Parlaments konceptuāli atbalsta ieceri paaugstināt akcīzes nodokli autogāzei

 
Nozare.lv | 17.oktobris 2013 18:22

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā "Par akcīzes nodokli", ar kuriem paredzēts paaugstināt akcīzes nodokli autogāzei.

Foto: lpg.lv

Ar grozījumiem, kas tiek skatīti vienotā paketē ar nākamā gada budžetu, paredzēts paaugstināt akcīzes nodokļa likmi naftas gāzēm un pārējiem gāzveida ogļūdeņražiem. Līdzšinējo 90 latu vietā par 1000 kilogramiem gāzes tas būs 161 eiro, kas atbilst 113 latiem.

Tādējādi plānots nodrošināt papildu finansējumu jauno politikas iniciatīvu pasākumiem, kā arī mazināt atšķirības akcīzes nodokļa slogā starp degvielas veidiem.

Pret akcīzes nodokļa paaugstināšanu autogāzei iebilda nozares pārstāvji, kas norādīja, ka ieņēmums no nodokļa paaugstinājuma būs neliels, salīdzinot ar kaitējumu nozarei.

Kā ziņots, divu nedēļu laikā savākti vairāk nekā 12 000 parakstu pret akcīzes nodokļa likmes celšanu autogāzei, informēja Latvijas Gāzes asociācija (LGA). LGA jau iesniedza Saeimā šo kolektīvo iesniegumu.

Palielinot akcīzes nodokli naftas gāzēm (autogāzēm), maksimālais tās gala cenas pieaugums būs 1,54 santīmi par litru, liecina Finanšu ministrijas (FM) aprēķini.

Pašlaik Eiropas Savienībā (ES) noteiktais minimālais nodokļa līmenis autogāzēm ir 88 lati par 1000 kilogramiem, taču ir paredzēts to palielināt. Pašlaik aptuvenā autogāzes cena Latvijā ir 40 santīmi par litru. Palielinot akcīzes nodokli, tās cena sasniegs ne vairāk kā 41,5 santīmus par litru.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Putekļu sūcēju ražotājs no Ķīnas prezentē hiperauto ar raķešu dzinēju 5

Teorētiski šāds superauto 100 km/h varētu sasniegt mazāk nekā vienā sekundē. Lasīt vairāk

 

Smiltenes novadā ceļu satiksmes negadījumā gājis bojā cilvēks

Piektdienas rītā Smiltenes novada Gaujienas pagastā ceļu satiksmes negadījumā uz Vidzemes šosejas gājis bojā cilvēks, liecina Valsts policijas (VP) rīcībā esošā sākotnējā informācija. Lasīt vairāk

 

Par strīdus raisījušiem satiksmes mierināšanas pasākumiem Rīgā, "Spried ar Delfi" (+ VIDEO) 15

Rīgas domes ieviestās satiksmes organizācijas izmaiņas Grīziņkalna apkaimē saņēmušas ļoti pretrunīgu vērtējumu. Kamēr vieni slavē, ka tādas sen bija vajadzīgas, tikmēr citi jau vāc parakstus par izmaiņu atcelšanu. Lasīt vairāk

 

Jeep uzlabos kompakto modeli Avenger

Jeep paziņojis par plānoto Avenger modernizāciju, izvietojot savā mājaslapā arī pirmos feisliftotā modeļa attēlus. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti