Vai ar velosipēdu var braukt pa ietvi?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Latvija pašlaik ir teju vienīgā valsts pasaulē, kurā atļauts uz ietves pārvietoties ar velosipēdu, apzinoties veloinfrastruktūras trūkumu. Kā skaidro CSDD, attīstoties velo infrastruktūrai, paredzēts pārejas posms, nosakot, ka velobraucējiem primāri jābrauc pa ceļu vai velojoslām un uz ietves drīkstēs atrasties tikai izņēmuma gadījumos.

 
1 2 3 4 5 6 7
Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Diezgan bieži novērojama situācija...

Un tātad - velopisēdists parastais:

Gar Dailes teātri pa lielo plākšņoto laukumu, tad kaut kur pa diagonāli šķērsojam Bruņinieku ielu, turpinam pa brauktuvi gar Bruņienieku ielas kreiso malu (tieši gar pieparkoto auto pēcpusēm), tad šķērsojam pa taisno un neskatoties Skolas ielu un beidzot uzbraucam uz veloceļa... Tālākajā ceļā 3 (!!!) reizes šķersojam ielas - Lāčplēša, Dzirnavu, Elizabetes pie velosipēdistu luksoforā degoša sarkanā (Stabu ielu nesanāca, jo bija tomēr pārāk daudz mašīnu)... Un Dzirnavu ielā pie sarkanā šķērsojam ielu mašīnai gar degumu, kura pie sava zaļā veic legālu nogriešanos pa labi...

Tagad jautājums - cik šausmīgi vainīgi būs autovadītāji notriecot šo superbojāminēju:

a) izbraucot no parkinga uz Bruņinieku ielas;

b) notriecot braucot pa Lāčplēša, Elizabetes ielām uz zaļo;

c) nogriežoties uz Dzirnavu ielu?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex

Nekādi nesaprotu, kāpēc cepies par velobraucējiem, motobraucējiem u.c.?

Esi taču noteikti inteliģents izglītots cilvēks.

Kaut kā dzīvoju bez līdzīgām raizēm, un neko, viss pieņamami un bez stresiem

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Es par to neraizējos, es tikai gribu uzzināt atbildi no pašiem velopisēdistiem kas šādi rīkojas?

Man pašam arī nav svešas divriteņu izklaides, bet man līdz šādiem augstumiem prāts un pašsaglabāšanās instingts liedzis aizkļūt...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tu, palaidniek, šo jautājumu uzdod nepareizajā vietā. Šaubos ka kāds reģistrēts iauto lietotājs ar velosipēdu veiktu pašnāvnieciskus manevrus - tā vienkāršā iemesla dēļ ka šitentā lapa saucas "iAuto", nevis "iVelosipēds", kas nozīmē ka tie šejienieši, kas brauc ar velosipēdu, vienalga ir arī autovadītāji.

Es personīgi liepājā diezgan bieži braucu pāri sarkanajiem ar velosipēdu - jo es kā autovadītājs labi saprotu kura mašīna kur un kurā brīdī brauks un atbilstoši rīkojos. Labi, kopš vienas saķeršanās ar pašvadībniekiem pirms šāda gājiena apskatos uz visām pusēm, vai šos tuvumā nemana...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Liepāja tak pilsēta, kur visiem galvā vējš. To nevar likt par piemēru.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Te man būs jāpiekrīt tam, ka praktiski visi esam autovadītāji, kuri minās ar velo savā brīvajā laikā vai arī - aizvietojot auto.

Līdz ar to CSN pa lielam jau refleksu līmenī.

Pats ar velo braucot, ļoti bieži piefiksēju vairākas nianses, kuras visticamāk man būtu pilnīgi vienaldzīgas, ja nebūtu pirms tam nokārtojis moča A kategoriju...

Bet vispār jau tas tāds ļoooti stiepts jēdziens - ievērot CSN ar velo Savējie sapratīs

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Šorī vēl novēroju papildus izklaidi - velopisēdiste apsteidza no pieturas izbraucošu autobusu (manevra sākumu nepiefiksēju), bet beigās redzēju, ka rāda labo pagriezienu pēc autobusa apsteigšanas. Un kronis visam - iebrauca krustā pie sarkanā un to arī šķērsoja, tas tiesa tālāk netraucēja uzbraukt uz plākšņotā laukuma iepretīm teātrim...

Līdz ar to nav skaidrs, kāpēc pie pieturas nevarēja braukt pa ietvi, bet pie teātra - pa brauktuvi...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tur jau velo sāls - esi daudzkārt mobilāks par auto vai gājēju.

Iela + ietve = ātrums un naturāli piesmieti korķi

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Un reizēm piesmieta veselība... tpu, tpu, tpu...

Bet pie visa vainīgi nelietīgie gājēji un/vai automašīnas, kuru priekšā pēkšņi izlec mobīlais stūķa piesmējiems

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tie pašnāvnieki, par kuriem tu cepies, ir cita suga. Mani ļoti kaitina ka man viņu dēļ nākas kāpt nost no velosipēda pirms neregulējamām pārejām - man, pateicoties planetārajai rumbiņai, nav ne mazāko problēmu apstāties un pagaidīt vajadzības gadījumā, bet lēkāšana, tā ir cita lieta. Bet ja nelēkāsi, pagaidīsi un brauksi tāpat, atradīsies kāds gudrinieks pie ruļļiem, kurš izdomās "man nav viņu jālaiž, jābrauc nost". Vienreiz šitādu joku piedzīvoju - pārbraucot pāri vienai pārejai, kur pāris mašīnas laida pāris pirms manis ejošus gājējus, pirmā mašīna, A vētra, poksujā sāka braukt un vēl taurēja - neveiklāks braucējs droši vien tur būtu kontaktējies ar ielas segumu, pēc kontakta ar to opeli, es izveicu izvairīšanās manevru.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Diemžēl pilsētās, nevis miestos, tādu, pateicoties strauji augošajam hipsterkultam, paliek baisi daudz.

Vellpēds ir, CSN - kas tas tāds, un ar pilnu galvu "tiesību" izbirst ielās...

Nenoskatīties...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Bet viņi vismaz zina pa kuru ielas pusi braukt, gan noteikti tāpēc ka mašīnas parāda - savā ciemā es pietiekami daudz redzu, gan pamatā vecākās paaudzes cilvēkus, kuri močī pa kreiso pusi

Mani vēl nesen uzjautrināja dabas paradība ar svētdienas braucējiem, kuriem velosezona ir stipri īsāka par 354 dienām gadā - ka piepeši aizbraucot uz liepāju, tur saradies vairākas reizes vairāk velosipēdistu...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

lielās pilsētās hipsteriem un to līdzskrējējiem lielākoties nav vispār skaidrs skaidrs, kur uz ceļa jāatrodas, kur viņiem ir priekšroka un kur tiem galīgi nav priekšrokas... Neatšķir ko nozīmē pie regulējamas gājēju pārejas sarkanais signals tieši veloluksoforā utt...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Es varu iedomāties kas ir veloluksofors, bet kāda iksa pēc tāds ir vajadzīgs, kāpēc velosipēdistus jātur uz vietas kad gājējiem ir zaļais?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Piekrītu, tāds stulbums redzēts, piemēram, pie TC ALFA.

Veloceliņam - sarkanais, bet gājējiem (blakus) - zaļais.

Nu tad ātri pārtopu par gājēju un esmu jau gabalā

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Atbilde ir elementāra - velopisēdistam ir zaļais, kamēr mašīnām ir sarkanais. Un tas ir pašu velopisēdistu interesēs, jo ar to spēju būt pamanāmiem un gājēju ātrumā šķērsot gājēju pāreju ir reālas problēmas... Ja spēj pārtapt par gājēju - dari tā, nevis pilnā cukā uz gājēju zaļā liec līdaciņā pāri mašīnas kapotam...

Pie Zemgala gatves krusta CP mēdz visai labi šo lietu velobojāgājējiem apskaidrot...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

P.S.

Ja to dara brīdī, kad mašīnu nav - es kaut kā saprotu motivāciju, bet braukt ar transportlīdzekli - velopisēdu un spītīgi turpināt ignorēt noteikumus, lieliski redzot mašīnu griežamies, kad deg velosarkanais, un pēc tam braukt augumā auto vadītājam - mazliet stulbi...

Interesanti ko velobraucēji (un gājēji) teiktu, ja arī autovadīāji sāktu tukšā vai vēl ļaunāk - tikai šķietami tukšā) krustojumā braukt pāri pie sarkanā?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nu paga, velosipēdistiem ir zaļais kad mašīnām ir sarkanais - bet gājējiem darbojas pretēji - tad viņiem ir zaļais vienlaicīgi ar mašīnām un tā ir gājēju pārbrauktuve?

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Redzi, gājējiem zaļais ir arī tad, kad vellapēdistiem tas ir, tikai turpina mazliet ilgāk degt, kad velopisēdistiem ieslēdzas sarkanais un iedegas zaļais ir mašīnām.

Jo gājēji ir čum lēnāki par velobojāgājējiem - līdz ar to pamanāmāki un tiem vajag ilgāk laika šķērsot brauktuvi...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Pats braucu ar auto, par laimi man darba netālu no mājām Pārdaugavā, bet visādi citādi - tomēr tagad konkrēti velo rullē un kā vēl

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Lasot palaidnieka tekstus par pamanīšanu, brīžiem aizdomājos vai nevajadzētu arī nākotnē turēt lukturus visu laiku ieslēgtus, bet šaubos ka būtu jēga - man jau pietiek pieredzes, kur aizsapņojušies pretī nākoši gājēji mani pamana pēdējā brīdī, par spīti tai lūmenu čupai, kas gāžas no lukturīša ārā

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Ērts risinājums, uzskatīt, ka esi neredzams un nemanāms, attiecīgi - jābrauc tikai tā! Varbūt mierīgāk nekā gribētos, bet nekad (uzsveru) neviena konflikta ne ar gājējiem, ne ar auto

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

vispār ideja braukt tā, itkā Tevi neviens neredz ir ļoti pat laba! Paša braušanas stils izmainās tik, ka principā ne no viena, pa lielam, vairs nav vajadzīgs paģērēt nezkādas tur garantijas...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Em, kasiņ, ir viena problēma - es labi saprotu kurā virzienā kurš objekts man apkārt dodas, bet ja priekšā ejošais gājējs sāk kustēties neadekvātos virzienos, tas ir bik traucējoši... Labi, mans ikdienišķais salieķis ir aprīkots ar niknām BMXa mizām un dubultajiem dangiem, un ar viņu vajadzības gadījumā var lēkāt, bet es neteiktu ka man tas diži patiktu... Kā arī tas, ka braucot pa šauriem trotuāriem, parasti tomēr gribas ka gājēji, kuri aizņem visu trotuāru, palaiž...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

msh - viens sīkums - atceries ietve ir ("pieder") gājējiem.

Velo uz ietves ir "CIEMIŅŠ"!

Tur visa NOTEIKŠANA un PRIEKŠROKA ir GĀJĒJIEM!

Velo NEDRĪKST TRAUCĒT gājējus.

Gājējiem nav īsti jārēķinās un jārāda tiem neesoši un "konstukcijā neparedzētie" pagriezienu un citādu signālu rādītāji speciāli kādam tur kundziņam ar velo, kurš nu tur pēkšņi sadomājis paciemoties...

Velo ir transportlīdzeklis, kuram pēc idejas būtu jāatrodas uz brauktuves vai, vislabāk, uz veloceļa. Velo izņēmuma kārtā ir tikai dotas tiesības, NEAPGRŪTINOT GĀJĒJUS (nevis otrādi) pabraukāties pa ietvi...

1 2 3 4 5 6 7
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti