Citybee pieredze

VWfans Reģ.: 21.02.2004

Rīgas ielās palaistas vismaz simt Fiat-500 mašīnītes. Vakar ietestēju vienu no tām. Paņēmu to Ziepniekkalna pagalmā, aizbraucu līdz Jaunolainei un atpakaļ. Mērķis bija sajust, cik labi mazais Fiatiņš uzvedas pie 90-100 km/h un cik ērta ir sēdpozīcija. Un ziniet - skaņas izolācija ir, manuprāt, laba. Noteikti labāka nekā Honda-Jazz. Sēdpozīcija samērā augsta, bet arī tīri laba - ne izcila, bet laba. Iesēdos aizmugurē - tur gan normāli varētu justies tikai cilvēki augumā līdz 165 cm.

Maksa ir 15 centi par minūti, nepārsniedzot 4,90 eiro stundā, un vēl 15 centi par kilometru. Aprēķinātā maksa par 30 minūšu lietošanu un 26 kilometru nobraukumu bija 8,40 eiro. Tā kā biju dažreiz izmantojis Citybee elektroskūterus un vienreiz Ducato busu, tad man bija piesūtīts atlaides kods 5 eiro vērtībā, un reāli es par braucienu ar Fiat-500 samaksāju 3,40 eiro.

 
1 2 3
torkjis Reģ.: 05.10.2013
7 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Kad es tā padomāju... Bij man kādi 16, kad par atbildi, vai var paņemt autiņu un aizlaist ar čomiem nopeldēties, fāters vienkārši pameta Rekorda atslēgas ar tekstu: tikai netaisiet sūdus! Bet nu tie bija jautrie 90-tie, bez tam mēs vālējām pa vasarnīcu rajonu, ne jau pa pilsētu. Tagad citi likumi, citi tikumi, un satiksme arī cita.

Jā. Ar fātera žiguli patstāvīgi braucu no 11-12 g.v. Reizēm tētim pienāca ziņas, ka pretī braucis viņa žiglis, bet mašīnā neviena nav bijis. Es ceļu vēroju starp stūri un paneli.

Parasti gan brauciens bija pārsimt metri pa mazpilsētas ielu. Tās bija 80-beigas.

...un miliči pazīstami

Vēlāk gan man bija izvīlēta sava gan garažas, gan žiguļa atslēga/to gan vecāki nezināja/. Reiz gan nācās skaidroties par to, kā pie -20 un neapkurinātas garāžas no rīta var būt motors silts

Ehhhh....

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
4 0 Atbildēt

nomiks rakstīja: Nē, pēc reģstrācijas vairs nav nekas jāsūta. Visas darbības tikai aplikācijā. Tīri teorētiski var savā telefonā uztaisīt visu info ar tēva profilu. Bet tad arī sanāk, ka tēvs ir bijis jau sākotnēji iesaistīts šajā afērā

Nu... Es mācētu tēva profilu dabūt savā telefonā bez viņa ziņas, ja vien viņš spētu pie tāda tikt pats savā telefonā ;)

Pieļauju, ka ir diezgan daudz tādu profila īpašnieku, kuru bērni tehnoloģijās ir gudrāki.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
6 0 Atbildēt

Priecē, ka Citybee paplašinājis auto klāstu. Šos auto (tāpat arī Carguru un Fiqsy) šad tad izmantoju. Nesen braucu ar 2020.gada Fabiju pavisam knapā komplektācijā. Nobraukums tam bija 13 tūkst.km, Lietuvas reģistrācija. Auto patīkams, taču motors konkrētajai baltajai skaistulei bija pavisam švaks. 1 litrs, 60 zirgspēki, nebija turbīnas. Noteikti vājāks par manas 2013.gada Fabijas 1,2 litru 70 zirgspēku motoru. Nu kad ieskrienas, tad jau normāli - iet klusi, patīkami.

boliks Reģ.: 22.03.2004
2 0 Atbildēt

Interesanti, ka pēdējā laikā arvien vairāk redzu auto ar brāļu lietuviešu numuriem, bet ar reklāmas uzrakstiem latviešu valodā. Izskatās pēc nodokļu optimizācijas.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

autonomas auto var būt ar ārzemju nr, viss legit

VWfans Reģ.: 21.02.2004
2 0 Atbildēt

Interesanti, ka 2019.gada rudenī ielās laistie 500. Fiatiņi vairs auto koplietošanā nekalpo. Klienti-jaunieši tos diezgan nodzina. Martā braucu ar 30 tūkst.km nobraukušu Fiat-500, un tas bija nodzīts.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
0 0 Atbildēt

Cik ir jāpelna mēnesī lai gadā varētu nopirkt 2 tādus fiatus? Man tā nāktos darīt ja tie mēsli pēc 30k ir metami laukā?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 0 Atbildēt

Tie auto ir visai stilīgi un forši. Problēma ir ar pielietojumu. Bezsaimnieka manta vienmēr būs nojāta - tāda nu ir viendienīšu-izmantotāju daba. Un tam klāt jāpieliek tas, ka ar šiem auto liela daļa braucēju ir vēl tizlaki par TP, kas ar saviem auto vismaz brauc ikdienā, nevis izņēmuma gadījumos.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
1 1 Atbildēt

Man aizdomas, ka daudzi jaunieši ar mazu pieredzi tiem Fiatiem pārāk asi raustīja mehāniskās ātrumkārbas kloķi.

mefisto Reģ.: 22.05.2017
1 0 Atbildēt

Es domāju te drīzāk vainīgi lietotāji. Jo nupat braucu ar jauno Golfu, kuram jau abu sēdekļu regulatori bija izļurkāti un viens ne pārāk labi darbojās, salons nolaists. Ja auto nekopj, moca, tad drīz nolietojas.

Protams, pats auto Fiat 500 arī neizceļas ar kvalitatīvu salona apdari, bet ilgstošie lietotāji saka, ka autiņš ir izturīgs un lēts ekspluatācijā.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

Vakar gribēju sitībī vai fiksi, bet nekas tuvumā nebija. Tāda pieredze.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Man šitā bija piektdien no rīta. Pašā Rīgas centrā.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
2 0 Atbildēt

Nekvalitatīvi/nepiemēroti salona materiāli. To pašu var teikt par MK kulisi. Varbūt tuvākajā laikā kādam.pieleks, ka ražot izstrādājumus kuru ilgmūžība nav pārliecinoša ir vēl neekoloģiskāk kā pilnā sparā purkšķināt atmosfērā oglekļa dioksīdu.

Varbūt ka kādam pat uznāks apskaidrība, ka ekoloģija ir saistīta ar mums apkārt esošo civilizācijas labumu un to radīšanai nepieciešamo iekārtu ilgmūžību?

gunbox Reģ.: 23.12.2016
2 1 Atbildēt

Pagaidām no malas paskatoties, laikam šos auto ņem tikai CSN pārkāpēji. Kaut kā liekas, tomēr svešs auto, būtu jābrauc prātīgāk. Figu..

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 0 Atbildēt

"Kaut kā liekas, tomēr svešs auto, būtu jābrauc prātīgāk."

Tādas muļķibas ir prātā tikai tiem, ka ir savs auto un, kas zin, ko nozīmē tā uzturēšana.

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Naivs esi. Man netālu no mājām bruģēta iela un ļoti labi var novērot, kā tauta brauc. Balti busiņi (acīmredzami firmas auto) dragā, kā pats velns pakaļ nestos. Citādi auto, kas varētu būt savējie, tiek braukti daudz saudzīgāk.

Ar svešu apiesies saudzīgi, ja tas būs no brālēna paņemts auto, taču noma cilvēkiem noteikti asociējas ar "samaksāju, tātad varu to auto nojāt uz pilnu klapi".

msh Reģ.: 16.04.2007
1 3 Atbildēt

Ēmmm... Uz bruģētas ielas tie nopisēji ir tie kas velkas un saudzīgie tie kas brauc ātri...

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Jā, jā, vari neturpināt, jo zinu, kas sekos. Bruģētas ielas ir labas ĪSTIEM auto un guļošie policisti ir laba vieta, kur apdzīt tos lēnus dundukus, vai ne? Man te pie mājas pirms kāda laika vienu guļošo uzlika un kādu gadu īsti vīri vēl brauca, bet nu pēdējo pusgadu īstu vīru vairs nav. Beidzās. Apnika mašīnām apakšas atsist.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
1 2 Atbildēt

Darbam izmanroju tikai auto ar ādas salonu- izturīgs, viegli kopjams, un arī nesmērējas tik ātri. Kas attiecas uz beņķu regulāciju- elekrtiskā būtu vairāk piemērota. Tai viss notiek tā kā notiek un nekādas papildus variācijas nav. Kautgan protams golfveidīgie un vēl niecīgākie mazauto apriori nevar izcelties ar kvalitāti.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Par to apdari - mhm, kā tad. Sūdīgāko ķebļu apdares materiālu es līdz šim esmu redzējis pirmās paaudzes S80 lolvo.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
1 0 Atbildēt

Auto bija paredzēts cilvēkiem uzvalkos. Pie šāda nosacijuma viss taču bija normāli?

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Manā vecajā G Astrā tika vadāti bērni, suņi, celtniecības materiāli un pat metāllūžņi. Auduma salons tik vien kā saulē pabalējis. Paneļi (mīkstie!) vispār bija kā jauni. Vot tā ir kvalitāte! Tu iemauc ar asu profilu pa priekšējo paneli, un viņam pilnīgi nekas nenotiek! Grabēt pēc 200k jau kaut kas sāka, un bardačokam eņģes fiksators salūza.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
2 0 Atbildēt

atslēgvārds- vecajā.

Nesen redzēju jaunu kalēja laktu- sametinātu no 5 un 10mm dzelzs loksnēm un pielieta ar cementu. Esot daudz lētaka par veco variantu un varot bieži mainīt

GK1968 Reģ.: 14.11.2018
0 0 Atbildēt

Citybee vai citu nomas auto lietotājs ir vai nav atbildīgs par auto novietošanu?

Piemēram, ir ielas, kur novietošana kādā no ielas pusēm ir ierobežota divreiz mēnesī.

Nomas auto bieži redzu novietotu vakarā, pirms stājas spēkā aizliegums. Nākošo dienu tas tā arī nostāv, traucējot ielas slaucīšanu. Tas lietotājs ir tuvredzīgs jeb vnk ļauns jeb nevainīgs?

Cedeli vēl neesmu manījis šiem logā!

Privātajiem gan bieži salīmē.

JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

Protams, ka ir atbildīgs būs lietotājs. Ja auto saņems sodu par nepareizu novietošanu, citybee piestādīs rēķinu pēdējam lietotājam. Viņu pašu noteikumos ir rakstīts, ka visi saņemtie sodi ir uz lietotāju + vēl pats citybee pēc cenrāža var pieprasīt samaksāt administrēšanas maksu par to, ka viņiem jāčakarējas ar tavu sodu.

Rīgā policija ir ļoti kūtra uz sodīšanu pēc savas iniciatīvas. 90% no gadījumiem, kad kāds tiek sodīts, tas ir pēc izsaukuma. Ja Tevi traucē, ka citybee tiek nomesti neatļauti, tad sauc pašvaldības policiju, lai liek sodu.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

JanJan rakstīja: Protams, ka ir atbildīgs būs lietotājs. Ja auto saņems sodu par nepareizu novietošanu, citybee piestādīs rēķinu pēdējam lietotājam. Viņu pašu noteikumos ir rakstīts, ka visi saņemtie sodi ir uz lietotāju + vēl pats citybee pēc cenrāža var pieprasīt samaksāt administrēšanas maksu par to, ka viņiem jāčakarējas ar tavu sodu.

Rīgā policija ir ļoti kūtra uz sodīšanu pēc savas iniciatīvas. 90% no gadījumiem, kad kāds tiek sodīts, tas ir pēc izsaukuma. Ja Tevi traucē, ka citybee tiek nomesti neatļauti, tad sauc pašvaldības policiju, lai liek sodu.

Jāskatās, kas tad viņiem tur ir tajā līgumā teikts. Ja autiņu novieto 21os, bet stāvēšanas aizliegums ir no 22iem, tad būtībā nekas pārkāpts it kā jau nav.

JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

Jā, to neesmu pētījis vai ir tur kāda specifika minēta vai nav.

Bet nu tīri no loģikas liktos, ka atbildīgs tāpat ir pēdējais, kurš tur auto novietoja. Ja es vai Tu noparkotu savu auto 21os un pēc tam brauc policija un konstatē pārkāpumu, sods tad būs man/Tev šā vai tā. Tai pašā laikā uzgrūst vainu kādam, kurš to auto nolicis tur pirms 5 stundām, domājot, ka kāds jau noteikti paņems, arī būtu mazliet netaisnīgi. Bet nu tādai situācijai iespējamība tuvu nullei - automašīnas tiek izmantotas ļoti aktīvi.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt
Slinkais Reģ.: 20.03.2008
1 0 Atbildēt

pamaniju, ka manā rajonā ir daži gurdeļi, kuri principā privatizē to automobīli, sistemātiski noparkojot jamo sev pie mājām, piemērām kkādā mazpieejama nomalē/čuhņā))

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
1 1 Atbildēt

Ko nozīmā "mazpieejama"?

Ja auto ir noparkots atļautajā zonā tad kur problēma? Visticamāk tas prihvatizators pats arī aizbrauks atpakaļ uz centru.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
1 1 Atbildēt

mazpieejama, nozīmē tādu vietu, kur ar kājām pakaļ tam auto 100% neviens cits neatnāks. tāds arī ir mērķis. rezervēt sev to braucamo, lai citam netiek. rezultāts no uzņemuma viedokļa nav tas labākais. auto nestrādā

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 1 Atbildēt

Pakalpojuma sniedzējam esi par šo ziņojis?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Jā, nu derētu jau ziņot gan. Pakalpojumu sniedzējam jau nekādi nav pieejami precīzi GPS dati par katra auto atrašanās vietu Un tos auto vispār ir iespējams atstāt visur, kur ienāk prātā, nevis tikai atļautās vietās

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 1 Atbildēt

Diezvai precīzais GPS pateiks ka auto ir nolikts dubļaina "tupika" galā aiz garāžu kooperatīva. Respektīvi operatoram, kamēr auto bez rezervācijas vai aktīvas nomas, ir novietots atļautajā teritorijā īsti nav iemesla pārbaudīt faktosko auti novietošanu un diezvai kāds veidojot atļauto stāvvietu reģionus izbraukāja visu kaktus un pakšus.

Bolt skūteriem tā karte ar atļauto parkingu ir stipri detalizētāka un robaināka.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Laikam jau neesi lietas kursā, ka šīm mašīnām zonas ir definētas ar precizitāti būt pareizajā ielas pusē.

Vai vari nosaukt konkrētu līguma punktu, ko minētais lietotājs ir pārkāpis? Vai vienkārši tev subjektīvi nepatīk un gribas iejaukties divu tev svešu personu līgumattiecībās?

feciic Reģ.: 09.05.2008
2 1 Atbildēt

Tas atkarīgs no tā kā šīs zonas tiek veidotas-braucot ar pirkstu pa karti vai izskatot reālas situācijas.

Lietotājs neko nav pārkāpis, tikai izmanto robu pakalpojumu sniedzēja kartē savā labā. Ja paskatās karti tad centrā ta arī būs kā saki-viena konkrēta ielas mala-Baloži, Krustkalni-viss zaļš, liec klur gribi, kaut savā sētā, tikai vārtus netaisi ciet.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 1 Atbildēt

Un kāda tev tur daļa? Arī esi komunists, kuram neliek mieru tas, ko dara citi?

Tev savu problēmu dzīvē nav, ka gribas jaukties uzņēmēja attiecībās ar klientu?

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Man daļa nekāda, līdz brīdim kamēr tas neskar mani, pietiekoši daudz gadījumu kad šādi vai savādāki nahaļi sabojā ballīti visiem.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Tad ir vai nav daļa? Kā tas tevi skar, ka jau tagad jaucies pa vidu? Cik tuvu pie mājām atļausi man to auto likt? Vai jāliek pie tavām - lai tev ērtāk?

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Par konkrēti citybee man pilnīgi vienalga. Ja apbižotais ir ziņojis un bites lietas “labā” neko nedara tad kompānijas ieskatā viss ir pareizi.

Tīri tā salīdzināšanai kautvai Ogrē ir tikai atsevišķas vietas kur to auto drīksti pamest.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Ja vienalga, tad kādēļ aicini ziņot? Vienkārši esi ziņošanas fans?

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 0 Atbildēt

Nu un tad lai šis uzņēmums pats arī domā, ko darīt.

Nekas aizliegts jau tas nav un nav patērētāja uzdevums auto novietot vietā ar lielu potenciālo izmantotāju apjomu, lai uzņēmums gūtu maksimālu peļņu.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 1 Atbildēt

Pag, vai tad to auto lietojot ir jānoskaidro nākamais nomnieks un jānoliek auto pie viņa mājām? Vai par ko stāsts?

Krotow Reģ.: 09.09.2008
1 0 Atbildēt

Un ko tādu pēdējais braucējs izdarīja? Nomas auto tam arī domāts lai brauktu no punkta A uz punktu B. Nekur nav teikts, kur konkrēti A un B jāatrodas, kamēr abi ietilpst auto izmantošanai atļautajā zonā. Un tam tā arī būtu jāpaliek. Cita lieta ka auto jāatstāj vietā, kas piemērota auto stāvēšanai un kur tam var brīvi piekļūt nākamais klients. Par apzinātu nomas auto atstāšanu savas mājas sētā, kur apkārt skraida suns vai citā apsargātā teritorijā (to pēc pretenzijas iesniegšanas var nokontrolēt pēc GPS un auto dīkstāves laika) jāiegriež pamatīgas sankcijas. Cik sapratu, auto klāt varēja tikt, attiecīgi nekas nav pārkāpts. Ja auto būtu uzbraukts uz trotuāra vai atstāts ielas vidū, kur tas traucē gājējiem vai citiem braucējiem, būtu iemesls sūdzēties. Bet tā nav par ko cepties. Man, piemēram, pieaug vēlme aprunāties ar publiku, kuri parko Bolt skūterus pie manas mājas durvīm, lai gan 3 metrus tālāk pa labi ir brīva vieta kaut 20 skūteriem, kur tie nevienam netraucētu.

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti