"Latvenergo": Papildu dabasgāzes iegāde šajos apstākļos varētu būt izaicinoša - iAuto

"Latvenergo": Papildu dabasgāzes iegāde šajos apstākļos varētu būt izaicinoša 2

 

Foto: Pexels.com

Nozare.lv | 11.aprīlis 2022 10:26

Papildu dabasgāzes iegāde šajos apstākļos varētu būt izaicinoša, ņemot vērā arī citu tirgotāju interesi par gāzes iegādi, izmantojot Klaipēdas termināli, aģentūrai LETA norādīja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Nepieciešamība iegādāties vēl dabasgāzi "Latvenergo" varētu rasties gadījumā, ja AS "Latvijas gāze" kā galvenais publiskais tirgotājs līdz 1.jūlijam nebūs nodrošinājusi gāzes krājumus saistītajiem klientiem Inčukalna pazemes gāzes krātuvē. Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone (NA) pagājušajā nedēļā atzīmēja, ka šādu apstākļu gadījumā "Latvijas gāzes" pienākumus pārņemtu "Latvenergo" kā otrs lielākais dabasgāzes tirgotājs Latvijā, lai nodrošinātu patēriņu un novērstu iespējamās problēmas nākamajā apkures sezonā.

"Latvenergo" informēja, ka pēc publiski pieejamās informācijas jautājums par papildu dabasgāzes rezervju papildināšanu varētu būt tuvāko nedēļu Ministru kabineta dienaskārtībā.

Vienlaikus "Latvenergo" atgādina, ka "Latvenergo" jau veikusi apmēram divu teravatstundu (TWh) gāzes iegādi, izmantojot Klaipēdas sašķidrināts gāzes (LNG) termināli. Gāze tiks piegādāta un iesūknēta Inčukalna gāzes krātuvē aprīlī un maijā.

Tāpat kompānijā atzīmēja, ka "Latvenergo" tirdzniecības zīmols "Elektrum" jau vairākus gadus ir pārstāvēts Latvijas dabasgāzes tirgū mājsaimniecībām, un Latvijas dabasgāzes tirgus ir atvērts un klientiem ir iespējas jebkurā brīdī izvēlēties un mainīt dabasgāzes piegādātāju.

Jau ziņots, ka Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 6.aprīlī atbalstīja priekšlikumu Enerģētikas likumā noteikt aizliegumu dabasgāzes piegādēm no Krievijas uz Latviju. Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl otrajā un trešajā lasījumā jāatbalsta atbildīgajā komisijā un Saeimā.

 
2 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Mairis 11.aprīlis 2022 15:39
1 0 Atbildēt

Neticu, ka es to saku, bet Kalvītim ir taisnība.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

"Volkswagen Tayron" tikai nedaudz pietrūka, lai kļūtu par "Latvijas Gada auto 2026" (+ VIDEO)

"Volkswagen" apvidus auto "Tayron" konkursā "Latvijas Gada auto 2026" iekļuva Top 7 finālā un noslēdzošajā žūrijas balsojumā ieņēma otro vietu. "Tayron" ir lielāks par "Tiguan", tas aizstāj kādreizējo "Tiguan Allspace". Lasīt vairāk

 

Viens no greznākajiem pasaulē - Mercedes prezentē jauno VLE (+ FOTO) 8

Mercedes-Benz iepazīstinājis ar luksusa minivenu VLE, kas būs pieejams kā pilnībā elektrisks transportlīdzeklis, bet vēlāk – arī versijā ar iekšdedzes motoriem. Lasīt vairāk

 

Latvija varētu tirgū laist līdz 40 000 tonnu naftas rezervju 2

Latvija varētu tirgū laist līdz 40 000 tonnu naftas rezervju, ceturtdien medijiem sacīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS). Lasīt vairāk

 

Cuprai jaudīgs gada sākums (+ VIDEO)

Astoņus gadus pēc kļūšanas par patstāvīgu zīmolu kataloņu Cupra no nišas produkta kļuvusi par ievērojamu spēlētāju ne tikai Eiropas, bet arī Latvijas tirgū. To apstiprina arī reģistrācijas dati. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti