cik jūsu audī ēd eļļu

Pirmais Reģ.: 16.05.2003

labrīt

vai jūs varētu padalīties kāda gada kāds motors ir jūsu audī un cik jamais noēd eļļu normāli braucot pa šoseju uz 1000 km

 
1 2 3 4 5 6 7 8
Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Seene > Izlasi ko prasa topika autors? Viņš neprasa cik eļļas noēd Dakāras rallijreidos. Pie normālas braukšanas starp eļļas maiņas reizēm vispār nav jāpielej eļļa - ir jāpietiek tai kas ir ielieta t.i. virs min atzīmes.

Te Latvijā nedzīvo bagātnieki un katrus 5 gadus nepērk jaunu auto, bet ja līdz eļļas maiņai pa starpu ir jālej vairāk kā 1,5 litri klāt (pie normālas braukšanas) tad motoram jau ir tuvu pēdējā stunda.

Un pareizi pateici - manuālī ir patēriņš pie pieļaujamajām slodzēm. A te dažs grib iestāstīt ka eļļas daudzums kas ir līdzvērtīgs divtaktu dzinēja eļļas daudzumam ko lej pie benzīna ir normāla parādība.

Pieļaujamo slodzi nemaz tik grūti nav izmantot līdz galam. Kaut vai vedot kartupeļu maisus piekabē ar mazlitrāžas auto, ko grūti nosaukt par nenormālu vai bagātnieku braukšanas stilu. mana auto motors arī bez problēmām nolieto 500-700gramus uz vienu tālāku izbraucienu (4-5kkm) pa bāņiem tajā pat laikā LV režimā eļļu nepatērējot praktiski nemaz.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Redz es dzīvoju 7 minūšu braucienā no tālākās darba vietas, no tuvākās 2 min. Un tā jau 10 gadi - tā ka zinu to epopeju ka motors mēnešiem ilgi nav bijis ne reizi uzsilis līdz darba temperatūrai. Braucu diezgan pasportiski, pie kam ir vecs vāģis, bet no eļļas maiņas līdz maiņai nevajag pieliet ne piles. Dīzelim.

Ronalds_ Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

mana auto motors arī bez problēmām nolieto 500-700gramus uz vienu tālāku izbraucienu (4-5kkm) pa bāņiem tajā pat laikā LV režimā eļļu nepatērējot praktiski nemaz.

Nu bet parēķini - ja uz 5000 km tiek patērēts 700 grami, tad cik būs patēriņš uz 10 000 km ? Pietiek ar 1 klases matemātiku - 1.4 l uz 10 000 km, kas ir normas robežās!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

bļjāģ, nu ko var spamot????

es tak paprasīju atbildēt audī īpašniekus....

vēlams tādus, kas netaisās savu mizu notirgot tuvākajā laikā

kā zināms pirms auto pārdošanas jebkurš īpašnieks būs gatavs zvērēt uz bībeles, ka tačka eļļu netērē..... neapdomīgākie pat vēl pateiks, ka eļļas paliek vairāk

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Redz es dzīvoju 7 minūšu braucienā no tālākās darba vietas, no tuvākās 2 min. Un tā jau 10 gadi - tā ka zinu to epopeju ka motors mēnešiem ilgi nav bijis ne reizi uzsilis līdz darba temperatūrai. Braucu diezgan pasportiski, pie kam ir vecs vāģis, bet no eļļas maiņas līdz maiņai nevajag pieliet ne piles. Dīzelim.

Tev vienkārši nav minimālā līmeņa devēja tādēļ tu arī nezini cik tad īsti noēd tavs auto eļļu. Aukstam paskatamies – ok virs min. Braucam. Bet paskaties uz eļļas līmeni kad tiko nomainīta eļļa un pēc tam pirms pašas eļļas maiņas – stipri jāšaubās vai rādījumi būs identiski.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Ronalds_ rakstīja:

Seene rakstīja:

mana auto motors arī bez problēmām nolieto 500-700gramus uz vienu tālāku izbraucienu (4-5kkm) pa bāņiem tajā pat laikā LV režimā eļļu nepatērējot praktiski nemaz.

Nu bet parēķini - ja uz 5000 km tiek patērēts 700 grami, tad cik būs patēriņš uz 10 000 km ? Pietiek ar 1 klases matemātiku - 1.4 l uz 10 000 km, kas ir normas robežās!

te tika minēti 1.5 litri starp eļļas maiņām. manā gadījumā ar elementāru matemātiku tas sanāk 2,1litrs - eļļas maiņas intervāls ir 15000km. Un vēl jo vairāk par eļļas (ne)pieliešanu - min-max starpība ir 0,75litri. Attiecīgi strap nomaiņām ir jāpielej pat 2x

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: bļjāģ, nu ko var spamot????

es tak paprasīju atbildēt audī īpašniekus....

vēlams tādus, kas netaisās savu mizu notirgot tuvākajā laikā

kā zināms pirms auto pārdošanas jebkurš īpašnieks būs gatavs zvērēt uz bībeles, ka tačka eļļu netērē..... neapdomīgākie pat vēl pateiks, ka eļļas paliek vairāk

Nu tak vai nav vienalga audī vai neaudī....

Ja izlasa sauso atlikumu no visa spama (esi kaut vienu diskusiju šeit redžejis bez tā?), sanāk skaidra aina.

- jebkurš auto patērē kaut kādu daudzumu eļļas

- ja brauc mierīgi, starp nomaiņām pielišana nebūtu vajadzīga

- ja brauc pilnā slodzē, tad tik un tā eļļa nebūtu jāpielej katru reizi uzpildot bāku

precīzāk tak neviens nepateiks - ir pārak daudz faktoru, kas ietekmē eļļas patēriņu

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Pirmais rakstīja: bļjāģ, nu ko var spamot????

es tak paprasīju atbildēt audī īpašniekus....

vēlams tādus, kas netaisās savu mizu notirgot tuvākajā laikā

kā zināms pirms auto pārdošanas jebkurš īpašnieks būs gatavs zvērēt uz bībeles, ka tačka eļļu netērē..... neapdomīgākie pat vēl pateiks, ka eļļas paliek vairāk

Nu tak vai nav vienalga audī vai neaudī....

Ja izlasa sauso atlikumu no visa spama (esi kaut vienu diskusiju šeit redžejis bez tā?), sanāk skaidra aina.

- jebkurš auto patērē kaut kādu daudzumu eļļas

- ja brauc mierīgi, starp nomaiņām pielišana nebūtu vajadzīga

- ja brauc pilnā slodzē, tad tik un tā eļļa nebūtu jāpielej katru reizi uzpildot bāku

precīzāk tak neviens nepateiks - ir pārak daudz faktoru, kas ietekmē eļļas patēriņu

sausais atlikums no šīs diskusijas ir tāds

1) audī netērē eļļu, tāpēc, ka audī netērē eļļu - tērē visādi sābi un pārējie opeļi

2) mašīnas eļļas apetīte nokrītās pirms pārdošanas tāpēc, ka eļļu rojošu mašīnu ir grūtāk pārdot

3) eļļas apetīte nokrītās uzreiz pēc mašīnas nopirkšanas, jo kurš gan gribētu lai pārējie viņu uzskatra par losi, kas nopircis lūzni :

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

sausais atlikums no šīs diskusijas ir tāds

1) audī netērē eļļu, tāpēc, ka audī netērē eļļu - tērē visādi sābi un pārējie opeļi

2) mašīnas eļļas apetīte nokrītās pirms pārdošanas tāpēc, ka eļļu rojošu mašīnu ir grūtāk pārdot

3) eļļas apetīte nokrītās uzreiz pēc mašīnas nopirkšanas, jo kurš gan gribētu lai pārējie viņu uzskatra par losi, kas nopircis lūzni :

arī taisnība. katrs jau atrod to, kas viņu interesē

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

i_edgars

Tas ka šeit apmetušies tikai skribelētāji, kas pat ne tuvu neko nejēdz no tehnikas, tas man ir jau sen skaidrs!

---------------------------------------

Sorry, protams! Es arii neko nejeedzu no tehnikas, bet meegjinaashu ko nebuut iepiiksteeties

Esmu braucis, un droši ka vairāk par Tevi!

------------------------------

Par to jau nekaada striidinja nav, vien ellas pateerinjsh no taa atkariigs nav nu nemaz Ja nu vieniigi kopaa pateereetaas ellas daudzums, jo km skaits ta lielaaks

Ir te redzēti arī tādi, kas ar putām uz lūpām brēc ka 1,5 litri esot rakstīts auto manuālī, bet tikai tā auto manuāļa lapas kopiju nekādi nevar ieskanēt un uzlikt apskatei.

---------------------------------------

Nuuuu ...piemeeram man arii skanneris nav pieejams, nu un tad? Vispaar veel 1980-ajos gados razhotajiem auto , iipashi Audi un BMW REMONTA MANUAALJOS bija noraadiits uz sekoshanu ellas pateerinjam. Pamataa tie "dead line" bij noraadiiti patieshaam graujoshi, pat tiem laikiem - parasti 1.0 ltr / 1000 km 4cilindru dzineejiem un 1.5 ltr 5/6cilindru dzineejiem. Taa nu tas bija. Visbiezhaak shaadi dati bija "maajaas, shkjuuniitii remonteetaajiem" paredzeetajos manuaaljos - vaacu "Wie mache ich das selbst", anglju "Haynes" un tamliidziigos - tajos vispaar var atrast (biezhi) shkjietami neformaalu informaaciju, kura nav iekljauta "sausajos" ruupniicu oficiaalajos (servisa) manuaaljos.

Nē - ja autiņam ir jāpielej klāt eļļa - nepietiek no maiņas līdz maiņai... ir zem min līmeņa, tad nopietni jāskatās uz motora remontu!

============================

Principaa pasaulee izsenis ir pienjemts nenjemt galvaa, ja 4 ...6 cyl dzineejam ellas mainjas intervaalaa ir jaapielej ella apjomaa, liidzveertiigaa starpiibai starp max un min. Visbiezhaak tas ir ~1 litrs uz 10 vai 15 kkm. Lielaaki dzineeji jau ir cita opera. Tas pats Ferrari V12 vienaa sveetdienas izreecienaa uz kilometriem 300 aprija vairaak par 0.5 ltr ellas - iipashnieks teica, ka tas esot normaali Nu un visai svariigs ir dzineeja staavoklis - kaa jau teicu, manam V240 no dzimshanas liidz paardoshanai ellas liimenis mainjas intervaalaa 10 000 km nokrita varbuut par 1 mm. Leeju allazh pa vidu starp max un min, tur tas liimenis arii staaveeja Tai pat laikaa zinu identisku auto iipashniekus (kopaa Geeteborgaa no sniega rakaam), kuriem kaa no saakuma teereeja no max liidz min intervaala laikaa, taa teeree, ne vairaak un ne mazaak...citiem ir taapat, kaa bija manam auto.

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Seene > bet ja līdz eļļas maiņai pa starpu ir jālej vairāk kā 1,5 litri klāt (pie normālas braukšanas) tad motoram jau ir tuvu pēdējā stunda.

.

Nepizdim lūdzu.

Puslatvija braukā ar šādiem tik daudz eļļu ēdošiem auto un reti kuram ir kaut kādas problēmas.

Kad man pirms 4 gadiem atdeva (!!!) vienu vecu auto, eļļas patēriņš tam bija 5,5l/10tk km braucot +/- ekorežīmā

Tika piegāzts Mololats, eļļas patēriņš nokritās uz 2-3L uz 10 tk km

Jau ir nobraukti 130 tk km un dzinējs joprojām iet ļoti labi,patiesībā ar dzinēju vispār nav bijis nekādu problēmu, veiktas tikai apkopes. (ok, tiesa uz apkopēm nav taupīts, vasarā 10W40, rudeņos 5W40, ziemā 0W40, nu kaut kā tā, viss ir mainīts laikus.u.t.t.t, vienmēr jauni eļlas un gaisa filtri)

Puslatvija braukā ar šādiem eļļu ēdošiem auto un reti kuram ir kaut kādas problēmas.

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

i_edgars rakstīja: Te Latvijā nedzīvo bagātnieki un katrus 5 gadus nepērk jaunu auto, bet ja līdz eļļas maiņai pa starpu ir jālej vairāk kā 1,5 litri klāt (pie normālas braukšanas) tad motoram jau ir tuvu pēdējā stunda.

Nu nav tev gluži taisnība. Ir tādi braucēji, kuri dzīvo 10 min. attālumā ar auto no darba. Nu tad stādies priekšā, kas notiek ar gredzeniem jau pēc pirmās ziemas. Nevajag aizmirst ka Latvijas klimatiskie apstākļi nemaz tik pateicīgi vienmērīgam nodilumam nav. Temperatūras amplitūda 60 grādi – no plus 30 lidz mīnus 30. Dizgan liels mitrums. Mazi attālumi utt.

+vēl daudz putekļu uz ielām un nelīdzeni ceļi.

tas arī ietekmē auto un arī dzinēja nolietošanos

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

i_edgars rakstīja: Seene > bet ja līdz eļļas maiņai pa starpu ir jālej vairāk kā 1,5 litri klāt (pie normālas braukšanas) tad motoram jau ir tuvu pēdējā stunda.

.

Ne*******m lūdzu.

Puslatvija braukā ar šādiem tik daudz eļļu ēdošiem auto un reti kuram ir kaut kādas problēmas.

Kad man pirms 4 gadiem atdeva (!!!) vienu vecu auto, eļļas patēriņš tam bija 5,5l/10tk km braucot +/- ekorežīmā

Tika piegāzts Mololats, eļļas patēriņš nokritās uz 2-3L uz 10 tk km

Jau ir nobraukti 130 tk km un dzinējs joprojām iet ļoti labi,patiesībā ar dzinēju vispār nav bijis nekādu problēmu, veiktas tikai apkopes. (ok, tiesa uz apkopēm nav taupīts, vasarā 10W40, rudeņos 5W40, ziemā 0W40, nu kaut kā tā, viss ir mainīts laikus.u.t.t.t, vienmēr jauni eļlas un gaisa filtri)

Puslatvija braukā ar šādiem eļļu ēdošiem auto un reti kuram ir kaut kādas problēmas.

Ja jau 5,5l uz 10k km tad kāda jēga mainīt eļļu? Visu laiku tāpat tiek svaiga pielieta klāt. Nomaina tik filtru un gāzē tālāk.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

nez kapeec eljas apetiite te ir pielidzinata dzineja bojaejai??? tik elementaras lietas kaa turbiinas defekts, un sakaltushi varstu blivslegi tachu ir ikdiena auto kam vairaak par 8 gadiem. viss elementari labojams un bez bedas var braukt talaak.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja: nez kapeec eljas apetiite te ir pielidzinata dzineja bojaejai??? tik elementaras lietas kaa turbiinas defekts, un sakaltushi varstu blivslegi tachu ir ikdiena auto kam vairaak par 8 gadiem. viss elementari labojams un bez bedas var braukt talaak.

Piemirsi gredzenu nomaiņu. Labi izdilis zemapgriezienu dīzelis ar no cilindru sieniņām nenoslaucīto eļļu var pārtikt un griezties kosmosā pat ar pārtrauktu degvielas padevi

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Piemirsi gredzenu nomaiņu. Labi izdilis zemapgriezienu dīzelis ar no cilindru sieniņām nenoslaucīto eļļu var pārtikt un griezties kosmosā pat ar pārtrauktu degvielas padevi

OOOOOOO Bez skābekļa?

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Tas jau sāk pavilkgt uz plakanajiem okeāniem un sporta tosola metināšanu…

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

eļļas patēriņš jāskatās pēc tabulām

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja: Tas jau sāk pavilkgt uz plakanajiem okeāniem un sporta tosola metināšanu…

Sāk gan. Kopš kura laika skābeklis cilindros nonak kopā ar degvielu? Es līdz šim esmu redzējis tikai dīzeļus, kas izmanto gaisā esošo skābekli...

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Nu, jaasaka, Seenem pilniiga taisniiba - diizelis mieriigi var darboties pats ar savu motorellu un aiziet t.s. "raznosaa"

Droseljvaarsta ta diizeljiem nava ... Ir redzeeti diizelji, kuriem taisni shaadiem avaarijas gadiijumiem iepluudee ir droseljvaarstam liidziiga uzparikte, ar ko bliivi nosleegt gaisa iepluudi avaarijas gadiijumaa. Ir smagie diizelji, kuriem galvaas ir ieskruuveeti "avaarijas vaarsti", principaa cauruliites ar aizmetinaatu galu , no chuguna vai alumiinija. Avaarijas gadiijumaa, ja nav taas "klapes" iepluudee, tad kaut ar cirvi vai akmeni taas cauruliites vienkaarshi nolauzh un kompresija tu-tuuuu, dzineejs apstaajas Sevishkji iespaidiigi, kad "raznosaa" aiziet lokomotiives diizelis - jamaa azh pa sliedeem leekaa

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Sāk gan. Kopš kura laika skābeklis cilindros nonak kopā ar degvielu? Es līdz šim esmu redzējis tikai dīzeļus, kas izmanto gaisā esošo skābekli...

Tev palielināmo stiklu iedot (?) sameklē kosmosā skābekli priekš iekšdedzes dīzeļdzinēja darbināšanas ar eļļu…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: ūpis pagarinātājā izmanto tīru skābekli un pirdiengāzi.

Savu viedokli paturi pie sevis un ej piesakies kā alternatīvās enerģijas ražotājs (mazs bet nu tomēr)…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: Nu, jaasaka, Seenem pilniiga taisniiba - diizelis mieriigi var darboties pats ar savu motorellu un aiziet t.s. "raznosaa"

arī kosmosā?????

Par to kā uz zemes notiek – tas man skaidrs – bet sēne arī kosmosā darbina dīzeli bez soļarkas un ar radiāciju skābekļa vietā.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Es tikko iedomājoesskatu: Shatls ar dīzeļmotoru un melniem nosmulējušamies kosmonautiem, kārtējo reizi skrūvējot dīzeli lai var atgriezties uz zemes…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: njā, var redzēt kas bembistiem ir galvā... kosmiskā radiācija...

tā ir kautkāda pakete

Lasīt iemācies– modernās izglītības produkts:

Seene rakstīja: Piemirsi gredzenu nomaiņu. Labi izdilis zemapgriezienu dīzelis ar no cilindru sieniņām nenoslaucīto eļļu var pārtikt un griezties [b] kosmosā [/b] pat ar pārtrauktu degvielas padevi

1 2 3 4 5 6 7 8
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti