Cartman_626 par SNMP gudriibaas dalaas

WALA Reģ.: 19.06.2002

NU te vienaa topicaa gribeeji paspiideet apliekot mani - visas iespeejas padaliities.

Mani interesee kaa izmantojot SNMP varetu vadiit piemeeram routerus (marshruteetaajus), switchus (komutatorus) vai hubus. Un kuras iekaartas razjotaaji atbalsta shaadu lietu.

P.S. protams arii citiem zinoshiem cilveekiem nau liegts izteikties.

 
1 2
WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Par to Cartman ko es domaaju par tevis rakstiito taja topicaa vari izlasiit tieshi turpat - neeieshu atkaartoties

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

P.S. protams arii citiem zinoshiem cilveekiem nau liegts izteikties.

Jāuzinstalē mazais dibunā bubinātājs un tad var rīkoties tālāk.

T-G/A-kas ar Tevi noticis?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

A man nekas garastaaavoklis kadu uz zoba pavilkt, jo stradaat negribas, bet temats par kuru jautaaju visnotalj nopietns - nu tas gadiijumam ja ir kaads kuram ir pieredze.

A kur tu dibunaa bubinaataaju dabuusi ??? Te veel ieksh iAuto plasha profila bubinaataaju un tirseeju pa pilnam.

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

To, vai var izmantot SNMP to ražotājs jau ir ierakstījis specenē, un līdzi vajadzētu softu diskā nākt .mib failam, kurā ir dati par visiem iekārtas paremetriem.

Tālāk jau vienkārši - nokonfigurē dzelzim IP, pārējos tīkla iestatījumus, un tad ar tā mib faila palīdzību pievienojot viņu attiecīgām kaut kādām monitoringa, vai hvz kādām Tev tur vajag programmām var operēt.

Ko tieši tam switch'am gribi darīt ar snmp palīdzību - konfigurēt, monitorēt, vai arī lasīt no viņa trap'us?

Ja nu tomēr pazaudēju topiku no redzes loka, vari rakstīt uz mix-master@inbox.lv , esmu diezgan daudz ar snmp strādājis, tiesa gan nopietnāka līmeņa dzelžiem.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

2 GangBoy

NU kamer neesi pazaudeejis topicu jautaajumi:

1) vai tas ko visa vai lielaaka dalja tiikla aparatuuras ir SNMPv3 (vai varbuut ir kas modernaaks)

2) ar kaadas tieshi firmas dzelzjiem ir bijusi dariishana ( man ar tiikla iekaartaam vispaar pagaidaam nekaada, ja neskaita ka esmu Latnetam pasuutiiijis konkreeta izskata ACLus.) Tas vienkaarshi taa lai netiishaam nepanjemtu kaut kaadu idiotisku razjojumu kas kaut atbalsta tikai pa pusei.

3) cik laba dokumentaacija ir pieejama konkreetajiem produktiem ( pieljauju ka piem. Cisco taa ir diezgan pamatiiga, bet mosh ir arii kas cits labs).

Gan jau veel buus jautaajumi.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Tev ir galīgi kreiss piegājiens. Kā tipiskam "praktiskajam latvietim".

Esi kaut ko padzirdējis un gribi zināt ko ar to var izdarīt. Vajag vispirms formulēt problēmu un tad domāt kā un ar kādiem līdzekļiem to risināt. Nevis otrādi.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ak jaa shiis zinaashanas nenaaktu par sliktu uz priekshdienaam, jo briest apratuuras mainja uz ko sakariigaaku + sakabeljoshana, jo vajag 1 GB (optiku) piesleegumus kas savienotu 4 vai pat 5 eekas ( ko gan laikam tikai Lattelecom speej nodroshinaat, un tad laikam bonusaa naaks - gribi,negribi - Cisco. NU jaa un veel arii pa iekshu shur tur vajadzetu 1000-TX (tipa copperu).

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: Tev ir galīgi kreiss piegājiens. Kā tipiskam "praktiskajam latvietim".

Esi kaut ko padzirdējis un gribi zināt ko ar to var izdarīt. Vajag vispirms formulēt problēmu un tad domāt kā un ar kādiem līdzekļiem to risināt. Nevis otrādi.

Kaa lai tev to pasaka - man nau probleemas, kad pienaaks laiks to apguut taisiishu lielo RTFM. Bet te bija viens augstaak minets cilveeks kas uzprasiijaas - un taa kaa stradaat iipashi nevelk tad uzcepu topicu, un redz beigas buus pat izraadiijies ka sho to intereseejoshu iespeejams arii uzzinaashu, nu tipa lai nau galiigi no 0 jaasaak.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Par teemu:

Visupirms ja mani interesees monitoreeshana, bet taa kaa neko vairaak nezinu - varbut ir arii praktiski izmantot SNMP iekaartu vadiishanai, un konfigureshanai - ja nu kaads jau paspeejis "iecirst zivi"

ArGr Reģ.: 03.07.2003
0 0 Atbildēt

Nu SNMP paarsvaraa tomeer izmanto monitoreesanai. Diezgan daudz dzelzi prot suutiit dazaadu statistku par diska vietu, proca noslodzi, trapus par dazaadaam hardware failures. Konfigureet / vadiit kaut kaadus dzelzus ar SNMP man liekas nav tik populaari.

Bet jaa, tu labaak noformulee jautaajumu - ko tu gribi panaakt?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

ArGr rakstīja:

Bet jaa, tu labaak noformulee jautaajumu - ko tu gribi panaakt?

Kaa jau teicu pashreiz neko konkreetu panaakt negribu velos zinaat pieredzi ( ar serveru monitoreeshanu pieredze ir gana liela), jautaajums ir kaa ir domu vai ir kaads vel labas iespeejas ko ko ar sho protokulu var izdariit.

Kaa ieprieksh teicu ir jautaajums piemeeram par to vai ir eerti vadiit/konkfigreet aparatuuru, un liidz ar to vai ir veerts rakt shaja virzienaa.

Tominjsh Reģ.: 31.03.2003
0 0 Atbildēt

marsh uz eoz un ceri, ka zinoshie nebuus karteejo reizi alu aizdzeerushies

ArGr Reģ.: 03.07.2003
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

ArGr rakstīja:

Bet jaa, tu labaak noformulee jautaajumu - ko tu gribi panaakt?

Kaa jau teicu pashreiz neko konkreetu panaakt negribu velos zinaat pieredzi ( ar serveru monitoreeshanu pieredze ir gana liela), jautaajums ir kaa ir domu vai ir kaads vel labas iespeejas ko ko ar sho protokulu var izdariit.

Kaa ieprieksh teicu ir jautaajums piemeeram par to vai ir eerti vadiit/konkfigreet aparatuuru, un liidz ar to vai ir veerts rakt shaja virzienaa.

SNMP man liekas pa IP plain-texta suutija komandas/trapus un nekaa secure tur nebija. Var jau buut, ka SNMP ir iespeejams darbinaat ar SSL hz

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

'Tātad atbildu uz visu pēc kārtas.

1) Snmp V3 - pirmo reizi par tādu dzirdu, bet tas mani nemaz nepārsteidz, ka tāds jau ir, (mani pēdējā laikā vispār nekas nepārsteidz) līdz šim esmu dzirdējis un strādājis tikai ar dzelžiem, kas strādā snmp v1 un v2 režīmā. Bet tā arī neesmu sapratis, kāda starpība ir starp v1, v2, domāju, ka google varētu atbildēt uz to jautājumu, bet galvenais, šeit ir manuprāt lai savstarpēji sajūgtie dzelži atbalstītu vienādas snmp versijas, bet arī par to nav īpaši jāsatraucas, jo v3 režīma dzelzis visdrīzāk var strādāt arī v1 un v2 režīmā.

2) Savulaik, pirms kāda gada vienam operatoram uzbūvēju optikas tīkla monitoringa sistēmu - precīzāk: salāgoju esošo monitoringa programmatūru ar rīcībā esošajiem dzelžiem. Tie bija iMcV un CTC Union optisko pārveidotāju šasijas. Jāsaka, ka otrās par spīti made in China un 3x zemākai cenai bija parocīgākas un advancētākas monitoringa ziņā. Katrā ziņā tur diezgan daudz materiālus lasīju par to, un vispār ļoti interesants pasākums tas snmp, jo tur pat var lokālā tīklā bez maz vai uz ausīm stāvēt - pat printeru toneru kartridžu tinšu daudzumus monitorēt, nemaz nerunājot par advancētākām lietām.

3) Tā dokumentācija nāk līdzi softu diskos dzelžiem, kā arī ir pieejama ražotāju lapās, vienīgi tur var palūgt piereģistrēties, bet tāpat nav jau maksas pasākums

WALA rakstīja: 2 GangBoy

NU kamer neesi pazaudeejis topicu jautaajumi:

1) vai tas ko visa vai lielaaka dalja tiikla aparatuuras ir SNMPv3 (vai varbuut ir kas modernaaks)

2) ar kaadas tieshi firmas dzelzjiem ir bijusi dariishana ( man ar tiikla iekaartaam vispaar pagaidaam nekaada, ja neskaita ka esmu Latnetam pasuutiiijis konkreeta izskata ACLus.) Tas vienkaarshi taa lai netiishaam nepanjemtu kaut kaadu idiotisku razjojumu kas kaut atbalsta tikai pa pusei.

3) cik laba dokumentaacija ir pieejama konkreetajiem produktiem ( pieljauju ka piem. Cisco taa ir diezgan pamatiiga, bet mosh ir arii kas cits labs).

Gan jau veel buus jautaajumi.

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

Tāks, pirmām kārtām to 1 GB optiku var ļoti daudzi operatori uztaisīt. Uzreiz pateikšu - tas būs dārgs pasākums, un par tādu lietu, ka tas tīkls piederēs Tev vari i nemaz necerēt, maksāsi par kanāliem, vai šķiedru nomu Cipars būs smuks, principā uz šķiedru pāri būs vismaz 200 Ls. Labi, var arī 1 šķiedru katrā līnijā nomāt, Latnetam pus tīkls pa vienu šķiedru strādā, ir attiecīgi pārveidotāji. A ar snmp varēsi "pingot" jau pakārtoti novietotos dzelžus. Vēl pastāv iespēja šo tīklu daļēji legāli, respektīvi daļēji nelegāli uzbūvet pašam, kā to dara vairums Latvijas gan mazo, gan lielo operatoru (vārdos nesaukšu) - tad tas būs Tavs, un tālākā viņa dzīvotspēja būs atkarīga no tā, kā un kur tas būs ierīkots. Bet ir jāzin to 5 punktu izvietojums - kur viņi ir: vienā ēkā, vai tās ir vairākas ēkas, un kādi ir starp viņām attālumi.

WALA rakstīja: Ak jaa shiis zinaashanas nenaaktu par sliktu uz priekshdienaam, jo briest apratuuras mainja uz ko sakariigaaku + sakabeljoshana, jo vajag 1 GB (optiku) piesleegumus kas savienotu 4 vai pat 5 eekas ( ko gan laikam tikai Lattelecom speej nodroshinaat, un tad laikam bonusaa naaks - gribi,negribi - Cisco. NU jaa un veel arii pa iekshu shur tur vajadzetu 1000-TX (tipa copperu).

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Eekas ir dajzaadas fiziski attalinaataas vietas un ataalums sniedzas no 50 metriem tasinaa liinijaa liidz 1-2 km, un tad viens saits ir apmeeram 10 km aarpus RIigas ( kaadeelj mineeju ka vieniigais iespeejamais kandidaats kas uz sho vareetu paraxtiits ir TELCO).

Principaa shis tikls nebuus pashu vilkts, un ir vajadziigs pilniigi leegaals un saliidzinoshi advanceeti provaidera monitoreets ( Piem. kaa to dara TELCO - tobish tur es pats pirms paaris meneshiem stradaaju un zinu kaa tas izskatiijaas, par citiem kantoriem nau man infas).

Principaa jau nebuus tas nekaads nosleepums tuvaakaa meenesha laikaa vai 2 tiks sludinaats shis valsts iestaades/agjentuuras konkurss - sorry, nemineeshu iestaades nosaukumu publiski - neesmu ruupigi izlasiijis savas konfidencialitaates saistiibas.

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

Ahaa - nu tā ir cita lieta Principā vienīgie kandidāti - Lattelecom, un Optron, ja gribi viņu legāli: Ltk var arī palaist šo gar degunu - pats ja esi strādājis, tad zini, kā tur viss notiek, un kāda attieksmīte ir pret konkursiem. Optronam ir liels tīkls - un to, kas ir ārpus varētu arī piedāvāt izrokot jaunu kanalizāciju (ja nu tādas Tev nav). Vēl var pie LdZ vērsties. Pārējo kas piedāvāsies projekti būs daļēji vai pilnībā nelikumīgi, toties tas būs ātrāk un lētāk - par To vari nešaubīties. Tam pašam LTK kāmēr projekts būs gatavas paies 9-12 mēneši.

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

Ak, jā - par cik tā ir valsts iestāde, gadījumā tam nav jābūt sajūgtam arī ar VNDPT? Tad jau tikai viens uzņēmums Tev var līdzēt.

WALA rakstīja: Eekas ir dajzaadas fiziski attalinaataas vietas un ataalums sniedzas no 50 metriem tasinaa liinijaa liidz 1-2 km, un tad viens saits ir apmeeram 10 km aarpus RIigas ( kaadeelj mineeju ka vieniigais iespeejamais kandidaats kas uz sho vareetu paraxtiits ir TELCO).

Principaa shis tikls nebuus pashu vilkts, un ir vajadziigs pilniigi leegaals un saliidzinoshi advanceeti provaidera monitoreets ( Piem. kaa to dara TELCO - tobish tur es pats pirms paaris meneshiem stradaaju un zinu kaa tas izskatiijaas, par citiem kantoriem nau man infas).

Principaa jau nebuus tas nekaads nosleepums tuvaakaa meenesha laikaa vai 2 tiks sludinaats shis valsts iestaades/agjentuuras konkurss - sorry, nemineeshu iestaades nosaukumu publiski - neesmu ruupigi izlasiijis savas konfidencialitaates saistiibas.

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

Precīzāk - aģentūra

GangBoy rakstīja: Ak, jā - par cik tā ir valsts iestāde, gadījumā tam nav jābūt sajūgtam arī ar VNDPT? Tad jau tikai viens uzņēmums Tev var līdzēt.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Velns vinju zina par to VNDPT - neviens liidz shim nav pat iepiiksteejies par shiis agjentuuuras iesaistiishanas nepiecieshamiibu, bet ceru ka nee, jo tad ta man liekas ir veel lielaakaa D nekaa TELECOM.

Tas gan feini ka ir veel kaads kas ir speejigs TELCO sastaadiit "kompaaniju", bet TELCO es gribeetu lai arii piedalaas ( vinji pashreiz tam taalajam objektam garaam itkaa velkot optiku - mosh var ceret uz zemaakaam izmaksaam, bet nu shis objekts nav prioritaate ( bet bija doma veidot tur rezerves kopiju glabaatuvi utml.). NU redzees kaa mums ies, mosh buus kaadam jaaiesper lai piedalaas konkursaa.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Tominjsh rakstīja: marsh uz eoz un ceri, ka zinoshie nebuus karteejo reizi alu aizdzeerushies

Sorry iemetu aci EOZ un secinaaju ka neko daudz noderiigu tur atrast nevar tad muusu sleeptaa braaliiba ir efektiigaaka kaa izzinjas avots, jo vismaz izsleedz dalju aakstu. Sorry, nothing personal.

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

Viss ir atkarīgs no tā, cik Tev tas ir steidzīgi. LTK visu var uztaisīt, bet kā jau minēju - projektēšanas stadija būs vismaz 6-9 mēneši. Ja ir tā, ka Tev to vajag "vakar", tad tā pati aģentūra, vai kāda Telia Tev 2 nedēļu laikā var uzraut pieslēgumus (ja būs tāda iespēja, un nebūs tie objekti tālāk par kādu pus kilometru no maģistrālēm). A par to, vai optika ja ir ievilkta, vai būs gar Tevīm - tas Tavā gadījumā neko nemaina, jo neesmu dzirdējis, ka kāds no operatoriem liktu segt izdevumus par maģistrāļu ievilkšanu. Abonents visur maksā tikai par "pēdējo jūdzi".

WALA rakstīja: Velns vinju zina par to VNDPT - neviens liidz shim nav pat iepiiksteejies par shiis agjentuuuras iesaistiishanas nepiecieshamiibu, bet ceru ka nee, jo tad ta man liekas ir veel lielaakaa D nekaa TELECOM.

Tas gan feini ka ir veel kaads kas ir speejigs TELCO sastaadiit "kompaaniju", bet TELCO es gribeetu lai arii piedalaas ( vinji pashreiz tam taalajam objektam garaam itkaa velkot optiku - mosh var ceret uz zemaakaam izmaksaam, bet nu shis objekts nav prioritaate ( bet bija doma veidot tur rezerves kopiju glabaatuvi utml.). NU redzees kaa mums ies, mosh buus kaadam jaaiesper lai piedalaas konkursaa.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Paaraak dzilji nelienot dokumentaacijaas izskatas uz aatru roku, ka tiikla iekaartas vai nu neatbalsta SNMPv3 vai arii to neviens nelieto !?!?! Protams apskatiiju tika taa virspuseeji tos dokjus par routeru/switchu monitoreeshanu.

kurbel Reģ.: 24.05.2005
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Paaraak dzilji nelienot dokumentaacijaas izskatas uz aatru roku, ka tiikla iekaartas vai nu neatbalsta SNMPv3 vai arii to neviens nelieto !?!?! Protams apskatiiju tika taa virspuseeji tos dokjus par routeru/switchu monitoreeshanu.

nu te ir smuki aprakstiits en.wikipedia.org/...

ja pareizi atminos, tad v3 iisti nelieto veel.

monitoringam var izmantot NAGIOS www.nagios.org/...

sakonfigureet ir taads chakars, bet kad iebrauc lietaa ir ok

pinguin Reģ.: 13.11.2004
0 0 Atbildēt

kautkāds matrixxxx...

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti