Autovadītāja(s) apliecība Latvijā no 16 gadiem - PAR un PRET

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Latvijā drīkst mācīties vadīt automobili no 16 gadiem, bet B kategorijas tiesības var nokārtot no 18 gadiem. ASV var tiesības iegūt no 16 gadiem, Vācijā no 17 gadiem, bet automobilī ir jābūt pavadonim (tas no 2004. gada). Vai vajadzētu ļaut kārtot autovadītāja(s) apliecību no 16 gadiem?

 
1 2
Vernons Reģ.: 18.02.2014
9 1 Atbildēt

Vecāku pienākums līdz 12 gadu vecumam bērnu vest pie rokas tiešā un pārnestā nozīmē. Tātad vecāku pienākums savām atvasēm tos CSN iemācīt. Bet ko Tu spēsi iemācīt saviem bērniem, ja Tevi pašu ir mērķtiecīgi čakarējuši visi, kam nebija slinkums. CSN ir nedaudz debilizēti un ar to nevajadzētu lepoties. Vispirms savedam kārtībā ideoloģiju, kā katram no mums uz ceļa būtu jārīkojas. Uz priekšu! Es par!

Eriks_Grigis Reģ.: 25.02.2002
3 4 Atbildēt

Tiesības vadīt B kategorijas automobili (pavadoņa klātbūtnē) būtu jāpiešķir jau no 16 gadu vecuma! Jo agrāk jaunais vadītājs sāk piedalīties ceļu satiksmē, jo mazāks ir satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits. Ja jaunais vadītājs saņem apliecību un viņam pavadoņa klātbūtnē ir tiesības sākt vadīt auto jau no 17 gadu vecuma (ieviests Vācijā no 2004. gada), tad bojā gājušo skaits jauno autovadītāju bilancē samazinās līdz 20%. Ja vadīt ar pavadoni varētu sākt jau no 16 gadu vecuma, tad bojā gājušo skaitu Latvijā varētu mazināt vēl par 10%, kas kopā jau būtu 30% dzivi palikušie. Latvijā viena skolas klase paliktu dzīvajo skaitā katru gadu!

Tad vēl "Otrā apmācības fāze" jaunajiem vadītājiem samazinātu bojāgājušo skaitu vēl vismaz par 30%, kas gadā kopumāneatņemtu dzīvības 50 līdz pat 70 jauniešiem. Dzīvajos paliek otra vidusskolas klase!

Nosauciet vārdā tos, kuri abiem šiem projektiem iebilstu, kuri tūlīt neķertos pie abu projektu ieviešanas, līdz ar savu atteikšanos vai pretrunām Latvijā atbalstītu ceļu satiksmē jauniešu bojāeju, kas maksātu 50 līdz 70 jauniešu dzīves ik gadu!

Uzskatu, ka zināšanām, kuras ceļu satiksmē var izglābt dzīvību, ir vērtība, ko vajag apliecināt ar valstisku dokumentu vadīt automobili arī no 16 gadu vecuma!

sirga Reģ.: 29.10.2002
3 2 Atbildēt

Cik vecam jābūt pavadonim?

18 gadi?

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Tas CSN jau ir atrunāts!

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 2 Atbildēt

esmu noziedznieks......

tiesības liku 97 gadā

no tā laika grāmatu rokā ņēmis neesu

Vernons Reģ.: 18.02.2014
4 1 Atbildēt

Tiesības vadīt auto pavadoņa klātbūtnē jau pastāv no 16 gadu vecuma. Šo tiesību vadīt auto pavadoņa klātbūtnē varētu samazināt līdz 15 gadu vecumam, bet kaut kādam elementāri obligātam zināšanu līmenim ir jābūt. Minimumam elementārai drošībai, kuru ar pliku "Distanci" neaizstāsi. Jo auto nestājas tik pat ātri cik viņš "skrien". Jāiemācās nedarīt otram to, kas pašam ļoti nepatiktu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 1 Atbildēt

Es arī piekrītu par tiem 16 gadiem. ASV kaut kādos štatos esot pat 15.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
9 2 Atbildēt

16-gadīgs brauks ar M5. Nu, nu...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
3 0 Atbildēt

Tur tās atļaujas nav nemaz tik vienlīdzīgas - www.dmv.org/washington-dc/teen-drivers.php

Ierobežots pārvietošanās laiks, pasažieru skaits.

kt315b Reģ.: 04.12.2012
12 0 Atbildēt

Pilnīgi patstāvīgi - bez pavadoņa, bez ZS ierobežojumiem - lai nu paliek tie paši 18 gadi. Ar pavadoni... grūti pateikt. Viena daļa būtu gatavi arī pirms 16 gadiem, citus es negribētu redzēt uz ceļa ne 18 un arī ne 21 gada vecumā.

msh Reģ.: 16.04.2007
3 0 Atbildēt

Kaut kādi jaudas ierobežojumi būtu tēma par kuru izsmiet cepistus un CSDD. Ja vien tas ierobežojums nebūtu tik smieklīgi zems, ka tajā ierakstītos kaut kas līdzīgs japāņu K-mašīnām, tad to apiet būtu ļoti elementāri - nu, piemēram, kā cepisti pateiks ka mašīnai, kurai pasē rakstīts "BMW 320", motortelpā nav, teiksim, 2,8 litru motors? Vai kā viņi pateiks ka tur kaut kādam A4 vai passātam, kam motortelpā ir 1.8T, kam oriģināli bijuši 150 zirguspēki, tā jauda nav tikusi dubultota? Par dīzeļiem nerunāsim, kādam mk4 golfam, kurā esošais 1.9 oriģināli bijis ar 90 vai 110 zs jaudu, relatīvi bieži tā jauda mēdz dubultoties - kā cepists to noteiks?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 1 Atbildēt

Aizsūtīs uz tevis apmaksātu ekspertīzi.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Uz kāda pamata viņi to varēs darīt?

feciic Reģ.: 09.05.2008
3 0 Atbildēt

CP varbūt arī neko neskatīsies, bet tikko kā būs kāda avārija un tiks konstatēta neatļauta dzinēja jauda, tā automātiski tiek ierubīts pilns regress, jo braucis bez kategorijas.

tas pats notiekās arī ja "tūneris" būs cietušais.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nu un kā viņi noteiks tajā avārijā neatļautu jaudu? Jo avarēja braucot uz 250 kmph, lai arī 150 zs motors tik lielu ātrumu nespētu uzcelt? Kvatra avarēja sānslīdē uz sausa asfalta pie 100 kmph, lai arī 150 zs motors šādu sānslīdi pavilkt nespētu? Kaut kā ļoti neticami.

feciic Reģ.: 09.05.2008
5 1 Atbildēt

Ja būs trupiks un lietas ierosinātājs būs pietiekoši gudrs tad visu var pārbaudīt, gan motora tilpumu gan ECU modifikācijas, gan turbīnas lielumu(atbilstību standartam).

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 0 Atbildēt

Vai kāds ir aizdomājies, ka varbūt pat vairāki jaunuļi JAU brauc starp mums ielās, teiksim, ar AIXAM mopēdauto?

Kam ārējais izskats kā visiem mazauto, kas tāpat brauc pa ceļu, nogriežas krustojumos utt. Ja namaldos, tur vecuma limits bija vēl mazāks?...

iAuto Reģ.: 17.07.2001
3 0 Atbildēt

Re kur ir Aixam

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Nu un kādiem CSN punktiem šim braucējam jābūt zināmiem obligāti? Vai viņa nepareizo rīcību uz ceļa Jūs domājat kompensēt katram otrajam ievērojot distanci? Vai Palaidniex savai atvasei ļaus piedalīties, ar savu teoriju, ceļu satiksmē?

msh Reģ.: 16.04.2007
3 0 Atbildēt

Tam brīnumam ir divi mīnusi - viens praktisks, viens drošības. Praktiskais - tas ir tāds turīgu cilvēku bērnu braucamais, nekas vairāk - nu labi, kad tādam būs 10-15 gadi, tad tādu droši vien varēs atļauties parasti cilvēki savam pusaugu bērnam. Pietiek jau paskatīties ka tie paši motorolleri ielās lielākoties ir vai nu paveci, vai ķīnieši. Drošības - tas ātrums ir pilnīgi bezjēdzīgs jau uz papīra - tā miza ir tikai derīga lai stumdītos pa dižās pilsētas korķiem, visur citur tā tikai radīs nevajadzīgus apdzīšanas manevrus vai vilcieniņus. Motorolleris vismaz neaizņem visu joslu...

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Pavisam nesen skūteru vadītajiem (14 g.v.) nebija jāliek eksāmens braukšanā! Viss ir atkarīgs no vecākiem. Bet vecāki ir jāmāca un jāapmāca. Arī tā šeit ir problēma. Skūtera vadītājam atļautais ātrums 45 km/h! Kurš izdomāja šādu gradāciju?

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Scooter ir vācu deju mūzikas grupa - tu šobrīd runā par mazajiem motorolleriem. Mazajiem 49 kubu motorolleriem tas atļautais āturms ir tāpēc ka viņi ir ielīduši pie mopēdiem - bet mopēdiem tāds ir jau vēsturiski, no padomju laikiem - atceries ka rīģelei un deltai speciāli motori ir uztaisīti tādi sūdīgāki lai ātrāk par 40 neietu

Vernons Reģ.: 18.02.2014
1 0 Atbildēt

Nu tur es Tev nevaru piekrist, jo pašam bija "Gauja" un vēlāk "Rīga 13", 60 km/h varēja izspiest saliecoties "pīrādziņā" neko nepārtaisot. 40 km/h garantēja rūpnīca.

Arī šiem skūteriem ir ierobežotājs, kuru amputējot tas mopēds iet 90 km/h!

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Kaut ko pārtaisot vai pārregulējot varbūt. Man bija [reāli ir - mētājas pusizjaukts] pēdējā modeļa rīģele, spidometra tur, protams, nebija, bet ātrāk par tiem 40 arī negāja, un varēja just ka ierobežo aizdedze.

Mūsdienu motorolleriem pa lielam ir četrtaktnieki un variatori - huj tu no tāda tā vienkārši izcelsi 90 kmph. Iespējams tas, protams, ir, bet tikai nopietni vīlējot un upurējot resursu. Bet visādi lētie arī tāpat ātrāk par tiem 40 neiet - vienkārši nevelk - ir gadījies pabraukt ar vienu, neatceros, tur laikam bija viegls pretvējiņš - nu ja saliecās, 40 varēja izspiest. Tas apmēram tāpat kā čoma 125 kubu pļerdakam - uz šosejas, braucot pa vējam un noliecoties, 95 izspiest izdevās.

sirga Reģ.: 29.10.2002
3 0 Atbildēt

40 jau ar pedēļiem var uzmīt....

core Reģ.: 03.01.2017
3 0 Atbildēt

Muļķības, uz 50 iet jebkurš ķīnietis, citi pat 60, protams ja nav nokauti. Un tas tava čoma 125 kubu pļerdaks ar laikam jau bija pamocīts, jo manam čomam bija 125nieks (ķīnietis) kurš mūs ar sievu divatā uz 105-110 vilka bez nekādas locīšanās, bet viens jau es uz 115-120 varēju pabraukt.

sirga Reģ.: 29.10.2002
2 1 Atbildēt

pie vella man gāja uz 70

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
3 0 Atbildēt

man bērnībā rīdziņa vilka 65 uz laba, līdzena grantenieka, uz asfalta, kārtīgi sapumpētām riepām, domāju ka 75 būtu. Vairāk par 40 neiet tad, ja izpūtēju pieaudzē ar puņķi.

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
3 1 Atbildēt

Te daudzus 20 gados nedrīkst sēdināt pie stūres. Kādi vēl 16??

Ir mopēdi, mopēdauto lai trenējas uz tiem.

Un nevajag ASV iepīt. Tur arī šaujamieročus 14 gadīgiem atļauj lietot ( Aļaska).

Konuss Reģ.: 10.02.2015
2 0 Atbildēt

Atceros, ka pats pa koplietošanas ceļiem ar tēvu blakus sāku regulāri braukt jau 11 gadu vecumā un apmēram 15 gadu vecumā nevarēju baltās tiesības sagaidīt. Protams, tajos laikos zāle bija zaļāka un sodi maigāki, tāpēc tādas vaļības varētu atļauties. Tagad krietns laiks ir pagājis, un uz to atskatoties ir divējādas sajūtas. Ir cilvēki, kuri ir pietiekami apzinīgi par savu rīcību un tās sekām, kuriem droši varētu uzticēt vadīt automobili arī 16 gadu vecumā, bet ir arī tādi, kuriem svarīgi ir tupi zīmēties ar jaudīgu lūzni vēl krietni pāri 20 gadu vecumam.

Mācoties savā laikā autoskolā, kā arī paklausoties no pazīstamiem, kā notiek apmācības tagad, šķiet, ka joprojām pietrūkst izpratnes veidošana un kāds psiholoģiskais kurss autovadītājiem. Iekalt teoriju un stūrēt automobili var viegli iemācīties, bet vai tas automātiski padara par drošu satiksmes dalībnieku, ja pietrūkst izpratnes par drošu satiksmi un uzvedību uz ceļa?

msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Psiholoģisko kursu? Tajā vecumā tas vilciens jau ir aizgājis...

Konuss Reģ.: 10.02.2015
0 0 Atbildēt

Nu jau nu. Manuprāt tieši atbilstoša vecums.

msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Tavuprāt. Atbildību un tamlīdzīgas lietas iemāca mazam bērnam ģimenē. Vai neiemāca...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
8 0 Atbildēt

Mans tēvs bija gana dulls, iemācot mani stūrēt jau mazam esot (sēdēdams viņam klēpī, varēju tikai stūrēt), lai 16 gados pilnīgi mierīgi Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā pats brauktu pie stūres 40 tonnu fūrei Lieliska man pieredze iesākumā ar superMaz, tad Scania un pēc tam - savulaik jaunu MB ar pusautomātisko ātrumkārbu (joystick).

Uz robežām rindās dežūrēju es, manīgi manevrēdams arī ierobežotos laukumos.

Par to viņam paldies, protams!

Bet, vai tagad es saviem bērniem būtu gatavs jau no kādiem 14-mit mācīt braukt? Uzticēt visu ģimeni u.tml.?

Šaubos. Laikam nē... vai es gribētu, lai viņi paši sāk braukt mūsdienu satiksmes apstākļos no 16-it? Arī laikam nē.

sirga Reģ.: 29.10.2002
5 0 Atbildēt

ja līdzīga pieredze

man vecais tapat man ļāva pie kamaza un supera(tā viņu toreiz cauca)Maz stūres ar puspiekabi - operēt

par vieglajiem vaziem vispar-ko tur....

bet ko tur - mēs paši rāvamies pie stūres...

jo nebija aipadu datoru un citu

un no tā tapat mēs furas nevadam ka faci-operejām visādos portalos(iauto respect)

un man puika nav tada sajūsmā no auto vadīšanās kāda bija man

- bet tas ir pavisam cits stāsts(L.kaņevskis)

feciic Reģ.: 09.05.2008
3 0 Atbildēt

Man līdzīgi kā kasinsh79 deva stūrēt pat pedāļus neaizsniedzot. Tīri sajūtu līmenī atceroties tajā brīdī visa uzmanība bija koncentrēta tikai uz stūrēšanu un to kas notiek ar mašīnu, laikam no tiem laikiem ir iegājusies nespēja braukt ātri pie skaļas mūzikas-ja tas tīri fiziski traucē sajust kas notiek ar auto.

Nav arī gadījies dzirdet ka kāds no līdzīgā garā audzinātajiem bērnības draugiem būtu smagi nokrāvies gadus pēc tiesību nokārtošanas, par tiem kas pirmo reizi brauc autskolā kautkā tas dzirdēts biežāk.

Tā ka es vairāk piekristu apmācības vecuma samazināšanai līdz 14 gadiem ar nosacījumu ka aizliegts veikt mācību braucienus apdzīvotās vietas un uz maģistrālajiem autoceļiem.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, un kur tad mācīs - pa šitādu foto3.inbox.lv/mshathlonxp/gygy/CAM00925.mp4 vai pa šitādu foto3.inbox.lv/mshathlonxp/gygy/CAM00926.mp4 ceļu? Nebūs bišķi par skarbi? Tas ir jāatstāj apmācītāja kompetencē - vai uz ceļa satiksme ir tāda, kur to pusaudzi var laist, vai nē.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Kas tur tāds skarbs tanīs video? Toties satiksmes intensitate pietiekoši maza lai varētu lēnā garā bedrītes apbraukt un visādi citādi tizloties.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Vispār derētu paskatīties kartē, var gadīties ka tā šoseja ir maģistrālā šoseja... Vismaz tranzīta fūres pa to močī.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
2 0 Atbildēt

Piekrītu viedoklim, ka jo ātrāk un ilgāk brauc kopā ar pavadoni, jo tas ir labāk.

BET kā nodrošināties pret tiem gadījumiem kad tiesības ir iegūtas 16.gados un ilgstoši pēc tiesību iegūšanas nebrauc, pa to laiku ir aizmirsuši visu, kas tika iemācīts, gan teoriju, gan vadīšanu. Tādi uz ceļa ir ļoti bīstami!

Attiecīgi, manuprāt, jau šobrīd esošā likumdošana atļauj 16.gadīgam jaunietim vadīt auto pavadoņa klātbūtnē ja ir izņemtas braukšanas mācību atļauja. Kāpēc kaut ko mainīt?

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Neticēsi, bet tādi ar papīru, bet bez jelkādas pieredzes ir arī citos vecumos. Manis paša radinieks kādos 40+ gados beidzot izlēma pirkt auto, bet papīru bija kādos 20 gados profenē kārtojis un līdz tam braucis faktiski nebija. Cilvēks daudz nedomāja un noalgoja autoskolas instruktoru un kādu laiku pabrauca. Tiesa, viņa gadījumā nospēlēja tas, ka faktiski braukt nemācēja. Ja būtu reizi gadā kaut kur izbraucis, tad varbūt būtu apziņa - es tak māku...

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 0 Atbildēt

Zinu, ka ir arī citos vecumos. Manam sievas tēvam ir derīgas tiesības, kuras viņš nokārotoja 1964.gadā. Kopš tā laika arī nav braucis, bet regulāri iet samainīt tiklīdz beidzas termiņš.

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Starp citu, pēc Jāņiem var samērā daudz novērot autiņus, kas izlec no kopējās plūsmas, parasti braucot ievērojami lēnāk. Paskaties - stūrē iekrampējusies beibe, kas droši vien brauc vien tad, kad jaunēklis stipri lietojis.

Zozefine Reģ.: 30.01.2017
1 0 Atbildēt

Varu iedomāties šo jauno "interneta" paaudzi pie stūres! Ahhhhh!!!

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

Laukos tā arī notiek - ja nav puikiem čuras galvā, tad jau 15-16 gados mierīgi strādā uz lauksaimniecības vai mežvedēju tehnikas. Pats vidusskolas vecumā iemācījos braukt ar bortnieku āzīti, vadāju pa dačām malkas kravas un tādā veidā sakrāju autoskolai. Pilsētas mūros, protams, skarbāk - ne tev mopēds, ne zapītis pļavā... Lai gan - cik vairs tādu maz ir palicis mūsdienās, es domāju, to jauniešu, kam mopēds un zapītis liktos interesants?

Par tēmu kā tādu - domāju, neko mainīt nevajag. Jau tagad var 16gadnieks braukt ar baltajām ar pavadoni blakus, nekas nemainīsies, ja tās 'baltās' nosauks par ''tiesībām' un pieprasīs blakus pavadoni... Tas viss jau mums tagad ir.

sirga Reģ.: 29.10.2002
2 0 Atbildēt

diez vai!

Uzbur ainu.....

16 bagats puikīņš - drugans 18 ar tiesībam(vienalga ir nav savs auto)

ko viņs viņam var aizradīt-mans auto un sēdi klusē

tas variants strāda tikai ar vecakiem(kuri negrib norakstīties)

nu sliktākā gadījūmā vecāki brāļi, krustevi...onkuļi....

sirga Reģ.: 29.10.2002
1 0 Atbildēt

a un + alkohols

PILNIGI IZSLĒGTS

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
3 0 Atbildēt

Nu tādi vienmēr atradīs iespēju kā apsisties un paņemt līdzi gana daudz pasažieru, kaut bagāžniekā... Precedenti ir bijuši...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, kāpēc lai šodien kāds brauktu ar mopēdu vai zapīti? Tagad ir kvadracikli un 30 gadus vecas rietumu mašīnas...

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 0 Atbildēt

Vernons rakstīja: Tas CSN jau ir atrunāts!

tad cik?

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

nebija jābūt 3 gadu stāžam?

P.S kāds bija jautājums?

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 0 Atbildēt

nu tad sanak 21+

un vizini (lāuj braukt 16 gadīgam)

p.s

Atbildība kam?

Vernons Reģ.: 18.02.2014
1 0 Atbildēt

Tam kurš apmāca! Ir tiesas lēmums, kur pie stūres esoša meitene avārijas rezultātā nosita savu draugu.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
2 0 Atbildēt

CSN 21. Mācību braukšana

196. Mācību iestāžu braukšanas mācību instruktoram jābūt atbilsto­šās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja un instruktora apliecībai. Individuāli mācīt vadīt atļauts transportlīdzekļa vadītājam, kura atbilstošās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs ir vismaz trīs gadi. Individuāli ceļu satiksmē vienlaikus atļauts apmācīt tikai vienu personu.

Tur ir vairāki punkti.

sirga Reģ.: 29.10.2002
1 0 Atbildēt

tad cik gadi?

es Tev iepriekš uzdevu jautājumu?????

beidz besīt ar saviem vnk jautājumiem

P.S

kaut gan Tevi pazīstu personīgi

Vernons Reģ.: 18.02.2014
3 0 Atbildēt

Pofig cik gadu! Galvenais lai Tava "skolotāja" kategorija būtu Tev kabatā, vai plauktā nostāvējusi pilnus trīs gadus. Tātad jaunāks par 21 gadu tīri teorētiski nevar būt.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
1 0 Atbildēt

Vispār būtu pēdējais laiks visus jauniešus un jaunietes, kuras vēlas, apmācīt par valsts līdzekļiem vadīt C, E kategorijas transporta līdzekļus, kā to darīja Padomju Savienība, kur ar to nodarbojās "DOSAAFs". Un tad neradīsies nevienam utopiska vēlme atjaunot karaklausību. Pie reizes arī šaut apmācītu un vēl šo to kas nepieciešams Valsts aizsardzībai.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Katram ir liela daļa patiesības šajos komentāros, bet pamodelēsim situāciju kur tas 16 gadīgais vadītājs piedalās csn ar to mazjaudīgo/lēngaitas 40-50km/ un principā visu laiku ir paaugstinātas bīstamības objekts Kurš ir bīstamāks 40km/h vai 80-90km/h? Ja kas tajos laikos jaunizceptajiem vadītājiem bija uzlīme ar ierobežotu ātrumu70km/h uz pirmajiem 2gadiem.

Žēl ka mēs esam tādi nopozicionēti lohi, ka nemākam pagriezties pie sarkanā pa labi braukt no 16g ,kaut gan nav ne autoceļu ne autobāņu ne highwey utt

Dkurs Reģ.: 09.09.2019
0 0 Atbildēt

Visai individuāli, laukos zemnieku saimniecībās audzis jauns vīrietis 16 gados mācēs ar visu pārvietoties un vēl salabot... Tad ir pilsētas tizleņi, kuriem turīgi vecāki pērk visu... Tur tikai nelaime ir laika jautājums.

Bet pilsētas pusaudzim bez lielas kabatas naudas vai pāragri uzsāktām darba gaitām auto braukšana ir nesasniedzmas sapnis.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

jau tagad ir atļauts braukt no 16, tik vien, ka vajag pavadoni, kas ir galvotājs-nominālais autovadītājs. Un braukt pa bāni ir 100x vienkāršāk nekā pa lv neceļiem un ārprātīgo rīgas sat.organizāciju

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti