Lielākā daļa autovadītāju jeb 77% izmanto viedtālruni, atrodoties pie stūres, aģentūru LETA informēja risku apdrošinātāja "If P&C Insurance" ("If") Latvijas filiāles pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.
Tikai 23% šogad aptaujāto Latvijas autobraucēju apgalvo, ka, esot pie stūres, neizmanto mobilo telefonu. Salīdzinājumam - pērn 27% autovadītāju varēja teikt, ka vadot automašīnu, viedtālruni neizmanto.
Visbiežāk jeb 58% no aptaujātajiem autovadītājiem viedtālruni izmanto navigācijai. Tikmēr 39% autovadītāju norāda, ka izmanto tālruni tikai zvaniem "brīvroku" sistēmā, bet virkne autovadītāju nosauc arī citas viedtelefona funkcijas, kas tiek izmantotas, neraugoties uz to, ka viņi atrodas pie stūres.
Piemēram, 12% aptaujāto atzina, ka sazvanās telefoniski arī bez "brīvroku" sistēmas, bet 14% - ka braucot pie stūres mēdz tajā meklēt un atskaņot mūziku. Izteikti vairāk mūzikas meklētāju ir vīriešu vidū (18%), kamēr sievietes šajā jomā grēko salīdzinoši retāk (10%).
Aptaujas dati atklāj, ka vēlme viedtālrunī atrast un atskaņot mūziku ir biežāk izteikta gados jauniem šoferiem - 41% aptaujāto autobraucēju līdz 25 gadu vecumam atzina, ka mēdz šādi rīkoties.
Vēl 7% atzina, ka, braucot pie stūres, raksta īsziņas vai "čato" citās saziņas vietnēs, bet 9% - ka mēdz ierakstīt balss ziņas. 4% atzina arī, ka, braucot pie stūres, mēdz uzņemt arī pa kādai pašbildei.
Aptaujas dati liecina, ka 11% autovadītāju atzīst, - lai arī paši neesot piedzīvojuši bīstamas situācijas uz ceļa viedtālruņa izmantošanas dēļ, ar to ir saskārušies viņa draugi vai radinieki. Tikmēr 6% norādīja, ka viedtālruņa lietošanas rezultātā, ir teju notriekuši gājēju.
"If" veiktajā aptaujā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā piedalījās nedaudz vairāk nekā 3000 respondentu.
Kas arī bija jāpierāda!
Liela daļa šoferu dara visu citu nevis pirda savus tiešos pienākumus!