Motocikls+tālās gaismas

Dzēsts lietotājs Reģ.: 16.04.2024

Pareizi dari! Es ar nevaru ciest, ka motobraucēji brauc ar tālajiem

 
1 2 3 4
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Slinkais rakstīja: nez, labaak lai taas siikaas mushas mauc ar talaas gaismas lampaam, man nav zheel un netraucee dienaa. jo dazhus pamaniit ir pagruuti. P.S. neesmu akls

a kuļi tev viņš jāpamana???? viņam tevi ir jāredz un jāizdomā, ka nepabraukt apkašā

mašīnai ir vienkārši, uzkrāmē špakteli ar lāpstu, nokrāso ar rullīti.... nu ja pindzele nav pie rokas...

bet to kakumaisu kādam caurkritušam pataloganatomam traumās ir jāsalīmē kopā

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

aha, pareizi

lai glābtu dažus pajoliņus, kas iekrampējušies stūrē, notinuši ručku līdz galam un patreizējā brīdī vēro nevis ceļu, bet sava megalūžņa spidometru, ķipa "nu cik tas man izdosies izspiest šoreiz" protams, ka mašīnu pārvietošānās pa koplietošanas ceļiem ir jāaizliedz

neviens man atcēlis to csn punktu, kas man atļauj uzskatīt, ka arī citi satiksmes dalībnieki ievēros csn.....

tajā skaitā nepārkāps ātrumu apdzīvotā vietā vairāk kā par 50km/h....

man ir foto, kur pārsimts metrus no skolas apdzīvotā vietā šitāds vanabī goščiks iesipa busiņā....

gonščiku protams aizveda uz paresborku, bet busiņa šoferim ar to visu mūžu būs jāsadzīvo....

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Un ko darīt, ja debīls mopēdists, dara muļķības un brauc man virsū? Arī stūrēt pretī?

Ir arī saprātīgi un paredzami motociklisti, apmēram tik pat ir pilnīgi idioti. Un tad lielāka daļa ir to kuri iedomājas, ka tikai tāpēc, ka viņi ir motobraucēji, pārējiem ir ar viņiem pastiprināti jārēķinās, jāauklējas, jāļauj 2x pārkāpt utt...

JJJ Reģ.: 22.03.2004
0 0 Atbildēt

Man vienalga vai mopēdists ir stulbs pašnāvnieks, vai normāls braucējs, taču es atbalstu, lai slēdz tālās, kas man personīgi no traucē daudz mazāk nekā nenoregulēti vai tirgū pirkti ksenoni/hrenoni + miglas un dažs vēl uz jumta kaut ko pamanās ieslēgt. Galu galā vasarā arī saule spīd un žilbina, varbūt arī to palūgsiet izslēgt, kad izbrauksiet ielās Akls neesmu, bet esmu saskāries ar vairākiem gadījumiem, kad autobraucējiem nākas skaidroties, tiesāties pēc sadursmes ar močiem, tai skaitā, diemžēl, ar letālām sekām. Ticiet, visi šie šoferi būtu gribējuši, lai moči būtu pamanīti, jo tiek izpostītas arī nevanīgu autobraucēju dzīves..

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

ticat vai nē bet pretīmbraucošais motobraucējs ir mazākā problēma ar kādiem uguņiem jams arī nebrauktu. Lielākā problēma ir ar tiem kas mauc no aizmugures garām ... labi ja pamani, bet iespējas tādu pamanīt kaut kur līdzinās krievu ruletei pēc varbūtības.

Man jau kādas 3 reizes ir gadījies "dabūt" aukstas kājas, kad ir bijusi doma autosam iespiest gāzi grīdā un vilkt garām, kad no aizmugures (čerez vienu auto) izlido kāds "motopele", un zin tik arī paspēju nodomāt, ^&^& labi, ka nevilku garām būdu paķēris uz durvīm.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Lielākā problēma ir ar tiem kas mauc no aizmugures garām ... labi ja pamani, bet iespējas tādu pamanīt kaut kur līdzinās krievu ruletei pēc varbūtības.

Man jau kādas 3 reizes ir gadījies "dabūt" aukstas kājas, kad ir bijusi doma autosam iespiest gāzi grīdā un vilkt garām, kad no aizmugures (čerez vienu auto) izlido kāds "motopele", un zin tik arī paspēju nodomāt, ^&^& labi, ka nevilku garām būdu paķēris uz durvīm.

Par to arī jautājums - kāpēc mopēdists, balstoties uz savu vieglo ievainojamību pēkšņi drīkst nerēķināties ar citiem braucējim?

Tāpēc arī saku - motociklist ieskaties spidometrā DIVREIZ! TRĪSREIZ un vēl vairāk, ja nesaproti un rēķinies arī ar citiem. Bojāt nervus un dzīvi citiem, tikai tāpēc, ka tava lamata spēj paātrināties 3x ātrāk nekā vidēja mašīna, nav attaisnojums nepārdomātiem, un cūciskiem manevriem. Motobraucēj - uz ceļa neesi viens un galvenokārt automašīnas nav nelietīgi traucēkļi ar ļauniem agresoriem pie stūres...

Pirms sāc kliegt par savu neaizsargātību un par savām tālo gaismu tiesībām, padomā cik feinu manevru veic...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

vispār šitas topiks no malas izskatās apmēram šitā: "daudzi mopēdisti ir fiderasi, tikai man ar viņiem nav nekāda sakara"

jau limuzīnā (jāņu nakts krāsā) bija frāze, ķipa - ja es braucu ar atļauto maksimālo, tad nevienam nav jātriecās man garām

nu to varētu pārfrāzēt atbilstoši mūsdienu situācijai

ja es velku ratā ar +>50, bet esmu ierubījis tālos, tad visiem ir jātinās nost no ceļa.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

vispār jāsaka šodien jau otro dienu pēc kārtas ceļa no Mārupes uz Rīgu redzu vienu motodorni, kas pa vidu starp joslām pie visai intensīvas satiksmes abos virzienos, un ļoooti sūdīga ceļa (kur autosi lavierē starp bedrēm) "iekārtojis" sev vidējo joslu. Palīdzat kāds tam pašnāvniekam ar "eitanāziju", lai nav jams no asfalta pa gabaliņiem jānokasa.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Vēlreiz.

Nav ko cepties un satraukties. Brauc tāds pretī,ieslēdzam tālos,kam tas traucē. Kam netraucē, nu tie mierīgi turpina braukt, tiem kas cits atkal svarīgs.

Prāva daļa mopēdistiu jau naivi jau uzskata, ka, ja tie ierubīuši tālos, tad tie bezmaz kļūst par operatīvo tr. līdzekli ar zilajjām migalkām un skaņas signālu...

Un nu visiem viņi ir pārstiprināti jāredz, jālaiž un bezmaz jāapstājas ceļa malā, kamēr tāds dievs pabrauc garām...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Kaksim un pārējiem dīvānā pirdējiem... Kad Tev normāli braucot ar moci gaišā dienas laikā tukšā un taisnā ielas posmā kāds aklais aizšķērsos ceļu deguna priekšā, tad uzreiz savādāk sāksi runāt. Jo pa pilnam ir tādu kas nav spējīgi saskatīt sevā degungalā priekšmetu kas ir mazāks par 2 m2! Gribēsi dzīvot - uzreiz slēgsi tālās gaismas, jo tad vismaz mēdz saskatīt, ka kaut kas brauc.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Kaksim un pārējiem dīvānā pirdējiem... Kad Tev normāli braucot ar moci gaišā dienas laikā tukšā un taisnā ielas posmā kāds aklais aizšķērsos ceļu deguna priekšā, tad uzreiz savādāk sāksi runāt. Jo pa pilnam ir tādu kas nav spējīgi saskatīt sevā degungalā priekšmetu kas ir mazāks par 2 m2! Gribēsi dzīvot - uzreiz slēgsi tālās gaismas, jo tad vismaz mēdz saskatīt, ka kaut kas brauc.

Un ir tādi aklie, kas neredz arī autobusu un fūri!

Tādiem tās tavas tālās - bijušas/nebijušas!

A un krietni lielākai daļai tās traucē!

Un vēl - ja jau ir tik traumatisks tas braucamais - drīkst braukt arī mazliet uzmanīgāk un padomāt vairākus manevrus uz priekšu un vairāk paskatīties pa malām...

Ar frāzi es braucu man galvenais - notiek desmitiem auto avāriju (tādu, kuros nav iesaistīti mopēdi)!

Avāriju, kuras varēja nenotikt...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

man ir kaut kāds 900lum diožu lukturis. vasarā kad braucu ar velo un to ierubīju, tā visi pretimbraucēji ar auto uzreiz nomet tālos uguņus.

Mizx Reģ.: 17.02.2003
0 0 Atbildēt

Joprojām motocikiem un automašīnām ir vieni CSN. Un tajos noteikta gan apgaismes ierīču lietošana, gan nosacījumi ātruma ievērošanai un kustībai pa ceļiem. kamēr tie nav mainīti, moocikliem nav jābrauc ne ar tālajām gaismām, ne arī ar citu ātrumu, kā kopējā auto plūsma. Ja kāds to dara — tad atbild pats par savu rīcību un nedrīkst būt neapmierināts ar apkārtējo reakciju.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Mizx rakstīja: Joprojām motocikiem un automašīnām ir vieni CSN. Un tajos noteikta gan apgaismes ierīču lietošana, gan nosacījumi ātruma ievērošanai un kustībai pa ceļiem. kamēr tie nav mainīti, moocikliem nav jābrauc ne ar tālajām gaismām, ne arī ar citu ātrumu, kā kopējā auto plūsma. Ja kāds to dara — tad atbild pats par savu rīcību un nedrīkst būt neapmierināts ar apkārtējo reakciju.

+1

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: man ir kaut kāds 900lum diožu lukturis. vasarā kad braucu ar velo un to ierubīju, tā visi pretimbraucēji ar auto uzreiz nomet tālos uguņus.

kas ir lum??? lūmens?

tas cik tas gaismas avots spēj apžilbināt ir diezgan staipāms jēdziens... jo gaismu viņs parasti izstaro uz visām pusēm- svarīgi ir cik lielā laukumā to izdodas safokusēt....

900 lumeni nemaz nav tik ūperkruts gaismas daudzums....

tas ir apmēram tikpat daudz gaismas kā spēj dot parasta padomju 75vatu volframa spuldze (iļjiča lampiņa)

pamēģini ar tādu pampiņu apžilbināt pretībraucošo fūri

parastām lampiņām tiem lūmeniem ir aptuvena saistība ar patērējamo jaudu - varētu teikt, ka 1 vats dod apmēram 10-20 lūmenus (tas gan ir atkarīgs no lampiņas - jo jaudīgāka lampiņa, jo vairāk lūmenus no vata tā spēj dot)

"dienasgaismas" lampas parasti dod ~5reiz vairāk tos lūmenus no patērējamā vata kā prastā lampiņa.

xrenons ~10 - tobiš "parastais" mašīnas hrenons dod apmēram 3000 lūmenus

jaunās krutās diodes spēj dod apmēram to pašu ko xrenons.... tikai fiška ir apstāklī, ka tās diodes vajag žūksnīti, jo jauda tām ir salīdzinoši maza

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Kaksis rakstīja: Ksenons jau ir pagātne, tagad topā ir diodes.

Kā mocim var salikt diodes esošajos lukturos? Lai gan, ja jau sastumj ksenonus,tad pamanīsies arī diodes salikt un zilās lampas arī papildus vēl.

… sarkano bremžu eļļu arī jālej lukturī – tas tagad būs moderni …

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Kaksis rakstīja: Ksenons jau ir pagātne, tagad topā ir diodes.

Kā mocim var salikt diodes esošajos lukturos? Lai gan, ja jau sastumj ksenonus,tad pamanīsies arī diodes salikt un zilās lampas arī papildus vēl.

… sarkano bremžu eļļu arī jālej lukturī – tas tagad būs moderni …

Nu nav pie mums vēl kuļībini izmiruši , nav...

Tie spēj šķīūninga dieva vārdā auto/moto lukturī ielikt gan svecīti, gan lāzeru...

japcar Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

SPAM

Taisnība par Dekstera dzelteno moto-aprīkojumu:

www.motopower.lv/...

P.S. Visu cieņu Apriliai- skaists braucamais

Sretsked rakstīja: Manā ekipējumā ietilpst spilgta, dzeltena ķivere un dzeltenas krāsas iešuves jakā. Pa gabalu esot ļoti labi redzams satiksmē, un nav nekādas vajadzības pēc tālajiem vai ksenona močos,kas vispār ir sviests...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

anonimikis rakstīja: man ir kaut kāds 900lum diožu lukturis. vasarā kad braucu ar velo un to ierubīju, tā visi pretimbraucēji ar auto uzreiz nomet tālos uguņus.

kas ir lum??? lūmens?

tas cik tas gaismas avots spēj apžilbināt ir diezgan staipāms jēdziens... jo gaismu viņs parasti izstaro uz visām pusēm- svarīgi ir cik lielā laukumā to izdodas safokusēt....

900 lumeni nemaz nav tik ūperkruts gaismas daudzums....

tas ir apmēram tikpat daudz gaismas kā spēj dot parasta padomju 75vatu volframa spuldze (iļjiča lampiņa)

pamēģini ar tādu pampiņu apžilbināt pretībraucošo fūri

parastām lampiņām tiem lūmeniem ir aptuvena saistība ar patērējamo jaudu - varētu teikt, ka 1 vats dod apmēram 10-20 lūmenus (tas gan ir atkarīgs no lampiņas - jo jaudīgāka lampiņa, jo vairāk lūmenus no vata tā spēj dot)

"dienasgaismas" lampas parasti dod ~5reiz vairāk tos lūmenus no patērējamā vata kā prastā lampiņa.

xrenons ~10 - tobiš "parastais" mašīnas hrenons dod apmēram 3000 lūmenus

jaunās krutās diodes spēj dod apmēram to pašu ko xrenons.... tikai fiška ir apstāklī, ka tās diodes vajag žūksnīti, jo jauda tām ir salīdzinoši maza

tās ir Cree diodes (3 gabalas) un stars diezgan fokusēts. Pļavā var 200-250m attālumā labi redzēt kas notiekas.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Pēc tā aklā apmēram 30 gadīgā es braucu tikai un vienīgi ar tālajām. Un ziniet ļoti krīt acīs ka sāk ievērot moci.

Tad kad moci spēs saredzēt uz ceļa, tad arī tālās izslēgšu.

Pa 33 gadiem un gandrīz 200 000 km uz moča vēl neesmu izraisījis nevienu avāriju, bet pāri kapotam esmu jau reizi lidojis, neskaitāmas reizes esmu iespiests trotuāra apmalē vai ceļa malā (laikam tāpēc ka ļaujos lai mani apdzen), 4 reizes aklie un pilnīgi kurlie kājāmgājēji, man acīs skatoties palīda zem riteņiem, un ne jau uz zebras.

Ah jā... un izpūtēju klusinātāji ar ir biku apzāģēti, lai nebūtu kurlajiem pa klusu!

gguniss Reģ.: 20.11.2008
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Tad kad moci spēs saredzēt uz ceļa, tad arī tālās izslēgšu.

a kā tu zināsi, ka tas brīdis ir pienācis?

staar Reģ.: 19.03.2005
0 0 Atbildēt

Kas teica, ka mocis nespiež acīs? Spiež un pamatīgi. Tiešām jāpiekrīt tiem, kas saka ka nav ko gaidīt, ka mūs motociklistus cienīs ja izrādām necieņu pret citiem. Mans princips ir braucu tā lai netraucētu pārējos. Ja neviena nav vai satiksme ir prognozējama, tad nav ko vilkties, bet ja blīva satiksme nekad nepaļaujos uz to, ka mani ieraudzīs. Bet vot tas man nav ienācis prātā braukt ar tālajiem lai pievērstu uzmanību. Ja sastrēgumā starp mašīnām stiep uz 80 un tev kāds pārkātojoties aizgriež priekšā, tad nav ko apbižoties, bet ja ir vēl tāda iespēja, tad izdarīt secinājumus priekš sevis.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja:

Pirmais rakstīja:

anonimikis rakstīja: man ir kaut kāds 900lum diožu lukturis. vasarā kad braucu ar velo un to ierubīju, tā visi pretimbraucēji ar auto uzreiz nomet tālos uguņus.

kas ir lum??? lūmens?

tas cik tas gaismas avots spēj apžilbināt ir diezgan staipāms jēdziens... jo gaismu viņs parasti izstaro uz visām pusēm- svarīgi ir cik lielā laukumā to izdodas safokusēt....

900 lumeni nemaz nav tik ūperkruts gaismas daudzums....

tas ir apmēram tikpat daudz gaismas kā spēj dot parasta padomju 75vatu volframa spuldze (iļjiča lampiņa)

pamēģini ar tādu pampiņu apžilbināt pretībraucošo fūri

parastām lampiņām tiem lūmeniem ir aptuvena saistība ar patērējamo jaudu - varētu teikt, ka 1 vats dod apmēram 10-20 lūmenus (tas gan ir atkarīgs no lampiņas - jo jaudīgāka lampiņa, jo vairāk lūmenus no vata tā spēj dot)

"dienasgaismas" lampas parasti dod ~5reiz vairāk tos lūmenus no patērējamā vata kā prastā lampiņa.

xrenons ~10 - tobiš "parastais" mašīnas hrenons dod apmēram 3000 lūmenus

jaunās krutās diodes spēj dod apmēram to pašu ko xrenons.... tikai fiška ir apstāklī, ka tās diodes vajag žūksnīti, jo jauda tām ir salīdzinoši maza

tās ir Cree diodes (3 gabalas) un stars diezgan fokusēts. Pļavā var 200-250m attālumā labi redzēt kas notiekas.

vot ta cree diode arī ir tā, kas spēj dot nedaudz virs simta lūmenu no vata..... apmēram to pašu ko xrenons

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: .... es braucu tikai un vienīgi ar tālajām. Un ziniet ļoti krīt acīs ka sāk ievērot moci....

es te pasēdēju tualetē uz poda, padomāju un pieņēmu lēmumu, ka braukšu tikai ar tālajiem.... lai aklie motociklisti var mani saskatīt jau pa gabalu....

rīt vēl paņemšu naglu un pieķūnēšu izpūtēju....

vienīgā problēma ir, ka turbīna slāpē daudz tās skaņas.... laikam jāšķūnē bus tas izpūtēja posms starp galvu un turbīnu...

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

staar rakstīja: Kas teica, ka mocis nespiež acīs? Spiež un pamatīgi. Tiešām jāpiekrīt tiem, kas saka ka nav ko gaidīt, ka mūs motociklistus cienīs ja izrādām necieņu pret citiem. Mans princips ir braucu tā lai netraucētu pārējos. Ja neviena nav vai satiksme ir prognozējama, tad nav ko vilkties, bet ja blīva satiksme nekad nepaļaujos uz to, ka mani ieraudzīs. Bet vot tas man nav ienācis prātā braukt ar tālajiem lai pievērstu uzmanību. Ja sastrēgumā starp mašīnām stiep uz 80 un tev kāds pārkātojoties aizgriež priekšā, tad nav ko apbižoties, bet ja ir vēl tāda iespēja, tad izdarīt secinājumus priekš sevis.

Līdz savstarpējai cieņai un kultūrai uz LV ceļiem vēl ļoti tāls ceļš ejams. Kamēr viss ir tā kā ir nedomāju atteikties no tālajiem. Ja kultūra būtu jau pašu autovadītāju starpā tad vel kautko varētu raudāt ka motobraucēji ir baigi nekulturālie ar saviem tālajiem.

Neloloju cerības uz to ka autovādītāji sāks reāli respektēt motociklus uz ceļa ja motocikli braukās tikai ar tālajiem un nelīdīs starp rindām.

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti