Kā mēs rīkojamies?

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014

Ietekmējoties no tēmas par Ogres reidu, gribētos pievērst uzmanību, manā uztverē svarīgai lietai. Vai mēs brīdinātu citu vadītāju , ja redzam ka tā auto kaut kas nav kārtībā? Un ja pamanāt cita auto kustības laikā defektu, brīdināt to tā lai tas tiešām saprastu šo vēstījumu. Jo vienkārši pamirkšķinot ar avareikām, mēs varam pārprast, un uztvert to kā pateikšanos.

 
ak Reģ.: 13.01.2003
3 0 Atbildēt

Es brīdinu visus, kuri brauc pretī ar nelegālajiem ksenoniem

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 0 Atbildēt

Dažas reizes esmu brīdinājis, zvanot CP.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
2 4 Atbildēt

Latvijā ieviestā sērga izmantot avārijas gaismas, lai parādītu citam fakuci pēc pielīšanas priekšā vai it kā pateiktos, ir sabojājusi iespēju brīdināt.

Ja priekšā braucošais sāk mirkšķināt ar avārijas gaismām, tad reti kurš aizmugurējais padomās, ka viņam kaut kas nav kārtībā.

dispecers Reģ.: 02.10.2002
0 0 Atbildēt

manā praksē aptuveni katrs piektais nesaprot. tā kā uzskatu to par diezgan efektīgu rīku brīdināšanai par problēmu.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
4 0 Atbildēt

No savas pieredzes. Braucu LV mazpilsēta, pa priekšu brauc dāmīte pasvaigā Colt. Aizmugurējais riepiņš tukšs, bet nu nekas neliecina ka vadītāja to saprot jo brauca it kā nekas nebūtu. Sāku mirkšķināt ar tālajām, tad ieslēdzu avareikas. Bet dāmīte tik rullē un pat paātrinās, laikam noprotot ka traucē...Velējos apdzīt un pateikt, ka šādi turpinot braukt, sabojās gan riepu, gan arī disku. Bet nu šī tā sastresojās, ka neturpināju viņai sekot un mans maršruts arī mainīja virzienu.

Parasti, ja redzu ceļa malā kādu auto ar noprotamu piespiedu tehnisko problēmu izraisītu apstāšanos, neesmu vienaldzīgs. Man parasti līdz ir pastiprināta riteņu atslēga un riepu diegs, gan citi daži strumenti

ak Reģ.: 13.01.2003
1 0 Atbildēt

Vislabāk būtu, ja uz aizmugurējā loga varētu rakstīt ziņu ar slīdošajiem burtiem. Nevis, rakstīt, bet, teiksim, ierunāt. Savukārt smagie savā starpā mierīgi sarunājas par rāciju.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
3 4 Atbildēt

Tā avareikas nevajag ieslēgt lai pateiktos. Var parādīt parastos pagriezienus uz abām pusēm divreiz

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 1 Atbildēt

Mīnusotājs laikam vatenis. Nerakstītais eirostandarts ir abpusēju pagriezienu parādīšana. Avārijas gaismas ir postsovjetu teritorijas īpatnība, kuru jau Polijā pārstāj saprast.

iuziite Reģ.: 04.12.2002
1 0 Atbildēt

Esmu "ķērusi" kūpošu fūri. Esmu rādijusi par mīkstām riepām, protams klasika par neieslēgtām gaismām, gan pretī braucošajam, gan aizmugurē esošajam. Ja nebaksta telefonu, tad jau saprot...

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
3 0 Atbildēt

Mirkšķinu vai spīdinu ar tālajām. Pat policija vienreiz ieslēdza uguņus agri no rīta pēc uzmirkšķināšanas . Pats arī esmu braucis muļķības pēc apgaismotā vietā ar degošu paneli bet bet tikai ar gabarītiem, jo nepagriezu pietiekami no dienas gaitas un tuvajām un nepaskatījos panelī. Tāpat arī tiem, kas "velkas" ir kaut kāds iemesls (veselība, redze, bailes, tehnika u.c.). Mierīgi pamodināt aizmigušo pie zaļā uzpīpinot arī ir OK. Katram policistu klāt nenoliksi. varam jau viens otram izpalīdzēt atgādinot parādot, jo visi nav rūdīti pārkāpēji.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
2 1 Atbildēt

Ja Rīgā tev pretīm brauc bmw bez uguņiem tad vari nemaz nepūlēties viņam atgādināt par gaismām jo tavs ieteikums netiks ņemts vērā,ir neskaitāmas reizes pārbaudīts.Tāpat lauku rajonos visu auto marku īpašnieki kuri brauc bez gaismām neņem vērā tavu brīdinājumu par gaismām.Žēl tikai kad šī negatīvā bmw masa aizēno pieklājīgus šo auto īpašniekus,baigi reti gadās tādus sastapt.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 1 Atbildēt

BMW īpašnieki ir īpašs gadījums viņi uzskata ka eņģeļacu gabarīti aizstāj tuvās vai dienasgaitas gaismas par ko šos pamatoti CP izčakarē.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
2 0 Atbildēt

eņģeļacis vairs nav stilīgi, tagad vajag tora āmurus un visādus citādus intresantus izkārtojumus, kā nu kuram auto

druknais1 Reģ.: 04.06.2006
1 0 Atbildēt

ak rakstīja: Es brīdinu visus, kuri brauc pretī ar nelegālajiem ksenoniem

Kā?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
2 2 Atbildēt

Lāzeru acīs

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 1 Atbildēt

Kanibaals rakstīja: BMW īpašnieki ir īpašs gadījums viņi uzskata ka eņģeļacu gabarīti aizstāj tuvās vai dienasgaitas gaismas par ko šos pamatoti CP izčakarē.

Oriģinālās Bmw eņģeļacis arī IR dienasgaismas lukturi Ja kādam tā nešķiet - vainojiet vien paši sevi. Auto pozīcijā slēdzis un pilnīgi nekādu pretenziju no CP puses. Ķīniešu Bmw enģeļacu lukturi nevar tikt uzskatīti par dienas gaismu opciju

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Vienmēr pievēršu uzmanību tam, ja kāds piemirsis ieslēgt gaismas, pamirkšķinot savus tālo gaismu lukturus. Diemžēl pēdējā laikā daudz tādu neaptēsto, kuri diennakts tumšajā laikā brauc pilnīgi bez gaismām Kas ir unikāli, viņiem nepielec, kāpēc es signalizējot ko norādi utt.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

ak rakstīja: Es brīdinu visus, kuri brauc pretī ar nelegālajiem ksenoniem

Šitas man atgādināja vienu joku - pāris reizes agros pirmdienas rītos braucot no dižās pilsētas uz darbu savā ciemā, abas reizes ap skrundu ir gadījies satikt vienu hrenonistu - pirmajā reizē kad šis man acis ēdot ārā brauca pretī, uz mani pamirkšķinājienu šis atbildēja ar vārgiem tālajiem - otrajā reizē atpazinu un neko - ja būs vēl kāda reize, vajadzēs ieraut tālos - klasiskais hrenonists pretī neko daudz vairāk paspīdināt nevar, un ja žilbina, ceļu vajag labāk apgaismot, lai jau cilvēks papriecājas kā spīd halogēns ar 230w kopējo jaudu

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Kur tik daudz vatu,simtnieces sabāzi lukturos?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Saskaiti.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Tie divi mazākie aplīši,tipa tālie?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Papildus tālie.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Tad jau gaisma gana.

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

druknais1 rakstīja:

ak rakstīja: Es brīdinu visus, kuri brauc pretī ar nelegālajiem ksenoniem

Kā?

Kā? Ar tālajiem, protams. Ar citu jau neko no priekšas nevar pabrīdināt nakts laikā

Guzis Reģ.: 23.08.2006
3 0 Atbildēt

Es tāpat brīdinu tos miglainos pilsoņus, kas visas naktis brauc ar ieslēgtu pakaļējo miglas lukturi. No aizmugures gan. Saprot apmēram 2/3

Atlikušajiem derētu pārlikt vadītāja apliecību, kā arī kādu papildus eksāmenu par sava auto gaismas slēdžiem.

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Tos arī. Kā man skaidroja viens autobraukšanas pasniedzējs, kur ir pakaļējo miglinieku nepareizas lietošanas problēma, ja pakaļējos miglas lukturus lieto nepamatoti pilsetā (vispār jau tas pats arī ārpus), tad uz miglinieku fona aizmugurē braucošais var uzreiz neieraudzīt bremzēšanas ugunis, un dabūt pa aizmuguri

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Sūds par bremžu lukturiem, nav jau grūti atšķirt visu laiku degošu vienu miglu no piepeši iedegta vēl viena luktura, kurš līdz tam bija tumšs - acis tas lukturis tumsā ēd ārā. Pilsētas apstākļos vispār īpaši nav iemesla to lukturi lietot - pilsētā vienīgi uz maģistrālajām ielām varētu dabūt ļoti sliktas redzamības apstākļos [kad var kādus 100 metrus redzēt] dabūt tādu attālumu līdz aizmugurējajiem, kur var attaisnot tā luktura ieslēgšanu.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Laba Tev statistika. Man tik koši neiet. Man vairāk tādu, kas pēc vairākkārtīgas uzmirkšķināšanas stājas nost un skatās, kas tad vainas, ja reiz mirkšķina.

Guzis Reģ.: 23.08.2006
0 0 Atbildēt

Nu, man tie iedegtie pakaļējie miglenieki traucē pārskatīt ceļa nomali, lai pamanītu kādu klumburējošu pilsoni/velo bez gaismām/stirnu. Pilsētā pie maziem ātrumiem nav tik traki, pamatīgā tumsā sanāk, ka tālāk par priekšā braucošā auto pakaļu neredzi. Un tas jau ir bīstami! Īstā biezā miglā, kad tiem lukturiem ir vieta, ne ko darīt - tad vismaz redz, ka priekšā kāds brauc, pārējā redzamība nekāda.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti