Visi komentāri - Satiksmes ministrija izstrādājusi prasības autoceļu būvniecības kvalitātes paaugstināšanai

Satiksmes ministrija izstrādājusi prasības autoceļu būvniecības kvalitātes paaugstināšanai

 
Satiksmes Ministrija | 6.februāris 2014 10:41

Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi prasības, lai paaugstinātu valsts autoceļu būvprojektu kvalitāti un nodrošinātu vienotu, autoceļu noslogojumam atbilstošu materiālu un konstrukciju būvniecības metožu izmantošanu.

Līdz ar to, atbilstoši mūsdienu tehnoloģijām, tiktu pilnveidotas pašlaik spēkā esošās ceļu būvniecības specifikācijas un prasības, kā arī paaugstinātas kvalitātes prasības attiecībā uz izmantojamajiem materiāliem un izbūves tehnoloģijām.

Foto: iAuto.lv

Šīs prasības attiecas uz atjaunojamo, pārbūvējamo un jaunbūvējamo valsts autoceļu būvniecību un to lietošanu noteiks attiecīgā autoceļa īpašnieks.

Prasības iekļautas SM izstrādātajā noteikumu projektā „Vispārējās valsts autoceļu būvdarbu izpildes un kvalitātes prasības atbilstoši autoceļu noslogojumam”, ko ceturtdien, 6.februārī, izsludināja valsts sekretāru sanāksmē. Noteikumu projekts vēl jāapstiprina valdībā.

Noteikumu projektā doti detalizēti valsts autoceļu tīklā veicamo būvdarbu izpildes apraksti, pielietojamo materiālu īpašību robežas dažādai autoceļu noslodzei, kā arī noteikti standarti, atbilstoši kuriem veicamas šo īpašību pārbaudes un darbu izpildes kvalitātes novērtējums.

Tāpat noteikumos aprakstītas vispārējas prasības, kuras jāizpilda un jāievēro būvdarbu veicējam attiecībā uz darba izmaksu noteikšanu, būvlaukumu un ar būvdarbiem saistīto zemi, satiksmes organizāciju, darba drošību, būvdarbu žurnālu, kvalitātes kontroli un darba daudzuma noteikšanu, darba izpildes ātrumu, kā arī darba programmu.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Bentley pa 20k! VW beigu sākums? Latvijas Gada Auto - Cupra! Auto podkāsts "Maucam" EP5 (+ VIDEO) 1

Auto podkāsts MAUCAM – podkāsta vadītāji Artūrs Virbulis un Toms Timoško kopā ar Latvijas Gada Auto vadītāju un iAuto.lv redaktoru Māri Ozoliņu apspriež auto jaunumus, auto industriju, auto tirgu, autosportu un auto pasākumus. Lasīt vairāk

 

Apdzinējs finišē grāvī (+ VIDEO) 24

Audi vadītājs mēģina apdzīt uz slidena ceļa, taču automašīna zaudē saķeri un ieslīd grāvī. Lasīt vairāk

 

10 pretendenti, viens uzvarētājs: tuvojas “Pasaules Gada auto 2026” kulminācija 8

Šī gada aprīlī Ņujorkas Starptautiskajā autoizstādē tiks noskaidrots “Pasaules Gada auto 2026” titula ieguvējs. No sākotnējā 58 jaunu modeļu saraksta starptautiskā žūrija ir atlasījusi desmit finālistus, kas cīnīsies par galveno titulu. Lasīt vairāk

 

Apzināta sānslīde nav izklaide: policija sniegotajās dienās fiksējusi jau 150 agresīvos braucējus (+ VIDEO) 11

Līdz ar sniegotajiem laikapstākļiem, ceļu satiksmes drošība kļūst īpaši būtiska, tādēļ Valsts policija aicina autovadītājus ievērot drošu braukšanas kultūru. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti