Turpina skatīt lietu par Ogres novada pašvaldības policista Jura Lauzuma izraisīto avāriju 1

 

Foto: Ilustratīvs attēls

Nozare.lv | 26.janvāris 2018 9:31

Šodien Ogres rajona tiesa turpinās skatīt lietu par avāriju, ko 2013.gadā izraisīja Ogres pašvaldības policists Juris Lauzums.

Lauzums apsūdzēts pēc Krimināllikuma 260.panta 2.daļas - par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

2013.gada 28.februārī traģiskais negadījums notika Daugavpils šosejas krustojumā ar Akmeņu ielu. Toreiz Pašvaldības policijas vecākā inspektora Lauzuma un cita kārtībnieka patruļmašīna sadūrās ar automašīnu "Volkswagen", un "Volkswagen" vadītājs mira notikuma vietā.

Ogres novada Pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis toreiz aģentūrai LETA paziņoja, ka ekipāžai, braucot uz izsaukumu, bija ieslēgti skaņas un gaismas signāli.

Prokuratūra uzskata, ka operatīvajam transportlīdzeklim nebija pamata lietot bākugunis un skaņas signālu un traukties lielā ātrumā.Bojāgājušā vīrieša brālis Agris iepriekš pauda neapmierinātību ar tiesas procesu un citiem apstākļiem. Viņš norādīja, ka Lauzums arī pēc negadījuma turpināja pildīt dienesta pienākumus un bijis manīts vadām operatīvo transportlīdzekli.

Viņš piekrita, ka Ogres domei nebūtu jāuzņemas tiesas vara, bet neskaidrs esot fakts, vai patiesi tās rīcībā vai velmēs kā Pašvaldības policijas darba devējam nav iespējas šajā konkrētajā gadījumā izvērst arī savas sankcijas. Mirušā radinieks norādīja, ka lieta tika iztiesāta Ogres rajona tiesā, kuras faktiskā adrese sakrīt ar to pašu adresi, kurā atrodas Valsts policijas Ogres filiāles kabineti un Ogres Pašvaldības policijas darbinieku krēsli

 
Visi komentāri
 
Vernons 26.janvāris 2018 11:00
0 0 Atbildēt

Šis ir apspriedes vērts pasākums. Policists nosit nevainīgu cilvēku. Ko vainosim?

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Touran pamet skatuvi - Volkswagen pabeidz klasiskā minivena ražošanu

Aprīļa beigās no Volkswagen rūpnīcas konveijera noripojis pēdējais Touran eksemplārs, oficiāli noslēdzot klasiskā minivena ēru. Lasīt vairāk

 

Tagad arī Vācija: Ķīnas Jaecoo un Omoda paplašinās Eiropā 2

Pēc veiksmīgā starta Lielbritānijas, Spānijas un Polijas tirgos, Ķīnas autoražotāja Jaecoo un Omoda produkcija kļūst pieejama arī Vācijas tirgū. Lasīt vairāk

 

Kā Igaunija plāno savu aizsardzību? (+ VIDEO)

"Brīdinājuma laiks var būt īsāks," Pasaules Panorāmai norādīja Igaunijas drošības un ārlietu amatpersonas. Rietumos pie mūsu ziemeļu kaimiņiem daudziem uzmanību bieži piesaista Narva, pilsēta pie pašas Krievijas robežas, ko nereti sauc par iespējamu vājo punktu. Lasīt vairāk

 

Opel izstrādās jaunu SUV ar Ķīnas Leapmotor atbalstu 1

Abu autobūves uzņēmumu sadarbības auglis būs C segmenta elektriskās piedziņas SUV, kas ar Opel zīmolu tiks laists klajā 2028. gadā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti