Kārtot: Augošā secībā
1 2
iciks 18.02.2020 12:54

EGR labi bira nost arī pirms tā atjauninājuma, pilns internets ar žēlabām. Pēc - kā runā, tas vēl izteiktāk.

iciks 17.02.2020 22:15

Kamēr nevienam netraucē, lai tak tērē savu naudu, kā vien ieskata par vajadzīgu. Tev droši vien auto arī ir niknāks par tādu, kas nodrošinātu iespēju pārvietoties no punkta A uz punktu B, mājās elektriskā gaļasmašīna parastās vietā u.t.t. Tu varētu to visu nepirkt, bet pirkt papirosus - katram sava izvēle, kā tērēt savu naudu.

iciks 17.02.2020 15:54

Savulaik viens speciālists komentēja kādas būvniecības firmas piekopto praksi - ja strādnieku ierauga bez ķiveres, atvelk kaut kādu % no algas. Tā pa tiešo nedrīkstot vis, ja darbinieks sūdzētos, viņam būtu taisnība.

To gan var izdarīt, vien vajagot savādāk - algu sadala pamatalgā un prēmijā. Pamatalgu allaž saņem visu, bet prēmiju - atkarībā no tā, cik reižu pieķerts pīpējot. Ja ne reizi, saņem visu, ja pieķer - nu tad attiecīgi jau mazāk.

Lai vai kā, tas viss teorētiski. Praktiski - runa ir par traktoriem un garāžām. Iespējams, uzņēmums kaut kur lauku teritorijā, kur darbinieku pārprodukcijas nav. Ja tas darbonis apzinās, ka viņš ir vērtīgs strādnieks, nez vai viņš ļaus ierobežot savu dzīvi. Tā ka "atlaidiet, ja neprot savādāk" nez vai visur strādā. Respektīvi, atlaist jau var, bet ja nav ko vietā ņemt?

iciks 14.02.2020 12:44

Pajautāju cilvēkam, kas pārzina mana darba autoparku, vai radaru sodi gadoties? Kā nu ne, gadoties un, kas ir interesanti, ļoti daudz esot braucēju ierastajos maršrutos, nereti netālu no mājām.

Tā ka droši vien tie braucēji tiktāl pieraduši, ka kaut kā sanāk aizmirst par tāda radara esamību un kādreiz kāja mazliet smagāka un - re, sods.

iciks 13.02.2020 22:59

Par šo es jau uzrakstīju iepriekš. Kāda motivācija pelnīt vairāk, ja daudz naudas jānomaksā nodokļos (vairāk, nekā minimālās algas saņēmējam), ja sodi ir stipri lielāki kā citiem u.t.t.? Kādreiz kaut kāds Nokijas šefs samaksāja astronomisku summu, par ko cits varbūt samaksātu 50 eur. Taisnīgi?

Ja ir vienlīdzība, visi vienlīdzīgi arī maksā un ja liekas, ka biezajiem nospļauties uz sodu - lūdzu, uzlieciet par atkārtotu sodu laika periodā lielāku sodu. Un pēc dažām reizēm arī biezajam sods nebūs nieka 20 eur.

iciks 13.02.2020 22:55

Lynx jau pareizi pateica. Es arī mēdzu skatīties uz luksoforu, bet ko man tas dod, ja nākas bremzēt, jo priekšējais neaizbrauc tā, kā man labpatiktos?

Uzskatu Tevis aprakstīto situāciju par samērā utopisku. Varbūt šaurāka cilvēku grupa būtu spējīga savākties un startēt visi reizē, bet ne jau raiba sabiedrība, kur viens ir lēnīgs, otrs noguris, trešais niknais braucējs, bet ceturtais vispār 3. dienu pie stūres.

iciks 13.02.2020 22:52

Nu, nu. Tipiska nabaga domāšana - sliktie bagātie, lai maksā vairāk, jo nav krietni, ka viņiem ir nauda. Neaizmirsti, ka tam visam ir arī otra puse - visticamāk tas bagātais ir uzņēmējs, kas nodokļos nomaksā stipri vairāk par Tevi un valstij no viņa daudz lielāks labums, nekā no Tevis.

Manuprāt, risinājums situācijam, kad biezajiem sodi vienaldzīgi ir ieviest niknākus sodus par atkārtotiem pārkāpumiem kādā laika periodā. Piemēram, 20 EUR par pirmo reizi, 30 pa otro, 50 par trešo un pēc laika jau būs 500, 1000 vai 10000. Vai brauc ar S klases mersi, vai ar Audi 80.

iciks 13.02.2020 22:48

Neņemšos spriest par šo gadījumu, jo slinkums skatīties konkrēto raidījumu u.t.t., bet nu tā ir allaž. Timrots ir čīkstulīgs šovmenis, kam patīk meklēt negācijas un vaimanāt. Jā, tieši vaimanāt. Paķer kaut kādu puspabeigtu ceļa projektu un vaid, ka nav līniju kā Eiropā un ka nav vēl zīmju u.t.t. Parastais stils.

iciks 12.02.2020 23:11

Tie maisiņi tiek apskatīti tikai no tāda skatpunkta, ka to izmetot mežā, šis ātri vien sapūs, kamēr plastmasas maiss ne. Toties ir arī cits aspekts - ražošana. Plastmasas maisiņa uzražošana maksā burtiski kādu nieku, kamēr auduma maiss - oi, oi.

Netā var pameklēt, vairākos avotos esmu redzējis līdzīgus datus. Tātad, ja skatās no ražošanas viedokļa, lai papīra maisu pielīdzinātu plastmasas, tas bija jālieto 10 (vai 20, neatminu) reizes, kas ir gauži mazticami, jo tie ir neizturīgi un ja lietus, tad nenovilks pat reizi. Auduma - tur bija +/- 13-20 tūkstoši (jā, tūkstoši) reižu, atkarībā no tā, cik šis krāsots un kā taisīts.

Tātad, ja tādu krāsainu maisu nopērkam un lietojam 1x dienā, vajag kādus 55 gadus, lai patērētie resursi taptu pielīdzināti plastmasniekam. Apšaubu iespēju, ka vecmāmiņa nodos maisiņu mazmeitiņai un tas vēl būs lietojams.

iciks 12.02.2020 23:06

Uzkliko uz tā reisa, varēsi apskatīties. Kaut kādas 17 pieturas vai cik.

Nesalīdzini vilcienu ar vietējo busu. Buss vienā mierā var 5 pieturām pabraukt garām, ja tur neviens negaida un ja neviens neizrāda tendenci izkāpt. Vilcieniem tādas tendences nav novērotas.

iciks 11.02.2020 22:08

Man viens jūrmalnieks nesen pateica atbildi - Tu paskaties sarakstu, cik tur to pieturu, lai no Tukuma atbrauktu līdz Rīgai. Neticēju. Tad man 118 lapā parādīja. Tad vairs smiekli nenāca.

iciks 11.02.2020 22:06

OK, entuziast, lai veicas. Ja būs, tad labi, bet neaizmirsti, ka kaut kas var mainīties un tie CNG tanki var arī netapt.

Tikām LPG un citas degvielas ir pieejamas jau tagad.

iciks 11.02.2020 21:45

Piekrītu anoagask, CNG jau reāli nav kur uzpildīt.

iciks 10.02.2020 13:30

Eidim var būt taisnība. Es Depo bodē biju pircis par kādiem ~7 EUR/gab. un bija gluži labas, vien nu jau kādu laiku tādu vairs nav.

iciks 10.02.2020 9:02

Nu ja necepsies par eļļas maiņām, ko tad vispār forumā runāt?

Ja atgriežamies pie slotu maiņas, tad tie 50 EUR par slotām vai daudz vai maz, tas nu kā kuram (man liekas par dārgu), bet 12,5 EUR par maiņu? Tur kaut kāda īpaši advancētā sistēma? Diez vai. Tas liekas kaut kā neadekvāti dārgi.

iciks 09.02.2020 12:53

Ja nav slinkums, vari apskatīties šo:

lvceli.lv/traffic/

Tur ir norādītas vietas, kur veikta uzskaite un gan jau kādā simtiņa posmā arī ir. Tad paskaties gada pārskatu un redzēsi, kurā mēnesī kādi ātrumi u.t.t.

Tiesa, ir jau arī visādi faktori, kas to ietekmē - vasarā tāpat brauc ātrāk, iespējami remonti tuvumā un kas vēl ne tik.

iciks 09.02.2020 12:51

Domāju, ka uzmanīgie ir tie, kas brauc pirmo/otro reizi un uzskata, ka te visiem krieviem galvas griež nost par mazāko pārkāpumu. Ir redzēti pat lepni džipi ar krieviem vien raksturīgo īpatnību - pat ja viņš tev strauji pietuvojas un grib apdzīt, bet ir nepārtrauktā līnija, viņš nogaidīs līdz līnijas beigām un tikai tad. Neskatoties uz to, ka bija redzamība un iespēja.

Pie viņiem par to dikti drāž.

iciks 08.02.2020 23:43

anoagask rakstīja: kur eiropā bez virzienu fiziskas nodalīšanas ir aļauts 110? IMHO nekur, jo frontālā sadursme pie 110 ir game over.

Pie tam plūsma jau tagad iet 100-105 pa 1+1 šosejām

Ja reiz ir diskusijas par to, vai pilsētā vajadzētu atļaut 30 km/h vai 50 km/h, jo ir dramatiska situācija attiecībā uz izdzīvošanas iespējām, tad 90 vai 110 - nu nav tur nekas diži labāks...

Pats es dižais ceļotājs neesmu, bet nu cilvēki man par šādiem ceļiem ir stāstījuši, vien kur - vai nu atceros. Ka tik ne Francijā. Ātrgaitas ceļa zilā zīme, 110 km/h, mezglu jautājums sakārtots. Droši vien arī līknes ir diezgan OK un attiecīgi redzamība - vajadzētu nebūt problēmām ar apdzīšanu.

iciks 08.02.2020 23:38

kasinsh79 rakstīja: Sen nav topiks kustināts, lai iet.

Nupat veicu 3.apkopi savam Passat B8. Sanācis nobraukt jau 72tkm. Garantijas vairs nav (bija 24 mēn. vai 80tkm, atkarībā no tā, kas ātrāk). Šoreiz mainīta eļļa, bremžu šķidrums, dzesēšanas šķidrums, sveces, logu tīrītāju slotiņas u.c. Apkope sanāca padārga, kopā ar auto mazgāšanu Moller Krasta servisā atstāju 479 eur. Vairāki man ir prasījuši, vai tad nevar lētākā vietā, ja reiz garantijas vairs nav - mums būtisks pilnīgs apkopju caurspīdīgums no A-Z (kad atdošu auto atpakaļ uzņēmumam Warszawa), un kad Polijas dīlerim būs skaidra visa auto vēsture utt. Kas patiesi priecē? Pilnīgi nekādu defektu līdz šim brīdim Laužu stereotipus par vācu autobūves "vājo" kvalitāti. Nekas prātu un nervus nečakarē, nekādu elektronikas kļūdu, tikai braukt. Joprojām perfekta oriģinālā piekare, joprojām oriģinālās bremzes utt. Salonā aizvien klusums, bez blakus trokšņiem no paneļa vai apdarē. Solīds auto, nekā piebilstama.

No degvielas ekonomijas viedokļa pat neprasās dīzelis (identisks kā man tagad ir arī kolēģei - tikai dīzelis), pilsētā iekļaujos vidēji 8,5l mix (ok, varbūt mazliet vairāk smagos sastrēgumos, bet tādus reāli vairs neizbaudu ikdienā), ārpus pilsētas - ap 6l (vai mazāk, ja braucu mierīgi, piemēram, uz tālo Igaunijas galu). Principā, ir normāli ar vienu bāku nobraukt 850-1200km (atkarībā no maršruta). Cienījami.

Dzinējs 1,8Tsi 180zs neprasa ne pilītes eļļas (atkal mīts). Jaudas ikdienas satiksmē pietiek atliku likām, arī retajās reizēs uz bāņa neemu palicis jaņos, traucē vienīgi veselais saprāts komplektā ar iespējamo CP ķērienu. Braucu tālāk

Tev gan jau tas čeks ir - cik tāds dīleris par slotiņu maiņu prasa?

iciks 05.02.2020 20:26

Kas tad politiķiem nekait tukšu muldēt - vai tad tas nav viņu darbs?

Faktiski varbūt kādos posmos var arī noteikt, taču cik gari tie posmi būtu? Noteikti ne tie, kur slikti pieslēgumi, līkumi u.t.t. Un beigās posmā Valmiera - Sēnīte būs brīnišķīgs attīstību veicinošs faktiski nekāds ieguvums. To šie politiķi varētu gluži praktiski aprēķināt, izmantojot pamaatskolas zināšanas, taču kurš gan rēķinās...toties vēlētājiem patiks.

iciks 05.02.2020 20:22

Nebūs vis. Var būt arī ar 2 braukšanas joslām, vien mezglu situācijai būtu jābūt labākai, kā pie mums vēsturiski iegājies.

iciks 30.01.2020 10:21

Es atļāvos aizņemties citātu no iepriekšminētās Grētas. Tā viņa esot atbildējusi žurnālistiem, kad tie pārmetuši viņai, ka neiet skolā.

iciks 30.01.2020 8:56

Kāda jēga iet skolā, ja pasaule tāpat iet bojā?

iciks 29.01.2020 14:48

Kā man teica jurists, tā nu vis nebūs - vajadzētu ņemt vērā.

Pie tam tur esot tāda nianse - pastāvīgai novērošanai paredzētas iekārtas jāreģistrē, bet gadījuma rakstura - ne (piemēram, vēlies safilmēt laivu braucienu). Auto reģistratoram tā pagrūtāk konstatēt to statusu - var apgalvot, ka uzlikts 1x, lai paskatītos, kā tad ir. Bet lai vai kā, ja noticis nopietns noziegums un nereģistrēta 24/7 kamera to iefilmējusi, policija ņemšot vērā.

Jurists neesmu, skaidroju tā, kā nu atceros.

iciks 24.01.2020 12:45

msh rakstīja: Mani fascinē šajos abos postos izteiktā doma, vecmāmiņu "gudrība". Ja ir divi braucēji, viens pa bruģi dročī uz 30 un zemāk, un viens normāli brauc, labākajā gadījumā mašīnas tiek plēstas vienādi, sliktākajā - tas ir dročītājs, kas savējo plēš vairāk, jo tas ir viņš, kurš, skaitīdams katru akmentiņu, savai piekarei liek darboties vairāk, kamēr tas, kurš brauc normāli, liek vairāk darboties riepu gumijai, bet piekarei - mazāk.

Ja bruģis būtu tik vien kā blakus salikti akmeņi, kas kopumā taisa grubuļainu un netīkamu segumu, tad vēl varētu pieciest. Diemžēl man tas bruģis ir ar n-tajiem iesēdumiem, tramvaja sliedēm u.t.t.

Brīnišķīgs, kaut arī mazliet dramatisks piemērs nāk prātā - kaut kāda ieliņa no Ulmaņa gatves uz Stradiņa slimnīcu pirms dažiem gadiem. Pasen tur neesmu braucis, varbūt tagad ir labāk, bet toreiz bija konkrēti nikni iesēdumi un atļaušos domāt, ka nekāda riepu gumija neko nespētu dot.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti