Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība

grs Reģ.: 02.04.2004

Kāpēc auto reģistrācijas apliecībai ir tādi izmēri -kādi ir? Vai nebūtu ērtāk, no glabāšanas viedokļa, ja apliecība būtu kredītkartes lielumā? It kā sīkums, bet makā viņu glabāt īsti ērti nav.

 
nomiks Reģ.: 30.10.2002
2 0 Atbildēt

Droši vien tāpēc, ka ir izstrādāts kaut kāds kopīgs standarts!

Kāpēc A4 lapa ir tieši tādā izmērā un ne savādāk?

Varbūt autovadītāja apliecību varētu izgatavot reģistrācijas apliecības izmēros (kā padomju laikā). Tad arī varētu vienā maciņā abus dokumentus glabāt

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
2 0 Atbildēt

Un caurumus vajadzētu kniebt vadītāja apliecībā ka psrs laikos,policists pārbaudot dokomentus jau saprastu kas par fruktu pie stūres.

msh Reģ.: 16.04.2007
3 0 Atbildēt

Dokumentus pārbaudot datubāzē to redz vēl labāk nekā PSRS laikos.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
4 2 Atbildēt

Bļins,kāds tu gudrinieks,tiešām,datubāzē?Pag,a tu govis jau izslauci?

msh Reģ.: 16.04.2007
4 0 Atbildēt

Nu ko lai pasaka - sūdīgs maks. Manā līdz ar nagiem bet ielien vienā no atvērumiem, attiecīgi blakus, otrā pusē, vadītāja apliecība.

Danimars Reģ.: 19.08.2002
2 0 Atbildēt

Minēšu, pārāk daudz informācijas virsū? Mierinājumam - Beļģijā reģistrācijas apliecība ir A4 lapa. Dalās uz pusēm un viena daļa jātur mašīnā, otra mājās!

core Reģ.: 03.01.2017
2 0 Atbildēt

Es vienmēr pērkot maku pārbaudu vai ir nodalījums tehpasei.

grs Reģ.: 02.04.2004
3 0 Atbildēt

Austrijas jaunā parauga apliecība.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
4 0 Atbildēt

Šitai noteikti nav pietiekami daudz informācijas virsū

Danimars Reģ.: 19.08.2002
1 0 Atbildēt

Labā, kā reizi makā pie atlaižu kartēm... Bet mūsu tehpase man arī makā ielien, pie simtniekiem jāliek

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
2 0 Atbildēt

Papildus sensitīvie dati ir čipā

arba Reģ.: 16.12.2002
1 0 Atbildēt

es viņas nevadāju līdzi

ja kāds grib, lai soda mani , ja pareizi atceros sods ir 2 vai 3 eiro !

vai arī, ja auto nav kasko, turu mašīnā

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Sods par dokumentu aizmiršanu agrāk bija brīdinājums vai pieci lati...

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 0 Atbildēt

Vēl agrāk sods bija 1 lats, bet mašīnu veda uz stāvvietu un par stāvvietu jāmaksā bija 10 Ls (par vienu nakti), bet tas bija pirms gadiem 20. Vienreiz samaksāju, otreiz nevēlos, tāpēc izvēlos dokumentus vedāt līdzi.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 2 Atbildēt

Kūts darbiniekiem kā msh bija 5 Ls bet pārējiem 2 Ls.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Trekteriem kā tu - 500 eiras, mašīna uz stāvlaukumu un vadītāja apliecība nost uz diviem gadiem. Varbūt tas cipars ir lielāks, nezinu, nav man saistoši.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 1 Atbildēt

Ko Tu tā cepies,paņem sotaku un viss būs čikiniekā.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

sods nav pat par vadītāja apliecības nevadāšanu līdzi.

Policists paprasa vārdu uzvārdu, personas kodu, un viņiem automašīnā datorā izlec tava fotogrāfija. Galvenais, lai būtu līdzīgs.

Pašam bija pieredze.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Sods ir paredzēts. 3EUR. Bet neviens par tiem 3EUR protokolu stādīt negrib, jo personas kodu jāprasa un sistēmā jāpārbauda tik un tā. Līdz ar to praksē nesoda.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

Igauņiem ir tādas:

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

lietuviešiem tādas.

Tikai nedomājiet, ka mazas. Tās ir salocītas. īstenībā:

No mūsu "brāļiem" baltiešiem mums pati mazākā.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Mūsējā ir mazāka tik ar to, ka pārlocīta vienreiz nevis divreiz Bet vispār man liekas ka leišu tehniskā pase salocītā formātā bija bik mazāka par mūsējo - pats tādu divarpus gadus kabatā nēsāju.

Damn Reģ.: 07.12.2003
0 0 Atbildēt

LV tehpases izmērs ir tieši laikā. Ja uzražos kredītkartes izmērā, tad gan jāmaina maks. Jau tagad daļu karšu nākas turēt mašīnā nevis makā.

aigi Reģ.: 01.08.2005
0 0 Atbildēt

Es arī nevadāju līdzi tikai garākos braucienos, tā stāv mājas.

www_traffic_lv Reģ.: 04.07.2005
1 0 Atbildēt

Hei! Kur problēma? Vari salocīt mūsu reģ.apliecību (vienreiz) - būs precīzi vadītāja apliecības izmērā! Es tā darīju, kad bija mazāks māks. Policisti, ņemot šādu salocīto apliecību rokās, vienmēr smaidīja, bet nekad neko sliktu neteica.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Atplīsīs pa šuvēm. Ir nācies pat pārlaminēt tās apliecības kas makā nobružājušās un līmējas vaļā.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 2 Atbildēt

Iepriekš ir bijuši gadījumi, kad tehniskā nedaudz jāapgraiza, lai varētu dabūt makā. Tagad esmu uztaisījis nedaudz samazinātu ielaminētu kopiju, kuru bez problēmām varu ielikt makā.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
8 4 Atbildēt

Bet ideja par reģistrācijas apliecību kredītkartes izmērā ir atbalstāma.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
5 0 Atbildēt

Nu tad kas ir, virzam jautājumu uz portālu manabalss un savācam 10 000 parakstus

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 1 Atbildēt

Virzi vien, pat 10 štukas neko nemainīs.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
3 1 Atbildēt

Visgrūtāk šajā ziņā ir vāciešiem. Tur bez tehniskās vēl ir līdzi jāvadā sertifikāti par visām uzstādītājām neorģinālajām detaļām. Par maģi, papildniekiem, diskiem, amortizatoriem u.t.t. Tādam kārtīgi tjūnētam auto tā ir biezā A4 mape. CP un TA ir tiesības uz to visu pārbaudīt. Un ja trūkst kaut viens papīrs, to detaļu var klasificēt kā neatbilstošu vai pat zagtu un atstāt tevi uz ceļa kājniekos.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
2 1 Atbildēt

Tu ko raksti?

Te taču daudzi uzskata, ka Latvijā viss slikti, bet visur citur viss labi.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Anglijā arī ar "neoriģinālajām" detaļām nav viegli. Teiksim, riepas. No rūpnīcas tiek uzliktas ar ātruma indeksu 200 km/h un ir gana liela apdrošinātāju daļa, kas pieprasa - tādas tad arī jāliek, ja reiz ražotājs paredzējis. Tas nekas, ka braucējs varbūt ar simtiņu vien brauc un cik tad nu viņiem tas maksimālais ātrums ir - kādi 130 km/h gan jau.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Katrā valstī sava īpatnējā izpildīšanās attiecībā uz pārbūvēm. Viens somu čalis man nesen pastāstīja par vienu brīnumu kas ir somijā - viņiem ne tikai pārbūves ir smagi jādokumentē, bet brīdī, kad tu esi nomainījis 50% no sākotnējajām detaļām [dilstošās detaļas neskaitās; bremžu diskas, uzlikas, gultņus, blīvslēgus un siksnas var mainīt to ciparu neietekmējot], mašīna tiek uzskatīta par jaunu un tev ieruba kaut kādu nodokli - es nevarēju no viņa saprast kādu, bet laikam PVN - kam summa tiek paņemta no moderna līdzinieka - teiksim, ja mums tā būtu, tad man piestādītu PVN no jauna GTI golfa cenas. Forši... Tas čalis laikam šī iemesla dēļ nevar atļauties savam mk2 ielikt normālāku motoru, jo šis šo to citu mainot jau 37% ir dabūjis...

grs Reģ.: 02.04.2004
2 1 Atbildēt

Conqueror rakstīja: Nu tad kas ir, virzam jautājumu uz portālu manabalss un savācam 10 000 parakstus

Parakstīties var šeit:

manabalss.lv/transportlidzekla-registracijas-aplieciba-kreditkartes-formata/show

Danimars Reģ.: 19.08.2002
1 1 Atbildēt
iciks Reģ.: 29.05.2013
0 2 Atbildēt

Parakstus var vākt arī par nemirstības garantēšanu, bet vai no tā ir kāda jēga? Līdz šim nav gadījies dzirdēt, ka kaut viena šāda iniciatīva būtu guvusi kādu atbalstu un tāpēc šis pasākums atstāj mazliet nenopietnu iespaidu.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 1 Atbildēt

Hju. Nav nekas jāmaina. Vajag nodrošināt CP pieeju reālā laikā datu bāzei un noteikt, ka valsts teritorijā vispār pietiek tikai ar ID karti. Visi tie papīri ir pagājušais gadsimts.

Krokodils Reģ.: 29.06.2017
1 0 Atbildēt

Kādam vēl prasa?!?? Sūdus netaisi un TA arī nevajag!

Vismaz 4 gadu ikdienas braukšanā tehniskā man ir paprasīta divas reizes - no laukiem braucot pēc Jāņiem mājā. Pūtis gan esmu reizes 20 toč.. Pēdējo gadu, TA stāv mājā drošā vietā, līdzi mašīnā stāv nokopēta kopija, ja nu kas gadās uz ceļa.... un neraustos. Reiz apstādināja uz riepu pārbaudi rīgā, iedevu TA kopiju, sakumā paskatījās uz mani un dusmīgi atcirta ka tā nav tehniskā, es teicu ka oriģināls man stāv mājā, mašīna uz mana vārda, datubāzē visu redzēsiet, aizgāja dusmīgs, pēc 5min atnaca atdeva un neko neteica.

Menti vienkārši ir slinki, jo tas viņiem ir 'papildus darbs,' kas principā viņiem būtu jādara, bet kāpēc jādara, ja var dzīvot uz vieglākā ceļa?...

Neredzu jēgu pa valsti braukājot visu staipīt līdz jo viss ir datubāzē mūsdienā! Tāpat ja liek liegumu, to dara elektroniski, un neviens vairs 'caurumiņus' laminātā nespiež... Ja tai pašai masīnai ir liegums, ta patruļai braucot to uzreiz redz un apstādinās tevi!

Ārpus valsts gan protams ka cita opera ka jābūt visiem doķiem uz rokas... It kā jau varētu arī bez, bet pašam tās ir neērtības.. kamēr tās valstis sazināsies viens ar otru lai pārbaudītu... pašam būs zb sēdēt mašīnā pus dienu.

core Reģ.: 03.01.2017
1 0 Atbildēt

Kā tu nokopēji tehnisko apskati?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Gribētos jau teikt "tātad nekur nebrauc", bet laikam jāsaka - sagadīšanās. Man pēdējo dažu mēnešu laikā ir prasīts divreiz - vienreiz robiņi dažus kilometrus no mana ciema uz šosejas apstādīja dokumentus pārbaudīt, un vienreiz kaut kad rudenī, pirmdienas rītā, kaut kādus puspiecos, dižajā pilsētā uz ulmaņa gatves, tur kur nobraucot no salinieka ir tas līkums uz leju un tilts pa virsu, mani apstādināja reidā, kura mērķis laikam bija pārbaudīt dokumentu derīguma termiņu - cepists pat neprasīja dokumentus iedot - es izvilku maku, attaisīju to nodalījumu, kur vienā pusē stāv tehniskā pase, otrā vadītāja apliecība, šis pateica lai nevelku laukā, palūrēja un novēlēja laimīgu ceļu.

grs Reģ.: 02.04.2004
0 0 Atbildēt
viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt
wons Reģ.: 26.07.2017
0 0 Atbildēt

cerams apliecībā norādītais numurs sakritīs ar numuru, kurš piestiprināts uz auto !

nra.lv/pasaule/77660-ar-latvijas-auto-numuriem-arzemes-draud-lielas-nepatiksanas.htm?view=comments

Krokodils Reģ.: 29.06.2017
1 0 Atbildēt

LNT ziņās bija sižets tieši par šo, bija pieminēta arī parakstu vākšana manabalss portālā...

CSDD teica, ka jā viņiem jau transportlīdzekļa apliecības samazināšana ir izstrādes procesā un ka domā padarīt reģistrācijas apliecību kredītkaršu izmērā un štuko kādā sistēmā šo apliecību izveidot lai visu vajadzīgo info saliktu.

BET tas nav ātrs process jo pirms palaist apritē ir jāgūst sertificēta atdzinība no Eiropas, par šādu jaunā parauga dokumentu ieviešanu..

Turklāt ieviešana jau arī nebūs noteikti ar 'rītdienu' visiem jāmaina pases... jo ta viņi vnk pakārsies. Gan jau sakumā, kādu pirmo pus gadu tikai jaunajām mašīnām un pie jaunas transportlīdzekļu registrācijas izdos jauno paraugu un tikai pēc tam ja viss sekmīgi tad pārējie pēc brīvas izvēles varēs nomainīt.

Beigās sižetā par termiņiem pieminēja, ka vizmaz tuvāko dažu gadu laikā noteikti tas nenotiks, bet pie 'apliecību samazināšanas' viņi jau strādājot...

Tātad varbūt pēc 3, 4 vai 5 gadiem moš ieraudzīsim mazākas apliecības. ;)

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti