SM pētījums par alternatīvo degvielu ieviešanas scenāriju autotransporta sektorā 12

 
iAuto | 9.maijs 2019 15:04

Satiksmes Ministrija veikusi pētījumu par alternatīvo degvielu ieviešanas scenāriju autotransporta sektorā.

iAuto bija iespēja iepazīties ar daļu no tā rezultātiem db foruma "Auto 2019" laikā.

Saskaņā ar pētījumu Latvijā vieglā transporta darbināšanai visvairāk tiek izmantota dīzeļdegviela, ko savu spēkratu tvertnēs lej 60%, ar benzīnu brauc 33%, ar benzīnu un LPG - 7%.

Gadījumā ar kravas transportu dīzeļdegvielas pielietojums ir vēl nospiedošāks - 95%, benzīnu izmanto 3%, bet benzīnu un LPG - 2%.

Pētījums ietver datus par to, cik vecs ir mūsu autoparks un kāda tilpuma motori ir populārākie. Apkopotā informācija uzrāda, ka autoparka vecumam visos segmentos ir tendence samazināties, bet lielais vairums (360 241) vieglo automašīnu komplektētas ar dzinējiem, kuru darba tilpums sniedzas no 1500 līdz 2000 kubikcentmetriem.

SM izstrādājusi divus attīstības scenārijus 2050.gadam. Bāzes scenārijs paredz, ka līdz šim laikam Latvijā ar biodegvielu brauks 1,3%, ar ETL 0,3%, bet pārējo degvielu īpatsvars sasniegs 98,4%. Optimālais cenārijs gan būtu pavisam savādāks, proti: ar LNG un CNG brauktu attiecīgi 1 un 19,9%, ar biodegvielu 12,6%, ETL izmantotu 28,8%, bet pārējās degvielas - 37,7%.

 

 
12 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
650 10.maijs 2019 0:11
1 0 Atbildēt

cik izmaksāja šiten tas te pPētījums )?(

650 10.maijs 2019 9:59
1 0 Atbildēt

Es konkrētu jautajumu uzdevu- CIK maksāja?

KĀDĀ veidā ietekmē kopējo vides labklājību tas FAKTS, ka LV TA var oficiāli (!) iziet ar izrunītiem izpūtējiem un pagrīdes atejās izmodificētiem degvielas veidiem.Kur "pieļautais" atgāzu sastāvs desmitiem reižu pārsniedz 'pat jebkādus vecus EUR normatīvus (nevis EUR6dt,par ko te bez jēgas pļurkst, ka tas joprojam esot ļooti kaitīgs).

wons 10.maijs 2019 23:09
1 0 Atbildēt

Atskaņojiet cik izmaksāja šāds pētījums.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Audi atsauks gandrīz 100 000 elektriskos e-tron quattro un Q8 e-tron 1

Servisos būs jānovērš defekts, kas saistīts ar bremžu pedāli. Lasīt vairāk

 

Nepilni 63 000 eiro un 810 km: Volvo iepazīstina ar jauno EX60 (+ FOTO) 7

Zviedrijā ražotais Volvo EX60 ar pilnu uzlādi spēs veikt līdz 810 kilometriem un patiks tiem, kas priekšroku dod funkciju pārvaldei ar skārienekrānu palīdzību. Lasīt vairāk

 

Kurzemē nogāzusies vēja turbīna; ministrija uzdod apsekot visas vecās vēja turbīnas (+ VIDEO) 17

Pirmo reizi Latvijā nogāzusies vēja turbīna. Tas noticis Dienvidkurzemes novada Bunkas pagastā. Lai arī cietušo nav un nav nodarīts būtisks kaitējums videi, Klimata un enerģētikas ministrijā uzstāj, ka šādas situācijas nedrīkst atkārtoties, tāpēc nekavējoties ir jāapseko visas vecās vēja turbīnas. Lasīt vairāk

 

BMW Ķīnas tirgum – i3 sedans ar pagarināto bāzi un 1000 km sniedzamību (+ FOTO) 4

Vācijas autobūves uzņēmums BMW Auto China 2026 izstādē nodemonstrējis elektriskā i3 sedana versiju ar pagarināto riteņu bāzi. Garumā tas pārsniedz 5. sērijas sedanu, sola īpaši ātru uzlādi un sniedzamību līdz 1000 km. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti