Vai auto ziemā jāsilda?

GB12 Reģ.: 29.03.2011

Vai? Cik ilgi? Kāpēc? Viedokļi par šo jautājumu atšķiras. Vieni saka: "Jā", otri saka: "Nē". Tie, kas saka: "Jā", saka, ka tie, kas saka: "Nē", ir lohi un tie, kas saka: "Nē", saka, ka tie, kas saka: "Jā", ir lohi, nu, kā jau tas normālā sabiedrībā pieņemts . Tad nu padalāmies par šo tēmu ar teorētiskajām un praktiskajām zināšanām.

 
1 2 3
sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Protams jāsilda. Vislabāk pirms piešķilšanas ar kaut ko Webasto līdzīgu - tad iekāpjot auto, gan salonā silti, gan motoram vieglāk, un tas ilgāk kalpos. Es savu auto sildu, uz nakti iedzenot garāžā, kur -15 vietā ir kādi daži grādi plusā.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

man kautkā nerūp tā motora ilgāka kalpošana. nav jau meriva. sildu tik ilgi, kamēr logus jāskrāpē.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Man kaut kā liekas, ka motoru sildīt var arī, pie maziem apgriezieniem braucot...

Ja godīgi, mani vairāk interesē dīzeļautomātistu viedoklis. Kā šajā kombinācijā būt vai nebūt? Jo pēc idejas kārbu jau arī tā kā nevajadzētu baigi noslogot pie zemām temperatūrām. Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka dīzeļdzinējs darba temperatūru gūst daudz vēlāk, par darbošanos tukšgaitā nerunāsim.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Patiesībā, man šis jautājums radās, jo pēdējā autobildā bija rakstīts, ka auksta mašīna, īpaši ar automātu, ir jāsilda, jo varot kārbu nokaut.

IkdienasViesis Reģ.: 24.02.2003
0 0 Atbildēt

Autoliteraturā ir daudz rakstīts, ka auto ar automatiem ziemā ir jāpasilda. Īpaši , kad temperatura ir zem mīnus 20 grādiem. Jebkurā gadījumā, braukšana ar aukstu automātu jāuzsāk bez gāzes pedāļa iespiešanas dziļi grīdā....Pretējā gadījumā, pastāv iespēja kaut ko nobeigt, jo automātu eļļa arī sabiezē.

Fartuks Reģ.: 20.09.2006
0 0 Atbildēt

1) Kārba jau uzsilst tikai braucot. Tā kā, šajā ziņā pofig.

2) Es savukārt dzirdēju, ka nekas nav jāsilda. Labāk ir šķilt un braukt... dzinējs ātrāk sasniedz darba temperatūru. Dzinējam vairāk kaitē darbība ārpus drba temp diapazona.

3) Man pokui... Mercedesa dzīzeļa dzinēja resurss ir bezgalīgs... tā kā sildu , ja patīk braukt siltā mašīnā.

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Ja braucu viens, tad sildu tik ilgi,kamēr notīru logus un atveras vārti, ja,kā šorīt, kad bija -15 un 2gadīgs bēbīc jāved uz dārziņu, tad auto sila kādas 15 minūtes.

Bet nav automāts.

Es teiktu tā- automātdīzeli es pasildītu kādas minūtes 5. Jo ,piemēram, ekskavatoru arī pie palieliem mīnusiem rekomendē darbināt 10-15 min pirms darba sākšanas un tur viss ir ar hidraulikas piedziņu.

Guzis Reģ.: 23.08.2006
0 0 Atbildēt

Reku krievi izpētījuši: www.zr.ru/...

Secinājums - sildīt kamēr sniegu tīra no jumta Nesildīt nemaz un uzreiz mīt ar aukstu sux.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

nu ir tūdi

auto - dīzeļautomāts - stāv nojumē, kur ir tikapat auksts kā ārā, bet sniega uz jumta naff.

Līdz ar to viedo ieteikumus - sildīt tikai tikmēr, kamēt sniegu nokasa, nav izpildāms.

...parasti sildu pāris min, kamēr atveru vārtus un tā. Automāc ir pastīvs pāris minūtes, ja vien motors nav uzsilis riktīgi, īsa sildīšana tur neko nelīdz!

Bet ir cita sāpe.

Sūdīgi lec.

Esot visas sveces veselas, visi kompresijas cipari normā, sprauslas nemīžājot, sūknis negļučījot. Tā teica uzticamā servīzē. Bet, ja temp. mīnusos, tad 3x sildu sveces, un i to pielec tik pēc brītiņa. Vispār, ir tā, uzsit, un noģībst, tad jāturpina griezt startes, un tad aiziet. Silc lec normāli.

Ak jā, 2005. gada Voyager 2.8 dīzels.

Fartuks Reģ.: 20.09.2006
0 0 Atbildēt

Ja ir baigi auksts (-25,30 un vairāk) un nav laika sildīt, tad ieliek kloķi uz 2 un brauc kādu brīdi... (P,R,N,D,3,2)= 2

Pēc tam met D un to metal.

P.S. Nu jā... glaunākiem un aunākiem vāģiem pirms iekāpt salonā ir jāpaprasa atļauja, atslēgas no aizdedze jāizņem lēni un baltos cimdos...

A dīzelmersim pokui... kur teiks, tur brauc.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja: Sūdīgi lec.

Bez svecēm, sprauslām un kompresijas vēl svarīgi, lai degviela tiktu iešpricēta pareizā momentā, ja ar gadiem ir izstiepusies ķēde, tad, laikam, sanāk, ka iešpricē tučtuč pa vēlu, attiecīgi šis moments aukstumā ir manāms.

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Kad nav mīnusu, tad darbinu, uzreiz braucu lēnām līz lielajam ceļam 1 km, tad braucu normāli. Mīnusos iedarbinu, tad eju tēju dzert 10-15 minūtes. Tad atnāku, notīru logus, kur nav atkusis, un nav paņēmis atledotājs, nokasu ļoti uzmanīgi, viegli, un braucu bez steigas līdz lielajam ceļam. Tad braucu tālāk normāli, slodzē Esmu pamanījis, ka, lai neveidotos ledus uz loga, gabaliņu pirms mājām izslēdzu siltumu un ielaižu salonā auksto gaisu, tad logs atdziest un no rīta nav apledojis. Daži kaimiņi pa nakti apsedz priekšējo logu ar segu, un arī no rīta viss tīrs

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Ja ir māja, tad jau tā var darīt. Man, daudzdzīvoklenē dzīvojošam, diezkas nav piedarbināt auto un tad 10 minūtes iet kafiju dzert...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ar ko tu brauc - otro golfu - ka nevari ielikt sigu ar remote start funkciju?

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

ak rakstīja: Mīnusos iedarbinu, tad eju tēju dzert 10-15 minūtes. Tad atnāku, notīru logus, kur nav atkusis ...

Pēc 10-15 min vēl vietām nav atkusis logs???

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

P.N. Es gribētu zināt cik daudz tas dekstera dīzelis pa tām 15 min sasilst - mana audī benzīna kapsētai brīvgaitā desmit grādu salā vajag pusstundu lai uzsiltu līdz darba temperatūrai, kamēr VAG 1.9 TDI tur laikam varētu klabēt līdz bāka būtu sausa, bez rezultāta...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja:

Pēc 10-15 min vēl vietām nav atkusis logs???

Viņam droši vien arī ir dīzelis...

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: P.N. Es gribētu zināt cik daudz tas dekstera dīzelis pa tām 15 min sasilst - mana audī benzīna kapsētai brīvgaitā desmit grādu salā vajag pusstundu lai uzsiltu līdz darba temperatūrai, kamēr VAG 1.9 TDI tur laikam varētu klabēt līdz bāka būtu sausa, bez rezultāta...

Nu, šorīt bija uzsilis tā, ka viss priekšlogs un sānu logi bija atkusuši un salonā bija jūtami silts.

Ja tavam šrotam vajag pusstu ndu lai uzsiltu 10 grādu salā, tad tur ir ārprātīgākie kapi visam. Par ko nebrīnos.

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Dīzelis, dīzelis... abi divi dīzeļi šobrīd

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

shotist, iesaku tev padomat par citas mashinas iegaadi, negribu iedomaties cik naudas tu izkupini gaisa braukajot ar to grabazhu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Viņam droši vien arī ir dīzelis...

Kāds var paskaidrot, kas šajā apgalvojumā bija tik smieklīgs?

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

msh rakstīja:

Viņam droši vien arī ir dīzelis...

Kāds var paskaidrot, kas šajā apgalvojumā bija tik smieklīgs?

Tas, ka nav pilngadību sasniedzis b3.

Kaimiņam ir 95.g. diesel džeris, lec kā suns pie kājas un rūc kā bite jebkurā laikā.

Pa tēmu, divus sildu, divus nesildu. 30 minūtēs sildot jebkuram salonā karsti, tā ka šortos var sēdēt.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: P.N. Es gribētu zināt cik daudz tas dekstera dīzelis pa tām 15 min sasilst - mana audī benzīna kapsētai brīvgaitā desmit grādu salā vajag pusstundu lai uzsiltu līdz darba temperatūrai, kamēr VAG 1.9 TDI tur laikam varētu klabēt līdz bāka būtu sausa, bez rezultāta...

P.N. A tu nopērc ieliec termostatu un tad runā! Viens plašākai tautai zināms pieredzes bagāts meistars apgalvo, ka termostatu jāpērk tikai oriģinālo no dīlera noliktavas, tieši ar aftermarket ražojumiem visbiežāk tā arī ir, ka ziemā ir auksti un lēni sasilst.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja:

smaidiigais rakstīja: Sūdīgi lec.

Bez svecēm, sprauslām un kompresijas vēl svarīgi, lai degviela tiktu iešpricēta pareizā momentā, ja ar gadiem ir izstiepusies ķēde, tad, laikam, sanāk, ka iešpricē tučtuč pa vēlu, attiecīgi šis moments aukstumā ir manāms.

siksnas mainītas pirms gada. Gan pirms, gan pēc tādi paši simptomusi

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

sildu kameer piipeeju/ kasu logus. tad 1 km liidz lielaakam ceļam ar 3. aatrumu 2000 rpm un tad pa lielo ceļu tappku f pol. peec 3 km dzinejam darba temp. uz paneļa sasniegta.

benzīns 2.3 l. pa 5 gadiem nekas slikts nau noticis. eļļa 5w40 sinteetika, ATF rokas kaarbaa. volvo 940.

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti