Par ceļa nedošanu gājējiem sodu transportlīdzekļu vadītājiem plāno palielināt līdz 140 eiro 45

 
Nozare.lv | 26.maijs 2023 7:36

Par ceļa nedošanu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju, vai neredzīgiem gājējiem, kas rāda signālu ar baltu spieķi, plāno noteikt sodu transportlīdzekļu vadītājiem līdz 140 eiro, nosakot, ka minimālais sods par šādu pārkāpumu varētu būt 30 eiro, paredz šodien Saeimā otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, par kuriem parlamentam vēl būs jālemj galīgajā lasījumā.

Patlaban likumā par šādu darbību noteiktais soda apmērs ir no 15 līdz 70 eiro.

Savukārt velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam par ceļa nedošanu gājējiem plānots piemērot naudas sodu no 10 līdz 30 eiro.

Grozījumi paredz palielināt sodu par drošas distances vai intervāla neievērošanu, piemērojot brīdinājumu vai naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam no 10 līdz 70 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam - brīdinājumu vai naudas sodu no 10 līdz 140 eiro.

Tāpat plānots, ka transportlīdzekli var pārvietot piespiedu kārtā, novietojot to speciālā stāvvietā, ja transportlīdzeklis ir pilnīgi vai daļēji uz ietves, gājēju ceļa, velosipēdu ceļa traucē gājējiem brīvi pārvietoties vai ir spiesti iziet uz brauktuves. 

Deputāti arī atbalstīja priekšlikumu vairs nepiemērot brīdinājumu kā sodu par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres. Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro.

Tāpat plānots izslēgt brīdinājumu kā sodu par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls. Par to transportlīdzekļa vadītāju varētu sodīt ar sodu no 30 līdz 55 eiro.

 
Visi komentāri
 
0pis 26.maijs 2023 8:39
3 4 Atbildēt

Kā izpaužas velosipēdista ceļa nedošana gājējam? Velosipēdists tak vienkārši apbrauc gājēju. Vai domāts par gājējiem uz t.s. veloceliņa kad velo neapbrauc gājēju bariņu bet taurē, zvana un klaigā?

WALA 26.maijs 2023 9:52
2 1 Atbildēt

Vienā gadījumā šogad manā acu priekšā izpaudās tā, ka iedegoties (man un lisapēdistam) sarkanajam uz Čaka ielas regulētas gājēju pārejas lisapēdists pat nedomāja bremzēt līdz brīdim kad gandrīz vienai kundei uztesa virsū, kundze tik ar paspēja kā brīdi "ilgāk" noablansēt uz apmales, ja liktu to 1 soli abi stabili satiktos ...

ZZZZ 26.maijs 2023 10:07
1 0 Atbildēt

Te visi cs dalībnieki sapņo. Amsterdamā jutos galīgā stresā. kad no visām pusēm velo nesās. Taču kaut kāda sistēma tur ir.  Jau tagad var novērot, ka iet kur pagadās. Kad gājēji sajutīsies visvareni, paliks vēl neuzmanīgāki. Tad lielajās auto zemēs kā Vācija, Austrija nemaz tie gājēji uz ietvēm tā droši nemetās virsū. Kaut kā tur labi strādā savstarpējā cieņa. Tās savas tiesības īpaši neviens nekačā.

0pis 26.maijs 2023 10:13
2 1 Atbildēt

Nu stulbs, značit. Situācijā, kad gājēji grasās iet pāri, vajag pārliecināties, ka aiz manis brīvs un izbraukt uz viduslīnijas, lai netraucētu gājējiem sākt iešanu. Vai rādīt ar roku, lai sāk iet un izbraukt tam aiz muguras.

Parasti gājējus apdraud tie minēji, kas ne reizi nav jaukušies no velo un nezin, ka uzbraukšanas gadījumā upuri būtu vismaz divi.

Krotow 26.maijs 2023 13:51
0 0 Atbildēt

Gājējs parasti cieš vairāk, jo velo ir ātrums un masa. Tepat Rīgā bija gājēju/velo sadursmes ar letālām sekām gājējiem.

Vernons 26.maijs 2023 10:03
8 11 Atbildēt

Kriminālie Likumi! Kurp ejam? Kāds no tā vēstījums gājējam? 

Gājēji jau tā ignorē CSN prasības, tālāk visatļautība!

Likuma bīdītāji Tautai būtu jāzina! Uzvārdus lūdzu! 

Velosipēdistiem savs noziedznieks Viesturs Silenieks, izbīdija braukšanu, ne vis velo stumšanu pa gājēju pāreju!

ZZZZ 26.maijs 2023 10:13
8 2 Atbildēt

Velo braukšanu pa pāreju gājēja ātrumā. Un reizēm patīkami novēroju, ka daži velo pirms pārejas šķērsošanas vispār apstājas un tad tik uzsāk kustību pa pāreju 👍 Un es personīgi stipri samazinu auto ātrumu aptuveni 20m pirms pārejas, lai tie gājēji saprot, ka viņus redzu, laižu.

0pis 26.maijs 2023 10:14
1 5 Atbildēt

Tad jau auto vadītājiem arī būtu jāstumj auto pāri pārejai! lai nenobrauktu gājējus!

ZZZZ 26.maijs 2023 10:39
1 0 Atbildēt

Cienījamie profi, atceraties, ka ar stūri rokās nepiedzimst. Paši visi, bez izņēmuma, ar tiem velo esat gar zemi žāvušies un auto bleķus locījuši. Piesakās kurš no tā ir izvairījies, redzēsim meli. Tikai kam veiksmīgāk tas beidzies, kam nē. Cs piedalās dažādu līmeņu dalībnieki. Nu nevajag no nepieredzējuša vadītāja prasīt F1 līmeņa reakcijas. Plus risināt csn rēbusus, auto augtāko tehnoloģiju ekrānvadības bakstīšanu utt😡

0pis 26.maijs 2023 10:48
6 2 Atbildēt

Par ko tu vispār runā, kāda F1 reakcija? Ieraudzīt gājēju jāspēj katram vadītājam, Gan tikko tapušam, gan tādam kas jau desmitiem gadus stūrē auto.

Vernons 26.maijs 2023 11:29
3 9 Atbildēt

Gājējam Aizliegts iziet uz brauktuves, ja tuvojas transports!

0pis 26.maijs 2023 11:50
4 0 Atbildēt

Vernons vēl nav pamodies 😍 Raksts par pāreju, viņš sapnī runā par brauktuvi.

Vernons 26.maijs 2023 12:05
0 8 Atbildēt

OPI! 

Esi stipri aizgulējies! Zebra ir uz brauktuves!

0pis 26.maijs 2023 12:11
5 0 Atbildēt

Zebra ir zoodārzā 😄

Brauktuve šķērso gājēju pāreju! Ar nosacījumu dot ceļu gājējiem, atkarībā no situācijas.

Vernons 26.maijs 2023 12:13
0 6 Atbildēt

"Zebra" 931. Apzīmējums!

0pis 26.maijs 2023 12:19
4 1 Atbildēt

Neobligāts. Ziemā var būt apsnidzis. Skaties uz ceļmalu u.c. kur izvoto ceļa zīmes. Lai nebūtu Pārsteiguma Momenta.

Vernons 26.maijs 2023 12:25
1 8 Atbildēt

Uzkāpt uz brauktuves? Ziemā! Vēl bīstamāk!!!

uupis niknais 29.maijs 2023 11:18
0 0 Atbildēt

Atkal vernons bīda sētas noteikumus!

Vernons 26.maijs 2023 11:32
3 10 Atbildēt

Ceļu satiksmes Likuma 19. pants: "Pienākumi un tiesības"!

Vienīgais pienākums gājējam, pārliecināties par Savu drošību!

Pārliecinājies, ka būs droši, tad rodas tiesības šķērsot brauktuvi.

0pis 26.maijs 2023 11:52
3 1 Atbildēt

Nocitā punktu par Ļoti Īpašo Brauktuves posmu, ko sauc par Gājēju Pāreju. Vari to atrast CSN? Vai tikai CSL māki citēt?

WALA 26.maijs 2023 12:01
2 4 Atbildēt

Kad izbeigsi absolūti muļķīgi uzstāt uz tiesībām mirt ??? 

Tev ir tiesības arī dzīvot, bet nepārliecinoties par drošību - tu no tā pēc fakta atsakies! 

Visi transporta līdzekļi nav vienādi, tie nevar asptāties "kā miets", un ja tu nepārliecinies par to "ar ko tev darīšana" - tad nekāds sods tavu dzīvību vai veselību neatgriezīs ... t.i. tad ja tev vēl izdosies pierādīt ka tev ir bijusi taisnība !

0pis 26.maijs 2023 12:04
4 2 Atbildēt

TL nav jāapstājas kā mietam. Pirms pārejas tam ir jābūt apstāties PILNĪBĀ. Jau laicīgi.

Nu, skaties pats - ja gājējs uzkāps uz pārejas, redzot braucošu auto kas nebremzē un tas būs spiests bremzēt avārijas režīmā (iespējams, salasot aiz sevis vilcieniņu ja tur brauc tādi pat dunduki), ļauj minēt - vai gājēju sodīs par CSN izraisīšanu vai viss aizies uz vadītāju?

WALA 26.maijs 2023 12:29
5 10 Atbildēt

Lai laicīgi apstātos ir laicīgi jāspēj ieraudzīt un saprast nodomu šķērsot ielu. Tāpēc ir saprātīgi pirms likt soli uz ceļa noķert vismaz acu kontaktu ar vadītāju. Ja gribas par šī iztyeikuma patiesumu pārliecināties atnāc uz Domina ziemā kad ir slidens uz šo gājēju pāreju:

goo.gl/maps/hKihayLC1gzvfb3BA

Šī būs viena no pārejām kuru ja nokaisīs ļoti vēlu, un ja gribas izbaudīt kā tā slīd gan gājējma gan autvadītājam - "laipni lūgts" ...

Piesardzībai ir jābūt ietrennētai līdz "muguras smadzenēm" - citādi mēdz iziet čābīgi, kā reizē kad RS buss manā acu priekšā notrieca meiteni uz Vācieša ielas ...

0pis 26.maijs 2023 23:11
1 1 Atbildēt

Braucot ar auto, redzot gājēju tuvojamies pārejai, es saprotu, ka gājējs tuvojas pārejai. No tā var secināt, ka gājējs vēlēsies arī šķērsot pāreju. Ko es daru? Samazinu ātrumu, lai tad ja gājējs pēkšņi nemainīs virzienu, es būtu gatavs apturēt auto.

Man nevajag lai gājējs meklē acu kontaktu, es saprotu ka gājējs+pāreja=man jādod tam ceļš. Nezinu, kas tieši ir nesaprotams....skatieni, varbūtība....vai ir vadītāji kas vaicā ekstrasensam - vai šis gājējs šķērsos ielu? Vai man mālējas un nekāda gājēja nav?

WALA 27.maijs 2023 11:14
2 1 Atbildēt

Nesaprotams ir 101 gadijums, piem. kad cilvis stav pusmetru no pārejas un "brīnās", tu nobremzē un jams labākajā gadījuma pagriež tev muguru, dažs tā vienkārši muld pa telefonu utt. Ir vairāk ka vajag situāciju kad "savstarpēja saprašanās neiestājas" ...

Un vēl ir vairak kā vajag gadijumu, kad pārejas ir aiz necaurredzama šķēršļa, vai kad buss vai kravinieks stāv(apstājas)tieši uz tām, un ļaudis ar 9 dzīvībām lien jau prom no pārejas gar to kastu aizmuguri , jo redz "pāreja" ...

0pis 27.maijs 2023 12:14
4 1 Atbildēt

Kā vadītājs es nezinu iemeslu un negrasos paļauties uz pieņēmumu, ka gājējs tur atpūšas. Es samazināšu ātrumu, lai tas nepagūtu paiet man zem riteņiem. Tāpēc jau ir pārejas, lai gājējs varētu iet pāri bez ilgas gaidīšanas.

Par aizsegtām pārejām vai busu uz tās - tas tak man kā vadītājam ir SARKANS lukturis un SKALŠ zvans! Cik glupam ir jābūt, lai mauktu garām busam uz pārejas nesamazinot pāreju! Es tak neredzu, vai tur nenāk gājējs. Noteikumi man to skaidri liek darīt - pat apstāties pilnībā, lai pārliecinātos ka aiz šķēršļa nav gājēja.

WALA 27.maijs 2023 23:30
0 0 Atbildēt

Es arī ne, bet paļauties uz to ka nejēga riteņbraucējs pārsēdies uz auto, nu pēkšņi kļūs par braukšanas meistaru un CSN perfektu pārzinātāju ar spēju domāt 5 soļus uz priekšu - es savu dzīvību kā kājāmgājējs ar netaisos "likt ķīlā" ...

Vakar pat bija situācija, kad G.Zemgala remonta zonā pirms gājēju pārejas (un jau tā biju izvēlējies daudzmaz palielu spraugu) brauc kravinieks, pirms tā 2 vai 3 auto - eju pāri līdz vidum (tur tāda kā saliņa no "remont zonas " tām pagaidu zīmēm ), dzirdu aiz kravinieka viens "spiež grīdā", nu es loģiski "metu pa mēmajiem savu tupeļmotoru"  ... nu neko beigās jau pamanīja un paspēja apstaties tieši pirms pārejas ... bet nu man Tiiiik Ļoti" uz kapiem ar nav jāsteidzas ...

Vernons 26.maijs 2023 12:03
1 8 Atbildēt

2.16. gājēju pāreja – brauktuves daļa, kas apzīmēta ar 535. un 536. ceļa zīmi un (vai) 931. ceļa apzīmējumu un paredzēta gājēju pāriešanai pāri brauktuvei;

OPI tas Tev zināšanai!

0pis 26.maijs 2023 12:13
7 3 Atbildēt

Pirms 535/536 mēdz būt zīme 120 - kaitīgi to ignorēt. Var sanākt bremzēšana ne pēc Vīnes konvencijas hi hi hi

Vernons 26.maijs 2023 12:10
1 12 Atbildēt

OPI!

Tādēļ CSN nav arī sadaļa "Ātruma samazināšana"! "Vīnes Konvencijas par ceļu satiksmi un ceļa zīmēm" 17. pants! Tur ir rakstīts kā jāsamazina Ātrums! KAITĪGI Tautai to zināt!

STOP signāls arī nav Brīdinājuma signāls! 35 gadus kā...

anonimikis 26.maijs 2023 12:25
8 0 Atbildēt

Autobusam aizliegts izbraukt no pieturas, ja tuvojas transports un autobusa vadītājs nav pārliecināts, ka tiks palaists. Kā ar šī ievērošanu?

Vernons 26.maijs 2023 12:32
1 1 Atbildēt

Nav jau tik traki! Autobusu palaiž! Jautājums ir cits, cik ilgi bija ieslēgts kreisais virziens...

Un ja ilgi, tad kurš ir "lops"?

WALA 26.maijs 2023 12:34
1 0 Atbildēt

Tu acīmredzami uzprasies uz to lai autobusa pieturas netiktu veidotas "kabatās" un tu tur stāvētu vienmēr un visur aiz sab. transa !!!! Sāc ar šī punkta pirmo daļu pirms piesienies tā beigu daļai, piem. Čaka ielā velo joslas pusē tīri tehniski atbilstoši CSN tev vienmēr būtu jāstāv aiz sab. transporta !!!

Vernons 26.maijs 2023 12:44
2 9 Atbildēt

Žetons WALA! 

Tieši šī iemesla dēļ Vācijā, Kaiserslauternā (bāze Ramštein) pilsētas mērs nolikvidēja visas autobusu pieturu kabatas! Viena josla katrā virzienā. Autobusam priekšā vienmēr tukšs! Ja nu kādam izdodas busu apbraukt, tad tā ir veiksme! Tu par to sapņo arī Rīgā?

0pis 26.maijs 2023 13:07
0 1 Atbildēt

Kabatas ir uz ietves rēķina! Protams, nevajag nekādu kabatu. Autobuss jau nestāv 15 min. kā starppilsētu autobuss - apstājas, čik-čak, un brauc tālāk.

WALA 26.maijs 2023 14:27
0 1 Atbildēt

Laikam tikai pastkartēs esi Rīgu redzējis ... 

Autobusi arī stāv gala pieturās, tiesa lielai daļai Rīgas maršrutu gala pieturām ir vismaz tāds kā galapunkts "aplis", bet ir kur tas tā nav ...

LOHS2ū 26.maijs 2023 14:33
0 0 Atbildēt

Protams, ka mums nekādas liekas kakabatas šite te nava vajadzīgas.Visam jābūt kā uz stabiņiem apspraudītās 3,14m platās Burņinieku ielas.

Ugunsdzēsēji apstājas, čik-čak nodzēš, un satiksme ciku-caku atkal kustās iepriekš uzņemtajā (pareizajā) kursā un/vai (īstajā) nospraustajā virzienā.Jā.

LOHS2ū 26.maijs 2023 13:11
1 5 Atbildēt

Lieliski.Valstij vajag naudu, taču tā (Valsts) to (naudu) nekādi nevēlas iegādāties iA portālā (skat.šodienas 5gab. aktuālos naudas iegādes sludinājumus- reģistrētajiem iA lietotājiem (un iespējamajam Loham iA administrātoram..) domātajā tēmu sadaļā.

JautāJums- KĀ (no/kā un par!/ko) mēs tagad "iekassēsim", ja gadījumā tā saucamā "aizgājēju pāreja" izrādīsies nepienācīgi noformēta.Vizuāli netbilstoša "likuma prasībām" attiecībā uz brauktuves marķējumu.

Kā (un ar!/ko) mēs (lohi..) ikdiena samērīsim tagad nesodāmo "drošo distanci" un/vai sodāmo "nedrošo intervālu".Kā (un pēc/kā) šhito te tagad mums dokumentāli (neapstrīdami) noteiks kādi tādi visādi tā saucamie "sertificētie Mērītāji".

srt 26.maijs 2023 16:29
4 2 Atbildēt

Pareizi dara! Gājējiem ir un būs priekšroka!

Vernons 26.maijs 2023 19:22
1 4 Atbildēt

Uz kurieni?

srt 26.maijs 2023 20:46
4 1 Atbildēt

Uz tavu ānusu speciālist...

Ezis UK 26.maijs 2023 18:57
3 1 Atbildēt

"Ekskreptam" un tiem ambiļiem,kuri atļauj BRAUKT velosipediem pāri gajeju pārejai ,aizliegt ienemt valsts amatus uz mūžu,tiesibu viņiem jau tapat nav.Kad padomju lukdoforus nomainis uz Eiropas standartu? Rīga dažus redzeju ,bet gajeji pa inercei slampā tapat!

0pis 26.maijs 2023 19:50
1 1 Atbildēt

Kas slikts, ja brauc un auto vadītājs laicīgi redz velosipēdistu atklātā vietā? Ja brauc ar gājēja ātrumu, tas joprojām nav izsekojami motoristiem?

Ja ir regulējama gājējupāreja, tad stāvi un vaktē gaismu, nevis pēti kurš kā šķērso pāreju. Tev ir sarkanais, velosipēdistam zaļais. Krustojumos auto arī nevelk pāri striķītī?

LOHS2ū 27.maijs 2023 2:56
0 0 Atbildēt

Pasīvo lohu skaits pieaug asstronomiskā progresijā.Ko lai kāds (cits lohs) nepieņemtu,viņiem visiem viss ir ok.Caurskatāmi, saprotami,taisnīgi, savlaicīgi un visādi citādi pašsaprotami.Uhhh..

Cik ir līdz šim iekasēto sodu kopsumma? Nu tā godīgi, tie tur  līdzšinējie "līdz 70eur" cik reižu gadā tiek piespriesti, ja reiz ir pamatojums šo jau tā ne visai adekvāto summu 2kāršot? 

Ar ko atšķiras skrejriteņa vadītājs no autovadītāja, ja tas  pirmais (lohs) brauc pa gājējiem veltīto trotuāru vai šķērsām pa koplietošanas brauktuvi? Kādā veidā līdzšinējie pārkāpēji ir tikuši "piespiesti cienīt" jau esošos noteikumus un kā te izpaužās tā saucamā "soda neizbēgamība" ? 

Cik mums "sodīto vadītāju" par uzmanības novēršanu braukšanas laikā? Un stāvēšanas/apstāšanās laikā,kas ARĪ ietoilpst braukšanas jēdzienā? Gājēju pāreju vizuālais noformējums- arī tas mums ir pilnīgi pie d. Dažs labs varētu tomēr paskatīties tālāk pa savu peņagalu.

Freijers 28.maijs 2023 17:30
0 0 Atbildēt

Kā šo plāno "kontrolēt" jeb ir jau plāniņš ar "tehniskajiem līdzekļiem", jo ar netehniskajiem jau nu nekādīgi nesanāk, neesmu nekad dzirdējis, ka kāds būtu sodīts par distances neievērošanu, ceļa nedošanu, gājēju nelaišanu utml. pārkāpumiem, kas neķerās ar radaru no krūmiem.....Tas, ka sāk pie dziesmas ņemt ciskudrillētājus gan ir pareizi, turpat arī stāvdrāžiem jābūt....

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Vjetnamas Vinfast starts ASV tirgū neizdodas

Tikai dažas nedēļas pirms plānotā starta Eiropas tirgū, Vjetnamas jaunuzņēmums Vinfast piedzīvojis neveiksmi ASV tirgū. Atsaukumam pakļauti visi jau pārdotie transportlīdzekļi. Lasīt vairāk

 

Lexus publicē pirmo jaunā GX attēlu 7

Tāpat kā gadījumā ar pilnīgi jauno LBX, atklātībai nodots tā saucamais tīzeris – attēls, kas speciāli aptumšots, lai noslēptu īsto veidolu. Lasīt vairāk

 

„Elles kaķis”, „Melnais spoks” un pārējie – pieci īpašie Dodge muskuļauto arī Eiropas tirgum (+ FOTO) 2

Stellantis sastāvā ietilpstošais ASV autobūves uzņēmums Dodge paziņojis, ka uz Eiropu ved piecus no pavisam septiņiem „Last Call” modeļiem, kas ir pēdējā iespēja īsto muskuļauto entuziastiem tikt pie kāda Charger, Challenger vai Durango ar V8 iekšdedzes motoru. Lasīt vairāk

 

Ceturtdien satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši divi velosipēdisti 2

Latvijā ceturtdien satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši divi velosipēdisti, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti