Vajadzīgs sakarīgs portatīvais

Graberis Reģ.: 20.01.2003

Nu tā īsumā - vajadzīgs sakarīgs portatīvais. Ne pārjaudīgs, vēlams, ne sevišķi dārgs.

Varētu jau sameklēt iekš ss vai kādā interneta šopā, tikai problēma, ka no šitās sugas neko nesaprotu - spriežot no PC viedokļa, daudzas komplektācijas ir galīgi nesaprotamas (piem., SATA disks ar 5`400 abarotiem, 1.6 Celerons ar 1GB DDRII utt.)

Kāds nevar man paskaidrot, kas ir ņemams, nepārmaksājot par nosaukumu (brends nav svarīgs) un neieberžoties uz kādu lēto variantu?

Vajadzīgs developēšanai - lai var kurbulēt MS SQL Express, MySQL, Apačus, Visual Studio .Net, CBuilder, Delphi utt. Vēlams arī, lai tas viss gana fiksi darbotos.

 
1 2 3 4 5 6 7 8
nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja: Viennozīmīgi MacBook.

Viennozīmīgi - LOSIS!

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

ArGr rakstīja: Kaut kā dīvaini, ka autoram izskatās kompis programēšanai vajadzīgs, tipa IT cilvēks, bet par dzelžiem vispār nav ne mazākās ponjas

P.S. Celeronu / Sempronu programētāja kompim toch nenjemtu

A kapēc programmētājam jāseko līdz jaunākajiem dzelžiem???? Jaunie standarti, apzīmējumi, saīsinājumi birst kā sēnes pēc lietus. Nejau visiem ir vajadzība krānu staipīt!

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

ArGr rakstīja: Kaut kā dīvaini, ka autoram izskatās kompis programēšanai vajadzīgs, tipa IT cilvēks, bet par dzelžiem vispār nav ne mazākās ponjas

P.S. Celeronu / Sempronu programētāja kompim toch nenjemtu

Tev šķiet, ka visi koderi ir biezām brillēm un rubī visu sākot ar dzelžiem un beidzot ar FreeBSD rūtera konfigurēšanu. Ko nezinu, to nezinu - programmēšanu zinu uz 10 ar krustu, varu uzcept gandrīz dajebko (nu, labi, uz EEPROM varbūt sakodēt būs čakars - neesmu ņēmies), no dzelžiem vajadzības gadījumā varu pīsli sakomplektēt, bet par laptopiem, PDA, smārtfoņiem, meinfreimiem un tamlīdzīgiem neko daudz nezinu, par ko arī nekaunos atzīties.

ArGr Reģ.: 03.07.2003
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja:

ArGr rakstīja: Kaut kā dīvaini, ka autoram izskatās kompis programēšanai vajadzīgs, tipa IT cilvēks, bet par dzelžiem vispār nav ne mazākās ponjas

P.S. Celeronu / Sempronu programētāja kompim toch nenjemtu

Tev šķiet, ka visi koderi ir biezām brillēm un rubī visu sākot ar dzelžiem un beidzot ar FreeBSD rūtera konfigurēšanu. Ko nezinu, to nezinu - programmēšanu zinu uz 10 ar krustu, varu uzcept gandrīz dajebko (nu, labi, uz EEPROM varbūt sakodēt būs čakars - neesmu ņēmies), no dzelžiem vajadzības gadījumā varu pīsli sakomplektēt, bet par laptopiem, PDA, smārtfoņiem, meinfreimiem un tamlīdzīgiem neko daudz nezinu, par ko arī nekaunos atzīties.

Ok ok, nekjer krenjkji! Nebija domaats kaa uzbrauciens, es vairaak taa kaa biju paarsteigts, jo principaa jau laptopi no pc daudz neatskiras, specifiski proci un tas principaa arii viss.

TDI Reģ.: 29.01.2002
0 0 Atbildēt

Bij man Acer 6aas seerijas (preciizaak neatceros) 3gadus meetaaju kaa pagadaas , batereja joprojaam tureeja nemeeraa (~4h aprox.), karoch zelta gabals/tiirradnis bij . VAKAR no3,14zgjija , ielaviijaas kantorii un no...... blj.......

tagad man ir jauns , un atkal Aceris , kaapeec Aceris ?? tapeec ka cena/perfomance shkjiet vissabalanseetaakaa .

wot

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

nakujators rakstīja:

vilhelms_tills rakstīja: Viennozīmīgi MacBook.

Viennozīmīgi - LOSIS!

Pamato! Pats esmu koderis, un izvēlējos MacBook.

Vienkārši paņem rokās MacBook un jebkuru citu portatīvo tajā pašā cenu diapazonā un apskati viņus. Salīdzini tehniskos parametrus. Es domāju, ka jautājumi atkritīs paši no sevis.

Un tiem, kas tankā: ja vajag, uz Mac ļoti vienkārši palaist gan *n*x sistēmas, gan logus. Bet tici man, pēc Apple operētājsistēmas lietošanas XP un Linux grafiskās vides vienkārši... nu... pats saproti. Par Vista nezinu, nav sanācis intereses izmēģināt.

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja:

nakujators rakstīja:

vilhelms_tills rakstīja: Viennozīmīgi MacBook.

Viennozīmīgi - LOSIS!

Pamato! Pats esmu koderis, un izvēlējos MacBook.

Vienkārši paņem rokās MacBook un jebkuru citu portatīvo tajā pašā cenu diapazonā un apskati viņus. Salīdzini tehniskos parametrus. Es domāju, ka jautājumi atkritīs paši no sevis.

Un tiem, kas tankā: ja vajag, uz Mac ļoti vienkārši palaist gan *n*x sistēmas, gan logus. Bet tici man, pēc Apple operētājsistēmas lietošanas XP un Linux grafiskās vides vienkārši... nu... pats saproti. Par Vista nezinu, nav sanācis intereses izmēģināt.

Oi pļa par to stundām var diskutēt un jēga tam nekāda!

Zinu es kā savus piecus pirkstus gan win, gan macosx, gan linux....

Ja nekui naudu nav kur likt un krānu jāpastaipa, pērc tak to mac`u. Man žēl vai?!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja:

Un tiem, kas tankā: ja vajag, uz Mac ļoti vienkārši palaist gan *n*x sistēmas, gan logus. Bet tici man, pēc Apple operētājsistēmas lietošanas XP un Linux grafiskās vides vienkārši... nu... pats saproti. Par Vista nezinu, nav sanācis intereses izmēģināt.

Mjaa godiigi sakot es ar labprat paarietu uz jebkuru no Mac produktiem, tikai kaut kaa savas naudas zheel, jo pamataa jau nu jams tad buutu kaa "palci vejerom" aksesuaars, jo kaa sisadmam/nodaljas vadiitajam man jaudiigs un labs compis itkaa nafig nav vaajdziigs, galvenais lai eerts darbaa un viegls staipiishanaa, bet vot 12" tjapljapi gan neiepatikaas - nu baigi neertie darbaa, kaut gan stiept liidz - ko gan labaaku vareetu veeleeties.

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

A Vista normaļno - ultimate vēsi palaidu uz 1,8Ghz, 528MB RAM, 128MB video. Par cik spēles arī mēdzu padzenāt un ar šādiem tādiem specific softiem pagaidām problēmas, nakui viņu! Moš pēc kāda gadiņa

R0ze Reģ.: 19.01.2005
0 0 Atbildēt

Ja sēž elektrības tuvumā tad vēl tā bet ja gribās pastrādāt arī zaļā pļavā ieteiktu izvēlēties Intel procesorus ar Centrino tehnoloģijas atbalstu ..

Lietošanā ir bijuši AMD Semprom un Turion procesori un tie sanāk elektrības kapsētas tad pašreizējais Intel Dualcores ar centrino dod iespēju padarboties 2x (un pat vairāk) ilgāk..

WALA: Mjaa un ja veel kaads to dolbano WIN Vistu kas naak liidzi jauniem tjapljapiem iebaaztu tur kur saule neiespiid, tad cenas shiem verkjiem kljuutu veel simpaatiskaakas.

Vista lielākoties līdzi nāk nedaudz augstākas cenu katregorijas verķiem 800+ un vairāk.. Tagad liela daļa vidējās klases izmanto kādu *ix distribuciju kas to cenu arī dara nedaudz pievilcīgāku.

Bet tākā prasībās ir MS SQL tad *ix nav opcija..

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Mjaa godiigi sakot es ar labprat paarietu uz jebkuru no Mac produktiem, tikai kaut kaa savas naudas zheel, jo pamataa jau nu jams tad buutu kaa "palci vejerom" aksesuaars, jo kaa sisadmam/nodaljas vadiitajam man jaudiigs un labs compis itkaa nafig nav vaajdziigs, galvenais lai eerts darbaa un viegls staipiishanaa, bet vot 12" tjapljapi gan neiepatikaas - nu baigi neertie darbaa, kaut gan stiept liidz - ko gan labaaku vareetu veeleeties.

Par 15, 17 collu ekrānu MacBook Pro piekrītu - tie ir par dārgu

Nu jā, man tas MacBook strādā pārsvarā ar pieslēgtu ārējo displeju un BT klavieri/peli - sanāk tāds kā viegli paķerams desktops . Pastāvīgi strādāt ar 13 collu monitoru - jā, tas nekur neder.

Tā ka, ja vajag laptopu samērīgās cenās ar 15 collu ekrānu darbam bez pieslēgta ārējā monitora, tad par Apple droši var aizmirst.

P.S. Ar datora modeli sen jau krānu nevar pastaipīt (diemžēl), tagad vairāk skatās uz darbiem (to rezultātiem!)

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

Staipa un vēl kā. Vismaz pumpaini tīņi vai tīņprātīgi pavecākie

Un tie kā fakts ir vairumā Jo MAC eto ih vsjo un viss pārējais ir fuflo...

IMO par 1k Ls labāk 17' portatīvo iegādāt nevis 13' macu.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

edijz rakstīja:

Bet par tēmu runājot - man ir personīgais laptops d620 dell ar 2ghz dual 2 cori un darba laptops hp nx6325 ar amd turionu 64 tl-52 x2 1.6ghz. Abiem giga rams. Un ziniet, es tik tiešām jūtu to ātruma atšķirību. Ok, katram jau tās prasības citas, webam/mūzikai/msoffice jau pietiek ar to amd atliektiem galiem. Bet, kad es sāku pa photoshopu ņemties vai kādu autocada failu smagāku paveru vaļā, tad jūtu, ka intelis spārda. Vēl nianse - amd karsē. Kamēr stāv uz galda, tikmēr pofig, bet pamēģini vasarā ielīst gultā ar kompi klēpī. Šito amd drīz vien gribās nolikt atpakaļ uz gada, kamēr dell`s turpina saglabāt pieņemamu temperatūru.

Par videokarti runājot - darba kompim ATI, kurš grauž operatīvo atmiņu, personīgajam Nvidia quadro. Izmērs abām viens - un uz to bieži vien nezinātājs pircējs iekrīt. A vot kad sāk ātrdarbību salīdzināt.. Ok, iekš windas darbs ir identisks, filmas abos rāda brīnišķīgi. Problēma sākas, kad es linuxī iestartēju berylu. Nav pat jāliek nekādas izvirtības, pietiek tikai ēnas zem logiem pielikt un pāris efektus pie logu minimizēšanas/maksimizēšanas. Un jau mans darba kompītis sāk bremzēties. Un neticu, ka win vistas efekti uz tāda dampja varētu normāli izskatīties, lai gan ir uzlīme par saderīgumu ar to putnu.

Un tagad padoma pats, ko sarakstiji un nokaunies. Kads pamatojums teikt, ka Intels ir labaks, ja pats gabalu talak atzisties, ka Intels ir komplekta ar atsevisku videokarti, bet AMD (kurs ari ir lenaks pec GHz) vel nakas dalit atminu ar video. Ir fakts, ka AMD ir lenaks neka tadu pasu GHz Intels, bet visai nedaudz. Dzives realitate ir loti vienkarsa - Intel pie vienadiem GHz ir par 5-10% atraks, bet par ~60% dargaks, tapec es pedeja laika izvelos AMD.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

nakujators rakstīja:

IMO par 1k Ls labāk 17' portatīvo iegādāt nevis 13' macu.

Salīdzināt 13' MacBook būtu korekti ar 12-13" citu ražotāju laptopiem. 13 un 17 collu ekrānu laptopi - tās tomēr ir dažādas klases.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja:

nakujators rakstīja:

vilhelms_tills rakstīja: Viennozīmīgi MacBook.

Viennozīmīgi - LOSIS!

Pamato! Pats esmu koderis, un izvēlējos MacBook.

Vienkārši paņem rokās MacBook un jebkuru citu portatīvo tajā pašā cenu diapazonā un apskati viņus. Salīdzini tehniskos parametrus. Es domāju, ka jautājumi atkritīs paši no sevis.

Un tiem, kas tankā: ja vajag, uz Mac ļoti vienkārši palaist gan *n*x sistēmas, gan logus. Bet tici man, pēc Apple operētājsistēmas lietošanas XP un Linux grafiskās vides vienkārši... nu... pats saproti. Par Vista nezinu, nav sanācis intereses izmēģināt.

Ir jau sen atkritusi - MacBook pie vienadiem parametriem ir dargaks pat par Sony VAIO. Savukart Acer cena ar adekvatiem parametriem turesies 40-50% robezas no tava MacBook. Iespeja uzinstalet Windows ir... Bet diezgan jau caur pakalu. Savukart MacOS slavesana jau ir diezgan liela zimesanas - esmu padarbojies visadas vides, ieskaitot Vistu un ja Vistai lielako dalu \"navarotu\" ir iespejams atslegt, tad MacOS vienkarsi nelauj normali stradat ar savu izpildijumu.

P.S. - ja kads tomer grib pazimetiesne ne tikai ar darbiem bet ari ar dzelziem, tad te ir iespeja - - www.alienware.com/...

Sandis_UR Reģ.: 26.01.2003
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja: Nu tā īsumā - vajadzīgs sakarīgs portatīvais. Ne pārjaudīgs, vēlams, ne sevišķi dārgs.

Varētu jau sameklēt iekš ss vai kādā interneta šopā, tikai problēma, ka no šitās sugas neko nesaprotu - spriežot no PC viedokļa, daudzas komplektācijas ir galīgi nesaprotamas (piem., SATA disks ar 5`400 abarotiem, 1.6 Celerons ar 1GB DDRII utt.)

Kāds nevar man paskaidrot, kas ir ņemams, nepārmaksājot par nosaukumu (brends nav svarīgs) un neieberžoties uz kādu lēto variantu?

Vajadzīgs developēšanai - lai var kurbulēt MS SQL Express, MySQL, Apačus, Visual Studio .Net, CBuilder, Delphi utt. Vēlams arī, lai tas viss gana fiksi darbotos.

atsuuti luudzu savas koordinates uz andis-ur@inbox.lv" target="_new">Sandis-ur@inbox.lv

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Ir jau sen atkritusi - MacBook pie vienadiem parametriem ir dargaks pat par Sony VAIO. Savukart Acer cena ar adekvatiem parametriem turesies 40-50% robezas no tava MacBook. Iespeja uzinstalet Windows ir... Bet diezgan jau caur pakalu. Savukart MacOS slavesana jau ir diezgan liela zimesanas - esmu padarbojies visadas vides, ieskaitot Vistu un ja Vistai lielako dalu "navarotu" ir iespejams atslegt, tad MacOS vienkarsi nelauj normali stradat ar savu izpildijumu.

Rezumējot: tas ir tas pats vecais stāsts, kā auto pasaulē ar Jaguar, SAAB vai Alfa - visi ar tiem nekad nebrauks. Un tas ir labi

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja:

Seene rakstīja:

Ir jau sen atkritusi - MacBook pie vienadiem parametriem ir dargaks pat par Sony VAIO. Savukart Acer cena ar adekvatiem parametriem turesies 40-50% robezas no tava MacBook. Iespeja uzinstalet Windows ir... Bet diezgan jau caur pakalu. Savukart MacOS slavesana jau ir diezgan liela zimesanas - esmu padarbojies visadas vides, ieskaitot Vistu un ja Vistai lielako dalu "navarotu" ir iespejams atslegt, tad MacOS vienkarsi nelauj normali stradat ar savu izpildijumu.

Rezumējot: tas ir tas pats vecais stāsts, kā auto pasaulē ar Jaguar, SAAB vai Alfa - visi ar tiem nekad nebrauks. Un tas ir labi

Tāpat kā tas, ka tikai reti glupi tizleņi pa šoseju velkās uz 90km/h...

Un tas nu galīgi labi nav!

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja:

Seene rakstīja:

Ir jau sen atkritusi - MacBook pie vienadiem parametriem ir dargaks pat par Sony VAIO. Savukart Acer cena ar adekvatiem parametriem turesies 40-50% robezas no tava MacBook. Iespeja uzinstalet Windows ir... Bet diezgan jau caur pakalu. Savukart MacOS slavesana jau ir diezgan liela zimesanas - esmu padarbojies visadas vides, ieskaitot Vistu un ja Vistai lielako dalu "navarotu" ir iespejams atslegt, tad MacOS vienkarsi nelauj normali stradat ar savu izpildijumu.

Rezumējot: tas ir tas pats vecais stāsts, kā auto pasaulē ar Jaguar, SAAB vai Alfa - visi ar tiem nekad nebrauks. Un tas ir labi

Ne gluzi vieta salidzinajums... Drizak jau MacOS varetu ar automatisko atrumkarbu salidzinat. Bet Apple tikai ar Jaguaru, bet ne SAAB vai Alfu - SAAB un Alfa ir gaumes jautajums, bet Apple un Jaguar - nenormala parmaksa par brendu.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

nakujators rakstīja:

Tāpat kā tas, ka tikai reti glupi tizleņi pa šoseju velkās uz 90km/h...

Un tas nu galīgi labi nav!

Vvz, te nesen zirnekļi burkā par tiem "lēnajiem" un "ātrajiem" braucējiem ņēmās topikā Visatļautība, kāda velna pēc šis offtopic jātaisa te?

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: bet Apple un Jaguar - nenormala parmaksa par brendu.

Ak tā? Piemēram, parādiet lūdzu laptopu pa 600 Ls, kuram būtu šādi parametri:

1) Latvijā brīvi iegādājams un ar Latvijā darbojošos garantiju

2) 13" (obligāti - ar DVI izeju) (derēs arī 14, 15)

3) 120gb hdd

4) svars 2.3 kg

5) Core 2 Duo procis, 2.1 GHz

6) protams, DVD rakstītājs, 1Gb RAM.

Lūdzu.

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Lūdzu:

www.bestpc.lv/...

Līdz gigai gan pašam nāksies pielikt, bet par to cenu vēl sanāks. Specene šeit:

www.asus.com.tw/...

Maija_Eskuella Reģ.: 07.04.2005
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja: Lūdzu:

www.bestpc.lv/...

Līdz gigai gan pašam nāksies pielikt, bet par to cenu vēl sanāks. Specene šeit:

www.asus.com.tw/...

'

Garām:

1) nav "Core 2 Duo";

2) nav 2.3 kg (puskilo smagāks)

3) nemanīju arī DVI-out

4) nez kā ar garantiju LV?

Maija_Eskuella Reģ.: 07.04.2005
0 0 Atbildēt

Capital Gauja jau izskatās tuvāk (tik nez kā ar DVI):

www.capital.lv/...

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Core 2 ir (tikai 1.7), DVI ir. Par svaru...hmm, gribu redzēti 15" ar tādu svaru.

Bet principā - lētajā galā atrast 2.1 duālkori diezgan nereāli.

1 2 3 4 5 6 7 8
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti