Iespēja reģistrēt īpašnieka liegumu 2

4.oktobris 2012 7:01

Izzinot klientu vēlmes un pilnveidojot e-pakalpojumu klāstu, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izveidojusi jaunu e-pakalpojumu, kas sniedz papildus drošību transportlīdzekļu īpašniekiem – iespēju fiziskām un juridiskām personām pašām tiešsaistes režīmā reģistrēt liegumu īpašumā esošam spēkratam vai kuģošanas līdzeklim.

 Šis pakalpojums īpašniekiem nodrošina papildus iespējas pasargāt sevi no nepatīkamiem pārsteigumiem gadījumos, kad personas īpašumā reģistrētais transportlīdzeklis apzināti vai neapzināti nonācis pie citas personas. Piemēram, auto īpašnieks nodevis savu auto kādam paziņam lietošanā vai pat pārdevis, bet paziņa „aizmirsis” savlaicīgi atgriezt šo auto tā īpašniekam vai pilnībā norēķināties par to, lai kopīgi veiktu arī ar pārreģistrāciju saistītās formalitātes. Šajā situācijā auto īpašnieks var reģistrēt aizliegumu tādu darbību veikšanai CSDD, kurām speciāla pilnvara nav vajadzīga, piemēram, iziet kārtējo tehnisko apskati. Šādā gadījumā aizmāršīgajam paziņam vairs nebūs iespējams iziet tehnisko apskati un, lai auto turpinātu lietot, nāksies sazināties ar reģistrēto īpašnieku, izmantojot CSDD darbiniekiem atstāto kontaktinformāciju. 

Juridiskām personām šis e-pakalpojums nodrošina lielākas iespējas pārvaldīt sava uzņēmuma autoparku, izslēdzot situācijas, kad, piemēram, kāds darbinieks bez uzņēmuma vadības ziņas cenšas veikt kādas darbības ar uzņēmuma transportlīdzekli.
Vienlaikus CSDD aicina transportlīdzekļu īpašniekus atbildīgi izturēties pret saviem spēkratiem un pilnībā nokārtot visas formalitātes, lai tomēr nesaskartos ar situācijām, kad vienīgā iespēja, kā sevi pasargāt, ir lieguma reģistrēšana.
Jaunais e-pakalpojums piedāvā īpašniekam veikt šādus liegumus:
-       aizliegt veikt noņemšanu no uzskaites un īpašnieka maiņas reģistrāciju (atsavināšanas aizliegums);
-       aizliegt veikt visas reģistrācijas darbības CSDD;
-       aizliegt veikt tehnisko apskati, lai ierobežotu transportlīdzekļa lietošanu.
 
Šis pakalpojums pieejams CSDD e-pakalpojumos (https://e.csdd.lv) sadaļā „Īpašnieka liegumi”, autorizācijai izmantojot e-parakstu vai internetbanku. Maksa par pakalpojumu: Ls 3,23. Ja liegums vairs nav aktuāls, īpašnieks to var dzēst, izmantojot CSDD e-pakalpojumus, sadaļā „Īpašnieka liegumi”. Lieguma dzēšana ir bez maksas. 
Izmantojot šo e-pakalpojumu, jāņem vērā – ja transportlīdzekļa vai kuģošanas līdzekļa īpašnieks ir reģistrējis kādu liegumu, tad aizliegto darbību nevar veikt līdz lieguma dzēšanai, tai skaitā – darbību nevarēs veikt arī pats īpašnieks, ja pirms tam liegums nebūs dzēsts. Tāpat jāņem vērā, ka īpašnieka lieguma uzlikšana neatbrīvo īpašnieku no atbildības par īpašumā reģistrētu transportlīdzekli.
Šobrīd CSDD e-pakalpojumus lieto vairāk nekā ceturtdaļmiljons klientu – aptuveni katrs trešais aktīvais autovadītājs informāciju, atgādinājumus un pakalpojumus saņem, kā arī maksājumus veic CSDD elektroniskajā sistēmā.
Populārākie e-pakalpojumi: līderpozīcijās ir ar tehnisko apskati saistītie atgādinājumi un maksājumi, praktiski visi e-pakalpojumu lietotāji saņem atgādinājumus par tehniskās apskates termiņu. Populāras ir arī vienas dienas braukšanas atļaujas, kuras 70% gadījumos tiek izņemtas un apmaksātas elektroniski. Aiz šiem pakalpojumiem seko velosipēdu reģistrācija (reģistrēti jau vairāk nekā 13 tūkstoši), pieteikšanās teorētiskajam un braukšanas eksāmenam, kā arī transportlīdzekļu norakstīšana (2012.gadā – norakstīti vairāk nekā divi tūkstoši automobiļu). 
 
Visi komentāri
 
287425. viesis 4.oktobris 2012 14:03
0 0 Atbildēt

Nu tad beidzot. Vispaar pardodot auto vajadzeetu prasiit obligaatu paardoshanas liigumu, citaadi kaut kaads melnais tirgus.

287433. viesis 5.oktobris 2012 10:32
0 0 Atbildēt

Vai šis liegums darbosies arī uz auto izvešanu ārpus valsts, izjaukšanu detaļās, vin numura pārsišanu?

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kā VID izturas pret Latvijas uzņēmējiem, jo uzskata, ka BMW maksā dārgāk ( + VIDEO) 29

Vai VID atkal mēģina aizbiedēt nodokļu maksātājus no Latvijas, kā tas bija ar ss.lv? Notikumi risinājās aprīļa sākumā, bet par gala lēmumiem ziņu mums nav. Lasīt vairāk

 

Sadursme ar autobusu (+ VIDEO) 13

Video autors raksta, ka autobuss parādījies burtiski "no nekurienes" Lasīt vairāk

 

Nāvējošās izklaides uz dzelzceļa (+ VIDEO) 1

Arī 14 gadus vecā pusaudža nāve uz elektrovilciena jumta gūtā strāvas trieciena dēļ neattur citus zēnus no nāvējošās izklaides – vizināšanās, pieķeroties vilcienam no ārpuses. Lasīt vairāk

 

Vācijā aizliedz vidējā ātruma kontroles kameras, bet Latvijā uzstāda pirmo un būs vēl 134

Dažās Eiropas Savienības valstīs tās darbojas, Vācijā pastāv bažas par ietekmi uz privātumu. Lasīt vairāk