 km, no 38 200 EUR - Audi A2 e-tron sagaidīsim šoruden

Vācijas autobūves uzņēmums gatavo jaunu kompaktu elektriskās piedziņas modeli, kas kļūs par zīmola pieejamāko elektroauto. Tā sākumcena būs 38 200 eiro, bet pasaules pirmizrāde paredzēta jau šā gada rudenī. Lasīt vairāk

Ekonomists: Ja augstas naftas cenas saglabāsies vairākus mēnešus, Baltijas valstis inflācijas spiedienu izjutīs spēcīgāk par eirozonu

Īstermiņā naftas cenu pieaugums neraisa lielas bažas par inflāciju Baltijā, bet, ja augstas cenas saglabāsies vairākus mēnešus, Baltijas valstis spiedienu izjutīs nedaudz spēcīgāk par eirozonu kopumā, aģentūrai LETA pauda bankas "Citadele" galvenais ekonomists Kārlis Purgailis. Lasīt vairāk

HeroCamper – kompakts bezceļu kemperis tiem, kuri dod priekšroku piedzīvojumiem (+ FOTO) 7

Dāņu ražotāja HeroCamper pieeja kempingam atšķiras no tradicionālajiem dzīvojamajiem treileriem. Tā vietā, lai piedāvātu maksimāli daudz komforta un sadzīves tehnikas, HeroCamper koncentrējas uz kompaktu, vieglu un izturīgu bezceļu piekabi, kas paredzēta aktīvai atpūtai un ceļojumiem. Lasīt vairāk

Seska ekipāža Igaunijas rallija kopvērtējumā zaudē vienu pozīciju; Latvijas fani uzmundrina Mārtiņu Sesku un Renāru Franci pirms starta WRC Delfi rallija Igaunijā (+ VIDEO)

Latvijas rallija pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis sestdien pasaules rallija čempionāta (WRC) sezonas devītā posma - Igaunijas rallija - otrajā sacensību dienā pēc vēl četriem ātrumposmiem kopvērtējumā zaudēja vienu pozīciju un atrodas septītajā vietā. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti