Latvijā pērn straujāks jaunu auto reģistrācijas pieaugums par ES vidējo 1

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 16.janvāris 2019 10:59

Latvijā pērn bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), liecina trešdien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar šiem datiem pērn janvārī-decembrī mūsu valstī reģistrēja 16 879 jaunus vieglos automobiļus, kas bija par 1,1% vairāk nekā pirms gada.

ES vidēji pērn jaunu vieglo automašīnu reģistrācija gada griezumā pieauga par 0,1% - līdz 15 158 874 vienībām, tādējādi kāpums reģistrēts piekto gadu pēc kārtas.

No 30 Eiropas valstīm, par kurām datus apkopo ACEA, lielākais jauno vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums pagājušajā gadā bijis Lietuvā (+25,4%), Rumānijā (+23,1%), Horvātijā (+18,7%), Ungārijā (+17,5%) un Grieķijā (+17,4%). Igaunijā šis pieaugums bijis 3,6%.

Jaunu vieglo auto reģistrācijas kritums 2018.gadā reģistrēts 12 valstīs, tostarp straujākais samazinājums bijis Islandē (-15,6%), Norvēģijā, Lielbritānijā un Zviedrijā (visās valstīs -6,8%), kā arī Šveicē (-4,6%).

Decembrī Latvijā reģistrēta 1071 jauna vieglā pasažieru automašīna jeb par 17,6% mazāk nekā 2017.gada decembrī, Lietuvā - 2455 automašīnas jeb par 24,8% vairāk nekā 2017.gada 12.mēnesī, bet Igaunijā - 1113 automašīnas jeb par 23,9% mazāk nekā 2017.gada decembrī.

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, izņemot Maltu, kā arī ES neietilpstošajās valstīs Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces.

 
Visi komentāri
 
Viņš 17.janvāris 2019 9:47
0 0 Atbildēt

Fenomenāls raksts. Mums ir mazākais auto tirgus Baltijā ar mazāko tirgus pieaugumu Baltijā! Varam lepoties ar savu ekonomiku, jo pie mums cilvēku kuri var atļauties jaunu auto ir mazāk kā citur Baltijas valstīs!

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kas padara “Latvijas Gada auto 2026” - “Cupra Terramar” par pieprasītu izvēli Latvijas auto tirgū? (+ VIDEO) 4

"Terramar" ir pārdotākais "Cupra" zīmola modelis un šī gada pirmajos mēnešos ar 78 pārdotiem automobiļiem ir apsteidzis tādus bestsellerus kā "Volkswagen Tayron" un "Toyota RAV4". Lasīt vairāk

 

Mercedes atklāj, kuros reģionos saglabās V12 motoru

Leģendārais Mercedes-Benz V12 motors pamazām noiet no skatuves, taču tās vēl nav beigas – dažos pasaules reģionos tas turpinās dzīvot, gan ne Eiropā. Lasīt vairāk

 

Akcīzes nodokli uz trīs mēnešiem samazina tikai dīzeļdegvielai 15

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Degvielas cenu pieauguma ierobežošanas likumu, kas paredz īslaicīgus pasākumus degvielas cenu mazināšanai. Lasīt vairāk

 

Škoda modernizēs elektriskos Elroq un Enyaq (+ FOTO) 2

2026. gada vasarā Škoda Elroq un Škoda Enyaq saņems nozīmīgu atjauninājumu, līdz ar to šo modeļu pircēji varēs rēķināties ar plašākām iespējām un dažādiem uzlabojumiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti