Trampa jūsmiņiem viss tur ir ok, realitātē šams apvainojās uz Hārvardu par to, ka šie atļāvās viņu kritizēt… Tramps seko savam elkam putinam un veido ASV savu autoritāro režīmu.
Cik var noprast, Rubio esot atcēlis braucienu tāpēc, ka Ukrainas puse kategoriski atteicās piekrist “piedāvājumam” atzīt Krimu kā krievijas sastāvdaļu…
Konstitūcija var atļaut daudz ko, bet kā viņi to reāli izdarīs? Un vispār jau varēs iebilst gan un noteikti iebildīs. Es gan vismaz uzskatu, ka Ukrainai ir pilnīgas tiesības to darīt, jo ASV ukraiņus uzmeta ar drošības garantijām (un arī krievija, bet, nu labi, tie met visus) pēc atteikšanās no tiem.
Atbilde Volx
Es vienu reizi ap 20.00 braucu no Minsteres uz Hamburgu… Vienā remontdarbu sašaurinājumā bija tāds korķis, ka man tas brauciens pagarinājās par pusotru stundu… atpakaļceļš pa nakti bija ātrs, tur tajās plus mīnus 4 stundās iekļāvos.
https://x.com/visegrad24/status/1913173764465987941
Trampisti slēdz reversu… draudzība ar autoritārām varām un putina sejas glābšana tomēr svarīgāka par kaut kādu tur saistību pildīšanu un mieru…
Esmu braucis diezgan daudz, pirms dažiem gadiem īsu brīdi Vācijā dzīvoju. Tiesa ne pa Bavārijas pusi… Tur kur nav ātruma ierobežojumu, ja pareizi atceros, rāda ar 130 km/h - vismaz Waze. Ja ved pa bāni, protams. Ja pa reģionālajiem, tur atļautais ir 100 km /h, tā tad arī rādīs.
Nenobrauksi visticamāk tajā laikā. Vācijā uz bāņiem bieži mēdz parādīties sastrēgumi. Tādā distancē pavisam droši vari rēķināties, ka būs. Un tad jau nav vairs prognozējami, vai zaļots būs uz 20 minūtēm vai stundu…
Tā kā esmu mainījis dzīvesvietu, Rīga nespīd. Vēl neesmu izpētījis, kāds Ķekavas novadā piedāvājums. Visticamāk, starp NA un AS nāksies izvēlēties.
https://www.la.lv/tas-bija-sausmigi-vini-man-teica-ka-ir-pielavusi-kludu-tramps-reage-uz-krievijas-uzbrukumu-sumiem#google_vignette
Kādam vēl ir šaubas par to, ka šis te nu jau ļoti izmisīgi mēģina putina noziegumus notušēt? Nu, nevar būt tramps tāds idiots, lai nesaprastu, ko putins patiesībā dara… “kļūdījušies”, redzies…
https://www.tvnet.lv/8228558/tramps-sagatavojis-jaunas-sankcijas-gadijumam-ja-putins-nepiekritis-pamieram-lidz-aprila-beigam
Nu ko, putina sejas glābējs pavisam legāli ļauj vēl gandrīz 3 nedēļas bombīt Ukrainas civiliedzīvotājus. Un pēc tam jau tā pati demokrātu politika - sankcijas, kuras tāpat krievs izdomās kā apiet. Protams, ja atkal nepārdomās…
Džobss savu pirmo datoru uzbūvēja par naudu, ko dabūja pārdodot vecu Volksvāgenu, ja kas. Nebija viņš startā bagāts.
Šķiet ka pats šoreiz rauj auzās. 52000 km piecos gados ir obligāti, nevis “vai”. Tu drīksti nobraukt vairāk tajos piecos gados, bet ne mazāk.
https://ekii.lv/uploads/files/EKII/EKII5/ligums/Visparigie_noteikumi_4_piel_Liguma_veidne.pdf
Jānobrauc ir 52 tūkstoši ne ilgāk kā 52 gados. Ja nobrauksi tos 3 gados, varēsi pārdot. Ja nenobrauksi piecos, nauda proporcionāli jāatgriež valstij.
Piekrītu. Bet, ja primāri nesamazinās birokrātiju, tad būs tā, ka atlaidīs to ierēdni, pēc brīža “sapratīs”, ka ar to atlaišanu ir sarāvuši auzās un vietā pieņems 2 citus.
Problēma ir citur - birokrātijā. Ja to samazinātu, varētu arī atlaist darbiniekus. Par visām nezinu, bet dažās iestādēs šobrīd ir tā, ka dēļ birokrātiskiem procesiem pat esošais stafs netiek galā ar to, ko no viņiem prasa ministrijas, valsts kontroles un citi kantori. Vot, novienkāršotu to pasākumu, tad daudziem arī nebūtu ko darīt, un varētu laist viņus vaļā.
Bet šeit mēs atgriežamies pie posta, ko ieliku pirms pāris dienām - tramps, it kā aizstāvot ASV uzņēmēju intereses, ievieš šos tarifus. Nu, labi, ir kas saka - malacis, Donald (piemērm, ASV autoražotāji), ir kas saka, ka Tramps gremdē ekonomiku un gan ASV, gan citur pasaulē izraisīs recesiju. Arī neesmu eksperts, lai pateiktu, kā tur īsti būs. Bet uz šī fona atkal šķiet visai dīvains ASV sašutums, ka Eiropa grasās ieročus ražot pati, nevis pirkt no ASV.
Nav, jā, bet politiķim, kurš rāda uz visiem ar pirkstu, cik tie tur negodīgi, bet pats labs, būtu jārāda piemērs…
Bet, ja jau mēs tā runājam, ja pierāda, ka bankrots ir iestājies manas nolaidības vai nelikumīgas darbības dēļ, zaudējumus tiesas ceļā var piedzīt no valdes locekļa arī, ja nekļūdos.
- Kur palika solītās 50 000 darba vietas?
- Kad atdos valstij nozagtos 800 tūkstošus, ko palika parādā pēc iepriekšējo politprojektu likvidēšanas?
- Protams, par Rīdzenes sarunām un varas vertikāli “kā Krievijā”, ko ar lielo Vili apsprieda?
Bet, nu, viņam bezjēdzīgi kaut ko jautāt. Peldēs no tēmas, ļurinās kaut ko aplinkus un pie visa vainīgi būs citi, kā vienmēr.
https://www.reuters.com/world/us-officials-object-european-push-buy-weapons-locally-2025-04-02/
ASV liek Eiropai bruņoties pašai (kas, protams, ir pareizi), piegriež piegādes Ukrainai, runā par sankciju mīkstināšanu RU (nemaz nerunājot par to, ka mēģina dekriminalizēt putinu un visādi citādi glābt viņa seju), visādi lamā Eiropas vadoņus (jā, bieži vien pamatoti), bet, redz, ieročus Eiropai esot pienākums pirkt no amerikāņiem…
Kurskā Tramps bija spiests “glābt”, jo tieši viņa lēmuma nogriezt Ukrainai izlūkošanas informāciju dēļ Kurskā arī draudēja aplenkums.
Nu, redzēsim, cik ilgi to apšaužu nebūs…
Lietuvā var Teslu nopirkt. Par online vēsturēm - tādas, kuras redz visu Eiropu, cik zinu, ir tikai VAG grupai un premium zīmoliem, vismaz pirms 3 gadiem tā bija, varbūt tagad kaut kas ir mainījies. Hyundai, piemēram, var redzēt tikai Baltiju un Somiju. Līdz ar to, lai atvērtu šeit garantiju, ir jābūt korekti aizpildītai servisa grāmatai, ko, piemēram, vācieši bieži nedara. KIA, ja nemaldos, tas pats bija.
Kam pārdot? Pēc šādas loģikas kāpēc vispār pārdod jebkuru mašīnu, arī ar iekšdedzes dzinēju?
Vajadzētu atcelt vispār. Elektroauto ir laba štelle pie attiecīgiem nosacījumiem un braukšanas paradumiem, bet ir jāļauj tirgum visu salikt pa vietām.
Starp citu, kas ir interesanti lietotu elektroauto tirgū. Skaidrs, ka cena šamiem krītas drastiski, kā dēļ īstenībā par lietotām eļektričkām ir interese, bet vietējos auto ir ļori grūti pārdot. Lietotu elektroauto pircēji tā paša valsts atbalsta dēļ pamatā izvēlas ievestos. Tas nekas, ka dažkārt vietējais sanāk pat lētāks, atbalsts uzliek ierobežojumus (5 gadi / 52 000 km), ar EKII ir diezgan liels čakars visu sakārtot un tas nenotiek ātri, plus ievestajiem auto bieži vien atklājas brīnumi ar servisa vēsturēm un garantijām.
Nesapratu domu, bet skaidrs ir viens - putins negrasās ievērot nekādus pamierus. Ja arī formāli kaut ko apsolīs, tad uzrīkos provokāciju, vainos pie tās ukraiņus, un paziņos, ka pamiera vairs nav. Jau cik reižu izspēlēta taktika. Un ir jābūt ļoti naivam… nu, vai izteiktam trampa jūsmiņam, lai ticētu, ka šams panāks, ka krievs ievēros dajebkādus miera/pamiera nosacījumus.
Zini, man kaut kā grūti noticēt tam, ka tramps būtu tik stulbs un pats to nesaprastu.
Toties pretēji Melnās jūras pamiera nosacījumiem, vakar tur esot bijuši 2 krievu kalibrnesēji…