Vajadzīgs sakarīgs portatīvais

Graberis Reģ.: 20.01.2003

Nu tā īsumā - vajadzīgs sakarīgs portatīvais. Ne pārjaudīgs, vēlams, ne sevišķi dārgs.

Varētu jau sameklēt iekš ss vai kādā interneta šopā, tikai problēma, ka no šitās sugas neko nesaprotu - spriežot no PC viedokļa, daudzas komplektācijas ir galīgi nesaprotamas (piem., SATA disks ar 5`400 abarotiem, 1.6 Celerons ar 1GB DDRII utt.)

Kāds nevar man paskaidrot, kas ir ņemams, nepārmaksājot par nosaukumu (brends nav svarīgs) un neieberžoties uz kādu lēto variantu?

Vajadzīgs developēšanai - lai var kurbulēt MS SQL Express, MySQL, Apačus, Visual Studio .Net, CBuilder, Delphi utt. Vēlams arī, lai tas viss gana fiksi darbotos.

 
1 2 3 4 5 6 7 8
Imka Reģ.: 26.02.2004
0 0 Atbildēt

Meklēju portatīvo lētajā galā cenā ap 400 Ls.

Pētot piedāvājumu uzdūros šitādam:

www.brivi.lv/...

It kā laba cena priekš tādiem parametriem un komplektācijas Kāds kaut ko var pateikt par šitādu produktu?

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

kas tas pa brendu vispār?!

a ko tas nozīmē?:

Operētājsistēma Windows® Vista™ Home Basic, Windows® XP Professional, Windows® XP Home Edition

tipa čomi juglā pēc izvēles uzliek sistēmu?

es neņemtu. nevieš uzticību!

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Imka rakstīja: Meklēju portatīvo lētajā galā cenā ap 400 Ls.

Pētot piedāvājumu uzdūros šitādam:

www.brivi.lv/...

It kā laba cena priekš tādiem parametriem un komplektācijas Kāds kaut ko var pateikt par šitādu produktu?

Salīdzinot, ko man par līdzīgu cenu darbā iedeva www.euroshops.lv/... specifikācija tiešām laba, bet nosaukums gan man neko neizsaka.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Man arī, var teikt, ka nāca visas iespējamās operētājsistēmas, jo vista tika nakrenizēta uzreiz un uzlikts pārbaudītais XP

P.S. No 5 kompjiem, kas tika nopirkti, "tikai" 5 izrādījās brāķēti un uzreiz apmainīti

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Kaut arī apsolījos te vairs nerakstīt, bet nu mēģināšu tomēr vēl pēdējo reizi glābšanas riņķi slīcējiem pamest, tīri aiz manas labās sirds.

Kāda, atvainojos, krāna pēc cilvēki pērk kroplīga dizaina "parastos" laptopus ar Windows un pēc tam mokās ar vīrusiem un antivīrusiem (ne vienmēr tie otrie ir labāki par pirmajiem), gļukiem un čīkstošu plastmasu, ja nedaudz piemaksājot (un arī ne vienmēr) var tikt pie Mac'a un aizmirst par šitiem buļļa mēsliem PAVISAM?

Mac ir laptops, kuru atver, pastrādā, aizver. Un viss. Nekādu updeitu, restartu, vīrusu, un citu muļķību. Pat programmas tur "instalēt" nevajag - nopumpēji, ievilki ar peli programmu mapē un gatavs. Gribi noinstalēt - aizvilki programmas ikonu uz miskasti un programmas vairs nav.

Kopš man ir Mac, savu veco PC ne reizes neesmu pat ieslēdzis - vienīgā reizi bija, kad failus, bildes un filmas uz Mac'u kopēju.

Mazohisti? Nezinīši? Santīmdancinātāji? Ņipaņatna.

P.S. Apskatījos "jauno ūberkruto" Vista - tak ne mazāk kā puse no jamās "superjaunajām superfīčām" MacOS'ā jau vairākus gadus ir. Psc!

Imka Reģ.: 26.02.2004
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja: Kaut arī apsolījos te vairs nerakstīt, bet nu mēģināšu tomēr vēl pēdējo reizi glābšanas riņķi slīcējiem pamest, tīri aiz manas labās sirds.

Kāda, atvainojos, krāna pēc cilvēki pērk kroplīga dizaina \"parastos\" laptopus ar Windows un pēc tam mokās ar vīrusiem un antivīrusiem (ne vienmēr tie otrie ir labāki par pirmajiem), gļukiem un čīkstošu plastmasu, ja nedaudz piemaksājot (un arī ne vienmēr) var tikt pie Mac\'a un aizmirst par šitiem buļļa mēsliem PAVISAM?

Mac ir laptops, kuru atver, pastrādā, aizver. Un viss. Nekādu updeitu, restartu, vīrusu, un citu muļķību. Pat programmas tur \"instalēt\" nevajag - nopumpēji, ievilki ar peli programmu mapē un gatavs. Gribi noinstalēt - aizvilki programmas ikonu uz miskasti un programmas vairs nav.

Kopš man ir Mac, savu veco PC ne reizes neesmu pat ieslēdzis - vienīgā reizi bija, kad failus, bildes un filmas uz Mac\'u kopēju.

Mazohisti? Nezinīši? Santīmdancinātāji? Ņipaņatna.

P.S. Apskatījos \"jauno ūberkruto\" Vista - tak ne mazāk kā puse no jamās \"superjaunajām superfīčām\" MacOS\'ā jau vairākus gadus ir. Psc!

Labi labi nesaku ka Mac tūdīgs, bet man 400 Ls griesti ko gribētu atdot par portatīvo. Iesaki Mac ar normāliem parametriem par šo cenu, kaut vai lietotu.

Starp citu ko tauta saka par Gauju www.capital.lv/...

Un ko saka salīdzinot F-Siemens un Acer cenu kategorijā ap 400 Ls.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Njā, budžets pamazs. Lietotos Mac\'us var mēģināt atrast sludini.tunt.lv/... sadaļā Apple Macintosh (pati pirmā kreisajā pusē) un apvaicājies mac.tunt.lv/... - tur ābolu īpašnieki \"tusē\".

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Nu, vili, es oponēšu - cilvēkam dators vajadzīgs, lai strādātu. Tieši tā, kā tu saki - ieslēdzu, pastrādāju, izslēdzu, nevis pie katras darbības urbtos manuālī. Man, piemēram, nebūtu tagad laika vēl to MacOSu mācīties, kurš arī, starp citu, nav bez caurumiem. Tādēļ man tādam būtu jāpaļaujas uz visu to drošību, ko Apple tur ir ietaisījis. Cita lieta ir Windows - vidusmēra lietotājam uztaisi limited jūzeri, sasetapo sekuritī un lai pucē vaļā.

Priekš sevis var sakonfigurēt tā, ka neviens hakeris tevi netraucēs - man pašam mājās kompis 3 gadus diendienā stāvēja ieslēgts bez firewalliem un visa pārējā. Un nekas nenotika - pašam tikai vajag aizbāzt tos caurumus, ko Geitss vaļā atstājis. Tagad gan firewalls stāv, nācās otro servispaku uzlikt.

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja: Kaut arī apsolījos te vairs nerakstīt, bet nu mēģināšu tomēr vēl pēdējo reizi glābšanas riņķi slīcējiem pamest, tīri aiz manas labās sirds.

Kāda, atvainojos, krāna pēc cilvēki pērk kroplīga dizaina "parastos" laptopus ar Windows un pēc tam mokās ar vīrusiem un antivīrusiem (ne vienmēr tie otrie ir labāki par pirmajiem), gļukiem un čīkstošu plastmasu, ja nedaudz piemaksājot (un arī ne vienmēr) var tikt pie Mac'a un aizmirst par šitiem buļļa mēsliem PAVISAM?

Mac ir laptops, kuru atver, pastrādā, aizver. Un viss. Nekādu updeitu, restartu, vīrusu, un citu muļķību. Pat programmas tur "instalēt" nevajag - nopumpēji, ievilki ar peli programmu mapē un gatavs. Gribi noinstalēt - aizvilki programmas ikonu uz miskasti un programmas vairs nav.

Kopš man ir Mac, savu veco PC ne reizes neesmu pat ieslēdzis - vienīgā reizi bija, kad failus, bildes un filmas uz Mac'u kopēju.

Mazohisti? Nezinīši? Santīmdancinātāji? Ņipaņatna.

P.S. Apskatījos "jauno ūberkruto" Vista - tak ne mazāk kā puse no jamās "superjaunajām superfīčām" MacOS'ā jau vairākus gadus ir. Psc!

še palasi TIZLENI!!!

Mark Pilgrim's list of Ubuntu essentials for ex-Mac users

Posted by Cory Doctorow, June 29, 2006 9:04 AM | # | Top Post |

Mac guru and software developer Mark Pilgrim recently switched to Ubuntu Linux after becoming fed up with proprietary Mac file-formats and the increasing use of DRM technologies in the MacOS. I've been a Mac user since 1984, and have a Mac tattooed on my right bicep. I've probably personally owned 50 Macs, and I've purchased several hundred while working as an IT manager over the years. I'm about to make the same switch, for much the same reasons.

I thought about buying a MacBook Pro anyway, since they're nice computers, and they run Ubuntu, but after pricing them out, I realized that I could get a lot more bang for my buck with a Lenovo ThinkPad T60p. If I'm not going to run the MacOS, why spend extra money for Apple hardware? I ordered the machine last weekend, loading it to the max with two 120GB hard drives, 2GB of RAM, and the fastest video card and best screen Lenovo sells: it was still cheaper than a Mac, even though Lenovo makes me pay for a copy of Windows XP that I plan on pitching out along with the styrofoam cutouts and other worthless packaging.

Once I'm settled in in LA, I'm planning on getting Ubuntu running on the machine and exporting all the data from my Mac to the new box. I'm also going to get Ubuntu running on my spare PowerBook. I get computers in pairs, and use one while the other is -- inevitably -- in the shop; the other Powerbook will remain my spare machine.

I'm planning on documenting every step of my switch here, and for starters I thought I'd link n to Mark's list of Ubuntu essentials, a kind of guide for Mac power-users who switch to Linux. I'm looking forward to applying some of the excellent advice here. Link (via Hawk Wings)

edvins21 Reģ.: 16.08.2005
0 0 Atbildēt

Vili, piemēram, es tūlīt pirkšu hansabankas portatīvo, sakarīga akcija!!! open.lv var papētīt, pirmā iemaksa 400 ls un uz gadu sanāk 12 ls, kur beigās sanāk 550 ls. Tas ir HP 6715b, ja paskatās i-veikala piedāvājumus, tad akcijas laikā skarīga cena.

edvins21 Reģ.: 16.08.2005
0 0 Atbildēt

edvins21 rakstīja: Vili, piemēram, es tūlīt pirkšu hansabankas portatīvo, sakarīga akcija!!! open.lv var papētīt, pirmā iemaksa 400 ls un uz gadu sanāk 12 ls, kur beigās sanāk 550 ls. Tas ir HP 6715b, ja paskatās i-veikala piedāvājumus, tad akcijas laikā skarīga cena.

Sorry, nevis vili, bet Imka!!

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

nakujators rakstīja:

vilhelms_tills rakstīja: ...

še palasi ...

Mark Pilgrim's ...

Piedod, pārāk daudz burtu bez normālām rindkopām - nevari ielikt kopsavilkumu pāris vārdos?

Taču cik sapratu, rakstā jau ir minēts, ka čalis liks uz savas kastes Linux'u, kas automātiski viņu jau kvalificē kā gudru un saprātīgu geek'u, kura viedokli es respektēju.

Graberis rakstīja: Cita lieta ir Windows - vidusmēra lietotājam uztaisi limited jūzeri, sasetapo sekuritī un lai pucē vaļā.

Priekš sevis var sakonfigurēt tā ... pašam tikai vajag aizbāzt tos caurumus, ko Geitss vaļā atstājis. Tagad gan firewalls stāv, nācās otro servispaku uzlikt.

Paldies, kā saka, minūte smieklu līdzinās karotei krējuma

Uz Mac'a visas augstākminētās darbības (servispakas? firewalli? wtf?) nevajag veikt. Pirmo reizi izņemot Mac'u no kastes, tas piedāvās izveidot limitētu lietotāju, un viss - vari strādāt.

Un tas patiešām ir VISS!

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Pļin, kas tas ir, ka visi salasa to, ko paši grib.

Lūdzu, paņem no ielas cilvēku un apsēdini pie Mac, lai viņš tevis rakstīto tekstu ieklabina. Viņš tevi pasūtīs nah un pateiks, ka tev kompis ir beigts, jo viņam Words nelaižās.

Piesēdini pie Windows un viņš tev sataisīs.

Mac na ļubiteļa - lūdzu, man nav nekas pret. Man kompis ir līdzeklis uzdevuma izpildei, tādēļ priekšroka lietošanā tam, ko pārzinu.

Esmu strādājis ar visiem Windowsiem, DOSu, daudziem *NIXiem (kaut kur pat mētājas IBM certified AIX Administrator), OS/2, OS/400 un, jā, arī MacOsu. Taču reālitāte ir tāda, ka ikdienā ir jāstrādā ar Windowsu, bet laika vienkārši pārliecības pēc pāriet uz kaut ko citu man nav.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja:

Lūdzu, paņem no ielas cilvēku un apsēdini pie Mac, lai viņš tevis rakstīto tekstu ieklabina. Viņš tevi pasūtīs nah un pateiks, ka tev kompis ir beigts, jo viņam Words nelaižās.

He he, otra karote krējuma

Tieši tāds lietotājs man viens gadījās. Neizplūdīšu sarunās, bet NEKĀDU jautājumu nebija. Cilvēks ielika savu flash puļķi ar saviem word'a dokumentiem un ekseļ-failiem, noklikšķināja, un sāka strādāt. Uiviss. Pārējais jau bija tīrais "vīī, cik smukas ikoniņas", "vīī, cik smuki lodziņi palielinās", "vīī, cik ērti ar F9 podziņu var visus atvērtos logus maziņus redzēt"

Teksts par MacOS "apgūšanu" vispār smieklīgs. MacOS nav jāapgūst. MacOS'ā tu velc failus ar peli un klikšķini. Viss. Savukārt man, kā koderim ir viss, sākot jau ar termināli etc. Un Unix arī Āfrikā ir Unix

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Ak, atcerējos vēl, kādu drausmīgu tēmu ar zili sarkaniem logiem un zaļu start pogu Windows XP pēc noklusēšanas uzliek - uz Mac tādu bezgaumību ar uguni neatradīsi

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Ta labi, tāpat tu neuztver - tu lieto Mac, es lietoju XP. Man tā ir ērtāk.

Kad savajadzēsies Mac, tad arī domāšu, bet pašlaik turpināšu lietot Borland un Microsoft Visual Studio uz tā paša plikā XP.

Un, lūdzu, nesāc stāstīt, ka to visu var palaist arī uz Mac - zinam, zinam. Var.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja: Ta labi, tāpat tu neuztver - tu lieto Mac, es lietoju XP. Man tā ir ērtāk.

Kad savajadzēsies Mac, tad arī domāšu, bet pašlaik turpināšu lietot Borland un Microsoft Visual Studio uz tā paša plikā XP.

Un, lūdzu, nesāc stāstīt, ka to visu var palaist arī uz Mac - zinam, zinam. Var.

O, nodod sveicienus Microsoftam - sanāk tagad ar viņu saskarties sanāk tā retāk, daži web servisi tiek iesūkti un tā.

Jā, kur tie laiki, kad VS 6 un Delphi 5 tika dzenāts... nostaļģija. Lapiņa ar 30 punktiem, kas jāizdara ar tikko uzinstalētu XP - kuri servisi jānorauj, kur ko jāatslēdz, utt. arī kaut kur vēl ir. BTW arī es darbināju gadus 3 pliku XP - tiesa gan, kaut kādu bezmaksas ugunssienu tomēr uzliku.

Būtu tak pašā sākumā uzrakstījis, ka ar šitiem rīkiem developē - tur PC un Microsoft laulība tak debesīs noslēgta, nevajag nemaz jaukt Mac'us iekšā! Jāsaka gan, ka tas nav gluži tas pats, kas pieminētais useris no ielas ar word dokumentu.

A mums ar Mac'u mazas kamaniņas, rušināmies pa maziņam, ar Web, Piton, un Java. Nu tur Oracle vēl ar savu PL/SQL.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Atvainojamies komraidiem paitonistām, Python, protams.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

PC laptopiem ir viena liela priekšrocība - parasti tos ražotāji aplīmē ar visādām uzlīmēm, pēc tam tās nodilst un izdziest, un pa pusei atlīmējas, kas tikai uzsver PC /-\nā10 būtību. Power - ūseri, protams tās māk nolipināt un notīrīt, tikai stunda berzēšanas, un līmes atliekas noiet nost.

Ja kāds nezināja, Mac'iem tādas uzlīmes nekad rūpnīcā netiek līmētas virsū - to sauc par labu gaumi.

Un vispār, M$ mast dai! Linux un Mac rullē! Juhū!

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Vilis - pasaules lāpītājs

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

Uz GNU/Ljinuxa pat peli nevajag, lai uzinstalētu progu

Atver termināli un ieraksta, piemēram:

SUDO APTITUDE INSTALL VILIS TIZLENIS NA KUI PASLALKA

i vsjo

WOT

Imka Reģ.: 26.02.2004
0 0 Atbildēt

Labs ir krānus pastaipījāt, tagad pietiks.

Pasakiet ko domājat par to Gauju .....vai tiešām neviens nav aptaustījis?

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

mājās Gauja, mājās auga, aūuuuuu

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

nakujators rakstīja: Uz GNU/Ljinuxa pat peli nevajag, lai uzinstalētu progu

Atver termināli un ieraksta, piemēram:

SUDO APTITUDE INSTALL VILIS TIZLENIS NA KUI PASLALKA

i vsjo

WOT

sudo apt-get install nakujator-es-zinaju-ka-tu-radnieciga-dvesele

Un vispār, ir arī grafiskā saskarne aptitūdei, tur ieraksti "nak" un jamais atradīs, tad tik click, ievadi admina paroli un gataus.

Iesūc!et šo, stulbie Micro$Ux lietotāji

Kaut gan, visu cieņu, Windoze ir vēl advancētāka - vienkārši uzinstalē svaigu XP, pieslēdz tīklam ar reālo IP adresi un pagaidi pāris stundas, zooparks pats sainstalēsies

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Imka rakstīja: Labs ir krānus pastaipījāt, tagad pietiks.

Pasakiet ko domājat par to Gauju .....vai tiešām neviens nav aptaustījis?

Salīdzinot ar Mac - suuc galīgākais. Teikšu kā ir. Bet vismaz kaut cik kapiķis atkritīs pašmāju bāleliņiem, ne tikai ārzemiekiem. Vārdu sakot, pērc. Tiešām, iesaku no sirds. Jūs tak mani pazīstat, vai es kaut ko sliktu ieteiktu?

1 2 3 4 5 6 7 8
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti