Jaut. par kredītkartēm eiropā?

mgo Reģ.: 28.09.2004

Paklau ,kāds, ka biežāk braukā pa eiropu varētu pastāstīt, (man vairāk interesē Austrija , Vācija, Polija, Slovākija), kādas kredītkartes tur vairāk lieto, tas ir, kuru būtu izdevīgāk lietot? Mastercard vai VISA? kuru vairāk benzīntanki, veikali ņem pretī??

 
1 2 3
Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

debetkarti vai kredītkarti?

mgo Reģ.: 28.09.2004
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja: debetkarti vai kredītkarti?

Kredītkarti! Man ir abas kredītkartes, bet nezinu kurā ieskaitīt naudu, lai varētu tur samaksāt par dīzeli, kafiju utt

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

pilnīgs po...

prātīgāk būtu sadalīt summu un + kko skaidrā paņemt līdzi...

no veciem laikiem iegājies vēl pases kopijas uztaisīt un tml... kaulus nelauž, bet ja nu kas, būs bišķi vieglāk...

Kindzulis Reģ.: 20.10.2002
0 0 Atbildēt

nez nez... piesardziiba nekad netraucee... bet maks kabataa-i huj kaads jamo dabuus ar visu pasi un daliito kaapi (tas gan- sadaliits )

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Kindzulis rakstīja: nez nez... piesardziiba nekad netraucee... bet maks kabataa-i huj kaads jamo dabuus ar visu pasi un daliito kaapi (tas gan- sadaliits )

ko es nepareizi pateicu?

Kindzulis Reģ.: 20.10.2002
0 0 Atbildēt

viss i pareizi vnk laikam jaasaak man atpakaljpieveersties gramatikas lietoshanai...tb komatiem un kaapi es pats ar padalu

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Kindzulis rakstīja: viss i pareizi vnk laikam jaasaak man atpakaljpieveersties gramatikas lietoshanai...tb komatiem un kaapi es pats ar padalu

labi, buča, Tev

curmis Reģ.: 29.03.2004
0 0 Atbildēt

Tikko biju skandināvijā un tur man problēmas bija ar unibankas VISA, to daudzkur neņēma pretī, tai pat vietā čomiem ar hansenes VISA nebija problēmu. Runā ka tas tā esot ne tikai skandināvijā.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Oiroopaa esi gatavs jopljai ar dajebkuru LV maksaajumu karti , rekomendeeju panjemt zanachkaa keshu , ka nesanaak nakts viduu ablomiities kaada tankshtellee - pljurkt un neviena karte neautorizeejaas , staavi kaa taac ljoljiks un mirkshkjini actinjas

mgo Reģ.: 28.09.2004
0 0 Atbildēt

Nu tad apmēram skaidrs, jātur nauda gan uz kartēm, gan skaidrā!

Paldies visiem, kas deva padomus

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

tik neturi dažādās kartes un skaidro vienkopus...

Gugi Reģ.: 11.04.2003
0 0 Atbildēt

Austrijā gadās bodes, kur pieņem tikai maestro debetkartes...

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

vaacijaa arii kautkaa labpraataak maestro njeema , tjip taa esot bankas karte /?!!+- arii VISA ne visur bij laba diezgan , bet MASTER un AMEX(goldi) tikai caur dzilju riebumu un reti kur

P.S. vieniigi dargajaas bodees 'mordas' nekorchija par Amexu un Masteru , tik auswaisu gan uzjautaaja

Peksiic Reģ.: 07.11.2003
0 0 Atbildēt

Vaacija un polijaa nekad nav bijushas probleemas ar Gansabankas VISA, bet pazinjaam Mastjeru Sashu un Amerikas zilo suutiija dillees (no 5 bodeem, tankiem un visaadi citaadi liidziigiem iestaadiijumiem 3 atteica).

DeaDMoroZZZ Reģ.: 12.02.2003
0 0 Atbildēt

visaa EU ir sanaacis saskarties ar shaizeem gan ar HB, NRD, PRX, UNB karteem, gan maestro, gan visa... ir vietas kur nenjem to, citur nenjem citu, gadaas, ka mistisku iemeslu deelj kaada karte vienkaarshi neiet.... taapec praatiigaakais ko var dariit - vienmeeriigi sadaliit celjojuma pikji starp bankaam un kaadus 30% panjemt keshaa.

P.s. iznemt keshu no bankomaata gan nekad nav bijis nekaadu probleemu nevienaa valstii - deva visaam karteem un visaam bankaam

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

vot Hamburgā C&A veikalā bij šitāda šaize. kad ne uni, ne hanzas visa nemaksājās. bet aiz stūra kešu varēja iznemt no abām! ttoties Karstada abas divas maksājās bez aizķeršanās

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

No savas pieredzes - Polija, Slovākija, kā jau jaunattīstības valstis ņem visu un visur tāpat kā pie mums. Austrijā un Vācijā mēdz būt vietas, kas ņem tikai Maestro. Viesnicas, nomas u.c. savukārt prasa kredītkarti (Master, Visa) nodrošinājumam, kaut maksā skaidrā naudā. Visa Electron viennozīmīgi pēdējā vietā no populārākajam, savukārt AmEx u.c. brīnumus vēlams atstāt mājas, ja vien neesi speciāli piedzīvojumu meklētājs - tās bieži neņem pat bankomāti.

apaljais_buss Reģ.: 15.07.2002
0 0 Atbildēt

Vācija ir vārgi attīsta karšu pieņemšanas ziņā - ir tirgotāji, kas pieņem tikai vietējās ec/easycash debetkartes. Kredītkartes tur nemīl, bet bankomātos visos jāstrādā. Austrijā arī līdzīgi - Maestro ir drošākais variants.

Polijā tirgotājiem karšu pieņemšana izmaksā dārgi (līdz 2x dārgāk nekā Latvijā) tāpēc var būt, ka kartes negrib pieņemt un izdomā visādas atrunas.

Stāvēt un blisināt acis var ar jebkuru ne-Latvijas bankas karti. Domāt, ka Latvijas kartes tiek kaut kā speciāli 'apbižotas' ir naivi - ne veikalam, ne tā bankai nav praktiskas iespējas (arī vajadzības) kaut kā atšķirt un apdalīt Latvijas banānu republikas kartes.

Ja karte netiek pieņemta, tad kā likums tas ir tehniskas problēmas un visai bieži tās ir veikala/ārzemju bankas pusē.

Hansene un Unibanka sistēmas kvalitātes ziņā principiāli neatšķiras - gadās, kad nestrādā viena, strādā otra.

apaljais_buss Reģ.: 15.07.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: No savas pieredzes - Polija, Slovākija, kā jau jaunattīstības valstis ņem visu un visur tāpat kā pie mums. Austrijā un Vācijā mēdz būt vietas, kas ņem tikai Maestro. Viesnicas, nomas u.c. savukārt prasa kredītkarti (Master, Visa) nodrošinājumam, kaut maksā skaidrā naudā. Visa Electron viennozīmīgi pēdējā vietā no populārākajam, savukārt AmEx u.c. brīnumus vēlams atstāt mājas, ja vien neesi speciāli piedzīvojumu meklētājs - tās bieži neņem pat bankomāti.

Amex bankomātu ir jāpameklē Amex orientējas uz bankomātu neizmantošanu. Amex pieņemšana veikaliem izmaksā krietni dārgāk kā Visa/Mastercard, tāpēc daudziem nepatīk.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

apaljais_buss rakstīja:

Amex bankomātu ir jāpameklē Amex orientējas uz bankomātu neizmantošanu. Amex pieņemšana veikaliem izmaksā krietni dārgāk kā Visa/Mastercard, tāpēc daudziem nepatīk.

Zinu, bet diez vai te cilvēkam iemesli interesē - galvenais jau fakti ar ko rēķinaties

djgaca Reģ.: 06.03.2005
0 0 Atbildēt

Diezgan daudz ir sanācis braukāt pa eiropu, visur VISA ņem bez problēmām, vienīgais eropā reti kur ir čiu nolasītājs, tāpēs viņi nem kartes nolasot magnētisko svītru un pie lielākiem pirkumiem prasa uzrādīt pasi, lai pārliecinātos vai tiešām tu esi īstais kartes īpašnieks. Man vel ir Amerikan Expres Gold karte, to gan reti kur ņem pretīm

Sandis_UR Reģ.: 26.01.2003
0 0 Atbildēt

Man pagāšnedēļ dēļ kartēm sanāca nepatīkams gadījums. Biju pasūtījis Doičlandē autiņu nomā, uzvaņiju uz banku un jautāju via mana VISA OPEN ir derīga izmantošanai auto nomā, bankā protams atbild ka no problems. saliku veselu čupu naudas uz konta un aidā uz Vāczemi.

A tur man saka, ka sorry, bet jūsu karte neiet, lai gan jau rezervācijas pieteikumā biju nosūtījis kartes datus un principā viņiem bija iespēja kartes datus pārbaudīt, taču reāli to viņi veica tikai man ierodoties.

Problēma nebija tajā, ka naudas nepietiktu, bet gan tajā ka viņiem pēc kartes kodiem dators aizliedz izsniegt šo karšu īpašniekiem automašīnas.

Tā nu ar visu varzu stāvu un domāju ko darīt, labi ka Vācijā man ir labi draugi, kas palīdzēja to visu nokārtot, taču pat viņiem neizdevās uzreiz visu nokārtot bez problēmām.

BTW neiesaku SIXT auto nomas pakalpojumus, lai gan autiņi labi, tācu nestandarta situācijās apkalpošana ir vienk drausmīga, darbinieki maz zinoši un parāk maz.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Ceļojot pa Eiropu, skaidro naudu ņemu līdzi tikai tik, cik nepeiciešams obligātajiem maksājumiem + vēl mazliet. Veikalos norēķos ar maksājumu kartēm. Pašam ir American Express - ar to varēja maksāt aptuveni 60% no visām vietām, kur vēlējos maksāt. Man ir arī Maestro karte - 50% iespējamība, ir arī VISA - 100% iespējamība.

Lūdzu nejaukt VISA Elektron ar VISA. Piemēram, Vācijā bieži neatzīst VISA Elektron kartes (debetkarte), bet ņem pretī VISA (kredītkarte).

Lai gan jau pašas bankas ir atzinušas, ka šodiien faktiski ir pazudusi robeža starp debetkartēm un kredītkartēm, jo katra banka arī debetkartes kontam piedāvā lielu overdraftu, kas pēc būtības ir tas pats kredīts kredītkartei.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja:

Lai gan jau pašas bankas ir atzinušas, ka šodiien faktiski ir pazudusi robeža starp debetkartēm un kredītkartēm, jo katra banka arī debetkartes kontam piedāvā lielu overdraftu, kas pēc būtības ir tas pats kredīts kredītkartei.

Garām - īstai kredītkartei (un nevis Visa Open u.c. puskredītkartēm) NAV limitu no pārdevēja viedokļa. Līdz ar to tās pārdevējam garantē samaksu jebkurā gadījumā. Debetkartes savukārt pieņem tikai elektroniski un tās limita pārtēriņa gadījumā būs "tukšas". Savukārt kredītkartei ir iespējams piestādīt rēķinu, kas tavā bankas kontā izpaudīsies kā pārsniegts kredītlimits ar ļoti lieliem procentiem, ja neatjaunosi bilanci pāris dienu laikā.

niekalbis Reģ.: 04.11.2002
0 0 Atbildēt

Runāju ar vienu vācieti (Humbolda universitātes profesoru)- viņš teica, ka vācieši paši neizmanto kartes un tos, kas tomēr izmanto, uzskata par zīmuļiem.

Tas varētu izskaidrot, kāpēc Vācijā ne vienmēr viss ir labi ar kartēm.

Btw, vai kāds atceras, ka vēl pirms gadiem 7 Rimi kartes autorizējās kādas 2-3 minūtes?

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti