Drošība jāveido kompleksi 9

 
LIDA | 23.jūlijs 2013 7:42

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA), izskatot Iekšlietu ministrijas izplatīto masu saziņas līdzekļos aicinājumu sniegt priekšlikumus par ātruma fiksēšanu ar fotoradariem un izvērtējot LIDA gūto pieredzi, policijas darbinieku, citu dienestu viedokli, kā arī citu valstu pieredzi, uzskata, ka nedrīkst formāli vērtēt tikai viena tehniskā līdzekļa (fotoradaru) ieviešanu uz Latvijas ceļiem. Problēmu jārisina kompleksā, izmantojot dažāda veida tehniskos līdzekļus, normatīvo aktu pilnveidošanu un pasaules progresīvo pieredzi.

2012.gada 16.decembrī uz Latvijas ceļiem pārtrauca darbību stacionārie un pārvietojamie privātā komersanta fotoradari un ātruma uzraudzības funkcijas sāka pildīt Valsts policijas darbinieki.

Taču tikai ar policijas uzraudzību situācija uz ceļiem neuzlabojās un to pierāda pēdējo laiku traģiskie notikumi uz Latvijas ceļiem. Nepieciešams, lai ceļu satiksmes noteikumu ievērošanā iesaistītos visa sabiedrība, katrs pilsonis, katra valsts vai pašvaldības amatpersona, nevalstiskas organizācijas, prese, radio, televīzija.

Svarīgo pienesumu var sniegt aculiecinieki, fiksējot pārkāpumus un informējot gan policiju, gan masu informācijas līdzekļus par iespējamiem pārkāpumiem, nejēdzībām ceļu zīmēs, slikto ceļu stāvokli, bezdarbībā no ceļu uzturētāju vai apsaimniekotāju puses.

Latvija ļoti maz transportlīdzekļu aprīkoti ar videoreģistratoriem. Praktiski neviens sabiedriskais transportlīdzeklis, operatīvais transports, valsts vai pašvaldību iestāžu transportlīdzekļi, kravas pārvadāšanas transports, vilcieni nav aprīkoti ar videoreģistrātoriem.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) uzskata, ka jāveic grozījumus normatīvajos aktos, paredzot aprīkot visus valsts un pašvaldības iestāžu transportlīdzekļus ar videoreģistratoriem, kā arī ar videoreģistratoriem aprīkot visa veida transportlīdzekļus, kas nodarbojas ar cilvēku un kravas pārvadājumiem, tai skaitā tranzītā.

LIDA ieskatā videoreģistratori atvieglotu pārkāpumu vai negadījumu ātrāku izvērtēšanu, vainīgo noskaidrošanā, kā arī būtu nopietns pierādīšanas līdzeklis ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma vai noziedzīga nodarījuma konstatēšanā, novērstu pārkāpumus, disciplinētu gan vadītājus, gan gājējus. Videoreģistratori palīdzētu noskaidrot ceļu uzturētāju/apsaimniekotāju neizdarības, kas noved pie ceļu satiksmes negadījumiem. Piemēram, ja ceļš bija slidens un savlaicīgi nebija kaisīts, vai ir cita veida bojājumi, kas noved pie ceļu satiksmes negadījuma (CSNg).

Pateicoties iedzīvotāju aktivitātēm, apkarojot auto novietošanu stāvvietās, kas domāti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, šāda veida pārkāpumi būtiski samazinājās. Ja uzrodas kāds, kas ignorē aizliegumu novietot invalīdu stāvvietā auto, uzrodas ļaudis, kas informē gan policiju, gan sabiedrību. Tādējādi videoreģistratori varētu sniegt labu atbalstu gan sabiedrībai kopumā, mazinot pārkāpumu un negadījumu skaitu, kā arī atbalstu policijai tās darbībā, noskaidrojot vainīgos, apstākļus un lai veiktu pasākumus CSNg cēloņu novēršanā. Ari Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) būtu iespējas iegūt daudz precīzāku informāciju par autovadītāju sagatavošanu, apmācību, transportlīdzekļu un ceļu stāvokli.

Videoreģistratora izmaksas ir no 0,02 līdz 0,5 procentiem no transportlīdzekļa vērtības. Tas nevar būtiski ietekmēt valsts vai pašvaldības, vai uzņēma budžetu. Taču tas būtiski uzlabos drošību uz Latvijas ceļiem un ielās.

LIDA ir pret valsts nepamatotu iedzīvotāju izsekošanu, taču tur, kur tiek izmantoti paaugstinātās bīstamības iekārtas, transports, ieroči, tur noteikti jābūt iespējai nodrošināt atbilstošu kontroli, tai skaitā arī ar videoreģistratora palīdzību.

LIDA uzskata, ka iesaistot pēc iespējas vairāk iedzīvotāju, ierīkojot transportlīdzekļos videoreģistratorus, arī izvietojot tos ielās un uz ceļiem, aprīkojot dzelzceļa pārbrauktuves, būtu daudz iespaidīgāks un efektīgāks rezultāts par fotoradariem, kuru mērķis ir nevis drošība un kārtība, bet gan novērst tikai vienu pārkāpuma veidu – ierobežot transportlīdzekļa ātrumu.

LIDA norāda, ka, kamēr netiek sodīts konkrēts vadītājs, bet autoīpašnieks/turētājs, tikmēr pozitīvu rezultātu panākt neizdosies, jo tiem, kam ir pietiekoši daudz naudas, maksā par iesūtītiem rēķiniem, kā par pakalpojumiem, kas dod tiesības nesodīti pārkāpt atļauto braukšanas ātrumu, pakļaujot briesmām citus cilvēkus. Ja pret visiem ātruma pārkāpējiem tiktu piemēroti soda punkti, tas mazinātu pārkāpumu skaitu, izmantojot fotoradarus. Taču nesodīti pilnīgi paliek tie autovadītāji, kas izmanto citu valsts transportlīdzekļus. Tas rada nevienlīdzīgu attieksmi un pakļauj diskriminācijai tos vadītājus, kas reģistrēja transportlīdzekļus Latvijā.

 
Visi komentāri
 
Šoferis 23.jūlijs 2013 8:35
1 0 Atbildēt

Ātrums - Neizraisa avārijas!!!

Beidziet vainot ātrumu!!!

Var braukt ātri, un no tā avārijas nerodas!

Kapēc netiek pievērsta uzmanība drošibai?

neviens nesoda, tos kuri pa nepareizo joslu brauc?

Tos, kuri nerāda virzienradītājus?

Tos, kuri nedod ceļu?

u.t.t

''eksperts'' 23.jūlijs 2013 9:12
0 0 Atbildēt

Tas nevienu neinteresē, jo par to nevar izraisīt sabiedrības ļerļaku daļas atbalstu. Jāīd par to, kas var pacelt lielāko bļāvēju balsis.

lKppert 23.jūlijs 2013 9:07
0 0 Atbildēt

Kāda daļa policistiņu arodbiedrībiņai par to, kas tiek un netiek ieviests uz ceļiem ???

es 23.jūlijs 2013 11:50
0 1 Atbildēt

Kādi citi līdzekļi??? Bagātais atpirksies vienmēr. Būs tur pretī foto, video vai rokas radars. Pat no tiesas atpirksies.

es 23.jūlijs 2013 11:52
2 0 Atbildēt

Ieviešot vairumā foto un videoradarus daudzi CP-isti paliek bez ienākumiem vai pat bez darba. Tur tā fiška.

Viedoklis 23.jūlijs 2013 16:13
1 0 Atbildēt

Var redzēt, ka Iekšlietu ministrija un Valsts policija stūrgalvīgi cenšas bīdīt fotoradaru ieviešanu.

Savukārt Iekšlietu ministrijas arodbiedrība norāda, ka nedrīkst formāli vērtēt tikai viena tehniskā līdzekļa (fotoradaru) ieviešanu uz Latvijas ceļiem. Problēmu jārisina kompleksā, izmantojot dažāda veida tehniskos līdzekļus, normatīvo aktu pilnveidošanu un pasaules progresīvo pieredzi.

Taču ne, atkal un atkal mums cenšas iestāstīt, ka visas problēmas uz ceļiem atrisinās tikai fotoradari.

Mums, gan vadītājiem, gan gājējiem, velosipēdistiem un arī tiem, kas neizmanto ceļus, jāņem visa tā lieta savās rokās. Nedrīkstam pieļaut, ka nekompetentas personas, kā jau redzējām no iepriekšējo fotoradaru uzstādīšanas, atkal bīda savus projektus.

Žora 23.jūlijs 2013 17:03
0 0 Atbildēt

Nu bet lai tokš bīda. Visa valsts turās uz vienu vienīgu lietu bīdīšanu. Dzīvo tikai bīdītāji, pārējie izdzīvo!

Nodokļu naudu no valsts tāpat atpakaļ sev kabatā nedabūsi, tāpēc lai tērē pēc patikas. Pēc tam vienmēr var sabīdīt...

Aigarcix 24.jūlijs 2013 10:01
0 0 Atbildēt

Kameer soda naudas jau gada saakumaa ir ieplaanotas budzjetaa un straadas tikai represiju deelj,nekas nemainiisies.Viena dalja,tajaa skaitaa es,paarkaaps likumus principa peec,un vareesiet kjert atspeerushies.

Ceļinieks 24.jūlijs 2013 10:43
0 0 Atbildēt

Viedokli

Var redzēt, ka Iekšlietu ministrija un Valsts policija stūrgalvīgi cenšas bīdīt fotoradaru ieviešanu.

Savukārt Iekšlietu ministrijas arodbiedrība norāda, ka nedrīkst formāli vērtēt tikai viena tehniskā līdzekļa (fotoradaru) ieviešanu uz Latvijas ceļiem. Problēmu jārisina kompleksā, izmantojot dažāda veida tehniskos līdzekļus, normatīvo aktu pilnveidošanu un pasaules progresīvo pieredzi.

=======================

Jā, tev bija ideāla iespēja pārrunāt šo probblēmu ar

Šlēzvigas - Holšteinas Zemes Satiksmes drošības

Vadītāju! Kāpēc TU to nedarīji, ATKRITUM?

Taču ne, atkal un atkal mums cenšas iestāstīt, ka visas problēmas uz ceļiem atrisinās tikai fotoradari.

--------------------------------

Jā, un Luca kungs te pateiks TO PAŠU!!!

Nedrīkstam pieļaut, ka nekompetentas personas, kā jau redzējām no iepriekšējo fotoradaru uzstādīšanas, atkal bīda savus projektus.

------------------------------

Vārdus zālē!!!!

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vai elektromobiļiem patiešām nepatīk Latvijas ziema? (+VIDEO) 5

Viens no aizspriedumiem par elektromobiļiem vēsta, ka tiem nepatīk ziema. Vai tiešām tā ir? Lai pārbaudītu, vai vecais priekšstats par ziemu un bezizmešu auto ir spēkā, TV Autoziņu salīdzinošajā testā tiekas astoņi dažādu klašu elektromobiļi. Lasīt vairāk

 

Pēdējie Lamborghini ar V12 motoru (+ FOTO)

Lamborghini izziņojis pēdējos divus modeļus, kas noslēgs V12 benzīna motoru ēru. Tālākā varenauto nākotne būs saistīta ar hibrīda un pilnībā elektriskiem dzinējiem. Lasīt vairāk

 

Pie Vjetnamas aizdedzies kravas kuģis ar 4500 jauniem automobiļiem 17

Kravas kuģis Ah Shin savās tilpnēs transportējis aptuveni 4500 jaunus Chery automobiļus, starp kuriem bijuši arī elektroautomobiļi. Lasīt vairāk

 

Tālbraucējs nobrauc 2300 km bez atpūtas un saņem bargu sodu 35

Polijā pieķerts tālbraucējs, kas bez atpūtas braucis 2300 kilometrus. Tas ir smags pārkāpums, tādēļ vadītājs saņēmis bargu sodu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti