Kārtot: Augošā secībā
1 2
iciks 16.01.2020 12:17

Kāds brīnums.

Ja pa bruģi kāds lido no sirds, tad parasti tas ir balts bulcinieks (lasi - firmas auto). Tiesa, ja firmas auto ātri vien sāks jukt ārā un ja esi vienīgais braucējs (vai viens no diviem), tad kādam var sanākt atbildēt uz jautājumu - kā jums izdevās tik ātri to auto nopist?

Bet ja tas ir nomas auto - tajos 5 km jau neizjuks, bet pēc mums vienalga kas.

iciks 10.01.2020 12:33

Varbūt tās pašas bremzes arī ķīlē. Pamēģini palūgt, lai kāds no ārpuses paklausās, tad parasti labāk dzird.

Paskaties bremžu diskus, varbūt kāds ir jūtami vairāk uzkarsis.

iciks 21.12.2019 18:43

Vernons rakstīja: Uupim un citādi domājošiem! CSL 19. panta 3. punkts un CSN 15. punkts! Manā jaunībā tā arī bija rakstīts: "Gājējam aizliegts iziet uz brauktuves, ja tuvojas..." Nekas jau nemainās lietas būtībā, tikai uupim un palaidniex līdzīgie raksta CSN ar vienu mērķi, gājēja stulbumu uzvelt braucējam. Viss baltiem diegiem šūts!

Ir diezgan pretrunīgas lietas kaut vai tajos pašos CSN - autovadītājam jādod ceļš gājējam, kas iet pa pārēju, tajā pašā laikā gājējam jāpārliecinās, ka tiek laists.

Autobusam ir priekšroka izbraucot no pieturas apdzīvotās vietās, taču tam arī jāpārliecinās, vai tiek laists.

iciks 21.12.2019 17:15

Neko lietderīgu nepateikšu, vien mana pieredze rāda, ka auto problēmas allaž parādās pirms atvaļinājumiem, šādiem braucieniem u.tml. Skarbi, bet fakts.

iciks 18.12.2019 15:36

Neliels risinājums - pavērot tos auto un atlasīt tādus, kas tur stāv mēnešiem nekustināti. Tādi ir, bet ir pierasts un parasti nemana. Dažus auto no pagalma un apkārtējās teritorijas tā esmu aizfīrējis prom, jo kādā brīdī, kad rodas sajūta "eu, pag, šitais te ilgāk stāv un tik vietu aizņem", tad pienāc, paskaties - jā, skate pirms 7 mēnešiem beigusies.

Padod ziņu pašvaldības policijai un parasti tas auto mēneša laikā pazūd.

Protams, tas var atbrīvot vienu otru vietu, bet neko daudz.

iciks 13.12.2019 10:42

Strādāšana no mājām labi skan teorijā, bet nezin kāpēc daudzi kantori to nemaz tik ļoti nesteidzas ieviest. Esmu speciāli ar ļaužiem runājis un pamatā ir 2 iemesli:

1) grūti sevi piespiest strādāt no mājām, ja ir daudz visādu kārdinājumu darīt ko citu.

2) komandas darbs no mājām nav īsti efektīvs. Nekādi skaipi tomēr nespēj būt gana noderīgi. Domāju, te var piebilst, ka liela daļa cilvēku tomēr alkst tikties ar citiem cilvēkiem, nevis sēdēt vienatnē.

Ja cilvēkam darbs tāds, ka pamatā viss notiek vienatnē, tad, iespējams, var strādāt arī no mājām, bet visi manis aptaujātie (IT sfēra, nekādi kaktu kantori) atteica, ka neskatoties uz visādiem novatoriskiem jaunievedumiem, vadība uz "darbs no mājām ikdienā" skatās skeptiski. Jā, kādreiz var, ja tāda vajadzība, bet ne katru dienu.

iciks 12.12.2019 19:16

Conqueror rakstīja: Starp lielākajām Latvijas pilsētām plāno veidot ātrgaitas autoceļus.

Lielākie tuvākās desmitgades ceļu attīstības projekti varētu būt Rīgas apvedceļa pārbūve atbilstoši ātrgaitas ceļu standartiem, veidojot to ar atdalītām brauktuvēm un divlīmeņu pārvadiem, un autoceļu no Rīgas apvedceļa uz Jēkabpili un Tukumu pārbūve par četru joslu ceļiem.

"Via Baltica" tiks attīstīts par galveno tranzīta artēriju savienojumam ar Rietumeiropu un Skandināviju.

Klausies tās ministra fantāzijas vairāk. Es redzēju prezentāciju un būtībā katru gadu, lai sasniegtu mērķus, vajag realizēt kādus 50 km šādu ceļu. Pagaidām īsti neredzu, ka tas faktiski notiktu.

Pie kam, ja atmiņa neviļ, tajā prezentācijā VIA Baltica Latvijā beidzās pie Bauskas.

40. gads ir pietiekami tālu, pilnīgi noteikti, ka mūsu ministrs līdz tam laikam būs nomainījies

iciks 10.12.2019 10:09

Nesen man zināms jurists teica, ka arests kā soda veids no 2020. gada būšot atcelts, tas gan.

Būšot vēl visādas interesantas lietas. Piemēram, dzērājšoferiem (laikam tiem pavairāk lietojušajiem) būs kriminālatbildība. Ka tik vēl nebij kaut kas par auto konfiskāciju.

iciks 03.12.2019 14:10

Tas man atgādina stāstu - atstāju auto servisā un pēc min 10 zvana - jūsu auto taču nav nekādas vainas, nekas tur nav tā, kā jūs stāstījāt. Es prasu - vai jūs ar to auto pabraucāt? Ā, nē. Pēc 10 min atzvanīja - jā, kaut kas neesot kā vajag.

Biju atstājis ar piebildi, ka BRAUCOT ir tāda un tāda problēma...

Bet vispār šāds gadījums varētu būt problēma no tāda viedokļa, ka ej nu uzķer to momentu, kad tas ir (ja nav tā, ka ir visu laiku). Ja tajā brīdī vari dabūt kādu servismeni, kas pavizinās un vainu sajūt, tad labi. Bet ja ir - nu šad tad man ir tas un tas, ko grūti aprakstīt, var saprast arī to, ka servisa darboņi var arī nespēt vainu konstatēt.

iciks 03.12.2019 14:05

Aha, par to kompi tā uzmanīgi - varbūt tiešām kādi vadi vai savienojumi.

Manam autiņam arī bija - izmēģinājos tā, šitā, beidzot secināju, ka laikam jau tiešām vadības bloks. Iedevu speciālistam, kas atzina, ka blokam nav ne vainas, acīmredzot kādi vadi. Mitrā laikā problēmas izteiktākas, sausā mazāk.

Ar elektriķa meklējumiem bija kā bija, tā nu dzīvoju ar savu šaizi tālāk. Agrāk auto ikdienā netika izmantots, problēmas bija lielākas, tagad tiek braukts gandrīz katru dienu - problēmu ir mazliet mazāk - var pierast

Ja nu tomēr liekas, ka tas ir vadības bloks, ko it kā nevar saremontēt - varbūt tomēr ir iespējams vismaz pārbaudīt un konstatēt, ka KAUT KAS ir nosvilis? Es toreiz vērsos chiptuning.lv, kam ir savs speciālists, kas it kā ņemas ar šo lietu. Tā kā neko nelaboja, vien pārbaudīja, neko daudz man tas neizmaksāja. Ja nu bloks vainīgs - OK, iespringsti un meklē jaunu. Ja tomēr ne, ietaupīsi naudiņu, toties varēsi sākt nodarboties ar atrakcijām - vadiem...

iciks 02.12.2019 23:20

Nepareizi. Nebrauc tāpēc, ka nav vilcienu. Vilcienu nav tāpēc, ka acīmredzot nav pieprasījuma un kādu gan pieprasījumu varētu sagaidīt no ciema, kur nav pārāk daudz to iedzīvotāju?

iciks 02.12.2019 16:21

Aglona un Aglonas stacija - liekas, ka zīme rādīja 8 km.

Agrāk varbūt tas bija aktuāli, bet ne tagad, jo tā dzelzceļa līnija neliekas diži noslogota. Ar pasažieru pārvadājumiem jau nu noteikti ne.

Uz Aglonu ar vilcienu neviens nebrauc, ar autobusu gan.

iciks 28.11.2019 14:23

Kāpēc gan izbrīnīt?

Jebkādu izstrādājumu var nopirkt kvalitatīvu (biežāk - dārgāku) un nekvalitatīvu (biežāk - lētāku). Tā ka gluži iespējams, ka kādam auto tās LED spuldzes nemaz tik krietnas nav, taču sauklis "LED jau standarta pakā " skan klientus uzrunājoši un auto pirkt aicinoši.

Tavam variantam droši vien ir tāds labāks gadījums, bet ja atmiņa neviļ, Tev jau nebija vis kaut kāds proletāriešu auto...

iciks 15.11.2019 8:15

O'rly?

Man Turtle Rain brīnums kalpoja TIKPAT labi (lasi - slikti) kā Aquapels. Vari saukt tos par žiguļiem vai meršiem, bet savam auto es vairs nelietošu nevienu. Mīnusu tur bija daudz vairāk par ieguvumiem.

iciks 14.11.2019 8:18

Mans viedoklis par šādiem produktiem - jo tālāk, jo labāk.

Ir pieredze gan ar šo, gan ar Turtle izstrādājumu. Abus lietoju tā, kā instrukcija paredzēja, bet nu efekts... Niknākā lietū it kā jūt (tiesa, ne tik veiksmīgi, kā reklāmās), bet smalkā smidzinātājā ir problēmas. Šis tā kā aizsvīst un redzamība ir ļoti draņķīga. Tad gaidi, lai tā padarīšana no stikla noiet...

Par to man žēlojās arī radinieks. Tiesa, kolēģis par šito Aquaplu bija labākās domās.

Esmu redzējis servisā apstrādātu logu - jā, tas labi darbojās, bet nu maksāja laikam arī mazliet.

iciks 13.11.2019 15:07

Kā smēja par kaut kādu (Anglijas?) Zaļo partiju - esot kā arbūzs. No ārpuses zaļa, bet iekšā gauži sarkana...

iciks 13.11.2019 8:27

Var būt brāķa riepas. Radagabals darba auto sezonas laikā pamanījās laikam 12 reizes caurumus dabūt. Braucis kā parasti pa ierastajiem maršrutiem. Uzlika ziemenes, bija labi, uzlika uz vasaru atkal tos Barumus - kad dabūja vēl kādus 4 caurumus, tad darbā piekrita, ka lāpīt padārgi sanāk un iedeva citas. Un, ko nu neteiksi, vairāk problēmu nebija.

Servisā izteikušies, ka laikam akmentiņš gropē tiek, kaut kā uztaisa plaisu vai tamlīdzīgi. Droši vien bija brāķis, jo nākošās vasarenes laikam bija analogas un caurumu nav.

iciks 13.11.2019 8:23

Iepakojums nav jāglabā. Saglabāt var vien tad, ja var sanākt atgriezt, bet tas laikam bija cik - 2 nedēļas?

Visiem ļaužiem, kas tik centīgi šīs kastes parasti pajautāju, kur viņiem nolikts ledusskapja iepakojums.

iciks 12.11.2019 14:58

Velns viņu zina. Man ir regulāri garie braucieni (Latvijas mērogā) un parasti jau paskatos, ko man tas auto rij. Jāatzīst, ir sajūta, ka kaut kādi ārējie faktori (piemēram, vējš) ietekmē vairāk, nekā to dara ātrums. Citreiz liela intensitāte, brauc vienmērīgi un ne visai ātri, toties patēriņš nav mazākais, taču reizumis ātrāk un dzenot tas ir mazāks.

iciks 12.11.2019 14:54

Redz, tādā Norvēģijā noteikti kalnainums un klimats arī ierobežo to reālo ātrumu. Kādreiz, kad nebiju tur pabijis, man likās - eh, būs ar 80 jāvelkas, bet kad sāku braukt, tad sapratu, ka daudzviet tos 80 arī gribēdams nedabūsi. Cita lieta, ja kādā Vācijā pa lielo bāni liksi braukt ar 90, lai gan ceļš ļauj ievērojami lielāku ātrumu.

iciks 30.10.2019 15:15

Padsmit gados kādas 2-3 reizes ir mainīts, bet nu pēdējo reizi caurs rats gadījās mērenas nekurienes vidū svētdienas dienā, kad devos uz vienu pasācienu. Nomainīts tika un devos tālāk, bet ja nebūtu?

Rata vietu (auto tāda ir normālam variantam) es tāpat savādāk diži izmantot nevaru un ko gan es zaudēju? Iegūstu lieku 0,004030035 l/100 kmh degvielas papildus patēriņu?

Varbūt negadās jau tik bieži, taču, kā jau tauta saka, var būt svarīgi kādos īpašos brīžos. Māja taču nedeg katru gadu, taču tāpat cilvēki apdrošina, lai tas būtu nodrošinājums reizē - JA NU.

iciks 29.10.2019 13:21

1) Tā lampiņa pēc tam tā arī nepazuda? Pēc aķa maiņas jau visādi brīnumi var parādīties. Škodas gadījumā esmu lasījis tā - ja nepazūd, tad vajadzēja veikt kaut kādas darbības, lai vestu sistēmu pie prāta - piešķilt, tad pabraukt metru taisni, stūri max pa labi, tad atkal taisni, tad pa kreisi un kaut kas tādā garā. Tad sistēma noresetojas un lampa nodziest. Par savu auto pameklē netā.

2) Vibrācija man ir bijusi divu masu spararata dēļ. Vienmērīgi braucot neliela, bet strauji spiežot pedāli bija izteikta vibrācija.

iciks 28.10.2019 8:41

Neesmu dzirdējis, ka uz rezerves ratu attiektos kādi izņēmumi, bet tīri praktiski - cik bieži gadās to ratu izmantot un cik bieži policija Tavu auto ir apskatījusi? Gan jau būs OK. Citādi - mainīsi rezerves ratu pie katras jaunas riepu iegādes?

Varētu būt jautrāk, ja ziemā (pie kam slidenā laikā) nāktos mainīt ziemeni pret vasaras rezerves ratu, bet nu mierināšu sevi ar domu, ka vidēji statistiski rati vairāk bojājas vasarā.

iciks 24.10.2019 15:26

Lasījis nebūšu, bet man ir izveidojies viedoklis, ka mūsu bāleliņi ir visnotaļ pārcentīgi ar visādu ES vēlmju izpildīšanu.

Nez, kā ir tajā pašā Lietuvā vai Igaunijā, kur autoparks (vismaz uz aci) liekas līdzīgs mūsējam? Tur arī pa skarbo?

iciks 17.10.2019 12:58

Ak dievs, Msh, tu nudien man uzlaboji garīgo. Tas raksts ir pērle!

"tarp citu, zāles pļāvējiem nav tādu izmešu regulu, kā ir autotransportam un vēl nereti, tos uzpildot, aizlīst garām degviela tādējādi piesārņojot zemi. Vienā pētījumā tika secināts, ka, darbinot ar benzīnu darbināmu zāles pļāvēju, stundas laikā tiek izlaisti tik pat daudz izmešu, kā nobraucot 160 km ar automašīnu. EPA pieļauj, ka katru gadu aptuveni 65’000’000 litri degvielas aizlīst garām, uzpildot pļaujmašīnas." - fantastisks patēriņš un vēl fantastiskāks pieņēmums par izlieto degvielu. Tiesa, tas "viens pētītājs" nav ņēmis vērā dažus citus faktus:

1) aptuveni 130'000'000 l degvielas tiek noliets zemē DUSos, kad degvielu pilda kannās, lai vestu uz laukiem;

2) aptuveni 1'130'000'000 l degvielas tiek izlaistīts zemē uzpildot degvielas vedējus.

3) u.t.t.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti