Vajadzīgs sakarīgs portatīvais

Graberis Reģ.: 20.01.2003

Nu tā īsumā - vajadzīgs sakarīgs portatīvais. Ne pārjaudīgs, vēlams, ne sevišķi dārgs.

Varētu jau sameklēt iekš ss vai kādā interneta šopā, tikai problēma, ka no šitās sugas neko nesaprotu - spriežot no PC viedokļa, daudzas komplektācijas ir galīgi nesaprotamas (piem., SATA disks ar 5`400 abarotiem, 1.6 Celerons ar 1GB DDRII utt.)

Kāds nevar man paskaidrot, kas ir ņemams, nepārmaksājot par nosaukumu (brends nav svarīgs) un neieberžoties uz kādu lēto variantu?

Vajadzīgs developēšanai - lai var kurbulēt MS SQL Express, MySQL, Apačus, Visual Studio .Net, CBuilder, Delphi utt. Vēlams arī, lai tas viss gana fiksi darbotos.

 
1 2 3 4 5 6 ..8
LyNx8 Reģ.: 21.01.2003
0 0 Atbildēt

Aber cenas kategoriju nosauc - citādi jau nezinās kā Tev palīdzēt!

Tas ko Tu teici - SATA ir ātrā tipa cietnis ar 5400 rpm. Nu mūsdienu portatīvajiem tā ir normāla parādība. Abe Celerons jau pats par sevi izsaka visu, bet 1 GB DDRII ir operatīvās atmiņas apzīmējums.

Pasaki, cik ir cenas griesti un tad jau palūrēs, ko var Tev ieteikt no ss.lv vai citurienes.

P.S. (Kakātajiem, kas atceras - vienreiz tirgoju savu HP datoru - jau pārdots, turklāt savu FSC arī notirgoju, tāpēc bez satraukumiem - pats nesākšu tirgoties.)

Tominjsh Reģ.: 31.03.2003
0 0 Atbildēt

www.eoz.lv

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Lynx - kuš, par sastāvdaļām un apzīmējumiem pašam ir skaidrs, 9 gadus IT esu nolauzis. Tikai ar portatīvo dzelžiem saskārties nav sanācis - zinu tikai, ka 1.6 GHz proča frekvence pīslim un portatīvajam nav viens un tas pats.

Par tiem SATA diskiem - saprotu jau, ka visi ATA varianti ir miruši. Tikai nesaprotu, kāda krāna pēc lielākai daļai portatīvo tiek likti SATA diski ar 5`400 rpm - tur no visa 300 mb/s vienkārši nav jēgas - tas pats, kas zaporožecam turbīna.

Cena varētu grozīties ap 400 lašiem, bet tas kā atskaites punkts

Crash Reģ.: 11.06.2002
0 0 Atbildēt

Toshiba M100, parametrus atradiisi netaa ir viss iznjemot bluetooth.. cena 320Ls mazs, viegls, eerts. Ir vēl Toshiba R200 pilniigi jauns (plaanais, svars ap 1Kg)

Ja ir interese raksti : crash_override@inbox.lv

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja:zinu tikai, ka 1.6 GHz proča frekvence pīslim un portatīvajam nav viens un tas pats.

Nu nu, kur ta ir atšķirība?

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Par ko tik lēts?

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

nafigators rakstīja:

Graberis rakstīja:zinu tikai, ka 1.6 GHz proča frekvence pīslim un portatīvajam nav viens un tas pats.

Nu nu, kur ta ir atšķirība?

HVZ, domā es zinu - man šķiet, iekš mobile technology un komponenšu salāgojuma.

phenom Reģ.: 01.03.2007
0 0 Atbildēt

Graberis, modernajam portatīvajam ar 1,6 ir parasti 2 procesori. Faktiski 2x1,6Mhz. AMD firmas nosaukums ir "Turion64", bet Intel - "dual Core". Jāņem viens no šiem. SATA liek tikai tāpēc kā ATA ir pagatnē, bet par tiem 5400rpm - portativais nav nekāds etalons ātrumam - bet piekritu, ir bišku marazmatiski izdomat jaunas tenoloģijas un piebāzt to ar veciem mē.......

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja:

nafigators rakstīja:

Graberis rakstīja:zinu tikai, ka 1.6 GHz proča frekvence pīslim un portatīvajam nav viens un tas pats.

Nu nu, kur ta ir atšķirība?

HVZ, domā es zinu - man šķiet, iekš mobile technology un komponenšu salāgojuma.

Portatīvajos gan ir mobaili jā, bet nevienu tač neinteresē, kā viņš uzbūvēts, cik liels utt. Takts frekvence tas pats ātrums vien ir, tā ka, ja raksta piemēram 2Ghz, tad tā tas arī ir, pofig parastais vai mobails. AMD gan gemaroju ar savu proču nosaukumiem sataisijis. Tipa raksta kaukāds tur sempron 2600+, cilvis nopērk ar domu, oooo man 2,6 gigas, a reāli tikai 2,0

Līdzīgi bija man - PC laikam sempron 2400+, laptopam sempron 2800+ 64 bit vai kaukā tā. Reālā takts frekvence ~1.85Ghz abos gadījumos.

Un vispār tiem 0,.... Ghz tāda sekundāra jēga, labāk RAM`u kartīgi sagāzt iekšā

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Normalu 15.4" laptopu var dabut ap 600-700 Ls. Ja grib maksat mazak, tad sanak visadi apdalitie varianti, kas ilgtermina noteikti liks nozelot ietaupito. Ar procesoru jaskatas - tava gadijuma laikam labak izveleties specialo mobilo - atskiriba no desktopa procesoriem pamata ir mazaka veiktspeja ietaupot energiju un mazak karstot. Toties rezultata autonoma darbiba ir krietni ilgak. Mans 17" ar ne-mobilo proci bateriju ized nepina stunda, savukart sievas 15.4" ar mobilo (abi AMD) dzivo 4-5 h. Atskiriba darbiba ir jutama praktiski tikai ar Adobes CS3 programmam (kas man ir aktuali - tapec ari 17"). MS office un tamlidzigas nespej noslogot ne vienu ne otru.

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

nu nezinu, es tris gadus atpakalj nopirku acer ar celeron mobile proci, piespraudu ramu un iet vel shodien nekadi gljuki nav bijushi, bacha tur tapat ka sakumaa un esmu apmierinats. nezinu vai ir jega pirkt brendu un maksat paris simtus vairaak, jo agri vai velu tas kompis neatkarigi no nosaukuma bus shrots.

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

shearer rakstīja: nu nezinu, es tris gadus atpakalj nopirku acer ar celeron mobile proci, piespraudu ramu un iet vel shodien nekadi gljuki nav bijushi, bacha tur tapat ka sakumaa un esmu apmierinats. nezinu vai ir jega pirkt brendu un maksat paris simtus vairaak, jo agri vai velu tas kompis neatkarigi no nosaukuma bus shrots.

Mans sievišķis arī gadus 2-3 jau aceru diendienā dzenā un nesūdzas. Es gandrīz gadu HP, slēgts ārā gandrīz netiek ( DC++ nonstopā ), staipīts un dauzīts arā gana un nevienas ķibeles. Abi kompji pirkti ap 500Ls

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Mjaa un ja veel kaads to dolbano WIN Vistu kas naak liidzi jauniem tjapljapiem iebaaztu tur kur saule neiespiid, tad cenas shiem verkjiem kljuutu veel simpaatiskaakas.

P.S. Es nepirateeju es vienkaarshi straadaaju ( ari patreiz) ar/no Linuxiidiem/Unixoiidiem.

P.P.S. Vieniigais nesiesaku njemt tos 12" super duper vieglos kraamus - es ar tadiem nevaru pastradaat, visu laiku ja rakstu tad shauju pa tasutinjiem garaam, un ekraanaa arii nav eerti luureet. SHameejie ir OK, tikai ja iislaiciigi kaut kur aarpus standart darba vietaam jaastraadaa. Ilgaa laikaa - ljoti neerti. Arii 15" iisteniiba nav sevishkji eertas darbam ofisaa/maajaas.

LyNx8 Reģ.: 21.01.2003
0 0 Atbildēt

Es ar 15,4" laptopu jau pusotru gadu vālēju katru dienu un nekādu problēmu. Kā žurnālistam / rakstniekam, kas pa webu plosās un šad tad kādu spēlīti uzbliež, pilnīgi pietiek.

Nesen iepirku "kurjatņiku" iekš HP Pavilion DV6233 ar DualCore un 1 GB RAM, 160 GB SATA par aptuveni 530 Ls. Ir baigi okei.

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Mjaa un ja veel kaads to dolbano WIN Vistu kas naak liidzi jauniem tjapljapiem iebaaztu tur kur saule neiespiid, tad cenas shiem verkjiem kljuutu veel simpaatiskaakas.

P.S. Es nepirateeju es vienkaarshi straadaaju ( ari patreiz) ar/no Linuxiidiem/Unixoiidiem.

P.P.S. Vieniigais nesiesaku njemt tos 12" super duper vieglos kraamus - es ar tadiem nevaru pastradaat, visu laiku ja rakstu tad shauju pa tasutinjiem garaam, un ekraanaa arii nav eerti luureet. SHameejie ir OK, tikai ja iislaiciigi kaut kur aarpus standart darba vietaam jaastraadaa. Ilgaa laikaa - ljoti neerti. Arii 15" iisteniiba nav sevishkji eertas darbam ofisaa/maajaas.

Jāprasa, lai gāž WIN`u nost un cenu nomet. Dažam labam jau esot izdevies

A parasts jūzeris tev ar linuxoīdiem nepisīsies. Ei nu tu ieskaidro viņiem, kas ir repozitorijs, kompilēšana, kernelis utt.

arny Reģ.: 02.07.2002
0 0 Atbildēt

www.boot.lv/...

Šeit ir tāds neliels rakstiņš. Varbūt noder.

edijz Reģ.: 23.02.2006
0 0 Atbildēt

nafigators rakstīja: A parasts jūzeris tev ar linuxoīdiem nepisīsies. Ei nu tu ieskaidro viņiem, kas ir repozitorijs, kompilēšana, kernelis utt.

Zini, dažkārt tieši parastais ūzeris ir tas, kuru vieglāk pie Linuxa pieradināt. Pirms mēnešiem trim uzliku mazajai māsiņai Ubuntu, kad šī kārtējo reizi Windu bija pamanījusies nokaut. Lieto bez problēmām. Jāņem vērā, ka viņai ir nepieciešams Firefox, Skype, mūzikas un video atskaņošanas softs, retu reizi kaut ko iekš OO writer/calc uztaisīt, kačāt torrentus un retu reizi dc. Ar šādām vajadzībām tas pats Ubuntu ir vienkārši burvelīgs (es pats gan esmu pārlienāts bsd fanāts - vismaz uz servera tik drīz neko linuxveidīgu nelikšu). Arī tēvam nesen uzliku ubuntu dual bootaa - lai brīžos, kad windu ir damocījis, ir rezerves variants, no kurienes ielīst fishki.net lapā. Un sencis ir totāls iesācējs datoros, raksta ar vienu pirkstu. Taču viņam ir pofig, vai tur ir winda, vai linux, ka tikai Firefox ikona ir uz desktopa.

Bet par tēmu runājot - man ir personīgais laptops d620 dell ar 2ghz dual 2 cori un darba laptops hp nx6325 ar amd turionu 64 tl-52 x2 1.6ghz. Abiem giga rams. Un ziniet, es tik tiešām jūtu to ātruma atšķirību. Ok, katram jau tās prasības citas, webam/mūzikai/msoffice jau pietiek ar to amd atliektiem galiem. Bet, kad es sāku pa photoshopu ņemties vai kādu autocada failu smagāku paveru vaļā, tad jūtu, ka intelis spārda. Vēl nianse - amd karsē. Kamēr stāv uz galda, tikmēr pofig, bet pamēģini vasarā ielīst gultā ar kompi klēpī. Šito amd drīz vien gribās nolikt atpakaļ uz gada, kamēr dell`s turpina saglabāt pieņemamu temperatūru.

Par videokarti runājot - darba kompim ATI, kurš grauž operatīvo atmiņu, personīgajam Nvidia quadro. Izmērs abām viens - un uz to bieži vien nezinātājs pircējs iekrīt. A vot kad sāk ātrdarbību salīdzināt.. Ok, iekš windas darbs ir identisks, filmas abos rāda brīnišķīgi. Problēma sākas, kad es linuxī iestartēju berylu. Nav pat jāliek nekādas izvirtības, pietiek tikai ēnas zem logiem pielikt un pāris efektus pie logu minimizēšanas/maksimizēšanas. Un jau mans darba kompītis sāk bremzēties. Un neticu, ka win vistas efekti uz tāda dampja varētu normāli izskatīties, lai gan ir uzlīme par saderīgumu ar to putnu.

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

Tas ubuntu tak ir blusaināks par suni,...

Kuļi viņi debiānai graiza? būtu kopā sadzēruši un tik likuši klāt....

A sirmam opītim pat fluxboxis būs ūber-alles... Katik modern talking XMMS`ā skan

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

edijz rakstīja:

...repozitorijs,

kompilēšana,

kernelis,

Ubunts,

OO writer/calc uztaisīt,

bsd fanāts,

ubunts dual bootaa,

Firefox ikona ir uz desktopa,

laptops d620 dell ar 2ghz dual 2 cori un darba laptops hp nx6325 ar amd turionu 64 tl-52 x2 1.6ghz. Abiem giga rams,

webam/mūzikai/msoffice jau pietiek ar to amd atliektiem galiem, autocada fails,

amd karsē.

videokarte ATI,

videokarte Nvidia quadro,

linuxī iestartēt berylu...

Mjā, Endzelīns vai Misiņš kapā otrādi apgrieztos, šādus terminus klausīdamies

rt Reģ.: 23.08.2004
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja:

edijz rakstīja:

...repozitorijs,

kompilēšana,

kernelis,

Ubunts,

OO writer/calc uztaisīt,

bsd fanāts,

ubunts dual bootaa,

Firefox ikona ir uz desktopa,

laptops d620 dell ar 2ghz dual 2 cori un darba laptops hp nx6325 ar amd turionu 64 tl-52 x2 1.6ghz. Abiem giga rams,

webam/mūzikai/msoffice jau pietiek ar to amd atliektiem galiem, autocada fails,

amd karsē.

videokarte ATI,

videokarte Nvidia quadro,

linuxī iestartēt berylu...

Mjā, Endzelīns vai Misiņš kapā otrādi apgrieztos, šādus terminus klausīdamies

tie divi domātu, ka te kāds lietuvietis mēģinājis kaut ko angliski uzrakstīt un nepievērstu uzmanību

nakujators Reģ.: 07.08.2007
0 0 Atbildēt

rt rakstīja:

nomiks rakstīja:

edijz rakstīja:

...repozitorijs,

kompilēšana,

kernelis,

Ubunts,

OO writer/calc uztaisīt,

bsd fanāts,

ubunts dual bootaa,

Firefox ikona ir uz desktopa,

laptops d620 dell ar 2ghz dual 2 cori un darba laptops hp nx6325 ar amd turionu 64 tl-52 x2 1.6ghz. Abiem giga rams,

webam/mūzikai/msoffice jau pietiek ar to amd atliektiem galiem, autocada fails,

amd karsē.

videokarte ATI,

videokarte Nvidia quadro,

linuxī iestartēt berylu...

Mjā, Endzelīns vai Misiņš kapā otrādi apgrieztos, šādus terminus klausīdamies

tie divi domātu, ka te kāds lietuvietis mēģinājis kaut ko angliski uzrakstīt un nepievērstu uzmanību

Šitie divi esot lielākie tatāru mātes valodas integritātes atbalstītāji Latvijā...

Tikai izlikās par svētajām govīm...

A tā,... kas bija pie alus,.......kas bija pie alus.......

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

edijz rakstīja:

nafigators rakstīja: A parasts jūzeris tev ar linuxoīdiem nepisīsies. Ei nu tu ieskaidro viņiem, kas ir repozitorijs, kompilēšana, kernelis utt.

Zini, dažkārt tieši parastais ūzeris ir tas, kuru vieglāk pie Linuxa pieradināt. Pirms mēnešiem trim uzliku mazajai māsiņai Ubuntu, kad šī kārtējo reizi Windu bija pamanījusies nokaut. Lieto bez problēmām. Jāņem vērā, ka viņai ir nepieciešams Firefox, Skype, mūzikas un video atskaņošanas softs, retu reizi kaut ko iekš OO writer/calc uztaisīt, kačāt torrentus un retu reizi dc. Ar šādām vajadzībām tas pats Ubuntu ir vienkārši burvelīgs (es pats gan esmu pārlienāts bsd fanāts - vismaz uz servera tik drīz neko linuxveidīgu nelikšu). Arī tēvam nesen uzliku ubuntu dual bootaa - lai brīžos, kad windu ir damocījis, ir rezerves variants, no kurienes ielīst fishki.net lapā. Un sencis ir totāls iesācējs datoros, raksta ar vienu pirkstu. Taču viņam ir pofig, vai tur ir winda, vai linux, ka tikai Firefox ikona ir uz desktopa.

Bet par tēmu runājot - man ir personīgais laptops d620 dell ar 2ghz dual 2 cori un darba laptops hp nx6325 ar amd turionu 64 tl-52 x2 1.6ghz. Abiem giga rams. Un ziniet, es tik tiešām jūtu to ātruma atšķirību. Ok, katram jau tās prasības citas, webam/mūzikai/msoffice jau pietiek ar to amd atliektiem galiem. Bet, kad es sāku pa photoshopu ņemties vai kādu autocada failu smagāku paveru vaļā, tad jūtu, ka intelis spārda. Vēl nianse - amd karsē. Kamēr stāv uz galda, tikmēr pofig, bet pamēģini vasarā ielīst gultā ar kompi klēpī. Šito amd drīz vien gribās nolikt atpakaļ uz gada, kamēr dell`s turpina saglabāt pieņemamu temperatūru.

"Ielīst ar datoru gultā" - vai tiešām ar datoru jālien gultā?

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja:

"Ielīst ar datoru gultā" - vai tiešām ar datoru jālien gultā?

Gan jau, edijz mīl gultā ka porņukus lūrēt

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Viennozīmīgi MacBook.

ArGr Reģ.: 03.07.2003
0 0 Atbildēt

Kaut kā dīvaini, ka autoram izskatās kompis programēšanai vajadzīgs, tipa IT cilvēks, bet par dzelžiem vispār nav ne mazākās ponjas

P.S. Celeronu / Sempronu programētāja kompim toch nenjemtu

1 2 3 4 5 6 ..8
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti