Ziemas riepas 2013/2014

aviators Reģ.: 07.03.2004

Ziema gan kārtīgi nav sākusies, bet tik un tā sāka neomulīgi ar vecajām Michelin X-Ice North palikt, jo protektors knapi atļautos 4mm dziļš. Un no vecuma jau sprēgāt sākušas, šipi visi izbiruši. Tā nu iedziļinājos šī gada piedāvājumā. Sākumā gribēju bezšipu Mišelinu ņemt, bet beigās tomēr atgriezos pie pārbaudītām šipu vērtībām. Vienīgais noteikums - lai ir pēc iespējas klusākas, cik nu šipenēm tas iespējams. Paldies krievu riepu saitiem, ja kas. Tur ļoti daudz cilvēku nepaslinko un savas atsauksmes par riepām ieliek. Tur par jauno Gislaved NordFrost 100 daudz labas atsauksmes tieši trokšņa sakarā. Michelin jaunajai šipenei bija vairāk sūdzību par troksni. Arī par Continetal jauno šipeni ar ielīmētajām naglām daudz atzīmes par troksni, pie tam tā ielīmēšana neko diži vairāk nedod. Nokians uz slapja izteikti slīdot. Tā nu noriskēju un iepirku, jo reiz man bija Gislaved Nordfrost3, kuras vairākus komplektus nobraucu (izcils modelis). Nemāku vēl neko teikt par sniegu/ledu, bet trokšņa ziņā tiešām nav skaļas. Skaļākas par bezšipu ir, bet minimāli. Monotonā gaudošana izpaliek, līdz 50km/h vispār pilnīgi klusas. Arī slapjais, plikais asfalts nerada problēmas, bremzējas lieliski (atceros Hakappelitas regulāro slidināšanos..). Cilvēkam kā man, kas regulāri katru dienu no laukiem uz Rīgu 200km braukā - ideālas. Ja vēl kāds šobrīd meklē klusas šipu riepas, iesaku šīs. Jo riepu veikalos pārdevēji nekādi palīgi nav, tikai noburkšķ, ka visas šipu riepas ir skaļas. Bet tā nav taisnība. Ir skaļākas, ir klusākas. Un ir arī bezšipu, kas gaudo tā kārtīgi (sevišķi lētajā galā). Ceru, ka kādam šis penteris noderēs.

 
1 2 3 4
rudens68 Reģ.: 17.04.2006
1 0 Atbildēt

Radžotā gudjera arktika varen trokšņaina . Varbūt balansēšanas vaina ?

Uz iepriekšējiem auto nekad ziemas riepu troksni nesmu jutis .Uz vektras parasti bija lietotās pa kādi 10 ls gab , kas kantori bij uz vietas to nēmu . Uz rava bija bezradžu dunlops . Cenas starpība jau arī'. Dunlops 4 riepas bija ap 6-7 simti lati . gujers 400 eiro

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Iepriekš' rakstiju par cenu starpību , tad jāmin dāŗgais dunlop bija uz 17 , lētais gujers avensis 16 .

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
1 0 Atbildēt

man Dulopa Graspiks nepatika pie + grādiem un uz slapja asfalta . patika Dunlopa wintersports 3 ar T(190km/h) ātruma indeksu .

ar gudjēru man nau veicies-vasaras NTC5 nepatika , ziemas UG400 šipenes ar bij pē + šipi lidoja naxx . nedaudz sanāca lietot ziemas UG5 -tas bija lapss + turpinājās viņš kā Debica Frigo2 -ļoti laba fsesezonka

Principā esmu nešipotu Dunlopu wintersportu un Hakka R piekritējs kā arī Debica Frigo2 , a no šipenēm tikai un vienīgi

Gislaved Nordfrostenes - no pieredzes visklusākās + vienīdz labas uz dajebkuriem ceļiem .

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Man Mazdai ziemenes būs tagad jau trešo ziemu:

www.freibi.lv/?object_id=467

Ko varu secināt? Ļoti klusas, ļoti labi turas uz ceļa visos režīmos, manuprāt, perfektas riepas. Varu salīdzināt ar Dunlop Graspic, abas vienlīdz labas riepas

STALINS Reģ.: 12.11.2003
4 1 Atbildēt

Šis ir prasīgu cilvēku-mārketinga upuru laikmets....attopieties taču, NAV NOZĪMES BRENDAM UN REKLĀMAS ILGUMAM, NOZĪME IR JŪSU SMADZEŅU VEIKTSPĒJAI!!!!!Gudrs cilvēks ar 15EUR/gab. riepām būs LABĀKS VISOS PARAMETROS uz ceļa nekā muļkis ar 50EUR/gab vērtām riepām!!!

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
7 0 Atbildēt

15un 50 eur ??!! nu nu , lai teu labi veicas ...... braukšana pa garāžu

Tas ir skaidrs ka šeit tikai īsti braukšanas lielmaisteri apgrozas , kuri pajāt ar kādam , ka tik riepām , izbrauks dajebkur ...

Bet nevajaga aizsamirst ka tu uz ceļa neesi viens - kāds mazāk dižs maisters var pēkšņi sākt ''dancot'' un tieši teu virsū - tajā brīdī tavas 3mm 15eur/gab riepas ,tevi IZBĀZĪS .

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Absolūti piekrītu!

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

pēdējā laikā pēkšņi visi kļuvuši par šumaheriem, un cenšas savu skopumu/nabadzību pasniegt kā brauktprasmi, pērkot lētās ķīnas kalošas.

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
2 0 Atbildēt

nja, 15eur nobrauktas lietotās

50eur ķīnietis no depo

sūdi ir abi.

tādā ziņā labāk pa tiem 15 pirkt ja izvēle starp šiem

bet nu, riepas tok nav tā lieta, uz ko taupīt.

protams, pa sniegu un ledu var braukt arī ar vasarenēm. ja esi uz ceļa viens un spēj prognozēt situāciju, lai no 50kmh varētu 100+ metros apstāties

bet nu, intensīvā satiksmē....

STALINS Reģ.: 12.11.2003
7 0 Atbildēt

NordFrost, x-ice,graspic ...1,2,3...128 utt. riepu fetišs kaut kāds, cilvēki mazāk laika velta ,piemēram, sava bērna vārda izvēlei(domāju, ka varam iztikt bez piemēriem) nekā ziemas riepām. Vai par 15Eur var nopirkt ziemas riepas? Vai kāds vispār spēj domāt plašāk, nepateicu taču neko citu kā to, ka galvai ir lielāka nozīme nekā riepām. Jāpiekrīt Dž. Londonam ,ka nav pasaulē valodas, kurā varētu pateikt vārdus, kas liktu cilvēkam sākt domāt, ja viņš pats nav līdz tam izaudzis.

Topika autoram ir vecas riepas, nopērc tak jaunas, kādas vari atļauties, vai tiešām Tu domā, ka kāds ņems vērā Tavu pieredzi, kura ir subjektīva pēc definīcijas, tepat ir pilnīgi dažādi viedokļi par riepām, kas der vienam, tas citam nav būtiski. Ja būtu citādi, tad tirgotājiem pārdoto riepu daudzums nebūtu korelācijā ar reklāmā ieguldīto $.

Pats topika autors taču faktiski konstatē, ka riepu pārdevējiem jau līdz kaklam ir tie mārketinga upuri, kas gaida nezin ko reklāmas iespaidā.

Nebija ko darīt tāpēc padalos pārdomās, jo ....ai, apnika.

aviators Reģ.: 07.03.2004
1 1 Atbildēt

Tu pats vispār saprati, ko samurgoji?

STALINS Reģ.: 12.11.2003
4 0 Atbildēt

Tu tiešām nesaprati domu?

Pamēģini brīvajā laikā lasīt grāmatas vai paceļot, ja gribi paaugstināt savu uztveres latiņu.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 1 Atbildēt

Ahoj, bet te gan ir iauto ar visu savu tematiku un tēmām.

Pārāk inteliģentiem ļaudīm, iespējams, būs kāds topiks par prastu un ne tik pievilcīgu

STALINS Reģ.: 12.11.2003
1 1 Atbildēt

Nemainu uz ziemenēm pie +7, arī ar pusbauktām ziemas riepām līdz šim esmu varējis aizbraukt kur man vajag un cik ātri vajag un tiešām uzskatu, ka vadītāja pieredzei ir lielāka loma nekā tam vai man ir michelin vai dunlop riepas.

Laikam tiešām būšu iemaldījies nevietā. ;)

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Drīz sāksies vīriem "tās dienas" ;))

Forši!

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 0 Atbildēt

Ko tu domā ar "tās dienas" ?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Kad var sākt izbaudīt ziemas priekus.

Nu, tas tā - pa jokam. Kad auto var sniegt lielāku prieku nekā TAS

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
1 1 Atbildēt

iespējams , ka tā ienikotais Stalins ,par ''braukšanu ar galvu'' ( nejaukt ar 3,14mpja galvu) uzskata vilkšanos pa lielceļu ar 15eurīgām megagalošām uz +/- 22,3 līdz 48,6km/h , tādējādi apliecinot savu IQ un ''inteliģenci''....

tad es labāk (viņa uztverē) ''esmu neiteliģents tulbenis'' , bet ar

jaunām Gislaved NF1,2,3,4,5,100

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
1 1 Atbildēt

P.S. stalin negribi nopirkt Nokian hakkaR 205/60-16 komplektu , akkurāt tavā gaumē 3gadi vecas 4,5mm . teu ,kā inteliģentam , atdošu par 60eur visas .

STALINS Reģ.: 12.11.2003
1 1 Atbildēt

es nemēru riepām mm desmitdaļas

Es vēlējos pateikt tikai to, ka mārketinga ietekmē visādām lietām tiek piešķirta pārāk liela mozīme.

Atvainojos, ka nesanāca.

Peace

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 1 Atbildēt

Pārdevu Par 90 eur :0

bomis Reģ.: 20.01.2015
1 0 Atbildēt

apsveicu!

nebrīnies, ka tieši šīs kedas būs virsū vāģim, kuru nēsās tev virsū, tevis iepriekš aprakstītajā situācijā...

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
1 1 Atbildēt

hā hā , ku smieklīgi.

izejot caur lietoto riepu tirgoņiem , mans ''kedu'' komplekts bij megajauns un mazlietots.... tā kā nu sirCapziņa nemoka .

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Neredzu problēmu diskusijai, viss ir par tēmu.

Taču jāatzīst, ka slavenie zīmoli ir pārāki, arī auto braucot.

Tādēļ nav likumsakarīgi ignorēt lielu ražotāju "know how" (citiem liekas, ka tas ir tikai "mārketings"), jo tas ļauj pārvietoties daudz drošāk

STALINS Reģ.: 12.11.2003
4 0 Atbildēt

Labi. Bet....Esmu pret to, ka katra kompānija caur reklāmu vēsta, ka "nopērc mūsu ziemas riepas un brauksi droši" un grib, lai mēs- es domāju autovadītāji tā arī sākam domāt. Bet tas nav tā! Kaut daži piemēri- pareizs riteņu savērsums un sagāzums ir gandrīz tikpat būtisks drošai braukšanai, vēl- amortizātoru veiktspējai ir būtiska nozīme, vēl- daudzi maina diskus, svarīgi lai diska ET būtu izvēlēts atbilstošs auto modelim, vēl- musu biežajā šļurā katrs lieks centimetrs riepas platumā ir daudz svarīgāks par 1dB skaņas, vēl- pie mums ir ļoti mainīgi laika apstākļi, bedraini ceļi, daudz grunts seguma ceļu un relatīvi nelieli ātrumi- tas nozīmē, ka nav vienas riepas, kuru var uzsvērt kā visos parametros pie mums vislabāko. Zini, kur ir starpība? Manis minētās lietas nevar pārdot, bet tās ir ļoti būtiskas un gudram vadītājam ņemamas vērā. Nesāktu diskutēt par šo tēmu, galu galā katram savs ceļš ejams, bet aizķēra topika autora nostāja- redz mišelīns viņam slikts, kontinentālis slikts, nokia slīd...Labi PEACE, var jau būt, ka viņš tiešām no riepas price/performance izspiež pēdējo sulu ;)

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
1 0 Atbildēt

Tie reklamētāji var tirst ko grib - ir dažādi testi , lietotāju tofiki utt infa. + būtiski ir meklēt ne tikai pēc ražotāja , bet arī lūkot lai infa būtu par konkrēti interesējošo izmēru un auto . No pieredzes -kas bij izcils auģukam , izrādījās pilnīgi garām uz xReno ( pirelli WS190 ) . Bridgestone WS01 -ideāls uz Camry , tirzā uz Sierra's.

Par gislaved NF gan nau nācies vilties nekad -bēeet Gislaveda NF3 dvīņubrālis Conti Icecontakt uz (2 vienādām mašīnām )garām....

kaut kā tā , īsumā

autobende Reģ.: 12.11.2014
0 0 Atbildēt

Varbūt kādam vajag pāris ļoti labas, R-13 Barum Norpolaris ? Te sludinājums ar foto arī ir .

IkdienasViesis Reģ.: 24.02.2003
0 0 Atbildēt

Es šogad paņēmu Continental 215/60/16 bez šipiem, to modeli, kam atšķirīgs protektors katrā riepas pusē. Tādu modeli man rekomendēja kolēģis, kurš jau trīs gadus ar līdzīgām ir braucis. Galvenais to pluss esot- laba noturība uz apledojošiem ceļiem. Teikšu godīgi - neesmu gan par to īsti pārliecināts. Iepriekš vairāk esmu ziemās izmantojis šipenes.

IkdienasViesis Reģ.: 24.02.2003
1 0 Atbildēt

Ja iet diskusija par labām un pārbaudītām vērtībām, tad vēlos izcelt nokian hakapelita šipenes, ak kādām braucu teju 10 gadus atpakal, kad biju skorpja un pēc tam - mondeo īpašnieks. Neatceros gadījumu, ka kādam būtu bijis auto jāstumjvai jārok laukā no kupenas. Arī uz glumām šosejām bija droši. Nu jau pēdējos 6 gadus nobraucu ar ļoti līdzīgām hakapellitai michelin naglenēm.Bet, michelins tomēr kaut kā nebija tik labs, īpaši jau vietās, kur bija vairāk sniega. Pieļauju, ka tāds optimāli labākais riepu variants nemaz nepastāv. Reali viss ir atkarīgs no apstākļu kopuma: paša auto, braucēja rakstura, riepu faktiskās kvalitātes, laika apstākļu un konkrētās situacijas uz ceļa. Zināma loma ir arī no automata, ABS, ESP un citiem elektroniskajiem auto aprīkojumiem - to nevajag piemirst.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Kā jau minēju ši man pirmā sezona ar radzēm GY arctik . Pašlaik savu izvēli uzskatu par pareizu un plānā ziemā vienmēr braukt ar radzēm .

seaman Reģ.: 18.08.2005
1 0 Atbildēt

ar radžotām riepām nevar uz Alpiem aizbraukt slēpot caur Berlīni

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

seman

Ja plānā būtu bezradžu eiropa , tad radzes neliktu .

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Vakar sanāca problēma, zem sniega nepamanīti asi stieples gabali, rezultātā kā ar žileti caurdurti un pārgriezti vienai riepai sāni un protektors, bija laba doma nobraukt vēl pēdējo ziemu ar konkrēto Good Year Ice Navi, taču...

Nepažēlota nauda un nupat tikts pie jaunām, manuprāt, ļoti pat labām ziemenēm ;)

Dunlop Graspic DS-3

Uzreiz jūtams, ka stipri, stipri klusākas (varbūt tāpēc, ka Good Year bija jau pabrauktas un vairākas ziemas lietotas). Tagad gaidu sniegu, ledu, slapja sniega putru utt. :p

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Kā jau minēju ,man graspics īsti nepatika uz sausa/slapja asfalta (bik' par ''mīkstu''), sniegs un ledus bij pat ļoti o.k.un komforts ar bija ļoti laPs

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Tas tiesa,sniegs un ledus ok un patīkami klusa,pa putru peld jo riepai nav virziena(skujiņa) bet uz sausa asa līkuma rodas sajūta ka auto izslīd.Mans secinājums-nav piemērota mūsu laika apstākļiem.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Šī bij pirmā sezona ar radžotām riepām Gudjeri ice arctik .

Varu tik bilst , ka izvēli nenožēloju . Pie mīnusiņiem varu atzīmēt troksni , bij tāds īpatnējs . Sākumā domāju ,ka kaut kas ar motoru vai gāzi sagājis dēlēi . Tā kā turpmāk izvēlēloties radzenes , to ņemšu vērā .

Vakar pārāvos uz vasaras .

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Esmu visai izbrīnīts, ka citiem tādi secinājumi.

Cik nu tās ziemas šoziem baudījām, manā uztverē absolūti perfektas riepas! Rīgā vispār bez problēmām, bet ārpus arī pa putru strādāja ļoti atzīstami, ne reizi neradot stresainu situāciju. Mierīgos ātrumos arī pa pilnīgi sausu asfaltu nekāda vaina.

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti