Latv. praktiskais kreditētais!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Vakar ziņās teica, ka auto kredīti Latvijā kopā esot laikam 320 miljoni, tas ir 50 000 tūkstoši pa 6 K katrs. Savukārt vakardienas Domburšovā par nekustamajiem tika pieminēts, ka nekustamo īpašumu kreditēšana esot dižākā Latvijas ražošanas nozare un patēriņa - apēšanas kredīti esot par kārtu lielāki, nekā ražošanas līdzekļiem un modernizācijai ņemtie. Savukārt iegādāto dzīvokļu cena ir uzpūsta un daudzi no tiem nekad par tādu cenu netiks pārdoti, ja nu pēkšņi kas notiek. Daudzi no kredītņēmājiem esot ar problēmām samaksāt tos jau pēc vienas algas nesaņemšanas. Un ja nu šitas burbulis plīst!!!

 
ingusster Reģ.: 04.12.2007
0 0 Atbildēt

Katlakalnā, 3 km pirms Ķekavas arī jaunu māju pārdod par 65k Ls...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Varat paši iedomāties, kas tās par mājām pa 60 000 latiem ar visu zemi

Tādu būvējot, nejauši būs aizmirsts par nosiltināšanu, kaut kur tecēs jumts, kaut kur fasāde būs krunkaina, nesildīs kādā telpā siltās grīdas utt. D Būs pašam nedaudz jāpielabo, teiksim, par kādiem papildus 20 000 latiem

Ir jāsaprot, ka lēti un labi nav iespējams.

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Master_D rakstīja: Paskatīsimies, kas būs martā.

Viena lieta ir ierubīt ciparu par nekustamo īpašumu. Otra - maksāt bankai līzingu, kamēr ēka stāv tukša.

To, protams, var darīt, bet ne jau gadiem.

Trešā - lielākā daļa māju 4 sale ir būvēta pa lēto. čoms uzbūvēja vispār pa lēto - materiālos iztējēja nedaudz virs 10 000. Ok, viņš pats piestrādā celtniecībā, pizģī materiālus, uz jumta onduline, māja apšūta ar plastmasas saidingu, malkas katls utt. Turklāt cēla savām rokām visu.

Un es neteikšu, ka iekšpusē tā māja būtu sliktāka par tām, ko tirgo par 100000+ latiem

Gan zem tā saidinga putjiku arī lika. Un diez vai tas plastmasas saidings būtu sliktāks nekā krutajām mājām putjiks + apmetums.

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Varat paši iedomāties, kas tās par mājām pa 60 000 latiem ar visu zemi

Tādu būvējot, nejauši būs aizmirsts par nosiltināšanu, kaut kur tecēs jumts, kaut kur fasāde būs krunkaina, nesildīs kādā telpā siltās grīdas utt. D Būs pašam nedaudz jāpielabo, teiksim, par kādiem papildus 20 000 latiem

Ir jāsaprot, ka lēti un labi nav iespējams.

Domā krutajām mājām kuras tāpat būvējuši hmm... celtnieki, nepastāv iespēja, ka vietumis siltumizolācija nebūs uzlikta.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Piekrītu, tāpēc atbalstu celt māju tikai pašam.

Gemorojs jau ir, bet vismaz zini, ko uzcelsi.

Bet tas nenozīmē reizi nedēļā vai mēnesī atbraukt apskatīties un aprunāties ar būvuzraugu. Tur sanāk teju vai dzīvot Un tas nav viegli...

Mēs paši vilkām visu ūdensapgādi, apkuri, kanalizāciju u.c. Un es skaidri zinu, cik kas izmaksā. Nevis darbs, bet gan materiāli satāda lielāko summu mājas būvniecībā.

To gan sapratīs tikai tie, kas paši ko būvē. ŠOBRĪD.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

theerny rakstīja: ss.lv ādažos saulespļavā (trizak odupurva) tiek tirgota maja zem jumta ar zemi - 45 un 60 kLs. Nem tik labak nevajag

ja nemaldos tad taas ir mazinjas skaiduplaaksnes buudinjas košās kraasaas 4 km attaalumaa no aadazu centra, Podniekos

zemes tur 3 sotkas laikam, aviize nav jeepeerk- var lasiit pa kaiminja logu

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

uudensapgaadi savilkt kaa 2 pirkstus, kanalizaacija arii nav kosmiskaas tehnologjijas, apkure- skatoties kaa apkurini

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

es vairāk par izmaksām.

Dari pats - sanāk dārgi. Prasi izdarīt speciālistiem - sanāks ļoti dārgi. Usjok?

theerny Reģ.: 08.02.2004
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja:

theerny rakstīja: ss.lv ādažos saulespļavā (trizak odupurva) tiek tirgota maja zem jumta ar zemi - 45 un 60 kLs. Nem tik labak nevajag

ja nemaldos tad taas ir mazinjas skaiduplaaksnes buudinjas košās kraasaas 4 km attaalumaa no aadazu centra, Podniekos

zemes tur 3 sotkas laikam, aviize nav jeepeerk- var lasiit pa kaiminja logu

Nea, tas krasainas skaidenes vel pirmsbuma laika pa 50kls gaja ka svaigi cepti piradzini.

Shitais ir aiz kadagas, blakus gravim kura tiek novaditas kadagas ciemata attiritie kanalizacijas udeni. Smagi melioreta zeme, jo pavasaros gruntsudenu limenis bezmaz lapstas dziluma.

te links www.saulesplava.lv/...

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Nu es neteiktu ka darīt pašam sanāk dārgi. Vajag tikai dažus galus būvmateriālu veikalos un darba vietu ar trīs mēnešu atvaļinājumu.

tipa par skolotaaju straadaat?

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

un ir arii darbavietas, kuraas var sarunaat "uz sava reekjina"

Elbruss Reģ.: 01.07.2003
0 0 Atbildēt

Es arī būvēju māju (kopā ar garāžu 200m2). Uz doto brīdi cipars ir 45KLs (bez zemes cenas un šobrīd ir ūdens, apkure, elektrība, kanalizāciju un rit iekšdarbi - sienu un logu aiļu apdare, flīzēšana, utml.), bet nu es smagi nolohojos ar pamatiem. Paņēmu "speciālistus" no malas, jo pats nejutos tik zinošs, lai uztaisītu tik svarīgu mājas daļu. Rezultātā dabūju šķībus un līkus pamatus par 14KLs, gandrīz vai tiesā gribēju viņus iesūdzēt, jo pats pēc tam to visu laboju. Ja būvē pats tad būvē. Iznāks ilgāk bet par to pats daudz ko iemācīsies.

P.S. Man ofisa darbs katru dienu no 8-17.

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Ir arī tādas darbavietas, kur visu gadu jāstrādā nav, vienīgā skāde ka rūtots skats pa logu.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Siksparnis rakstīja:

Master_D rakstīja: Paskatīsimies, kas būs martā.

Viena lieta ir ierubīt ciparu par nekustamo īpašumu. Otra - maksāt bankai līzingu, kamēr ēka stāv tukša.

To, protams, var darīt, bet ne jau gadiem.

Trešā - lielākā daļa māju 4 sale ir būvēta pa lēto. čoms uzbūvēja vispār pa lēto - materiālos iztējēja nedaudz virs 10 000. Ok, viņš pats piestrādā celtniecībā, pizģī materiālus, uz jumta onduline, māja apšūta ar plastmasas saidingu, malkas katls utt. Turklāt cēla savām rokām visu.

Un es neteikšu, ka iekšpusē tā māja būtu sliktāka par tām, ko tirgo par 100000+ latiem

Gan zem tā saidinga putjiku arī lika. Un diez vai tas plastmasas saidings būtu sliktāks nekā krutajām mājām putjiks + apmetums.

imo tur viņam ir akmens vate zem tā saidinga.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

nu tur ar visām plēvēm utt.

Es sev tā nebūvētu. Bet citreiz nav izvēles. Viņš vismz zina, no kā tā māja sastāv.

Bet nopērkot tirgošanai celtu māju, tu nezini, kas zem riģipšiem slēpjas, kā likti pamati, un kurā vietā trubas nav nosiltinātas.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Letveida pamatiem 100-150 m mājai nevajadzētu maksāt virs 10 000.

Ja veidņiem izmanto visu, kas pa rokai (vecas skapju durvis, palešu sastāvdaļas utt) tad var pat par 4000 ieliet.

Ja būvē vieglas konstrukcijas māju (karkaseni, guļbūvi utt) tad vispār ar stabveida pamatiem var iztikt, kas izmaksā relatīvas kapikas.

Nopērc resnāko kanalizācijas trubu, izroc bedri, saber šķembas, iespraud bedrē trubu, piebāz ar armējumu, pielej ar betonu un stabveida pamats gatavs

Metodika aprakstīta Novika grāmatiņās (must have, ja ceļ māju)

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Ja es celtu sev (bļe nav laika ), kalkulācijas sanāca ap 60 000 latu līdz atslēgai (zeme ir).

Bet tas no labiem materiāliem, bez plēvēm, ekoloģiski un ar dakstiņu jumtu, iekšējo apdari un ikeas mēbelēm.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

ne visur viņi ir vajadzīgi. Ja ir laba grunts - imo naudas šķērdēšana.

Protams, ja grunts nav viendabīga, vai, pasarg Dies, purvs - tad jā.

Un lai cik pamatīgi celtu, jebkura māja pēc gadiem 50 būs kapitāli jāremontē.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Bet fakts, ka Olainē monolītos pamatus lēja koka karkasenēm... džīzas. Tie pamati maksā vairāk, nekā visa pārējā māja

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Master_D rakstīja:

Ja veidņiem izmanto visu, kas pa rokai (vecas skapju durvis, palešu sastāvdaļas utt) tad var pat par 4000 ieliet.

skaidrs tavs uzstādījums par celtniecību Un tu vēl skaidroji,ka esot visadvancētākais par šo tēmu šajā portālā .....

s jau nesaku, ka tas ir pareizi.

Tā izdarījās tas mans pazīstamais skolotājs

Veiņu noma maksā kādus 500-700 latus. tas lielu iespaidu neatstāj + samontēt viņus ir vieglāk, nekā naglot uzparikti no skapju durvīm.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Man pamati "panna" (sauc par monolītajiem?)izmaksāja nepilnus 6k latu Da huja armatūras, 35 cm betons un 12 x 7m platība

Elbruss Reģ.: 01.07.2003
0 0 Atbildēt

Mater_D istinu glagoljit

Kad esmu ticis līdz iekšdarbiem un arī pats parēķinājis visādas slodzes pēc gudrām formulām varu tikai piekrist. Viglai mājai uz normālas grunts nevajag ieguldīt 10KLs pamatos. Es arī liktu stabveida pamatus. Sliktākas grunts gadījumā betonētu platu pamatu pēdu un virs tās no dobajiem betona blokiem(kolombia-kivi vai tml.) uzslietu pamatu sienas. Darbs un izmaksas minimālas, izturība atliektiem galiem.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Pusotra stāva - bez problēmām. Praksē pierādīts. Lasām grāmatas

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Master_D rakstīja: ne visur viņi ir vajadzīgi. Ja ir laba grunts - imo naudas šķērdēšana.

Protams, ja grunts nav viendabīga, vai, pasarg Dies, purvs - tad jā.

Un lai cik pamatīgi celtu, jebkura māja pēc gadiem 50 būs kapitāli jāremontē.

no kurienes taada informaacija

manu senču maaja- koka staavbuuve saakta celt 1911. gadaa, relativi pabeigta ap 35. gadu...

apmesta, skaarda jumts emu brand staav kaa uzlikts ap 20.to gadu.

apmetums kops 70 taa gada ir biku saplaisaajis, bet ne tuvu nav nokrisanai kas liecinaatu par seešanos....

visas durvis un pat apaksstaava logi ir dzimtie...

un nekas neliecina ka buutu jaataisa "kapitaalais remonts"...

Master D tacu nedomaaja tapešu paarliimeesanu

2. par pamatiem...

ja ir labi pamati, tavi beerni varees sapujušaas skaidenes vietaa uzbuuveet normaalu maaju...nelejot jaunus pamatus...

OK ideja..ja taisies dziivot ilstošā laika posmaa...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Maniem senčiem Jūrmalā mājai jau 85 gadi

Un vēl nekas nav nobrucis. Tā kā, galvu augšā

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti