Ziemassvētku brīvdienās bijis daudz ceļa satiksmes negadījumu 13

 

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 27.decembris 2021 8:31

Ziemassvētku brīvdienās lieli policijas resursi novirzīti ceļu satiksmes negadījumu fiksēšanai, pirmdien Latvijas Radio atzina Valsts policijas (VP) pārstāvis Artūrs Smilga.

Viņš atzina, ka, vērtējot brīvdienas pēc ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju skaita, tās bijušas salīdzinoši mierīgas. "Saspringts periods sanāca tieši ar ceļu satiksmes negadījumu formēšanu," skaidroja Smilga, piebilstot, ka notika daudz negadījumu.

Kopumā laikā no 24.decembra līdz 26.decembrim Latvijā notikusi 331 avārija, tajās cietis 41 cilvēks. "Ir ziema. Cilvēkiem jāsaprot, ka jābrauc uzmanīgāk," atgādināja Smilga.

VP pārstāvis uzsvēra, ka bija arī atsevišķa kategorija autovadītāju, kuri bija bezatbildīgi un sēdās pie transportlīdzekļu stūres, būdami alkohola vai narkotisko vielu ietekmē. Kopumā svētkos pieķerti 45 šādi vadītāji, turklāt puse no reibumā esošiem bijuši tādi, kuru izelpā konstatēts vairāk nekā pusotra promile.

Pastiprināta uzmanība veltīta arī agresīvajiem braucējiem, kas ziemīgos laikapstākļos grib izklaidēties, paslidināties un rada apzinātu sānslīdi. Smilga uzsvēra, ka šādā veidā viņi apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus. Trīs dienās autovadītājiem noformēti 43 administratīvā pārkāpuma protokoli par agresīvu braukšanu.

Arī šonedēļ VP turpinās darbu pastiprinātā režīmā, uzmanot agresīvos braucējus, atļautā braukšanas ātruma pārkāpējus un vadītājus, kas pie stūres sēdušies, būdami alkohola vai apreibinošo vielu ietekmē.

 
13 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 27.decembris 2021 10:05
6 1 Atbildēt

Brīvdienās uz 300 km nobraucot viss kā parasti - brauc nelielās čupiņās, atstarpes nereti tādas pat kā vasarā, ik pa brīdim kaut ko bremzes spaida ... un tad nu brīnās ka tādus dzen garām vai paši vēl iekļūst stulbās situācijās.

Vakar uz Rīgu braukšana sastāvēja praktiski no vienām apdzīšanām .... īpaši kopš Kokneses ...

Conqueror 27.decembris 2021 9:19
4 2 Atbildēt

nu re - pakāpeniski ceļi attīrās no neadekvātiem braucējiem

ZZZZ 27.decembris 2021 10:36
4 1 Atbildēt

Zelta vidusceļš. Katrs brauc pēc savām prioritātēm/prasmēm. Kas steidzās, kas bauda ziemīgos skatus, kas paveras pa auto logiem. Cits stresā iekrampējies stūrē, cits izbauda sānslīdes

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Spānijā degvielas cenas 24.3.2026: Dīzelis 1.845 un 95 benzīns 1.619 EUR. (+ VIDEO) 2

Spānijā 24. martā degvielas cenas ir ievērojami mazākas nekā Latvijā, kas turpina savu nerimstošo kāpumu, pieaugot arī šodien. Salīdzinājumam: Latvijā Circle K dīzelis un 95 benzīns šodien maksā attiecīgi 2.134 un 1.814 EUR, Neste prasa 2.117 un 1.797 EUR, Lasīt vairāk

 

Tikai šodien dīzeļa cena Latvijā pārsniedz 2 EUR! Cenas 23.3.2026: Dīzelis 2.057 un 95 benzīns 1.797 (+ VIDEO) 22

Šodien, 23. martā, dīzeļa cena Latvijā pārsniedz 2 EUR! Cenas 23.3.2026: Dīzelis 2.057 un 95 benzīns 1.797 EUR. Dīzelis dārgāka par 52 centiem, bet 95 benzīns par 26 centiem kopš 1. marta. Tas sanāk +31.20 EUR klāt pie vienas mana dīzeļa auto uzpildes! Lasīt vairāk

 

FM akcīzes nodokli par aptuveni 15% rosina samazināt tikai dīzeļdegvielai 7

Finanšu ministrija (FM) skatīšanai valdībā virza "fiskāli neitrālu likumprojektu" par akcīzes nodokļa samazināšanu dīzeļdegvielai par aptuveni 15%, lai mazinātu straujā degvielas cenu kāpuma ietekmi uz tautsaimniecību un iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja FM. Lasīt vairāk

 

BMW un pikaps - Ļoti smaga avārija Madonas novadā, iespējams pat 180 km/h ātrumā (+ VIDEO) 49

Saistībā ar notikušo Valsts policija iAuto.lv informēja, ka šodien, 21. martā Madonas novada Praulienas pagastā, uz autoceļa P62 Krāslava–Preiļi–Madona noticis ceļu satiksmes negadījums, kur iesaistīta automašīna “BMW” un “Toyota Hilux”, kuru rezultātā notikuma vietā bojā gājušas divas personas. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti