Valsts policija kopā ar CSDD tehnisko pārbaužu laikā fiksējusi vairāk nekā 40 pārkāpumus! 10

 

Foto: VP

Valsts Policija | 30.decembris 2022 14:40

Šonedēļ no otrdienas līdz ceturtdienai Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbiniekiem veica automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudes, īpašu uzmanību pievēršot tieši riepu stāvoklim un to atbilstībai likumā noteiktajām prasībām.

Kopā trīs dienu laikā tika pārbaudītas 673 automašīnas un fiksēti vairāk nekā 40 pārkāpumi.

Otrdien, 27. decembrī, VP Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki kopā ar CSDD darbiniekiem veica pārbaudi Rīgā, Krasta ielā, kur kopumā pārbaudīja 163 automašīnas. Vairākām automašīnām tika konstatētas neatbilstības noteiktajām prasībām, piemēram, četrām automašīnām noņemtas numurzīmes par neatbilstošu riepu protektoru, savukārt vienai automašīnai noņemtas numurzīmes, jo tā bija aprīkota ar vasaras riepām. Savukārt septiņām automašīnām anulētas tehniskās apskates: sešām automašīnām nebija atbilstošs riepu protektors, bet vienai bija tonēti lukturi ar plēvi. Kopumā šajā pārbaudē tika uzsākti 11 administratīvā pārkāpuma procesi – septiņi par braukšanu ar neatbilstošām riepām, trīs par radaru detektoru izmantošanu un viens par braukšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas apliecības.

Trešdien, 28. decembrī, pārbaude tika veikta Rīgā, Daugavgrīvas ielā, kur četru stundu laikā tika pārbaudītas 175 automašīnas. Arī šajā reizē tika konstatēti vairāki pārkāpumi – sešām automašīnām noņemtas numurzīmes par braukšanu ar neatbilstošām riepām un trīs automašīnām anulētas tehniskās apskates. Šoreiz 18 gadījumos autovadītāji tika mutiski brīdināti, jo riepu protektors jau bija starp  4-5 mm. Tāpat tika uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi – viens par radaru detektora izmantošanu, viens par braukšanu bez transportlīdzekļa vadītāja apliecības un viens par tālruņa izmantošanu braukšanas laikā.

Savukārt vakar, 29. decembrī, Valsts policijas amatpersonas kopā ar CSDD darbiniekiem pārbaudi veica Ulbrokā, kur tika pārbaudīti 335 spēkrati. Par neatbilstošiem riepu protektoriem trīs automašīnām tika atņemtas numurzīmes un četrām automašīnām anulētas tehniskās apskates. Tāpat 45 autovadītāji tika mutiski brīdināti, ka riepu protektors ir jau starp 4-5 mm. Un piecos gadījumos par braukšanu ar neatbilstošām riepām tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Lai autovadītāji neapdraudētu ne savu, ne apkārtējo drošību, likumsargi kopā ar CSDD turpinās pastiprināti pievērst uzmanību transportlīdzekļu riepu protektoru dziļumam un to atbilstībai noteikumiem!

Atgādinām, ka minimālais ziemas riepu protektora dziļums vieglajām automašīnām ir 4 mm. Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no trim līdz vienpadsmit naudas soda vienībām, kas ir no 15 līdz 55 eiro.

Tāpat atgādinām, ka tie transportlīdzekļu vadītāji, kuru spēkratiem tiek noņemtas valsts reģistrācijas numurzīmes, vairs nevar turpināt ceļu ar konkrēto transportlīdzekli!

 

 
10 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Hhy 30.decembris 2022 22:58
3 1 Atbildēt

Jauno riepu tirgotāju lobijs. ES ir tikai dažas valstis, kur ziemas riepu protektorāts dziļumam jābūt 4mm. Vietās kur ziemas ir skarbākās un braukšanas apstākļi bīstamāki, piemēram Somijā, Igaunijā u.c. Skandināvijas valstīs minimālais prorektora dziļums ir 3mm. Esmu par drošu braukšanu un drošību uz ceļiem, bet viss šis sviests un galējības, t.sk. Apturot automašīnas bez jebkāda iemesla/pārkāpuma - neliekas pieņemami.

imzz 1.janvāris 2023 12:01
1 0 Atbildēt

Vai (gadījumā) automašīnu tehniskā stāvokļa (ikgadējajai,oficiālajai,regulārajai!) izvērtēšanai (mums) nav domāta tā saucamā CSDD TA sistēma?

pst. Citādi vēl tiešām tiks ierosināta TA 2x gadā, viena no reizēm obligāti ziemas sezonā, lai TA varētu pārbaudīt ziemas riepas.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti1111

110 km/h - igauņi maiju negaida (+ FOTO) 1

Maijs Latvijā zīmīgs ar to, ka dažos ceļu posmos maksimālā ātruma robeža tiek pacelta līdz 110 km/h. Šajā ziņā mēs varam apskaust igauņus, kas šādu ātrumu var baudīt arī citos mēnešos, ne tikai vasaras periodā. Lasīt vairāk

 

700 dolāru nav šķērslis: Tesla apaļo stūri izpērk nedēļas laikā 2

Tradicionālās konstrukcijas stūre pazuda no veikaliem nedēļas laikā, neraugoties uz nebūt ne mazo ceno, ko par to prasīja ražotājs. Lasīt vairāk

 

Kas ar šoferi? - kravinieks ietriecas barjerās (+ VIDEO) 9

Komentārā tiek ziņots, ka kravas auto šoferis, iespējams, noģībis, tādēļ vilcējs novirzās no kursa un ietriecas barjerās, kas to paglābj no vēl lielākām nepatikšanām. Lasīt vairāk

 

Kas iekšā ir eļļas filtram? (+VIDEO) 1

Kā zināms, eļļas filtrs jāmaina reizē ar dzinēja eļļu. Taču vai zinām, no kā sastāv eļļas filtrs, kādi ir tā veidi un prasības pret to. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti