Klaja nolaidība Jūrmalas domes būvobjektā, kas apdraud satiksmes drošību un cilvēku veselību ( + VIDEO) 21

Māris Ozoliņš, iAuto redaktors | 6.oktobris 2021 21:49

Uzreiz jābrīdina satiksmes dalībnieki Jūrmalā, ka video ir filmēt šovakar (6.10.2020) un tāda situācija ir tieši tagad!

Trūkst pieklājīgu vārdu, lai raksturotu esošo situāciju Jūrmalā, Baznīcas ielas un Dubultu prospekta krustojumā.

Normālam cilvēkam, tas nav jāzina, bet šeit būvobjektā ir arī Ministru kabineta noteikumi Nr.421 "Noteikumi par darba vietu aprīkošanu uz ceļiem" pārkāpumi:

   40. Aprīkojuma tehnisko līdzekļu uzstādīšana un demontāža notiek šādā kārtībā:

      40.1. aprīkojot darba vietu, vispirms uzstāda ceļa zīmes, sākot ar tām, kas no darba vietas atrodas vistālāk, pēc tam uzstāda luksoforus, tad norobežojošos elementus un izveido ceļa horizontālos pagaidu apzīmējumus;

      40.2. pēc darbu beigšanas vispirms likvidē ceļa horizontālos pagaidu apzīmējumus, tad demontē norobežojošos elementus, pēc tam luksoforus un ceļa zīmes;

      40.3. pēc darbu beigšanas atjauno bijušo ceļa aprīkojumu un, ja nepieciešams, to koriģē atbilstoši jaunajiem apstākļiem.

Māris Ozoliņš, iAuto redaktors: "Vai tiešām ir jānotiek avārijai, lai šī bezatbildība no visām iesaistītajam pusēm, kas apraud satiksmes drošību, beigtos? Sāksim ar to, ka Jūrmalas domē Gata Trukšņa (ZZS) vadībā nav jauna pilsētas telpas plānošanas speciālista, kurš būtu ieguvis profesionālo izglītību Rietumeiropā un beidzot ar to, ka pilsētas parku un apzaļumošanas regulārs konkursu uzvarētājs JLD ir sācis izstrādāt ceļu satiksmes infrastruktūras objektus - rezultāts ir spilgti redzams. Strādājot ikdienā ar dažādiem satiksmes jautājumiem no mediju skata punkta, tik klajā patvaļa un nolaidība pret elementāru drošību kā Jūrmalā ir grūti novērojama kādā citā pilsētā. Daudzi satraucas par Rīgu, stabiņiem utt, Rīgā pēdējos 5 gadus ir redzams ļoti pozitīvs progress.

Jūrmalas domes vadība ir pārāk daudz ieslīgusi "savējo" lokā, beigās tas var izrādīties liktenīgi."

Lūk, kādu komentāru iAuto redakcija saņēma no satiksmes eksperta Oskara Irbīša: "Video redzamā situācija ir nosaucama tikai un vienīgi par noziedzīgu nolaidību vai apzinātu ļaunprātību. Es ļoti ceru, ka tā nav apzināta ļaunprātība, jo tas liecinātu, ka atbildīgais par satiksmes drošību būtu nekavējoties jāarestē par apzinātu miesas bojājumu un mantas bojājumu radīšanas mēģinājumu. Satiksme ir paaugstinātas bīstamības zona un ceļazīmēm ir jābūt ļoti pārdomāti izvietotām, bet video redzamais ir provokācija uz ceļu satiksmes negadījumu vietā ar intensīvu satiksmi. Pēc manām domām nekas tāds vispār nedrīkstētu notikt ne pēc loģikas, ne likuma, ne veselā saprāta. Cik lielai ir jābūt bezatbildībai vai stulbumam, lai ko tādu izveidotu? Šeit nav pat pieņemama aizbildināšanās par nepabeigtiem darbiem. Ar būvdarbu veicēju nekavējoties būtu jālauž līgums un nekad nebūtu pieļaujama viņu piedalīšanās ceļubuvē. Faktiski situācijas risināšanā nekavējoties būtu jāiesaistās policijai (vismaz pašvaldības), lai novērstu tiešu apdraudējumu satiksmes dalībniekiem."

jurmala.lv/lv/jaunums/dubultu-satiksmes-mezgla-parbuve Foto: Ekrānbilde

Dubultu satiksmes mezgls:

  • pasūtītājs Jūrmalas dome
  • būvprojektu izstrādāja un autoruzraudzību nodrošina SIA “JLD”
  • būvuzraudzību nodrošina SIA “Semita”
  • būvdarbus veic personu apvienība “Igate-Liktenis

Atklāti jautājumi Satiksmes ministram Tālim Linkaitim:

1) Kurā iestādē vērsties pirms šeit ir noticis negadījums, lai pēc iespējas ātrāk novērstu apdraudējumu satiksmes dalībniekiem (tā neesot Valsts policijas atbildība)?

2) Vai kādai no iesaistītajām pusēm tiks piemērota atbildība par šeit redzamo situāciju, jo autovadītājus Jūsu sistēma māk sodīt un vainot ļoti viegli negadījumos?

Raksta turpinājums:

Citas saites:

 
21 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Mieriņš 7.oktobris 2021 10:47
17 3 Atbildēt

Mārim Ozoliņam jāmaina dzīvesvieta uz kādu mierīgāku pilsētu, kur viss ir pa smuko un bez spriedzes. Citādi šāda veida asa sižeta filmiņas montējot, ka nenorauj vēl sirdstrieku. Pīrādziņus var nopirkt arī klusākos rajonos, ar pareizām ceļazīmēm.

Raivo 7.oktobris 2021 11:18
8 5 Atbildēt

Šorīt viss kas te safilmēts jau ir novērsts. Zīmes samainīts, bet skatoties uz rakstu izskatās pēc kārtējā pasūtījuma raksta. Notiek joprojām līniju krāsošana, objekts nav nodots,tiek piesaukta partiju piederība, projektētājs tiek jaukts ar būvuzraugu. Man kā jūrmalas ilgdzīvotājam šo variantu jau vajadzēja pirms gadiem10, citādi pēc pulksten17 korķi līdz domei, no Blaumaņa ielas izgriezt uz Rīgu ja nedod ceļu 0 variantu

nomiks 7.oktobris 2021 8:49
5 3 Atbildēt

Jā, šeit tiešām ir kļūdu daudz. Patiešām interesanti, kurš tiktu atzīts par vainīgu sadursmss gadījumā - tas, kurš ievēro horizontālo, vai tas, kurš vadās pēc ceļa zīmes?

Visdrīzāk tas, kurš griežas uz Baznīcas ielas, tiktu atzīts par vainīgu, jo zīme nogriezties atļauj, bet tālāk jāvadās pēc ceļa horizontālā marķējuma. Tāpēc vienīgā juridiskā izeja (šobrīd), ir apgreizties braukšanai pretējā virzienā, ko konkrētā ceļa zīme atļauj darīt.

Ja ietu uz tiesu, visdrīzāk tiesa atzītu par vainīgu Jūrmalas domi, bet tas paņemtu vairākus gadus, nemaz nerunājot par to čakaru, kas būtu jāpiedzīvo abiem sadursmē iesaistītajiem.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

Policija Cēsu novadā pieķer '”Audi” vadītāju traucamies ar 181 km/h (+ VIDEO) 8

Vakar, 17.oktobrī, pusdienlaikā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas inspektori, pildot dienesta pienākumus, fiksēja kādu ļoti steidzīgu automašīnas "Audi" vadītāju. Vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h, viņš brauca ar 181 km/h. Lasīt vairāk

 

Viens no 500 – pārdod Volkswagen Touareg ar 12 cilindru motoru (+ FOTO) 17

Japānā izlikts pārdošanā reti sastopamais VW Touareg ar W12 motoru. Par automašīnu ar nepilnu 100 000 km nobraukumu prasa vien 24 000 dolāru. Lasīt vairāk

 

Un atkal kreisais - šoreiz divi auto un gājēju veiksme (+ VIDEO) 5

Veicot kreiso pagriezienu, krosovera vadītājs nepalaiž Hyundai, kas trieciena rezultātā novirzās no kursa un gandrīz sabrauc divus gājējus. Lasīt vairāk

 

Jaunais Subaru WRX Austrālijā arī kā universāls (+ FOTO) 5

Sportiskais modelis Subaru WRX Austrālijas tirgū būs pieejams divās modifikācijās – kā sedans un kā universāls WRX Sportswagon. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti