Nākamgad sāks kursēt "Rīgas satiksmes" jaunie elektroautobusi - iAuto

Nākamgad sāks kursēt "Rīgas satiksmes" jaunie elektroautobusi 6

 

Ilustratīvs attēls - modelis Urbino 12 Electric Foto: Solaris

Nozare.lv | 15.augusts 2023 14:44

Nākamgad sāks kursēt "Rīgas satiksmes" jaunie elektroautobusi, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševica.

Patlaban rūpnīcā Polijā notiek jauno autobusu ražošana un komplektēšana.

Plānots, ka jau šā gada nogalē "Rīgas satiksmes" autobusu parks saņems 35 jaunus elektroautobusus.

Kā vēstīts, "Rīgas satiksmes" konkursā par elektroautobusu un to rezerves daļu piegādi par uzvarētāju atzīts "Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.". Patlaban ar "Solaris Bus & Coach Sp. z o.o." parakstīts līgums, kas paredz 35 elektroautobusu un rezerves daļu piegādi par kopējo plānoto summu 19,2 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Projekta "Elektroautobusu iegāde Rīgas valstspilsētai" īstenošanai piesaistīts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Savukārt vēl papildu 17 elektroautobusu iegādei plānotā maksimālā līgumsumma ir 9,3 miljoni eiro bez PVN, un par šo elektroautobusu iegādi vēl tiks lemts. Šim projektam plānots piesaistīt Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzfinansējumu.

Iegādājoties elektroautobusus, tiks būtiski mazināta transporta radītā negatīvā ietekme uz vidi Rīgas pilsētā, kā arī uzlabota pārvietošanās kvalitāte un komforts, kas veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu, priekšroku dodot sabiedriskajam transportam, veicinot sabiedriskā transporta pasažieru skaita pieaugumu. Paredzams, ka jaunie elektroautobusi nomainīs novecojušos aptuveni 20 gadus nokalpojušos autobusus.

"Rīgas satiksmes" konkursā par elektroautobusu un to rezerves daļu piegādi finanšu un tehniskos piedāvājums iesniedza 2 piegādātāji - "Solaris Bus & Coach Sp. z o.o." un "Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.S.". Veicot abu pretendentu tehnisko un finanšu piedāvājumu izvērtējumu, par uzvarētāju atzīts Polijas ražotājs.
 

 
6 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
BMW 15.augusts 2023 15:24
2 0 Atbildēt

550 taukšķi par vienu busu bez PVN? Nu vismaz jācer, ka ietaupīs uz soļarku. Te gan var sanākt nūja ar 2 galiem, ja šoferim nav soļarkas ko noliet, diez vai būs kas strādā. Ja nu vienīgi tie busi ir pašbraucoši!

core 15.augusts 2023 17:15
2 0 Atbildēt

Tie kuri 10 gadus atpakaļ nobankrotēja? Tad jau lietotus būs kaut kur jāmeklē

RS 17.augusts 2023 11:16
1 0 Atbildēt

Nu bet kur problēma, ST tak pacēla tarifus, autobusus jālādē pēc dārgajiem tarifiem, tāpēc viennozīmīgi celsim biļešu cenas un jūs par to maksāsiet, jo nav jau kur likties!

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Modernizētais Peugeot 408 nonāk tirgū (+ FOTO)

Modernizētais Peugeot 408 debitēja janvāra sākumā, Briseles autoizstādē un tagad tas kļuvis pieejams Eiropas tirgū. Lasīt vairāk

 

Atsākas ceļu remontdarbu sezona; brīdina par nepietiekamu finansējumu (+ VIDEO) 1

Pavasaris atnācis ne tikai ar siltāku laiku, bet arī ar ierasto ceļu remontdarbu sezonu. Šogad Latvijā plānots sākt un turpināt remontdarbus vairākās lielajās šosejās. Taču nozares pārstāvji vienlaikus brīdina, ka nepietiekama finansējuma dēļ tuvākajos gados var pasliktināties reģionālo autoceļu stāvoklis. Lasīt vairāk

 

Ķīnas BYD tehnoloģija uzlādēs elektroautomobiļa akumulatoru 5 minūtēs 10

Ķīnas autoražotājs BYD pašlaik testē jaunu īpaši ātru elektroauto uzlādes tehnoloģiju, kas varētu ievērojami saīsināt akumulatoru uzlādes laiku. Lasīt vairāk

 

“Bebra zobi” – bijušais BMW dizaineris vērtē “Neue Klasse” dizainu 16

Kādreizējais BMW dizaineris Frenks Stīvensons neglaimojoši izteicies par bavāriešu pirmā “Neue Klasse” modeļa iX3 dizainu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti