Ceļu būvnieki bez darba nepaliks; valsts ceļu būvdarbu iepirkumi rit pēc plāna - iAuto

Ceļu būvnieki bez darba nepaliks; valsts ceļu būvdarbu iepirkumi rit pēc plāna 9

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 16.aprīlis 2020 13:48

"Šajā būvdarbu sezonā ceļu būvniekiem darbs būs, valsts ceļu būvdarbu iepirkumi rit pēc plāna, atbilstoši pieejamajam finansējumam.

Pateicoties ekonomijai iepirkumos objektu skaits, kuros šogad uzsāksies darbi, visticamāk, palielināsies. Arī gadījumā, ja krīzes pārvarēšanas plāna ietvaros valdība lems par papildu līdzekļiem ceļu būvniecībai, esam gatavi laist tirgū papildu ceļu remontdarbu projektus, kuri jau ir attiecīgajā gatavības stadijā," norāda VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

"Būvniecība, ieguldījumi infrastruktūrā ir tradicionāls veids kā "sildīt" ekonomiku krīzes laikā. Tāpēc no savas puses LVC kā pasūtītājs, pirmkārt, dara visu, lai iepirkumu process notiktu bez aizķeršanās, lai visi remontdarbi, kas šogad ieplānoti tiktu arī uzsākti. Otrkārt mēs sekosim līdzi tam lai rēķini par paveiktajiem būvdarbiem tiktu apmaksāti iespējami īsākos termiņos. Arī līdz šim kavējumi ar apmaksu mums nav bijuši raksturīgi, taču saprotam, ka šogad būvniekiem ir īpaši būtiski saņemt maksājumus operatīvi," uzsver Lange. 

Šogad no valsts budžeta valsts autoceļu tīklam būs pieejami 213,2 miljoni eiro, bet no Eiropas Savienības fondiem – 37,3 miljoni eiro. Kopumā šogad valsts autoceļu remontdarbiem un uzturēšanai būs pieejami 250,5 miljoni eiro, kas ir par 1,2 miljoniem eiro vairāk nekā 2019. gadā.  Līdz ar to 95 objektos darbi tiks veikti par valsts budžeta finansējumu, bet sešos objektos darbus līdzfinansēs Eiropas Savienības fondi.

2020. gadā valsts autoceļu tīklā kopumā darbi plānoti 101 objektā, no kuriem 33 objekti ir pārejoši no 2019. gada. Darbi, tai skaitā, noritēs uz desmit valsts galveno autoceļu posmiem, 45 reģionālo un 20 vietējo autoceļu posmiem. Posmu un objektu skaits var palielināties pateicoties ekonomijai, kas rodas veicot būvdarbu iepirkumus. 

Patlaban LVC objektos nav jūtama ārkārtas stāvokļa ietekme, taču ierobežojumi, kas ir ieviesti Latvijā un Eiropā var ietekmēt atsevišķu materiālu piegādes termiņus, tā norāda lielākie ceļu būves uzņēmumi Latvijā, kurus ir aptaujājusi Autoceļu avīze. Būvnieki atzīst, ka izveidojusies situācija ir ietekmējusi uzņēmumu darbību, tomēr, cik lielā mērā par to vēl ir pāragri spriest. Zināmas bažas rada ārpus Latvijas ražotu materiālu, piemēram, bitumena un atsevišķu minerāl materiālu piegādes. 

Ierobežojumi ietekmē arī starptautisko projektu realizāciju, uzņēmēji norāda, ka attālinātais darbs ir gan izaicinājums, gan vienlaicīgi stimulē inovatīvus risinājumus. Strādājot attālināti var arī izjust to, ka internets citās valstīs, piemēra, Spānijā darbojas vājāk nekā Latvijā, stāsta uzņēmēji. 

 

 
9 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Miezis 16.aprīlis 2020 22:56
4 0 Atbildēt

Galvenais, ka SuperMAZ ūdens cisterna vēl ripo!

aigi 16.aprīlis 2020 16:07
3 1 Atbildēt

Aizņēmums jau paņemts. Investīcijām jāturpinās, kas silda ekonomiku, tas ir vispareizākais aizņēmuma ieguldījums. Tā pat kā RailBaltic nav atcelts, tas būs galvenais atveseļošanas pamats turpmākajiem gadiem - liels projekts ar daudziem simtiem vai pat tūkstošiem iesaistītu personu.

iAutolv 17.aprīlis 2020 7:30
1 0 Atbildēt

Bilde no 2017.gada. Toreiz MAZ šoferis teica, ka mēģinās iziet TA - ja neizdosies, tad nekā - nāksies norakstīt

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Degvielas cenas 19.3.2026: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR. Ir +42 centi kopš 1.3.2026 (+ VIDEO) 1

Vienu diennakti degvielas cenām izdevies noturēties bez kāpiena uz augšu. Lasīt vairāk

 

Naftas cenām straujš kāpums; Gāzes cena pieaugusi par 35% 1

Naftas cenas pasaules tirgū ceturtdien strauji palielinājušās saistībā ar jauniem uzbrukumiem enerģētikas objektiem Tuvajos Austrumos, kas radījuši bažas, ka ilgstoša karadarbība radīs ilglaicīgu kaitējumu naftas un gāzes infrastruktūrai. Lasīt vairāk

 

Māris Ozoliņš TESTĒ: Kompakto pilsētas apvidus auto "Audi Q3 Sportback" ar 265 ZS jaudu (+ VIDEO) 8

Ar pilnīgi jaunu vadības sviru filozofiju, kur pat stūres statņa slēdži ir fundamentāli pārveidoti, trešās paaudzes "Audi Q3" ir gatavs no jauna iekarot pircēju sirdis. Lasīt vairāk

 

Lietuvas Enerģētikas ministrija uzdod "Orlen Lietuva" nekavējoties laist tirgū 80 tūkstošus tonnu degvielas no rezervēm 5

Lietuvas enerģētikas ministrs Žīgimants Vaičūns otrdien parakstīja rīkojumu, ar kuru naftas pārstrādes uzņēmumam "Orlen Lietuva" uzdod nekavējoties piegādāt tirgū 80 000 tonnu no rezervēm, kas atbilst 12 dienu krājumiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti