Braukšana IRL un UK

smart8 Reģ.: 26.09.2013

Sveiciens visiem! kādu laiciņu man kkā ne rakstījās, ne lasījās te; bet redzu, ka vismaz daži no jums gadiem ilgi turpina klavieres klabināšanu ierastajā lapā.

Es gan pat īsti neatceros savu niku - vnk smart, vai kā tagad smart8; tam gan nav nozīmes.

Tgd - par topiku:

tas, pa kuru pusi jāstūrē, ir skaidrs, ir arī stūrēts, bez aksidentiem un krašiem.

Svarīgais ir cits - ir doma braukt uz turieni ar LV reģistrētu auto un attiecīgi LV pirktām apdrošināšanām, un braukāt tur diezgan ilgi.

Vai kādam ir pieredze par to, ko saka vietējā policija, ieraugot papīru sev nesaprotamā valodā? Kā ar apskatēm un visu pārējo?

Jo tajās zemēs šīs lietas absolūti atšķiras no LV, īpaši jau apdrošināšana; netā vienīgā informācija, cik esmu spējis atrast, ir lūgums zvanīt uz kādu no iestādēm, meilu adreses netiek uzrādītas.

 
smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

ak jā, atausa atmiņā, ka kādreiz deksters tā kā laikam uz UK brauca ar savu auto - vai arī kļūdos?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Par apskati vari aizmirst, reizi gadā būs jābrauc uz šejieni.

Par apdrošināšanu - ar LV vari braukt.

Ar policiju - atkarībā no valsts, pilsētas, vietas un policista garastāvokļa. Lai nu kā, ja uzrausies un viņi pārbaudīs tavu personību, tobiš, ka tu tur strādā un dzīvo, tad tev vajadzēs pierādīt, ka ar to auto pastāvīgi nebraukā pa to salu (kuģa biļetes uz kontinentu u.tml.). Vismaz Īrijā tā esot. Kā ir UK, nezinu...

P.S. Par ētisko pusi neizteikšos...

smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

tas ka reizi gadā būs LV apskati jāiet, tas saprotams; nu un tad?

Jautājums ir par to apskates uzlīmi, viņiem tak tas viss pēc skata un arī pēc saprašanas citādāk. Nu, pastīsies uz to mūsu lipekli, un es varēšu sausu muti klārēt, kas tas tāds, vienalga nesajēgs. Tāpat apdrošināšana - kā tev zināms, tur stūrētāja apdrošināšana ir saistīta ar braucamo. Ja es stūrēju IRL reģistrētu auto un neesmu apdrošināts konkrētajam dzelzim, tad - sods 2500 eur un vēl nez cik tam, kurš man devis stūrēt.

Un kā tad ir, ja manējo LV auto stūrē cilvis ar IRL licenci, neapdrošināts konkrētajam? Līdzīgas ziepes?

Manu personību var pārbaudīt līdz nelaba dūša metas, strādāt tur netaisos, un 6 mēnešus drīkst uzturēties da jebkurā EU valstī (btw, IRL, man liekas, gadu), un ir pilnīgi vienalga, vai es dzīvoju hotelī, kastē zem tilta vai pie radiniekiem. Un cik man zināms, tad ne viņu poličus, nedz arī iestādes absolūti neinteresē, vai tu dzīvo mēnesi, gadu vai desmit.

Kas attiecas uz policista garastāvokli, viņiem dienesta noteikumos sacīts, ka jābūt labā garastāvoklī - un tādi viņi arī ir. Vismaz citādus neesmu sastapis.

--

Ko tu domāji ar "ētisko pusi"? Īsti nesapratu; vai to, ka esot kādā zemē, nav labi braukāt ar savu - LV - auto? Vai kā?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tu domā ka viņu cepisti ir ar pirkstu taisīti un ka tur trūkst latviešu, kuri pokujā močī ar savām latvijas mašīnām? Nav ne jausmas, ko tu tur ilgi taisies darīt, ja jau reiz ne strādāt, bet kur ir problēma tur nopirkt kaut kādu fiestu, kaku vai corsu ar ko tur braukāt?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

smart8 rakstīja: tas ka reizi gadā būs LV apskati jāiet, tas saprotams; nu un tad?

Jautājums ir par to apskates uzlīmi, viņiem tak tas viss pēc skata un arī pēc saprašanas citādāk. Nu, pastīsies uz to mūsu lipekli, un es varēšu sausu muti klārēt, kas tas tāds, vienalga nesajēgs. Tāpat apdrošināšana - kā tev zināms, tur stūrētāja apdrošināšana ir saistīta ar braucamo. Ja es stūrēju IRL reģistrētu auto un neesmu apdrošināts konkrētajam dzelzim, tad - sods 2500 eur un vēl nez cik tam, kurš man devis stūrēt.

Un kā tad ir, ja manējo LV auto stūrē cilvis ar IRL licenci, neapdrošināts konkrētajam? Līdzīgas ziepes?

Manu personību var pārbaudīt līdz nelaba dūša metas, strādāt tur netaisos, un 6 mēnešus drīkst uzturēties da jebkurā EU valstī (btw, IRL, man liekas, gadu), un ir pilnīgi vienalga, vai es dzīvoju hotelī, kastē zem tilta vai pie radiniekiem. Un cik man zināms, tad ne viņu poličus, nedz arī iestādes absolūti neinteresē, vai tu dzīvo mēnesi, gadu vai desmit.

Kas attiecas uz policista garastāvokli, viņiem dienesta noteikumos sacīts, ka jābūt labā garastāvoklī - un tādi viņi arī ir. Vismaz citādus neesmu sastapis.

--

Ko tu domāji ar "ētisko pusi"? Īsti nesapratu; vai to, ka esot kādā zemē, nav labi braukāt ar savu - LV - auto? Vai kā?

Neesmu dzirdējis, ka kāds būtu piekasījies pie LV apskates uzlīmes vai apdrošināšanas. Par to mierīgi vari atslābt. Lai nu kā, ja sodu uzliks, pēc tam mierīgi varēsi apstrīdēt. Bet, kā jau rakstīju, tiešām neesmu dzirdējis, ka kāds būtu pie tā piesējies.

Par to apdrošināšanas un vadītāju sodu - tu to 100% zini? Varbūt vari kādu linku iemest? Jo, cik es esmu dzirdējis (bet arī 100% nezinu), ka policija par vadītāju sodu neliek, bet, ja neiezīmētais vadītājs izraisa krešu, tad cietušajam tiek izmaksāts, bet apdrošinātājam esot tiesības regresa kārtībā no vadītāja vai, ja neizdodas, no īpašnieka piedzīt zaudējumus.

Uzturēties 6 mēnešus varbūt drīkst, bet, piemēram, Īrijā vismaz agrāk bija, ka ar citā valstī reģistrētu mašīnu drīkst 3 mēnēšus braukt. Ja tu brauc ilgāk, tas jau ir pārkāpums. Un te nu mēs nonākam pie tā, ko biju domājis ar to ētisko pusi - ja tu gatavojies mēģināt apiet likumus, tobiš, pa lēto braukāt nelegāli pa citu valsti, tobiš, pa lēto baudīt labumus, ko citi, smagi strādājot, ir sakārtoši, spried pats, cik ētiski tas ir.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Nav ne jausmas, ko tu tur ilgi taisies darīt, ja jau reiz ne strādāt...

Tikai minējums... Ir diezgan daudz apmaiņas studentu, kas dažādu akadēmisko apmaiņas programmu ietvaros studē 1 semestri kādā citā valstī. Diezgan loģiska būtu vēlme šādā gadījumā vēlēties braukāt ar savu auto un kā jau studentam - iespējami taupīgi.

P.S. Es tik tā - par latviešu tendenci vienmēr iedomāties sliktāko un uzskatīt visus par krāpniekiem...

smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Tu domā ka viņu cepisti ir ar pirkstu taisīti un ka tur trūkst latviešu, kuri pokujā močī ar savām latvijas mašīnām? Nav ne jausmas, ko tu tur ilgi taisies darīt, ja jau reiz ne strādāt, bet kur ir problēma tur nopirkt kaut kādu fiestu, kaku vai corsu ar ko tur braukāt?

Problēma nav nopirkt, cenas tur bieži ir zemākas kā šeit; problēmas slēpjas tajā pašā apdrošināšanā, kā arī nodoklī. Mēs te vaimanājam piem par 53 latu nodokli, viņi skaļi ieņirdz par tādu ciparu. Un apdrošinātāja jautājumu starpā ir arī tāds - cik ilga pieredze jums ir, braucot UK/IRL satiksmē... Secinājumus var izdarīt katrs pats.

smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

smart8 rakstīja: tas ka reizi gadā būs LV apskati jāiet, tas saprotams; nu un tad?

Jautājums ir par to apskates uzlīmi, viņiem tak tas viss pēc skata un arī pēc saprašanas citādāk. Nu, pastīsies uz to mūsu lipekli, un es varēšu sausu muti klārēt, kas tas tāds, vienalga nesajēgs. Tāpat apdrošināšana - kā tev zināms, tur stūrētāja apdrošināšana ir saistīta ar braucamo. Ja es stūrēju IRL reģistrētu auto un neesmu apdrošināts konkrētajam dzelzim, tad - sods 2500 eur un vēl nez cik tam, kurš man devis stūrēt.

Un kā tad ir, ja manējo LV auto stūrē cilvis ar IRL licenci, neapdrošināts konkrētajam? Līdzīgas ziepes?

Manu personību var pārbaudīt līdz nelaba dūša metas, strādāt tur netaisos, un 6 mēnešus drīkst uzturēties da jebkurā EU valstī (btw, IRL, man liekas, gadu), un ir pilnīgi vienalga, vai es dzīvoju hotelī, kastē zem tilta vai pie radiniekiem. Un cik man zināms, tad ne viņu poličus, nedz arī iestādes absolūti neinteresē, vai tu dzīvo mēnesi, gadu vai desmit.

Kas attiecas uz policista garastāvokli, viņiem dienesta noteikumos sacīts, ka jābūt labā garastāvoklī - un tādi viņi arī ir. Vismaz citādus neesmu sastapis.

--

Ko tu domāji ar "ētisko pusi"? Īsti nesapratu; vai to, ka esot kādā zemē, nav labi braukāt ar savu - LV - auto? Vai kā?

Neesmu dzirdējis, ka kāds būtu piekasījies pie LV apskates uzlīmes vai apdrošināšanas. Par to mierīgi vari atslābt. Lai nu kā, ja sodu uzliks, pēc tam mierīgi varēsi apstrīdēt. Bet, kā jau rakstīju, tiešām neesmu dzirdējis, ka kāds būtu pie tā piesējies.

Par to apdrošināšanas un vadītāju sodu - tu to 100% zini? Varbūt vari kādu linku iemest? Jo, cik es esmu dzirdējis (bet arī 100% nezinu), ka policija par vadītāju sodu neliek, bet, ja neiezīmētais vadītājs izraisa krešu, tad cietušajam tiek izmaksāts, bet apdrošinātājam esot tiesības regresa kārtībā no vadītāja vai, ja neizdodas, no īpašnieka piedzīt zaudējumus.

Uzturēties 6 mēnešus varbūt drīkst, bet, piemēram, Īrijā vismaz agrāk bija, ka ar citā valstī reģistrētu mašīnu drīkst 3 mēnēšus braukt. Ja tu brauc ilgāk, tas jau ir pārkāpums. Un te nu mēs nonākam pie tā, ko biju domājis ar to ētisko pusi - ja tu gatavojies mēģināt apiet likumus, tobiš, pa lēto braukāt nelegāli pa citu valsti, tobiš, pa lēto baudīt labumus, ko citi, smagi strādājot, ir sakārtoši, spried pats, cik ētiski tas ir.

Linku nemetīšu, iegūglē pats, tur tie atrodami biezā slānī.

Cik saprotu, tad esi cilvēks ar augstiem ētiskiem principiem, tomēr šoreiz esi pārcenties, par tiem runādams.

Ja man manu darīšanu dēļ jāuzturas kādā no šīm vai citām zemēm, un vajadzīga kustības brīvība, tad te nav nekā nelegāla, un nav arī nekādas labumu baudīšanas, kā izsakies.

Jeb tavs uzskats - ja kur aizbrauc, tad lieto vietējo autonomu, autobusu vai vilcienu? Nu, aizbrauc piem uz Lietuvu uz kādu mēnesi, un pabraukā tur ar autobusiem - šajā gadījumā starpība nekāda, kas tā par zemi.

smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

Paldies visiem, kuri iesaistījās, redzu, ka laikam nevienam tādas īstas skaidrības šajā lietā nav.

Pie tam jau pašā sākumā smieklīgā veidā tiek piesaukti mistiskie ētiskie principi .

Acīmredzot neatliek nekas cits, kā zvanīt uz turienes policiju; nelaime tik tā, ka tajās zemēs - uz mata kā šajā - parasti ir tā - cik atbildētāju, tik arī arī atbilžu variantu....

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

smart8 rakstīja: Paldies visiem, kuri iesaistījās, redzu, ka laikam nevienam tādas īstas skaidrības šajā lietā nav.

Pie tam jau pašā sākumā smieklīgā veidā tiek piesaukti mistiskie ētiskie principi .

Acīmredzot neatliek nekas cits, kā zvanīt uz turienes policiju; nelaime tik tā, ka tajās zemēs - uz mata kā šajā - parasti ir tā - cik atbildētāju, tik arī arī atbilžu variantu....

piezvanīt policijai, excellent, pastāssti kā gāja . Varbūt sāc ar google un tad pajautā vēstniecībā gan UK gan IRL, tādas ir, tieši kas no tā ko izlasīji Tev nav skaidrs.

Viens links pie kura tiku 2-3 sek.:

www.internationalstaff.ac.uk/...

smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

Raacens rakstīja:

smart8 rakstīja: Paldies visiem, kuri iesaistījās, redzu, ka laikam nevienam tādas īstas skaidrības šajā lietā nav.

Pie tam jau pašā sākumā smieklīgā veidā tiek piesaukti mistiskie ētiskie principi .

Acīmredzot neatliek nekas cits, kā zvanīt uz turienes policiju; nelaime tik tā, ka tajās zemēs - uz mata kā šajā - parasti ir tā - cik atbildētāju, tik arī arī atbilžu variantu....

piezvanīt policijai, excellent, pastāssti kā gāja . Varbūt sāc ar google un tad pajautā vēstniecībā gan UK gan IRL, tādas ir, tieši kas no tā ko izlasīji Tev nav skaidrs.

Viens links pie kura tiku 2-3 sek.:

www.internationalstaff.ac.uk/...

Kā jau teicu iepriekš, linki ir biezā slānī, tik ne par konkrēto lietu. Jā, vienīgais, ko visi stāsta - ka tavas EU tiesības derēs.

Un, ja esi kādreiz mēģinājis ko uzzināt vēstniecībās - nu, tad tev ir ļoti veicies, ja neesi vnk pasūtīts uz zināmo vietu. Viņi tur ir veiksmīgi pārņēmuši vietējo stilu, kas izsakāms trīs punktos - i don't know, i don't care, maybe tomorrow /in next life/.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

smart8 rakstīja:

Ja man manu darīšanu dēļ jāuzturas kādā no šīm vai citām zemēm, un vajadzīga kustības brīvība, tad te nav nekā nelegāla, un nav arī nekādas labumu baudīšanas, kā izsakies.

Jeb tavs uzskats - ja kur aizbrauc, tad lieto vietējo autonomu, autobusu vai vilcienu? Nu, aizbrauc piem uz Lietuvu uz kādu mēnesi, un pabraukā tur ar autobusiem - šajā gadījumā starpība nekāda, kas tā par zemi.

Nē, mans uzskats ir - ja tās valsts likumdošana aizliedz lietot citā valstī reģistrētu mašīnu ilgāk par 3 mēnešiem, tad tu to arī nedari, nevis muhļies un domā, kā apšmaukt to valsti un lai man nepiesienas.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

smart8 rakstīja: uz mata kā šajā - parasti ir tā - cik atbildētāju, tik arī arī atbilžu variantu....

A kas tev sākumā lika domāt savādāk?

smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

muhļies un domā, kā apšmaukt to valsti un lai man nepiesienas.

a kas tev liek apriori pieņemt, ka es taisos ko muhļīt un apšmaukt, ko?

Jautājums un topiks sākumā bija diezgan vienkāršs, vai ne?

Ar domu, vai ir kāds, kas ceļojis ar savu LV reģistrēto auto pa šīm zemēm, un līdz ar to nevar padalīties ar pieredzi - kas, ko, un kā. Jo, kā jau teicu, tur braukšanas nosacījumi ir atšķirīgi, tā nav Polija vai Igaunija.

Nu, tgd redzams, ka pa šiem gadiem, kopš šeit ne ko rakstīju, ne arī lasīju, nekas nav mainījies.

Visi izsakās par visu, tikai ne par tēmu diemžēl; daži jokupēteri vēl cenšas audzināt

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

smart8 rakstīja: muhļies un domā, kā apšmaukt to valsti un lai man nepiesienas.

a kas tev liek apriori pieņemt, ka es taisos ko muhļīt un apšmaukt, ko?

Jautājums un topiks sākumā bija diezgan vienkāršs, vai ne?

Ar domu, vai ir kāds, kas ceļojis ar savu LV reģistrēto auto pa šīm zemēm, un līdz ar to nevar padalīties ar pieredzi - kas, ko, un kā. Jo, kā jau teicu, tur braukšanas nosacījumi ir atšķirīgi, tā nav Polija vai Igaunija.

Nu, tgd redzams, ka pa šiem gadiem, kopš šeit ne ko rakstīju, ne arī lasīju, nekas nav mainījies.

Visi izsakās par visu, tikai ne par tēmu diemžēl; daži jokupēteri vēl cenšas audzināt

Tu jau sāki par to ētisko pusi prasīt, es jau sākumā teicu, ka neizteikšos un pie tā varējām arī palikt. Kas tev tagad nepatīk? Bez tam, par tēmu tev arī pietiekami izteicās. Skaidri gaiši tika uzrakstīts - ja gatavojies braukt tās valsts likumā noteiktajos termiņos, ja nemaldos, 3 mēnešus, tad problēmas nebūs. Termiņu pats vari iegūglēt. Ja arī kādu sodu uzliks par to, ka nepatiks mūsu apdrošināšana vai skates uzlīme, pēc tam mierīgi varēsi to apstrīdēt. Kas no šitā visa tev nebija skaidrs?

Un jā, tu saki, ka tev neviens skaidri neatbild, bet tu jau arī skaidri nesaki. Piemēram, cik ilgu termiņu gatavojies tur uzturēties. No tā daudz kas ir atkarīgs.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

smart8 rakstīja:

a kas tev liek apriori pieņemt, ka es taisos ko muhļīt un apšmaukt, ko?

Tavs sākuma teksts diezgan skaidri liecināja par to... braukt pa turieni diezgan ilgi ar LV apdrošināšanām un apskati. Jautājums nebija par to, cik ilgi tā drīkst braukāt, bet jau pa taisno - ko saka policija... tipiskā latvieša stilā - nevis kādi likumi man tur būtu jāievēro, bet kas man būs, ja neievērošu... iespējams, ka nebiji tā domājis, bet teksts diezgan nepārprotami uz to norādīja.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

Tavs sākuma teksts diezgan skaidri liecināja par to... braukt pa turieni diezgan ilgi ar LV apdrošināšanām un apskati. Jautājums nebija par to, cik ilgi tā drīkst braukāt, bet jau pa taisno - ko saka policija... tipiskā latvieša stilā - nevis kādi likumi man tur būtu jāievēro, bet kas man būs, ja neievērošu... iespējams, ka nebiji tā domājis, bet teksts diezgan nepārprotami uz to norādīja.

Eh...

Sākuma tekstā ir minēts, ka taisās "braukāt diezgan ilgi". Tipiska latvieša stilā ir pieņemt, ka tas nozīmē ilgāk par atļauto, lai gan arī, piemēram, mēnesis svešā zemē tikpat labi kvalificējas kā "diezgan ilgi".

Katrā valstī ir ne tikai oficiālie CSN, bet arī nerakstītie likumi, kuru neievērošana var radīt domstarpības ar citiem satiksmes dalībniekiem un policiju. UK tādi ir pat ļoti daudz, salīdzinājumā ar kontinentālo Eiropu. Un tipiskā latviešu stilā ir apgalvot, ka galvenais un vienīgais ir likuma burts un policisti vienmēr ir nekļūdīgi un godīgi.

smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

aansis rakstīja:

GB12 rakstīja:

Tavs sākuma teksts diezgan skaidri liecināja par to... braukt pa turieni diezgan ilgi ar LV apdrošināšanām un apskati. Jautājums nebija par to, cik ilgi tā drīkst braukāt, bet jau pa taisno - ko saka policija... tipiskā latvieša stilā - nevis kādi likumi man tur būtu jāievēro, bet kas man būs, ja neievērošu... iespējams, ka nebiji tā domājis, bet teksts diezgan nepārprotami uz to norādīja.

Eh...

Sākuma tekstā ir minēts, ka taisās "braukāt diezgan ilgi". Tipiska latvieša stilā ir pieņemt, ka tas nozīmē ilgāk par atļauto, lai gan arī, piemēram, mēnesis svešā zemē tikpat labi kvalificējas kā "diezgan ilgi".

Katrā valstī ir ne tikai oficiālie CSN, bet arī nerakstītie likumi, kuru neievērošana var radīt domstarpības ar citiem satiksmes dalībniekiem un policiju. UK tādi ir pat ļoti daudz, salīdzinājumā ar kontinentālo Eiropu. Un tipiskā latviešu stilā ir apgalvot, ka galvenais un vienīgais ir likuma burts un policisti vienmēr ir nekļūdīgi un godīgi.

nu, tev taisnība; 'braukt ilgi' manā gadījumā drīzāk nozīmē nevis aizbraukt uz gadu vai diviem, bet aizbraukt uz mēnesi vai diviem IRL, tad mēnesi UK, tad vrb mēnesi DE, tad atkal IRL dažādās vietās -utt.; vārdsakot, riņķot pa rietumu reģionu. Vai pareizāk, tas ir tas, kas saucas 'ceļošana', ja kas.

Un lai man nebūtu jāskaidro katram policim, kurš vēlas zināt, kas ko nozīmē.

Tāpat ir saprotams, ka ja piem tuvākais pārtikas veikals ir, teiksim 15 jūdzes, un autobusu satiksmes nav, tad ko - man vajadzētu mēnesi īrēt kkādu drapaku? nu bullšits, protams. Un tur tādi ciemati ir bez sava gala, viņiem veikalu nav tpc, ka visiem ir auto, ar ko braukt tās 15 jūdzes. 2-3 pabi gan ir.

Par nerakstītajiem likumiem - nu kaut vai, pie mums uzmirkšķina ar tālajiem, ja grib tam otram kādu zīmi padot; tur viņi to nesapratīs - tpc ka ar rokām vicinās, un tikai. Par ielu šķērsojošajiem gājējiem vai velosipēdistiem nemaz nerunājot, tie iet un nāk kā mēnessērdzīgi, un nevienam šoferim pat prātā neienāk skaņas signālu lietot, kaut viņam pēc CSN 100% taisnība būtu. Un tā tālāk.

smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

Topiks izsmelts un varam slēgt.

Bet ok, kā jau teicu, paldies tiem kuri iesaistījās.

Kompetenta atbilde uz man interesējošo jautājumu ir sekojošā:

LV izsniegta OCTA ir derīga visās EU valstīs, vairāk nekas papildus nav nepieciešams. KASKO - pēc paša izvēles.

OCTu vēlams dabūt oriģinālo, no apdrošināsanas kompānijas, nevis pašam izprintēt un aiziet uzlikt zīmogu.

Braukāšanas ilgums katrā atsevišķā valstī - dažāds, bet pamatā 3 mēneši. Ja kādam nepieciešams redzēt pierādījumu, tad atliek vien saglabāt dzelzceļa/prāmja iebraukšanas karti. Tomēr viņi drīzāk pieņem, ka, ja jau reiz tu brauc, tad arī DRĪKSTI braukt, nevis aizdomīgi sāk taujāt pēc kādām biļetēm.

Ar EU parauga tiesībām drīkst braukāt vienu gadu, pēc tam, nokārtojot attiecīgo eksāmenu, jāsaņem vietējās tiesības.

Un no pieredzes - tur policisti nevienu, vismaz vietējo auto neaptur; izņēmumi ir atsevišķi gadījumi, kad kautkas tiešām globāls atgadījies un pat tad tu lēnām brauc viņiem garām, un viņi tāpat iemet aci tavā auto. Protams, pie viena paskatās arī uz tiem papīriem, kas aiz priekšējā stikla.

x_rays Reģ.: 22.04.2003
0 0 Atbildēt

Neaptur tapec, ka ir kameras, kas fiksee numura ziimes, un ja nav , piemeram , apdrosinasana vai celja nodoklis nomaksats, tad nez no kurienes uzrodas police un liek mieraa. Arii pashos police car tieshi tadas kamera uzstaditas. Un, jaa, peedejaa laikaa motopeles stav ar parnesajamiem radariem sameraa biezhi, taa kaa arii uz atrumu var trapit.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

smart8 rakstīja:

Problēma nav nopirkt, cenas tur bieži ir zemākas kā šeit; problēmas slēpjas tajā pašā apdrošināšanā, kā arī nodoklī. Mēs te vaimanājam piem par 53 latu nodokli, viņi skaļi ieņirdz par tādu ciparu. Un apdrošinātāja jautājumu starpā ir arī tāds - cik ilga pieredze jums ir, braucot UK/IRL satiksmē... Secinājumus var izdarīt katrs pats.

Tu neko jaunu neesi pateicis - un tieši tāpēc es nosaucu trīs mizas, kuras ne tikai maksā lēti, bet kuras arī ir lēti aptirsināt un nomaksāt nodokli - es tā pieņemu ka tu tur kartona kastē zem tilta dzīvot netaisies, tā ka ja ir problēmas tādus relatīvi mazus ciparus nomaksāt...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

smart8 rakstīja: Topiks izsmelts un varam slēgt.

Bet ok, kā jau teicu, paldies tiem kuri iesaistījās.

Kompetenta atbilde uz man interesējošo jautājumu ir sekojošā:

LV izsniegta OCTA ir derīga visās EU valstīs, vairāk nekas papildus nav nepieciešams. KASKO - pēc paša izvēles.

OCTu vēlams dabūt oriģinālo, no apdrošināsanas kompānijas, nevis pašam izprintēt un aiziet uzlikt zīmogu.

Braukāšanas ilgums katrā atsevišķā valstī - dažāds, bet pamatā 3 mēneši. Ja kādam nepieciešams redzēt pierādījumu, tad atliek vien saglabāt dzelzceļa/prāmja iebraukšanas karti. Tomēr viņi drīzāk pieņem, ka, ja jau reiz tu brauc, tad arī DRĪKSTI braukt, nevis aizdomīgi sāk taujāt pēc kādām biļetēm.

Ar EU parauga tiesībām drīkst braukāt vienu gadu, pēc tam, nokārtojot attiecīgo eksāmenu, jāsaņem vietējās tiesības.

Un no pieredzes - tur policisti nevienu, vismaz vietējo auto neaptur; izņēmumi ir atsevišķi gadījumi, kad kautkas tiešām globāls atgadījies un pat tad tu lēnām brauc viņiem garām, un viņi tāpat iemet aci tavā auto. Protams, pie viena paskatās arī uz tiem papīriem, kas aiz priekšējā stikla.

Ko tad jautāji, ja pats jau visu zini? Eksāmens kaut kāds?

smart8 Reģ.: 26.09.2013
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

smart8 rakstīja: Topiks izsmelts un varam slēgt.

Bet ok, kā jau teicu, paldies tiem kuri iesaistījās.

Kompetenta atbilde uz man interesējošo jautājumu ir sekojošā:

LV izsniegta OCTA ir derīga visās EU valstīs, vairāk nekas papildus nav nepieciešams. KASKO - pēc paša izvēles.

OCTu vēlams dabūt oriģinālo, no apdrošināsanas kompānijas, nevis pašam izprintēt un aiziet uzlikt zīmogu.

Braukāšanas ilgums katrā atsevišķā valstī - dažāds, bet pamatā 3 mēneši. Ja kādam nepieciešams redzēt pierādījumu, tad atliek vien saglabāt dzelzceļa/prāmja iebraukšanas karti. Tomēr viņi drīzāk pieņem, ka, ja jau reiz tu brauc, tad arī DRĪKSTI braukt, nevis aizdomīgi sāk taujāt pēc kādām biļetēm.

Ar EU parauga tiesībām drīkst braukāt vienu gadu, pēc tam, nokārtojot attiecīgo eksāmenu, jāsaņem vietējās tiesības.

Un no pieredzes - tur policisti nevienu, vismaz vietējo auto neaptur; izņēmumi ir atsevišķi gadījumi, kad kautkas tiešām globāls atgadījies un pat tad tu lēnām brauc viņiem garām, un viņi tāpat iemet aci tavā auto. Protams, pie viena paskatās arī uz tiem papīriem, kas aiz priekšējā stikla.

Ko tad jautāji, ja pats jau visu zini? Eksāmens kaut kāds?

nu, laikam jau kad jautāju, tad, acīmredzot nezināju - piedod, ka esmu tavu dārgo laiku tērējis, piespiežot lasīt un atbildēt uz maniem jautājumiem.

Vispār - atslābsti, teicu jau - topiks izsmelts.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

piedod, ka esmu tavu dārgo laiku tērējis, piespiežot lasīt un atbildēt uz maniem jautājumiem.

Nav jau jāatvainojas... ja vari paskaidrot izgājienu, tad viss ir OK... Atvaino, bet citētais jau izklausījās pēc apbižotas jaunkundzes komentāra...

P.S. Šeit topiki izsmelti netiek. Pareizāk sakot, neba autors nosaka, kad un kas topikus izsmeļ... Tev jau nu to vajadzēja zināt...

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti