Vakar kravas auto plīsa riepa, kā rezultātā zaudēja vadāmību un iebrauca pretējā braukšanas joslā 19

Valsts Policijas Vidzemes Reģiona Pārvaldes | 23.maijs 2019 10:39

Māris Ozoliņš, iAuto redaktors: "Ja grib, tad var! Lūk, šādu informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem mēs šodien saņēmām no Valsts Policijas Vidzemes reģiona pārvaldes. Salīdzinājumam zemāk saite uz rakstu no Valsts policijas sagatavotās informācijas medijiem un sabiedrībai."

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 69 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti seši ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā no gadījumiem divi bojā gājušie. Noformēti 68 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes noteikumu jomā, no kuriem 27 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Vakar, 22.maijā pulksten 14:30 Ērgļu novadā Ērgļu pagastā autoceļa Rīga – Ērgļi 97.kilometrā, 1967.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “SCANIA” sakabē ar piekabi. Kravas automašīnai plīsa priekšējā kreisā riepa, kā rezultātā kravas automašīna zaudēja vadāmību un iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur notika frontāla sadursme ar automašīnu “Opel”, kuru vadīja 1972.gadā dzimis vīrietis. Ceļu satiksmes negadījumā bojā gāja automašīnas “Opel” vadītājs un pasažiere, 2004.gadā dzimusi meitene. Medicīnas iestādē nogādāja “Opel” pasažieri un “Scania” vadītāju. Policija skaidro negadījuma apstākļus. Uzsākts kriminālprocess.

iAuto: Saite uz otru šīs dienas preses relīzi no Valsts policijas ar diezgan bezjēdzīgu informāciju un tabuli: "Pagājušajā diennaktī valstī reģistrēts 81 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietuši 9 cilvēki un 2 gājuši bojā (+ TABULA)"

 
Visi komentāri
 
torkjis 23.maijs 2019 10:48
10 0 Atbildēt

Būtu interesanti redzēt pārējo riepu foto.

vaaks 25.maijs 2019 10:09
3 0 Atbildēt

A, kur var redzēt plīsušās riepas foto?

Edža 23.maijs 2019 11:21
1 1 Atbildēt

Lūk rezultāts no LVM nenormālās dzīšanās pēc peļņas. Dzīvojam pie apvedceļa, varu pateikt, ka baļķvedēji sastāda ap 60% -70% no visa smagā transporta. Brauc dienu un nakti. Tās mašīnas tiek slogotas pa 200% 24h/7.

DALJNOBOJS 23.maijs 2019 11:43
8 1 Atbildēt

ka Mašīna tiek slogot uz 100% tas it vispār pieņemta prakse. Degpunktā redzēju šīžetu par šo avāriju, balķvēdējs izskatījās svaigs un labi kopts. Saubos ka tika taupīts uz riepām un apkopi.

Iespējams atjaunināta riepa (parasti tādas neliek uz stūrējamās ass), šo eko stulbumu īpaši mūsu apstākļos būtu jāliedz. Atjauninātās riepas vairs netur to slodzi un plīst daudz biežāk.

Vernons 23.maijs 2019 12:45
8 16 Atbildēt

Kā tiek nofrēzēts asfalta klājums?Beidzas ar asu kanti! Nu lūk, nesamazinot ātrumu uz šīs kants tiek traumēts tērauda kords. Un pēc tam, ja ne tajā vietā, riepa sprāgst! Kolektīvs noziegums jau nav noziegums!

Palaidniex 23.maijs 2019 14:34
4 5 Atbildēt

Ka spiež pilnā ručkā - nebremzējot bliezt pa tām kantēm? Parasti ir ceļa zīmes, kas par to brīdina, tik kurinātāji tām liek mīksto, bet vainīgi ir citi, tik ne paši kurinātāji...

650 23.maijs 2019 14:37
8 0 Atbildēt

To riepu tiešām vajadzētu izpētīt rūpnieciski veiktā expertīzē.Tajā degpunkta sižetā gan (pagaidām) vienīgais adekvātais izliekas tas dzīvespieredzējušā izskata blakusmājas saimnieks/aculiecinieks.

Kas attiecas uz šīs ziņas interpretāciju, tad,neskatoties uz vismaz kaut daļēju izskaidrojumu,kop/aina vienalga ir nepilnīga un ierindas cilvēkam nesaprotama. Protams, riepu vainot varam, BET, te ir arī vēl "citas" nianses.

1kārt baļķinieks tukšs.2kārt,brauca virzienā No Rīgas.3kārt, skaidri redzams, ka neierakstījās pagriezienā.

Tālākie secinājumi drošvien nebūs pārsteigums- pajautājiet jebkuram daudzmaz pieredzējušam vieglā auto braucējam par baļķinieku vairuma uzvedību.Itin jo īpaši (!) Dažos viņu intensīvi apsēstajos ģeogrāfiskajos rajonos.Jo 90to gadu mode nekur tālu nav aizgājusi.

Glābiņa nav- ja tu brauksi pa grunteni, tev piešķiedīs acis un stiklu.Ja tu pats neparādīsi speciāli viņam purnā braukt, viņš tev fig kaut pa 5km/h savu ātrumusamazinās, nobrauks ar 90km/h tev bezmaz 5cm gar spoguli.Viņš tevi pagriezienā iespiedīs ar labo tavu spoguli ceļmalas žagaros vai izdarīs vēl kādu cūcību, kas mazāk pieredzējušam vadītājam var radīt būtisku apdraudējumu.Uz asfalta viņš tev nogriezīs līkumā metru no tava virziena joslas un tu iesipīsi ar savu labo riteni afalta malas izgrauzumos- un viņam pofig, vai tev tur bedres vai sniegs vai dziļa peļķe.Jo- vinš ir "rajona varonis", bet tu esi parasts lohs un traucēklis.Šitas Ērgļu Varoņceļš- tur jebkuram vērotspējīgam iztēlē uznirst, ka (stipri iespējams!) imauca visu ceļu tukšs būdams uz sotaku un "trenējās" pagriezienu izņemšanā un to pretimbraucošo kolhoza bābu biedēšanā.Tur jebkuram pat Normālam pretimbraucējam ir zināms stress, kad tu redzi ka tas suuds kādā ātrumā ņem to pagriezienu.Kur nu vel tādam, kas ar to ikdienā nav saskāries.Tas ir pofig, ka viņš māk braukt un ka tas hlams turas uz jebkādas virsmas un pie jebkāda viņam iespoējamā ātruma,pofig ar vai bez tiem baļķiem.Jautājums ir par principu- cik gari var izstiept Veiksmi, ja tu viņu ikdienā šitā esi pieradis kā šķidru suudu staipīt uz visām pusēm un pie katras iespējas.

Gan jau to riepu bija tādā veidā pienācīgi uzkarsējis un gan jau ne 1moreiz.No manis pilnīgs nicinājums lielākajai daļai šo te "varoņu".Sasauciet savu Vislatvijas Sapulci, parunājiet beidzot, uzvelciet vienureiz kārtīgi zarā shitos savā nozarē ieperinājušos atklātā textā un kuplā skaitā p-darus.

LMT 23.maijs 2019 14:40
1 0 Atbildēt

Krapša darbu vajadzētu izpētīt...

650 23.maijs 2019 17:22
0 0 Atbildēt

žēl ka Līgo vainags aizripoja,būt piemērots kādam galvā uzmaukt: www.facebook.com/sadursme/vide...3883341041169/

wons 23.maijs 2019 19:43
1 0 Atbildēt

Nav jau pirmā reize, ka dēļ kravinieka riepas plīsuma iet bojā nevainīgi cilvēki. Kaukur Talsu pusē ar tāpat aizgāja bojā jauna sieviete, kuras auto virsu uzbrauca smagais pēc riepas plīsuma. Manuprāt no uzņēmuma, kam tas auto pieder vajadzētu piedzīt, tā ka maz neliekas un uz riepām vairs ekonomēt negribētos. Līdzjūtība tuviniekiem.

DALJNOBOJS 23.maijs 2019 20:51
7 1 Atbildēt

Piekrītu, poļos bija līdzīgs gadījums neliela firma, fūrei nederīgas nobrauktas riepas. cik zinu beidzās ar to ka šoferis tika cauri nosacīti, bet kantora īpašnieks saņēma 5 gadus restotu logu. Šoferim bija sarunas ieraksts kurā viņš sūdzas par riepām, bet šefs viņu pasūta 3 mājas tālāk un draud ja plātīs muti atlaidīs un pakāra lielu parādu

par iepriekš apdauzīto vilcēju. Eiropā tam seko, jo no firmas tas neizdaribas un skopuma dēļ labs advokāts var piedzīt miljonus lielu kompensāciju + vēl labi strādā transporta policija un sodi par nebilstošu tehnisko stāvokli nav tie mazākie pat desmitiem tūkstošu eiro

Bet spriežot pēc baļkvedēja labā vizuālā stāvokļa šaubas, ka tika taupīts uz riepām. Iespējams riepa iepriekš Kaut vai tas pašas dienas rītā iebojāta mežā vai pie izkraušanās plus vēl karsts laiks.

Kanibaals 26.maijs 2019 0:28
0 0 Atbildēt

Uz Tīnūži-Koknese tieši pie fotoradara bija avārija, kur smagais uzbrauca pretimbracošajam kurš pēc avārijas knapi izķepurojās(Ķirurgs no Rīgas brauca uz Madonas slimnīcas). Ironiski ka fotoradars pret plīstošām riepām un sagrozītiem tahogrāfiem nelīdzēja.

Pļurkt 26.maijs 2019 8:40
2 1 Atbildēt

Un mana darbiniece kura nesaņēma tieši tajā dienā paredzēto šī ļoti augsti kvalificētā ķirurga palīdzību nosēdēja papildus veselu mēnesi uz biļetena!!

Kas atmaksās šos zaudējumus???

Kanibaals 26.maijs 2019 12:47
0 0 Atbildēt

Kā nez šim ir tagad veselība? Cerams vēl par ķirurgu var darboties.

650 23.maijs 2019 20:32
5 0 Atbildēt

Kāda nejauša ssakarība- ārā 28 grādi un tieši tad tad notiek.Vēl pilnīgi nejauši Kuldīgas apriņķī vakar arestēts ford tranzīts ar demontētiem aizmugurējo bremžu mehānismiem.Ierūsējušiem un nezkad agrāk amputētiem.Bet neviens ne pusvārda nepajautā, kā un kad viņš beidzamoreiz izgāja TA.Nevienā gadījumā ar aizturētajiem hlamiem nav bijis tāda jautājuma.Toties ir bijis 100kārtīgs kladzinājums par reklāmnakts tehapskates akciju un tamlīdzīgu fufeli.

Kā strādā šī te TA, ja pilnīgi katra tā reklāmreida laikā tiek tādi ārprāti konstatēti? Par Rīgas TA viens otrs sūdzas, ka tā piekasās pie katra sīkuma.Bet kā var gadīties uz ielas šāds te tranzīts praktiski vispār bez pakaļējā tilta? Cik viņš kam samaksāja vai kāda pazīšanās tika pielietota, lai šim lūznim dabūtu uzlīmi?

Kādā diez veidā pie šādas reālās situācijas mūsu uzraugošās iestādes "plāno" pasargāt daudzmaz godīgos ceļa lietotājus? Jeb arī turpmāk viss notiks pilnīgi "nejauši"- reklāmreidos, reklāmplakātos un bezpersonisku naudas kāšanas ierīču izvietošanā? Tikpat nejauši, kā nesen Kuldīgas svētku laikā pilsonis ar kustību traucējumiem dabūja pa purnu, tāpat kā nupat Kudīgas centrā robežsardzes Sargsuns konstatēja ka 5 no 6 pretimnācējiem ir sakars ar narkotiku lietošanu vai izplatīšanu.Laikam ar Suni šobrīd vēl nav iemācījušies "sarunāt".Bet nekas, gan jau par Lohu naudu drīzvien suņus nomainīs jaunākie 6G paaudzes roboti - tos uz 20% varēs oficiāli ieprogrammēt.

Bradypus 24.maijs 2019 12:02
0 0 Atbildēt

Vēl, pilnai laimei, vajadzētu klāt precīzu Opel modeli ar visām NCAP zvaigznēm - citādi nevar saprast, ir vai nav no tām jēga.

Kalvis99 23.jūnijs 2019 8:09
0 0 Atbildēt

Opel astra caravan HA6916. Gan jau katrs kādreiz ir aizdomājies vai ir jēga tām zvaigznēm. Arī Valmiera Rūjiena ceļā ne pārāk sen bija avārija ar smago un vieglajā bojāgājušie.

Walacc 7.jūnijs 2019 11:26
1 0 Atbildēt

Un te atkal cita stulba patiesība - uz daudziem ceļeim kraviniekam nav kur palikt, ja tāda šaize ar riepu gadījusies. Pie vispārējas braukšanas kultūras es pats ar nelienu mainīt ripeu kas ir brauktuves pusē, ja vien nevaru atrast jēdzīgu laukumiņu kur nolīst no brauktuves.

Walacc 7.jūnijs 2019 11:29
0 0 Atbildēt

tas par 650 ielikto facebook linku.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē uz Valmieras šosejas cietušas sešas personas 8

Trešdienas pēcpusdienā Inčukalna pagastā, uz Valmieras šosejas, starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē cietušas sešas personas, noskaidroja aģentūra LETA. Lasīt vairāk

 

Genesis parāda jauno G90 (+ FOTO) 7

Dienvidkorejas Hyundai luksuss marka Genesis publicējusi sedana G90 attēlus. Pie pircējiem standarta un pagarinātajā versijā tas dosies jau nākamgad. Lasīt vairāk

 

Eiropas Gada auto 2022 – zināmi finālisti (+ FOTO) 3

Septiņu pretendentu vidū tikai viens pārstāvis ar klasiski iekšdedzes dzinēju. Lasīt vairāk

 

Matīss Karro atceras epizodi no karjeras, kurā nācies vicināt dūres trasē: "Šovs bija!" (+VIDEO)

Portāls Sportacentrs.com sadarbībā ar iauto.lv piedāvā fragmentu no sporta sarunu šova “eXi” jaunākās epizodes. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti