Braucam ar dīzeli arī ziemā! :D

Archijs2 Reģ.: 19.08.2006

Šodien sanāca nejauks pārsteigums - sen plānotā akumulatora maiņas atlikšana tik ļoti aizvainoja auto, ka tas atteicās pildīt savus pienākumus, bet šoreiz nav runa par to...

Lieta tāda, ka šogad esmu ticis pie dīzeļmotora un auto tiek turēts ārpusē + auto jābūt braukšanai gatavam 24/7, lai pilnvērtīgi varētu pildīt savus darba pienākumus. Šajā sakarā vēlējos lūgt efektīvus padomus, arī amizantus piegājienus no iauto lietotājiem par tēmu "Kā es uzturu pie dzīvības savu dīzeļzvēru arī ziemā"! Lai gan mans auto ir 2001. gada Audi, tomēr māc šaubas, ka labs akumulators, pareizais antifreez`s un eļļa spēs to noturēt pie dzīvības arī pie -20 vai pat -30, turot auto ārā.

Man jau sastāstīja par spuldzīšu turēšanu motortelpā pa nakti un vēl šo to, tomēr varbūt ir kas labāks...

Ceru uz atsaucību un sapratni. =)

 
1 2 3 4 5 6
krishus Reģ.: 06.05.2006
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: Nu, nu... kuram Scania dzinējam ir tās 3 turbīnas?

Ir turbo compound, bet tam ir divas un leņki mainās tikai jaunajam XPI (common rail), bet tāds LV ir tikai viens (demo)

=====================

Ir vinjiem taads dzineejs, uzstaada mezhvedeejtehnikai. Taa vismaz man te zviedrs staastiija un raadiija, pats straadaa Zviedrijaa Scania garantijas apkopes tiiklaa.

Nju tad jau tas ir industriālais dzinējs, tur ne tādi vie brīnumi var būt, bet 12nieks ar 3 turbīnām? ... nu nez, parasti industriālajiem un kugu motoriem ir standarta dzinējs ar vienu, bet krietni lielāku turbīnu nekā kravas a/m.

Kaut gan bija viens 14ieks V8 ar 4 turbīnām- pa vienai uz katriem 2 cilindriem un tas pat tika uzstādīts a/m- Scania Shark- bija vienreiz arī Rīgā, izstādē- gan jau kāds atcerās...www.svempas.se/...

krishus Reģ.: 06.05.2006
0 0 Atbildēt

Dikti jau atvainojos, bet Rīgā bij šitais: www.mediashow.ro/...

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Šeit Ziemeļaustrumvidzemē, kur esmu, pašlaik ir mīnus 14, un es drīz iešu ārā darbināt savu dīzeļauto.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja: Šeit Ziemeļaustrumvidzemē, kur esmu, pašlaik ir mīnus 14, un es drīz iešu ārā darbināt savu dīzeļauto.

dava dīzeļauto motoru tak 2 plakanās baterijas var pagriezt

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja: Šeit Ziemeļaustrumvidzemē, kur esmu, pašlaik ir mīnus 14, un es drīz iešu ārā darbināt savu dīzeļauto.

Pieleca ļoti labi.

tadsjautues Reģ.: 13.02.2008
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja:

VWfans rakstīja: Šeit Ziemeļaustrumvidzemē, kur esmu, pašlaik ir mīnus 14, un es drīz iešu ārā darbināt savu dīzeļauto.

Pieleca ļoti labi.

cik tad tev vinjam tagad nobraukums, gan jau necik nav

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

tadsjautues rakstīja:

VWfans rakstīja:

VWfans rakstīja: Šeit Ziemeļaustrumvidzemē, kur esmu, pašlaik ir mīnus 14, un es drīz iešu ārā darbināt savu dīzeļauto.

Pieleca ļoti labi.

cik tad tev vinjam tagad nobraukums, gan jau necik nav

Nobraukums ir 91788 km.

seller Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

kaapeec tad jaadarbina, ja nekur nebrauc, vai neracionaali izlietotaas degvielas nav zeel

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

seller rakstīja: kaapeec tad jaadarbina, ja nekur nebrauc, vai neracionaali izlietotaas degvielas nav zeel

Degviela vēl štrunts, bet akumulatoru gan šādi var izlietot tā, ka pēc tam neleks...

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

seller rakstīja: kaapeec tad jaadarbina, ja nekur nebrauc, vai neracionaali izlietotaas degvielas nav zeel

Kāpēc tad domājat, ka nebraucu. Šodien nobraucu 15 km pa Apes novadu.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja:

seller rakstīja: kaapeec tad jaadarbina, ja nekur nebrauc, vai neracionaali izlietotaas degvielas nav zeel

Kāpēc tad domājat, ka nebraucu. Šodien nobraucu 15 km pa Apes novadu.

Draugam pie vaidavas uītes pieder savulaik nopirkta Vulfa muža, vīņš vienai maksaāja lai tur dzīvo , bet ilgi tas neturpinājās , kā palika tukša tā izdemolēja , tieši blakus ir skujkokuaudzētava ( prātā iesēdies ,ka tikai skuikoku), un šoseja kādi 500 m .

Varbūt zini ? vai tu tik tāds gadijuma viesis tai pusē

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

rudens68 rakstīja:

VWfans rakstīja:

seller rakstīja: kaapeec tad jaadarbina, ja nekur nebrauc, vai neracionaali izlietotaas degvielas nav zeel

Kāpēc tad domājat, ka nebraucu. Šodien nobraucu 15 km pa Apes novadu.

Draugam pie vaidavas uītes pieder savulaik nopirkta Vulfa muža, vīņš vienai maksaāja lai tur dzīvo , bet ilgi tas neturpinājās , kā palika tukša tā izdemolēja , tieši blakus ir skujkokuaudzētava ( prātā iesēdies ,ka tikai skuikoku), un šoseja kādi 500 m .

Varbūt zini ? vai tu tik tāds gadijuma viesis tai pusē

Tas ir, no manu sievas vecāku mājām skatoties, pretējais novada gals, tamdēļ es to vietu nezinu.

seller Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Kāpēc tad domājat, ka nebraucu. Šodien nobraucu 15 km pa Apes novadu.

-----------------------------------------------------

Nu tad gan par ekonomisko pamatojumu šaubu nav) ja vel kaada egliite tika atvesta, tad ne tik Laimigu Jauno Gadu !!!

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja:

tadsjautues rakstīja:

VWfans rakstīja:

VWfans rakstīja: Šeit Ziemeļaustrumvidzemē, kur esmu, pašlaik ir mīnus 14, un es drīz iešu ārā darbināt savu dīzeļauto.

Pieleca ļoti labi.

cik tad tev vinjam tagad nobraukums, gan jau necik nav

Nobraukums ir 91788 km.

Pēc 100 000 km apkopes arī turpināsi pie dīlera ?

tadsjautues Reģ.: 13.02.2008
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja:

tadsjautues rakstīja:

VWfans rakstīja:

VWfans rakstīja: Šeit Ziemeļaustrumvidzemē, kur esmu, pašlaik ir mīnus 14, un es drīz iešu ārā darbināt savu dīzeļauto.

Pieleca ļoti labi.

cik tad tev vinjam tagad nobraukums, gan jau necik nav

Nobraukums ir 91788 km.

man audjikam raada tagad kaut kaadi 304tkm bet gan jau ir veel kruķīc, tad kad merivai buus kaadi 300 tad redzees kaa leks ziemaa p.s. a6 diizels lec bez problemam 95.g

bummerr Reģ.: 15.01.2004
0 0 Atbildēt

Archijs2 rakstīja: Šodien sanāca nejauks pārsteigums - sen plānotā akumulatora maiņas atlikšana tik ļoti aizvainoja auto, ka tas atteicās pildīt savus pienākumus, bet šoreiz nav runa par to...

Lieta tāda, ka šogad esmu ticis pie dīzeļmotora un auto tiek turēts ārpusē + auto jābūt braukšanai gatavam 24/7, lai pilnvērtīgi varētu pildīt savus darba pienākumus. Šajā sakarā vēlējos lūgt efektīvus padomus, arī amizantus piegājienus no iauto lietotājiem par tēmu "Kā es uzturu pie dzīvības savu dīzeļzvēru arī ziemā"! Lai gan mans auto ir 2001. gada Audi, tomēr māc šaubas, ka labs akumulators, pareizais antifreez`s un eļļa spēs to noturēt pie dzīvības arī pie -20 vai pat -30, turot auto ārā.

Man jau sastāstīja par spuldzīšu turēšanu motortelpā pa nakti un vēl šo to, tomēr varbūt ir kas labāks...

Ceru uz atsaucību un sapratni. =)

nozelojamie latviesu cilvecini, noperk 10g vecu dizeli ar kadiem 350tk km noskrejienu (jau uz saviem 200tk) atkrutitiem, un tad ienak tada iauto un uzdod izmisuma pilnus jautajumus....

pirmkart, noperc benzinauto, bet ja nu galigi nesanak lejerkasti pardot, tad izlidzes shis-

1. labs akis (lidz 3g vecs, jo virs 2-3g jau akim effektivitate samazinas, ipasi pie -20 un nedelas garuma),

2. labs solkis baka (normals statiks vai lukoils)

3. laba , nesen mainita ella motora velams sintetika vai pussint, laiviegli iegriezt motoru

4. filtri - degv un ellas, ka ari gaisa- labi, tiri, jauni

.... un tad jau autins ies...

wobsem pasam ari bija dizeli, tadel visu loti labi zinu, kas un kaa, bet izdariju secinajumu, ka dizeli var nemt max lidz 5g vecu ar parbauditu noskrejienu, velams no privata un normalu marku, tipa kadu no vaciesiem, nevis brinumus no skibacaino valstinaam...

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

bummerr rakstīja:

nozelojamie latviesu cilvecini, noperk 10g vecu dizeli ar kadiem 350tk km noskrejienu (jau uz saviem 200tk) atkrutitiem, un tad ienak tada iauto un uzdod izmisuma pilnus jautajumus....

pirmkart, noperc benzinauto, bet ja nu galigi nesanak lejerkasti pardot, tad izlidzes shis-

1. labs akis (lidz 3g vecs, jo virs 2-3g jau akim effektivitate samazinas, ipasi pie -20 un nedelas garuma),

2. labs solkis baka (normals statiks vai lukoils)

3. laba , nesen mainita ella motora velams sintetika vai pussint, laiviegli iegriezt motoru

4. filtri - degv un ellas, ka ari gaisa- labi, tiri, jauni

.... un tad jau autins ies...

wobsem pasam ari bija dizeli, tadel visu loti labi zinu, kas un kaa, bet izdariju secinajumu, ka dizeli var nemt max lidz 5g vecu ar parbauditu noskrejienu, velams no privata un normalu marku, tipa kadu no vaciesiem, nevis brinumus no skibacaino valstinaam...

Autiņa gadam, imho, nav nozīmes.

Ja saimnieks savu auto uztur kārtībā, tad tas dīzelis leks arī pie lielajiem mīnusiem.

Piemēram, mans nu jau 11 gadīgais VW dīzelis(ar vismaz 5-gadīgu aķi) pie tiem padsmit mīnusiem leca labāk nekā kolēģa 2005. gada Volvo S80 D5(aizdomas, ka kāda kvēlsvece noklājusies) un otra kolēģa 2006. gada Honda FR-V BENZĪNNIEKS(šim bij aizdomas par nemainītām svecēm)!

Aigarcix Reģ.: 15.07.2007
0 0 Atbildēt

Labs vai nelabs soļķis,staķis vai neste,gaumes lieta,bet piegāzt bikiņ kādu ķimiju nav pa skādi,sevišķi kondensāta novēršanai paredzētos u.c.,un tad ar leks un ies.Savu 25g veco dīzeli ar vasaras zupu,pēc nelielas piedevas pie -15,piedarbināju bez problēmām

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Aigarcix, beidz rakstīt muļķības!

Kāds kondensāts pie -15??

Nav vēl piedzimusi tāda ķīmija kas vasaras soļķi padarītu filtrējamu pie -15 grādiem! Pie kam pretparafīnu ķīmija vispār sajaucas ar soļķi tikai + grādos.

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

89.g. 740 ar tautas nemīlēto LT diesel katru ziemas dienu spēj iedarbināties, no sākuma gan viens katls neiet (tāpat kā vasarā), bet īpašniekam po, jo starteris naff jāzāģē un iedarbinās viegli, tik vien cik pāris minūtes pavibrē, kamēr visi katli sāk darboties. Un ir paziņa ar diesel ford fokus sūkāja ledu pie -15, ar visu ziemas degvielu, labo aķi un servisu ne garāžā (tagad gan atkal reanimēts).

Girc44 Reģ.: 12.12.2007
0 0 Atbildēt

Manam Audi c4 2,5tdi ari problēmas. Auksts lec pie -20 bez problēmām. Bet kvēlsveces strādā tikai pilnīgi aukstam motoram, ja ir tikai pielaists un noslāpēts pēc tam grūti pielaižams, jo kvēlsveces tikai nomirgo un nesilda vairs. Nezinu vai tā jābūt, manuprāt motoram vismaz drusciņ jābūt uzsidītam lai kvēlsveces vairs nebūtu nepieciešamas.

imits Reģ.: 12.02.2004
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Aigarcix, beidz rakstīt muļķības!

Kāds kondensāts pie -15??

Nav vēl piedzimusi tāda ķīmija kas vasaras soļķi padarītu filtrējamu pie -15 grādiem! Pie kam pretparafīnu ķīmija vispār sajaucas ar soļķi tikai + grādos.

Par ķīmiju pilnīga taisnība, pamēģināts ira... bet par vasaras degvielu un -15 gan negribētos piekrist... passātam (95.g) problēmu nav bijis....

p.s. ja nu vienīgi kaimiņos jau oktobrī ziemas tirgo...

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

imits rakstīja:

Par ķīmiju pilnīga taisnība, pamēģināts ira... bet par vasaras degvielu un -15 gan negribētos piekrist... passātam (95.g) problēmu nav bijis....

p.s. ja nu vienīgi kaimiņos jau oktobrī ziemas tirgo...

Par DD - jāskatās ko saka konkrētā kompānija.

Teiksim LV Neste raksta, ka ziemas DD tirgo jau no oktobra.

tadsjautues Reģ.: 13.02.2008
0 0 Atbildēt

Girc44 rakstīja: Manam Audi c4 2,5tdi ari problēmas. Auksts lec pie -20 bez problēmām. Bet kvēlsveces strādā tikai pilnīgi aukstam motoram, ja ir tikai pielaists un noslāpēts pēc tam grūti pielaižams, jo kvēlsveces tikai nomirgo un nesilda vairs. Nezinu vai tā jābūt, manuprāt motoram vismaz drusciņ jābūt uzsidītam lai kvēlsveces vairs nebūtu nepieciešamas.

šitas joks ir saistīts ar nepareizu aizdedzes momentu

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

scope rakstīja:

Par DD - jāskatās ko saka konkrētā kompānija.

Teiksim LV Neste raksta, ka ziemas DD tirgo jau no oktobra.

Tūlīt Zinātāji teiks,ka Nestē ir sūds, ka viņi ir pagaršojuši un sūds. Ka Perdeļ DUSos ir labāka degviela viennozīmīgi

Nezinu par tiem, bet, lietojo Nesti, nav nekādu problēmu. Ja vien neskaita nesamēºīgo dagvielas patēriņu pret citās valstīs pirktu DD... Arī Nestē.

1 2 3 4 5 6
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti