Šogad atlīdzībās par akmeņu un šķembu bojātiem auto vējstikliem izmaksāts jau vairāk nekā miljons eiro 1

 

Foto: Ekrānbilde

Balta | 18.jūlijs 2019 8:26

Katra ceturtā šogad pieteiktā KASKO atlīdzība ir par bojātu automašīnas vējstiklu, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati.

Katra ceturtā šogad pieteiktā KASKO atlīdzība ir par bojātu automašīnas vējstiklu, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Salīdzinot ar situāciju ziemas mēnešos, jūnijā grants, šķembu un akmeņu apskādētu vējstiklu skaits ir pieaudzis par 50%. Kopumā šogad atlīdzībās par vējstiklu bojājumiem BALTA auto īpašniekiem izmaksājusi jau 1,2 miljonus eiro.

“Tas, ka KASKO atlīdzību pieteikumi par bojātiem vējstikliem vasaras mēnešos pieaug, zināmā mērā ir likumsakarīgi, jo tieši šajā periodā cilvēki vairāk brauc ārpus pilsētas, tādejādi biežāk pārvietojoties pa grants ceļiem. Vējstiklu bojājumus lielākoties gūst ceļa posmos, ko klāj grants segums, kad no garām vai priekšā braucošās automašīnas tiek pacelti akmeņi, kas trāpa transportlīdzekļa priekšējā vējstiklā. Tāpat bojājumus veicinošs apstāklis ir arī aktīvā remontdarbu sezona, kas šobrīd norit uz valsts autoceļiem un palielina risku gūt automašīnu vējstikla bojājumus,” stāsta Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un riska parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

K. Liecinieks norāda, ka šī gada jūnijā BALTA saņēmusi teju 400 atlīdzību pieteikumus par bojātiem vējstikliem. Vidējās atlīdzības apmērs par bojājumu ir 500 eiro. Šī gada pirmajos 6 mēnešos apdrošinātājs par bojātu vējstiklu remontu vai nomaiņu izmaksājis jau 1,2 miljonus eiro.

Risks neiziet tehnisko apskati

Pat nelielu vējstikla plaisu ieteicams novērst nekavējoties, īpaši tad, ja tā ietekmē autovadītāja redzamību un līdz ar to apdraud vadītāja un pasažieru drošību. Tāpat pastāv risks, ka ar bojātu vējstiklu auto tehniskajā apskatē var netikt izsniegta atļauja piedalīties satiksmē, ja bojājums ir tāds, kas ierobežo autovadītāja redzamību, ietekmē stikla izturību un apdraud satiksmes drošību. Turklāt ātra bojājumu novēršana samazina iespēju, ka bojājums izpletīsies – jāņem vērā, ka jebkura plaisa gaisa temperatūras maiņas, auto vibrāciju un deformāciju ietekmē var izplesties.

Nomainīt vai remontēt?

“Jaunākajiem auto modeļiem, kuru vējstikls ir arī galvenā montāžas vieta dažādiem sensoriem, vējstikla nomaiņa ir ilgs un darbietilpīgs process, jo pēc nomaiņas sensori ir jākalibrē. Tādēļ mazāku stikla bojājumu gadījumā stikla remonts ir ātrākais un ekonomiskākais veids, kā atjaunot stikla iepriekšējo stāvokli un izturību. Jaunākās tehnoloģijas ļauj likvidēt bojājumu, nemainot visu vējstiklu. Tādējādi iespējams novērst gan plaisas rašanās iespējamību, gan samazināt radušos zaudējumus un vējstikla bojājumus novēršanai nepieciešamo laiku,” iesaka K. Liecinieks. Viņš arī uzsver, ka, lai gan reizumis spēkratu īpašnieki neuzticas stikla remontam, uzskatot, ka drošākais veids ir vējstiklu pilnībā nomainīt, vējstiklu remonts ir mūsdienīga, efektīva un videi draudzīga prakse, kas tiek plaši izmantota visā pasaulē.

Ņemot vērā negadījumu skaita pieaugošo tendenci, K. Liecinieks auto īpašniekiem, braucot pa grants un zemes ceļiem, kā arī ceļa posmos, kuros notiek remontdarbi, iesaka ievērot papildu piesardzību. Tajā skaitā ieteicams izvēlēties ceļa segumam un laika apstākļiem atbilstošu distanci ar priekšā braucošajiem auto. Tāpat ieteicams samazināt braukšanas ātrumu, īpaši brīdī, kad tuvojas pretimbraucoša automašīna. Lai pasargātu savu auto no bojājumiem, ceļa remonta posmos noteikti vērts nesteigties, ievērojot noteiktos braukšanas ātruma ierobežojumus.

 

 
Visi komentāri
 
gunbox 22.jūlijs 2019 10:25
1 0 Atbildēt

Īsti nav skaidrs uz ko ir akcents. Uz to, ka jābūt uzmanīgiem - šo teikt ir absurds, jo akmens var pacelties uz jebkura ceļa. Vai akcents ir uz to, ka no tiem miljoniem, ko nopelna apdrošināšanas kompānijas, šoreiz ir nesuši zaudējumus stiklos? Un šoferi ir vainīgi, ka tagad kompāniju īpašnieki nevar atļauties villu Itālijā? Pie kājas. Apdrošināšanas kompānijai vispār būtu jābūt bezpeļņas organizācijai, jo pēc fakta apdrošināšana ir budžets, kurā visi pārējie sametas, lai cietušais var pacelt finansiāli negadījumu. Un pašriska noteikšana līgumā vispār ir līguma slēdzēja publiska apzagšana. Manuprāt pirmā kompānija, kura uztaisītu bezpeļņas pasākumu, izkonkurētu visu naudas rausēju tirgu vai nu tiktu īpašnieks kādā ūķī nogalināts.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pa ceļam uz Marbelja 95 benzīns 1.799 un dīzelis 1.649 EUR. Paskaties iAuto iepriekšējo video no LV (+ VIDEO) 6

Attēlos un video var redzēt, kādas šobrīd ir degvielas cenas Spānijā, Latvijā un Lietuvā. Lasīt vairāk

 

Arī kā sedans - Volkswagen Passat Ķīnai 7

Jaunākais Volkswagen Passat Eiropā ir pieejams tikai universāla modifikācijā, taču Ķīnā to var nopirkt ar sedana virsbūvi. Lasīt vairāk

 

ADAC: Ķīnas autobūve ir nopietni konkurenti 8

Vācijas automobiļu kluba ADAC eksperti nonākuši pie secinājuma, ka Ķīnas autobūves produkcija pēdējos gados ir stingri pielikusi un min Eiropas ražotājiem uz papēžiem. Lasīt vairāk

 

2,8 sekundes līdz simtam - Mercedes-AMG prezentē 816 Zs jaudīgu kupeju (+ FOTO) 7

Vācijas Mercedes-AMG Šanhajā, Formula-1 sacensību pasākuma laikā nodemonstrējis savu GT saimes flagmani, kupeju Mercedes - AMG GT 63 S E-Performance, kas nodrošināta ar 816 Zs jaudīgu hibrīdiekārtu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti