Visi komentāri - Valsts policija Liepājā ar drona palīdzību veic satiksmes uzraudzību

Valsts policija Liepājā ar drona palīdzību veic satiksmes uzraudzību 7

 

Foto: VP

Valsts Policija | 13.augusts 2024 14:52

Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas uzraudzīja ceļu satiksmes drošību, izmantojot bezpilota lidaparātu jeb dronu. Satiksmes uzraudzība ar dronu veikta Dienvidkurzemes novadā, Nīcas pagastā uz autoceļa A11, posmā, kur veikti remontdarbi.

Vakar, 12. augustā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas minētajā posmā konstatēja piecus transportlīdzekļu vadītājus un sešus pārkāpumus. Konstatēti pieci transportlīdzekļu vadītāji, kuri, nepildot luksofora aizliedzošā  sarkanas krāsas gaismas signāla prasības, iebrauca ceļa posmā kur tiek veikti ceļa remonta darbi un viena no transportlīdzekļu vadītajiem arī veica agresīvu braukšanu, apdzenot automašīnas kolonnu, kas bija apstājusies pie luksofora aizliedzošā sarkanas krāsas gaismas signāla, tādejādi ignorēja pārējo transportlīdzekļu vadītāju intereses, kas izpaudās ar agresīva braukšana.   

Pret visiem transportlīdzekļu vadītājiem uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, vai par nepakļaušanos satiksmes regulētāja signālam, vai par braukšanu virzienā, kas ir aizliegts ar satiksmes regulētāja signālu, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam no 15 līdz 70 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam — no 30 līdz 140 eiro.

Valsts policija Liepājā ceļu satiksmes kontrolei regulāri izmanto bezpilota lidaparātu jeb dronu un šogad tas izmantots jau vismaz 30 reizes, galvenokārt uzsvaru liekot gan uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, gan ceļa zīmju ievērošanu, luksoforu signālu ievērošanu, ceļa apzīmējumu un nepārtraukto līniju ievērošanu.

 
Visi komentāri
 
uupis 14.augusts 2024 9:33
1 1 Atbildēt

Vismaz kaut kas!

ZZZZ 14.augusts 2024 12:23
0 0 Atbildēt

uupis ja gribi redzēt cirku! izveicam kādu aptauju uz ielas dažādiem meh transporta līdzekļu vadītājiem iekļaujot 95kodu, ar jautājumiem par satiksmes regulētāja signāliem 🙈😂

uupis 14.augusts 2024 16:06
0 0 Atbildēt

95 kodam jau vajadzētu zināt!

ZZZZ 14.augusts 2024 22:56
1 0 Atbildēt

95 kods strīdās pretim uzskatot, ja galvenais ceļš krustojumā maina virzienu un viņš tur pa to galveno brauc, tad pagrieziens nav jārāda 🙈😡

Aivis 14.augusts 2024 14:34
2 0 Atbildēt

Švaks guvums. Vajadzētu pafilmēt Brīvības/Miera ielas krustojumu rīta un darba dienas beigu stundās, kur no abām Miera ielas pusēm liegts škērsot brīvības ielu pa tramvaja sliedēm. Tur gandrīz katrā luksofora fāzē kāds, kurš uzskata, ka viņa sūds ir labāks par cita sūdu visus apbrauc pa sliedēm un tad labākajā gadījumā aizbrauc taisni ātri notinoties,  bet sliktākajā veic labo pagriezienu nobraucot gar degunu pirmajā joslā stāvošajai pirmai mašīnai.

smieklīgi 14.augusts 2024 23:16
1 0 Atbildēt

Atkal izgāšanās iebiedēšanas akcijā.Labi,ka to dronu nepazaudēja.Vai nav par biežu tā lidināšanās kļuvusi?Iemācījušies noformēt?

ZZZZ 15.augusts 2024 7:37
2 0 Atbildēt

smieklīgi vairs nebūs, kad noķers pārkāpjot csn. Jo vairāk dronu un kadetu jo labāk. Lai tik puiši un meitenes trenējās. FPV drons ir ļooti labs.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

Jau no rītdienas: Valsts policija uzsāk automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem 29

No rītdienas, 11. decembra, Valsts policija uzsāks automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, neapturot transportlīdzekli, tādiem kā – pārvietojamie un stacionārie fotoradari, 360 grādu kameru sistēmas un vidējā ātruma kontroles radari. Lasīt vairāk

 

Ar pilnpiedziņu jautrāk! Pirmais brauciens ar jauno Toyota bz4X (+ VIDEO) 2

Automašīna ar grūti izrunājamo nosaukumu bZ4X kļuva par Toyota pirmo elektromobili. Kopš tā laika pagājuši trīs gadi, un pienācis laiks auto uzlabot. Autoziņas dodas uz Spāniju izbraukt ar jaunāko bZ4X. Dizainā radikālu izmaiņu nav, jo tā ir tikai modernizācija. Būtiskākais jaunums ir hammerhead stila lukturi kopā ar izvirzītu degungalu, kas ievirza šo Toyota ražojumu Lexus teritorijā. Lasīt vairāk

 

DS Automobiles laiž klajā DS Performance Line 6

Stellantis apakšzīmols DS Automobiles iepriecinās markas entuziastus ar trīs modeļu īpašo Performance Line versiju, kas pieejamas DS 3, DS 4 un DS 7. Lasīt vairāk

 

Zemniekiem atbrīvojums no vinjetes turpmāk būs deviņus mēnešus gadā 6

Zemniekiem atbrīvojums no vinjetes jeb autoceļu lietošanas nodevas turpmāk būs deviņus mēnešus gadā, platformā "X" vēsta satiksmes ministrs Atis Švinka (P). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti