Kravinieku rinda no Grenctāles vismaz 9 km garumā (papildināts 15.50) (+ VIDEO) 24

iAuto | 2.aprīlis 2020 15:12

Aculiecinieka iesūtītajā foto redzama kravas automobiļu rinda, kas stiepjas 9 kilometru garumā. Rinda kļuvusi vēl garāka, iemesli zināmi.

Aculiecinieka foto Foto: iAuto.lv

Foto autors apgalvo, ka nezina, kas darās uz robežas, taču, pēc viņa teiktā kravinieku rinda šodien (2.04.2020), kas gaida izbraukšanu no Latvijas uz Lietuvu izstiepusies "teju līdz Bauskai". Rinda virzās ar aptuveno ātrumu 7 km 2 ar pusi stundā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits intervijā žurnālistiem skaidroja, ka pašreiz mehānismi caur Eiropas Komisiju vairs nedarbojas, jo katra valsts rūpējas par sevi. "Mūsu diplomātiskais dienests pieslēdzas tad, kad nepieciešams risināt akūtas situācijas. Kopējā situācija šobrīd ir risināma divpusējo attiecību līmenī, diemžēl, nevis caur Eiropas Komisiju," teica ministrs.

Linkaits norādīja, ka savukārt dzelzceļa kravu pārvadātājiem problēmas bija februārī, martā, kad kavējās Ķīnas pārvadājumi, taču tagad pamazām situācija stabilizējas, jau šomēnes Ķīnas konteineri parādās Eiropā.

"Kravu plūsmu ietekmē zemās naftas cenas, jo attiecīgi zūd motivācija kaut kur sūtīt kravas. Tieši pretēji visi cenšas maksimāli sagādāt kravas un gaidīt labāku cenu. Kopējā kravu plūsma pa dzelzceļu ir apmēram tāda, kā tika prognozēts," stāstīja Linkaits.

Jautāts, vai ir iespējams kaut kā ietekmēt loģistikas izmaksas, uz kuru pieaugumu ir norādījuši daudzi ražotāji un uzņēmēji, Linkaits atbildēja, ka kravu pārvadājumi kļūst dārgāki, taču ietekmēt to diemžēl nevar.

Satiksmes ministrs skaidroja, ka kravu pārvadājumos kā jebkurā citā jomā strādā pieprasījuma un piedāvājuma attiecības. Laikā, kad daudzas piegādes ķēdes ir pārrautas, jaunu piedāvājumu atrašana ir dārga, stāstīja ministrs, norādot, ka arī VAS "Latvijas pasts" atzinis, ka sūtījumu nogādāšana kļūst arvien dārgāka un problemātiska. Tāpat Krievija ir slēgusi savus aviopārvadājumus, slēdzot robežas.

"Manuprāt, tieši kravu pārvadājumos perspektīva varētu būt ļoti laba, ja salīdzina ar pasažieru pārvadājumiem. Kravu plūsma joprojām notiek, protams ir jādomā par to, kā nomainīt ekipāžas, kā nodrošināt aizsarglīdzekļus šoferiem," teica ministrs. Viņš arī skaidroja, ka, viņaprāt, visiem pārvadātājiem jau ir bijis jāparūpējas par šoferiem, jāizdala dezinfekcijas līdzekļi un aizsargmaskas. "Kopumā kravu pārvadātājiem šobrīd ir salīdzinoši laba situācija saglabājusies," stāstīja Linkaits. 

PAPILDINĀTS 2.04.2020 plkst. 17:17 ar informāciju no aculiecinieka.

iAuto aculiecinieks pēc 5 stundām pavadītām 9 km sastrēgumā ir iebraucis Lietuvā. Ne pārāk ilgi pēc raksta publikācijas iAuto.lv rinda ir sākusi kustēties ātrāk un uz robežas tika uzdoti tikai daži jautājumi.

Aculiecinieka foto 2.04.2020. Foto: iAuto.lv

Paldies iAuto aculieciniekam par iesūtīto foto un video materiālu!

Ja Tev ir VIDEO (no reģistratora, no mobilā), vai FOTO no avārijas, policijas darba vai citiem atgadījumiem uz mūsu ceļiem, tad sūti tos publikācijai iAuto.lv uz sociālajiem tīkliem Facebook, uz e-pastu iAuto at iAuto .lv, vai šeit >>>

Aculiecinieka foto 2.04.2020 Foto: iAuto.lv

Aculiecinieka foto 2.04.2020. Foto: iAuto.lv

 
Visi komentāri
 
650 2.aprīlis 2020 15:33
2 2 Atbildēt

Ķīnas kravas "parādījās" jau sen, jo peldēja gan janvārī izsūtītās (pirms karantīnas paspējušās), gan arī pati karantīna piecās lielākajās ķīniešu ostās sen ir jau beigusies.

Interesanti, ka aculiecinieks reāli liecina, kamēr oficiālas amatpersonas skaidro fufeļvarbūtības teoriju- ka kāds tur kravu pa kaktiem un "gaida" zemāku naftas cenu.Interesanti būt uzzināt- kāds ir kārtējais lietuvas "partneru..." izgudrotais iemēsls šai te akcijai.Cik tur jau tā nogurušo fūristu šobrīd cieš, tajā rindā stumdīdamies?

056 2.aprīlis 2020 15:59
3 0 Atbildēt

Labi, ka rinda tomēr virzās uz priekšu, ziņās redzēts, ka uz citu valstu robežām ir līdzīgi. Es domāju, viss ir pareizi un piesardzības pasākumiem jābūt. Un vēl kas - mani paziņas no Itālijas ziņo, ka pārtikas veikalos netrūkst, gan jau arī citur, vismaz pagaidām, būs labi. Šķiet, to sapratuši arī pensionāri no Vidzemes, kur vienbrīd veikalos pazuda griķi, sāls un sērkociņi. Tagad visa pietiek un pensionāri arī nomierinājušies

650 2.aprīlis 2020 16:10
2 2 Atbildēt

Bet nu protttams,nav itin nekāda pamata,viss virzās, viss mainās,aculiecinieki un komentētāji paši visu uzkurina.Toties AMATPERSONAS ir mums domātas priekš fufeļa sludināšanas.Jo taču nevar tā vienkārši ņemt un lohiem paskaidrot- kas notiek, kapc 9km rinda, ko prasa,kurš un kapc prasa un uttttt.Vajag sākumā suuudu publicēt- transportnieki neved,kravas bāž pagultē,uttttttt.

ps- nākamreiz kad nikus mainīsi, garāko pirkstu nodezinficcē

056 2.aprīlis 2020 16:34
4 0 Atbildēt

aha, nu kāds ir Tavs piedāvājums. es saprotu, ka šāda situācija nepatīk ne Tev, ne man - ko piedāvā, mainīt valdību?

650 2.aprīlis 2020 18:14
4 1 Atbildēt

Nē, es gluži otrādi, sludinu ka slikti būs Tai valstij, kura pat šādā brīdī ātļaujas gānīt savu valdību par viņas lēmumiem kopumā.Bet ir jomas, kur prasītos tomēr aktīvāka rīcība un konkrētāka runa.Te lieliski parādās,ka katrs "lielākais" kaimiņš tagad kaut ko cenšas diktēt mazākajiem.Mēs savus kaimiņus no romantikas izkrāmējām un līdz robežai godīgi pavadījām. Zvērudārzā aiz restēm uz 2ned nemetām.Kāpēc mūsu teritorijā šī 9km rinda tagad?? Katrs,(gandrīz katrs!) no šobrīd darbību veicošajiem/saglabājušajiem Lv uzņēmumiem cer uz kravu kustību un uz Fūristu cilvēcisko izturību, tās tur 546h dirnot pie katra staba.Cepur nost viņu priekšā par šo!

solaris 2.aprīlis 2020 19:22
4 2 Atbildēt

Tad kāpēc tu savā iepriekšējā komentārā gāni savas valsts valdību, divkosīgais balamute?

650 3.aprīlis 2020 0:06
0 1 Atbildēt

Acīmredzot tāpēc,ka atšķirībā no dažiem citiem balamutētājiem nelienu tur,kur īsti nav ko pateikt.Žēl, ka Tu nepadalījies te ar kādu "savu" aktuālo informāciju- par cik % un kādu iemeeslu dēļ tā rinda uz šis te tavējās varoņ/uzrunas brīdi bija pastiepusies garumā no tiem sākotnējajiem 9km...Lai nu katram veicas ar savas individuāli spalvainās rokas iebāšanu tā saucamajā "valdības kabatā"....

056 2.aprīlis 2020 21:21
0 0 Atbildēt

Nu ko, 650-tais, ņečem kiķ...

056 2.aprīlis 2020 21:27
0 0 Atbildēt

...kriķ... 650 tāds prātvēders, bet valdībai ar saviem padomiem nemaz nepalīdz!?

wons 2.aprīlis 2020 16:01
9 0 Atbildēt

Vai tik esošais satiksmes ministrs Latvijai nav iespaidīgāks par covid-19?

Tedis 2.aprīlis 2020 16:27
12 0 Atbildēt

"Kravu plūsmu ietekmē zemās naftas cenas, jo attiecīgi zūd motivācija kaut kur sūtīt kravas.”

Lētāka degviela = zemākas transporta izmaksas. Tā ir? Kas tieši liek noplakt motivācijai sūtīt kravas?

“Tieši pretēji visi cenšas maksimāli sagādāt kravas un gaidīt labāku cenu.” (c)

Tātad transportnieki savāc noliktavās klienta kravas, nekur neved, bet marinē kaut ko gaidot?!

Te kāds nav sakniebies meistarībā?

iedzīvotājs vulgaris 2.aprīlis 2020 22:34
1 0 Atbildēt

Re ku tā āža kāja lien āra - šodien likumus izstrādā, pieņem, ievieš dzīvē, visas pasaules sabiedrību vada personas, kurām būtu jāatrodas vai nu ieslodzījuma vietās, vai nu slēgta tipa ārstniecības iestādēs. Ministra kunga abas domu pērles stāsta, ka viņš ir no tās otrās kategorijas

iAuto 2.aprīlis 2020 16:35
4 0 Atbildēt

Kad mūsu aculiecinieks būs ticis līdz robežai, informēsim par kavēšanās patiesiem iemesliem.

Eiropas savienības robežas tomēr vajadzēja nodrošināt brīvu kravu plūsmu, loģistikas traucējumi situāciju tikai pasliktina.

wons 2.aprīlis 2020 16:54
4 1 Atbildēt

Būtu interesanti uzzināt ko tieši mūsu satiksmes ministrs ir darījis lietas labā, lai novērstu šādu situāciju? Bet reālus darbus, izdarītus

solaris 2.aprīlis 2020 19:24
2 0 Atbildēt

Rodas sajūta, ka Eiropas Savienība de facto vairs nepastāv. Tikai ES augstākās amatpersonas par to nezina. Jo ir atrautas no realitātes.

Vernons 2.aprīlis 2020 19:41
3 11 Atbildēt

Ir ārkārtas stāvoklis tādā mīkstā un nenoteiktā formā. Mēs neesam nekam gatavi. Cēloni ignorējam, tagad jācīnās ar sekām. Tām papildus formalitātēm bija jābūt gatavām jau sen. Bet mums tā ir pieņemts, kad "cepts gailis" ieknāb pakaļā, tad sāk tikai rosīties.

Informācijai. Baltkrievija no Krievijas pirks naftu pa 4 (četri) Dolāri par barelu = 159 litri!!! Un krieviem benzīnu sev saražot ir dārgāk, nekā nopirkt no batkrieviem.

vaaks 2.aprīlis 2020 17:05
2 1 Atbildēt

Vai ministra vietā nav neviena cita Latvijā, kas spētu pieņemt jautājumus ārkārtas situācijā Latvijā un atrisinātu kravu rindas tepat Rīgas pievārtē Grenctālē!

kasinsh79 2.aprīlis 2020 17:22
2 0 Atbildēt

Kārtējais apsurds Kravu plūsma patiesībā ir absolūti neaizskarama, pilnīgi visur. Pat vēl vairāk, stipri agrāk pirms ES vismaz bija tā, ka ātras aprites (svaigajām un saldētajām) precēm bija atsevišķa josla ātrākam procesam, robežas šķērsojot. Nupat bija reāla situācija uz Vācijas - Polijas robežas, kad arī svaigā prece (

kasinsh79 2.aprīlis 2020 17:22
0 2 Atbildēt

Stāvēja 46h (!!!) rindā.

iAuto 2.aprīlis 2020 17:24
3 0 Atbildēt

Tagad situācija esot atrisināta!

anoagask 2.aprīlis 2020 17:58
2 0 Atbildēt

uz tā 1+1 joslas ceļa nevar ieviest atsevišķas rindas ātri bojājošai precei.

Ir tikai 2 varianti, vai nu letiņi bremzē pārbaudot izbraucošos, vai leiši bremzē pārbaudot iebraucošos. Vai abi 2.

Izbraucošos IMHO nepārbauda, značit leiši vainīgi.

Pļurkt 3.aprīlis 2020 14:47
0 0 Atbildēt

Tak uz tām robežām starp Poliju un Latviju kaut kas atrisinājās, jeb atkal izejvielu piegāžu problēmu dēļ nāksies nedēļu stāvēt??

Pļurkt 5.aprīlis 2020 19:36
0 0 Atbildēt

Nu vispār viss skaidrs - šitai duriku, idiotu, dirsēju un apdirsēju publikai neko daudz maz nopietnu nav jēgas prasīt!!

Atskaitot diršanul, apdiršanu un glupošanos ne uz ko citu nav spējīgi!!!

Vecvils 3.aprīlis 2020 22:22
0 0 Atbildēt

Kopš kura laika ir Latvijai un Polijai kopēja robeža ?

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ford parāda kompaktu krosoveru ar 200 Zs jaudu (+ FOTO) 2

Ford iepazīstinājis ar kompaktā krosovera Puma 200 Zs jaudīgo modifikāciju ST. Lasīt vairāk

 

Jaunie BMW M3 un M4 - tagad oficiāli (+ FOTO) 10

BMW sarīkojis sportisko modeļu M3 un M4 oficiālo prezentāciju, iepazīstinot ar abiem modeļiem, kas tiek neviennozīmīgi vērtēti, vispirms jau milzīgās radiatora restes dēļ. Lasīt vairāk

 

Auto sadursmē ar alni Balvu novadā iet bojā sieviete 4

Trešdienas rītā automašīnas sadursmē ar alni Balvu novadā gāja bojā sieviete, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte. Lasīt vairāk

 

Seat Arona tagad arī 150 Zs versijā 1

Kompaktais krosovers no Spānijas tagad būs pieejams arī versijā ar 150 Zs jaudīgu četrcilindru motoru. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti