Netīrītu valsts autoceļu dēļ "Gulbenes autobuss" brīdina Alūksnes pašvaldību par sabiedriskā transporta pakalpojumu pārtraukšanu 6

 

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 7.decembris 2023 14:48

Netīrītu valsts nozīmes autoceļu dēļ SIA "Gulbenes autobuss" brīdinājusi Alūksnes novada pašvaldību par sabiedriskā transporta pakalpojumu pārtraukšanu, aģentūru LETA informēja aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Uzņēmums "Gulbenes autobuss", kas Alūksnes novadā sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus un lielā daļā novada arī skolēnu pārvadājumus, ir vērsies pašvaldībā, brīdinot par iespējamu pakalpojumu pārtraukšanu, ja netiks nodrošināta droša pārvietošanās skolēnu pārvadājumu maršrutos pa valsts nozīmes autoceļiem.

Kā informē Aploka, skolēnu pārvadājumi notiek galvenokārt pa valsts nozīmes autoceļiem, ar atsevišķiem izņēmumiem arī pa pašvaldības autoceļiem.

Alūksnes novada pašvaldība esot nosūtījusi vēstuli Satiksmes ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Vidzemes plānošanas reģionam, VSIA "Latvijas valsts ceļi" un VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs", lūdzot nodrošināt valsts nozīmes autoceļu regulāru ikdienas uzturēšanu ziemas sezonā, regulāri tīrot sniegu atbilstoši B un A uzturēšanas klasei un nodrošinot ar pietiekamu tehnisko un cilvēkresursu kapacitāti. Pašvaldība lūdz nodrošināt ceļu uzturēšanas kvalitāti, ņemot vērā sabiedriskā transporta un pašvaldības transporta reisu laikus un arī to, ka Alūksnes novadā ir ilgāks sniega periods, snigšanas biežums un sniega segas biezums.

Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers (JV) uzsver, ka ir svarīgi, lai valstī visi rīkotos saskaņoti. Ja valsts vēlamā virzība ir uz skolu tīkla optimizēšanu, un pašvaldības šādu soli ir spērušas un savā izglītības iestāžu tīklā veikušas attiecīgas izmaiņas, tad arī valsts institūcijām ir jāsadzird pašvaldību vajadzības un savas atbildības nozarē jānodrošina vajadzīgie apstākļi.

Aploka skaidro, ka šajā mācību gadā Alūksnes novadā pa valsts autoceļiem ir organizēti sabiedriskā transporta un pašvaldības nodrošinātie skolēnu pārvadājumu maršruti, katru dienu skolēnus vedot uz izglītības iestādēm pagastos un pilsētā. Diemžēl lielākai daļai valsts autoceļu, pa kuriem kursē skolēnu pārvadājumu transports, ir zemāka ikdienas uzturēšanas klase. Līdz ar to ceļi kļūst neizbraucami, ir apgrūtināta pretī braucošo transportlīdzekļu izmainīšanās, uz dažām ceļu klātnēm ilgstoši nav novērsta "trepe".

Tas rada avārijas situācijas un reisu izpildes kavējumus. Lai nepieļautu avārijas situāciju veidošanos un nodrošinātu skolēnu savlaicīgu nokļūšanu skolās, sākoties stundām plkst.8.30, ir svarīgi, lai valsts nozīmes ceļi sabiedriskā transporta un pašvaldības skolēnu pārvadājumu autobusiem ir izbraucami, norāda pašvaldība.

Pašvaldība vēstulei arī pievienojusi kopā ar SIA "Gulbenes autobuss" identificētu kritiskākā stāvoklī esošo valsts autoceļu sarakstu, kuriem lūdz nodrošināt augstākas kvalitātes ceļu ikdienas uzturēšanu, proti, "Kolberģis-Ponkuļi", "Viļaka-Zaiceva-Krievijas robeža", "Liepna-Beja", "Alūksne-Liepna", "Ķūderi-Jaunanna", "Vētraine-Maliena-Kalncempji-Sprīvuļi", "Alūksne-Kalniena-Gulbene", "Ilzene-Līzespasts", "Sinole-Silakrogs", "Māriņkalns-Alsviķi", "Alūksne-Ziemeri-Veclaicene".
 

 
6 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 8.decembris 2023 10:02
4 1 Atbildēt

Kas arī bija sagaidāms, visiem patīk "šņaukt" naudiņu, bet darbu deleģēt "kur lētāk" ... tas nekas ka gala rezultātā līdzēkļu ekonomija ir novedusi pie pusotras ceļu tīrīšanas tehnikas vienības uz visu reģionu ...

Disklaimeris:  dati par tehnikas vienību skaitu ir "paša safabricēti" ...

Sergejs 8.decembris 2023 10:15
2 0 Atbildēt

Varbūt ka agrākajos gados uzraudzītāju/locekļu un traktoru/traktoristu proporcija bija ap 1 pret 3, bet tagad otrādi?

 Kā arī ieprīkš traktorists varēja vairāk laika veltīt ceļu tīrīšanai bet tagad vairāk jāvelta sertificēšanai?

650 7.decembris 2023 15:33
1 0 Atbildēt

Kā tika nodrošināts šis pats transports šajā pašā Alūksnies novadā tā dēvētajos "agrākajos" gados (laikos) ? 

Kāds vēl ceļa "apstāklis" darbojas konkrēti Alūksnes novadā? Vai (gadījumā) tas neprasītu kādu "īpašāku" (vai tradicionālāku) ceļa virsmas apstrādes "technolōģiju"?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Ķīnas BYD pārdod hibrīdus un e-auto par 10 000 eiro, VW un Toyota prasa nedaudz vairāk 3

Ķīnas tirgū šobrīd izvērsusies bezkompromisa cīņa starp vietējo ražotāju BYD, kā arī Volkswagen un Toyota. Lasīt vairāk

 

Latvijas lietoto auto TOP-3 2023. gadā: BMW, Volvo, Volkswagen 5

Pērn Latvijā lietoto vieglo pasažieru automobiļu reģistrāciju skaits ir krities par 2,6%, salīdzinot ar 2022. gada rādītājiem. Savukārt pirktākais zīmols lietotu auto tirgū saglabājās BMW, otrajā pozīcijā atstājot “Volvo”, bet trešajā - “Volkswagen” markas automašīnas. Lasīt vairāk

 

Polijas lauksaimnieki plāno bloķēt automaģistrāli pie Vācijas robežas 5

urpinot protestus pret Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politiku, Polijas lauksaimnieki plāno no svētdienas bloķēt galveno automaģistrāli, kas ved pāri Vācijas robežai. Lasīt vairāk

 

Jautājumā par elektrovilcieniem Rinkevičs redz pilnu "Pasažieru vilcienu" valdes atbildību 2

Jautājumā par elektrovilcieniem AS "Pasažieru vilciens" valde ir atbildīga par visu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti