Jaut. par kredītkartēm eiropā?

mgo Reģ.: 28.09.2004

Paklau ,kāds, ka biežāk braukā pa eiropu varētu pastāstīt, (man vairāk interesē Austrija , Vācija, Polija, Slovākija), kādas kredītkartes tur vairāk lieto, tas ir, kuru būtu izdevīgāk lietot? Mastercard vai VISA? kuru vairāk benzīntanki, veikali ņem pretī??

 
1 2 3
Laiks Reģ.: 12.04.2002
0 0 Atbildēt

Smijā ir bijušas problēmas ar jebkuru VISU. Gan kredīt, gan debet, un pie automāta, bet tas tik vienā nelielā miestā. Uz prāmjiem neņem debetkartes, tik kredītkartes. Vismaz tā bija pirms kāda 1/2 gada. Nomas mīl kredītkartes, kam ir "iesitsie" nummuri un vārdi, jo gadās, ka viņi novelk salīdzinoši ar aizvērsturisko termināli - magnētisko novilcēju. Bet prātīgāk tocj sadalīt kāpi pa kredīt un debet kartēm.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

niekalbis rakstīja: Runāju ar vienu vācieti (Humbolda universitātes profesoru)- viņš teica, ka vācieši paši neizmanto kartes un tos, kas tomēr izmanto, uzskata par zīmuļiem.

Tas varētu izskaidrot, kāpēc Vācijā ne vienmēr viss ir labi ar kartēm.

Btw, vai kāds atceras, ka vēl pirms gadiem 7 Rimi kartes autorizējās kādas 2-3 minūtes?

Tā arī ir - pirku virtuves tehniku Berlīnes MediaMarketā un puisis bija ļoti izbrīnījies, ka man nelikās pašsaprotami samaksāt skaidrā naudā ~3000Eur. Tas gan, jāatzīst, radīja diezgan lielas problēmas, ņemot vērā, ka ir arī bankomātu dienas limiti, kas ir vēl zemāku par karšu limitiem un vajadzīgo summu izdevās salasīt izmanotojot 5 kartes visos apkārtnes bankomātos.

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Faktiski - ja kāds tirgotājs pie durvīm/kases ir uzlīmējis We accept blablabla bet pie maksāšanas neņem pretī, sūti viņu dillēs un stāsti, ka tūlīt zvanīsi bankai. Par šitādiem pigoriem viņi var atrauties palielu soda naudu, pie atkārtotiem gadījumiem paliks bez POSa.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja: Faktiski - ja kāds tirgotājs pie durvīm/kases ir uzlīmējis We accept blablabla bet pie maksāšanas neņem pretī, sūti viņu dillēs un stāsti, ka tūlīt zvanīsi bankai. Par šitādiem pigoriem viņi var atrauties palielu soda naudu, pie atkārtotiem gadījumiem paliks bez POSa.

Nu tas tikai Polijā un tu tāpat neko nepadarīsi, jo sen vairs neviens tāpat vien neatsakās - izrauj zem galda terminālam vadu un "mēģina pieņemt" karti. Attiecīgi nav par ko sūdzēties - sakaru problēmas ir pamatots iemesls kartes nepieņemšanai. Vācijā / Austrijā, savukārt, bieži pieņem vairāk nekā ir uzlīmēts - ir jau pierasts Berlīnes veikalos lūgt pamēģināt karti, ko pārdevēja atsakās ņemt - pašai pēc tam pārstegums, ka POS atbild ar veiksmīgu transakciju

apaljais_buss Reģ.: 15.07.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

nomiks rakstīja:

Lai gan jau pašas bankas ir atzinušas, ka šodiien faktiski ir pazudusi robeža starp debetkartēm un kredītkartēm, jo katra banka arī debetkartes kontam piedāvā lielu overdraftu, kas pēc būtības ir tas pats kredīts kredītkartei.

Garām - īstai kredītkartei (un nevis Visa Open u.c. puskredītkartēm) NAV limitu no pārdevēja viedokļa. Līdz ar to tās pārdevējam garantē samaksu jebkurā gadījumā. Debetkartes savukārt pieņem tikai elektroniski un tās limita pārtēriņa gadījumā būs "tukšas". Savukārt kredītkartei ir iespējams piestādīt rēķinu, kas tavā bankas kontā izpaudīsies kā pārsniegts kredītlimits ar ļoti lieliem procentiem, ja neatjaunosi bilanci pāris dienu laikā.

Garām - mūsdienās nevienai kartei nav limitu no tirgotāja viedokļa, praktiski visas pārbauda elektroniski/online pret banku. Ja pārdevējs visu izdarījis pareizi, tad apmaksa tam garantēta gan debetkartēm, gad kredītkartēm, gan 'puskredītkartēm'.

Debetkartes (Visa Electron/Maestro) neņem tur, kur vajag garantēt kaut kādus maksājumus - autonoma, viesnīcu rezervācija - jo ja klients nozūd nesamaksājis, tad nav iespējams naudiņu iekasēt.

Tāpat debetkartes var neņemt tur, kur nav pieejami normāli sakari ar 'sauszemi' - lidmašīnas, prāmji, visādi maksāšanas automāti.

Open hansenei ir gan Visa Classic (ko autonomas ņems pretī), gan Electron, ar kuru sūtīs bekot gan autonomas, gan viesnīcas.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

apaljais_buss rakstīja:

Garām - mūsdienās nevienai kartei nav limitu no tirgotāja viedokļa, praktiski visas pārbauda elektroniski/online pret banku. Ja pārdevējs visu izdarījis pareizi, tad apmaksa tam garantēta gan debetkartēm, gad kredītkartēm, gan 'puskredītkartēm'.

Debetkartes (Visa Electron/Maestro) neņem tur, kur vajag garantēt kaut kādus maksājumus - autonoma, viesnīcu rezervācija - jo ja klients nozūd nesamaksājis, tad nav iespējams naudiņu iekasēt.

Tāpat debetkartes var neņemt tur, kur nav pieejami normāli sakari ar 'sauszemi' - lidmašīnas, prāmji, visādi maksāšanas automāti.

IR starpība no tirgotāja viedokļa - pārdomā pats ko uzrakstīji un sapratīsi - debetkartes var pieņemt tikai tad, ja pieņemšanas brīdī banka tiešsaistē apstiprina līdzekļu pieejamību. Lielākajā daļā gadījumu tirgotāji arī kredītkartes cenšas pieņemt tiešsaistē (tādejādi tieši kredītkaršu priekšrocības tiek samazinātas, nevis otrādi), tādejādi izlīdzinot atšķirības starp kartēm. Kredītkartes tomēr var pieņemt arī, ja nav sakaru ar banku vai bez maksātāja klātbūtnes. Abos šajos gadījumos ir pieļaujama limita pārtērēšana un tirgotājs savu naudiņu saņems, bet pircējs kārtos attiecības par pārtēriņu ar savu banku.

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Čipkartēm online konekcija nav obligāta.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja: Čipkartēm online konekcija nav obligāta.

Interesanti gan... Kā tad tavuprāt tiek nodrošināta pārbaude vai maksājums nepārsniedz atlikumu? IR obligāta, IR.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 0 Atbildēt

DeaDMoroZZZ rakstīja:

P.s. iznemt keshu no bankomaata gan nekad nav bijis nekaadu probleemu nevienaa valstii - deva visaam karteem un visaam bankaam

Man gan ir bijušas problēmas ar skaidras naudas izņemšanu. GB un IT labi ja vienā no pieciem bankomātiem var dabūt skaidro, kaut arī uz aparāta ir gan VISA, gan Master. Savukārt USA vairākās tankštelēs vienīgais ar ko varēja norēķināties bija AmEx kaut arī bija VISA un Master uzlīmes.

gastello Reģ.: 24.05.2003
0 0 Atbildēt

pagājušo nedēļ divos partikas veikalos vacijā mani pasūtīja tālāk gan ar VISA,gan ar AMERICAN EXPRES kartēm

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

gastello rakstīja: pagājušo nedēļ divos partikas veikalos vacijā mani pasūtīja tālāk gan ar VISA,gan ar AMERICAN EXPRES kartēm

Pārtikas veikalos gandrīz visur DE un AT der tikai un vienīgi MAESTRO vai vecā labā nauda. Izņēmums ir Galeria Kaufhof pārtikas nodaļa - tipa viņu gardēžu veikals, kas ņem visas kartes.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

gastello rakstīja: pagājušo nedēļ divos partikas veikalos vacijā mani pasūtīja tālāk gan ar VISA,gan ar AMERICAN EXPRES kartēm

ALDIi jaa ??

Mashiic Reģ.: 22.10.2003
0 0 Atbildēt

esmu izbraukājis pasauli un Eiropu krustu šķērsu un secinājumi ir tādi, ka obligāti ņem skaidro piķi. jebkura karte var neiet jebkurā brīdī. un nav tur daudz nekādas loģikas, jo tajā pašā veikalā pie vienas kases iet, pie otras neiet utt.

visumā noteikti priekšrocība ir kredītkatēm un jo biezāka, jo labāk. to man pazīstama karšu speciāliste apstiprināja.

Piem. VISA/MC Business būs ar augstāku varbūtību veikt tranzakciju nekā VISA/MC Standard. Bet attiecīgi Gold būs vēl labāk

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Mashiic rakstīja:

Piem. VISA/MC Business būs ar augstāku varbūtību veikt tranzakciju nekā VISA/MC Standard. Bet attiecīgi Gold būs vēl labāk

Ne tikai. Uzrādot Gold, ir viesnīcas, ka pat neveic rezervācijas apstiprināšanu, tikai paskatās uz karti Pie mums nav atšķirības, bet braukājot pa Eiropu, zelta karti ĻOTI novērtē.

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Graberis rakstīja: Čipkartēm online konekcija nav obligāta.

Interesanti gan... Kā tad tavuprāt tiek nodrošināta pārbaude vai maksājums nepārsniedz atlikumu? IR obligāta, IR.

Pēc EMV standarta, vismaz tā, ko es esu redzējis, kartē iekšā ir gan PIN kods, gan atlikums. Reālais atlikums tiek saskaņots, kad notiek online darījums. Pa vidu karte var bez tā iztikt, balstoties uz saviem reizrēķiniem.

Tā ka, manuprāt vienīgā jēga taisīt online transakciju ar čipkarti ir, lai pārliecinātos, ka karte nav bloķēta.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Mashiic rakstīja:

Piem. VISA/MC Business būs ar augstāku varbūtību veikt tranzakciju nekā VISA/MC Standard. Bet attiecīgi Gold būs vēl labāk

Ne tikai. Uzrādot Gold, ir viesnīcas, ka pat neveic rezervācijas apstiprināšanu, tikai paskatās uz karti Pie mums nav atšķirības, bet braukājot pa Eiropu, zelta karti ĻOTI novērtē.

noveertee............. ar platu smaidu un vaardiem PN vieteejaa dialektaa

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Mashiic rakstīja: Bet attiecīgi Gold būs vēl labāk

Stulbums ir tas, ka normāli Gold kartes dod superbieziem vai VIPiem. Tikai ne pie mums - cita gada maksa un viss.

Man te viens lietuviešu kolēga stāstīja, kā jamie somus izkacinājuši - tā kā pats ar karšu sistēmu ņemas, tad viņam pilns maks ar visa veida kartēm (reālas kartes ar reāliem limitiem, taču principā testēšanas nolūkiem).

Nu, tipa pie brokastīm viena tante no delegācijas izdomā, davai es jums te maizītes sasmērēšu, paņemsim līdzi, ej nu sazini kad atkal ēst dabūsim. OK.

Viesmīle ieraugot, ka šie taisās tās maizes līdzi ņemt, sāk gruzīt - ko jūs te iedomājieties, kā tā drīkst utt. Kolēga - OK, es samaksāšu cik vajag. Tā nu gadījās, ka pirmā no maka izvilkās tā Gold karte - tak tante gandrīz ģībonī krita aiz satraukuma, ka nupat baigam čiekuram augumā sabraukusi. Nevajadzēja vairs ne maksāt, ne ko.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja:

Pēc EMV standarta, vismaz tā, ko es esu redzējis, kartē iekšā ir gan PIN kods, gan atlikums. Reālais atlikums tiek saskaņots, kad notiek online darījums. Pa vidu karte var bez tā iztikt, balstoties uz saviem reizrēķiniem.

Tā ka, manuprāt vienīgā jēga taisīt online transakciju ar čipkarti ir, lai pārliecinātos, ka karte nav bloķēta.

Čipā ierakstītajam atlikumam ir 0 vērtība. Pa vidu (tb makā) karte patiešām var iztikt ar iekšējiem aprēķiniem, bet veicot jebkuru pirkumu ir jānoskaidro faktiskais konta atlikums, kurš, ja tu gadījumā nezini, var izmainīties arī bez kartes līdzdalības.

Protams, ja tev ir karte, kuru var iespraust krāsu printerī un izdrukāt naudu bez bankomāta starpniecības, tad jau varētu arī būt, ka transakcijas notiek paralēlajā dimensijā.

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Tas pie mums apvieno lietderīgo ar patīkamo - norēķinu konts + karte.

Ritīga kredītkarte plusos nemaz nevar būt - reizi mēnesī saņem rēķinu, līdz kādam datumam jāsamaksā isjo. Attiecīgi - arī nauda aiziet tikai ar kartes palīdzību.

Nepiekasies - tāda fiška EMV standartā iestrādāta bij, tas, ka to neviens nelieto, ir cita lieta.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja:

Mashiic rakstīja: Bet attiecīgi Gold būs vēl labāk

Stulbums ir tas, ka normāli Gold kartes dod superbieziem vai VIPiem. Tikai ne pie mums - cita gada maksa un viss.

Man te viens lietuviešu kolēga stāstīja, kā jamie somus izkacinājuši - tā kā pats ar karšu sistēmu ņemas, tad viņam pilns maks ar visa veida kartēm (reālas kartes ar reāliem limitiem, taču principā testēšanas nolūkiem).

Nu, tipa pie brokastīm viena tante no delegācijas izdomā, davai es jums te maizītes sasmērēšu, paņemsim līdzi, ej nu sazini kad atkal ēst dabūsim. OK.

Viesmīle ieraugot, ka šie taisās tās maizes līdzi ņemt, sāk gruzīt - ko jūs te iedomājieties, kā tā drīkst utt. Kolēga - OK, es samaksāšu cik vajag. Tā nu gadījās, ka pirmā no maka izvilkās tā Gold karte - tak tante gandrīz ģībonī krita aiz satraukuma, ka nupat baigam čiekuram augumā sabraukusi. Nevajadzēja vairs ne maksāt, ne ko.

Kura banka tad dod jebkuram? Cilvēks ar testa kartēm gluži nebūs piemērs vispārējai pieejamībai. Un arī par maksu nebūs taisnība - man Mastercard Gold ir bez gada maksas ar pilno apdrošināšanu kā bankas VIP klientam un piešķirta pēc bankas iniciatīvas nevis pēc paša pieprasījuma. Pašu VIP statusu gan īsti nesapratu par ko piešķira, ja nu vienīgi par ilggadēju uzticību vienai bankai.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja: Tas pie mums apvieno lietderīgo ar patīkamo - norēķinu konts + karte.

Ritīga kredītkarte plusos nemaz nevar būt - reizi mēnesī saņem rēķinu, līdz kādam datumam jāsamaksā isjo. Attiecīgi - arī nauda aiziet tikai ar kartes palīdzību.

Nepiekasies - tāda fiška EMV standartā iestrādāta bij, tas, ka to neviens nelieto, ir cita lieta.

Tu protams neesi vainīgs, ka EMV rakstīja "vecās pasaules" pensionāri, kam patiešām bija šāds priekšstats par kredītkartēm. Un tik un tā universālam norēķinu kontam piesasitīta karte ir standarts, ko uztur Master un VISA, nevis mūsu banku pašiniciatīva, kas vispār nav iespējama. Ja vēlies kļūt par karšu izdevēju, tev ir jāievēro starptautisko organizāciju prasības, nevis tās jāizdomā

Markko_Kakko Reģ.: 05.06.2008
0 0 Atbildēt

Esmu daudzās valstīs R-Europā un Skandināvijā lietojis SEB EC/MC Classic gan benzīntankos, gan ēstuvēs, gan veikalos, gan uz prāmjiem un ne reizi nav bijuša problēmas ar norēķināšanos, izņemot 1 reize Itālijā, kad pats pārdevējs nesaprata, kas par h. Tā kā varu tikai rekomendēt.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 0 Atbildēt

Markko_Kakko rakstīja: Esmu daudzās valstīs R-Europā un Skandināvijā lietojis SEB EC/MC Classic gan benzīntankos, gan ēstuvēs, gan veikalos, gan uz prāmjiem un ne reizi nav bijuša problēmas ar norēķināšanos, izņemot 1 reize Itālijā, kad pats pārdevējs nesaprata, kas par h. Tā kā varu tikai rekomendēt.

Vari te nereklamēt savu SEB EC/MC pašam ir bijis kad nevar ne skaidro izņemt ne arī noreiķināties, bet tad noder VISA

Ja tiešām nav bijušas problēmas tad Tev vienkārši līdz šim ir paveicies

Bazhix Reģ.: 20.02.2003
0 0 Atbildēt

jaaanis rakstīja:

Markko_Kakko rakstīja: Esmu daudzās valstīs R-Europā un Skandināvijā lietojis SEB EC/MC Classic gan benzīntankos, gan ēstuvēs, gan veikalos, gan uz prāmjiem un ne reizi nav bijuša problēmas ar norēķināšanos, izņemot 1 reize Itālijā, kad pats pārdevējs nesaprata, kas par h. Tā kā varu tikai rekomendēt.

Vari te nereklamēt savu SEB EC/MC pašam ir bijis kad nevar ne skaidro izņemt ne arī noreiķināties, bet tad noder VISA

Ja tiešām nav bijušas problēmas tad Tev vienkārši līdz šim ir paveicies

Ja karti vispaar pienjem, tad nav bijushas probleemas ne ar hansa VISA, ne ar seb EC/MC. Cita lieta, ka Vaacijaa negribeeja Visa, kameer Bosnijaa negribeeja EC/MC, bet taas ir nianses.

Tas, ka vienreiz Tev nav iisti paveicies, neko nenoziimee

DimanC Reģ.: 22.05.2003
0 0 Atbildēt

vēsturiski "parastajā" Eiropā VISA tiek labāk akceptēta, Skandināvijā - EC/MC.

Benzīntankos, arī Vācijā, būtu jāņem pretī jebkuru "normālo" (visādi Parex Blue ir ārpus šīs kategorijas) kredīt- vai debet- karti. par pārtikas veikaliem gan aizmirsti - tur viņi operē tikai ar savējām kartēm!

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti