Tehnoloģiju magnāts miljardieris Īlons Masks ceturtdien prezentēja pašvadības robotaksi, prognozējot, ka tas būs pieejams lietotājiem līdz 2027.gadam.
ASV elektroautomobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla" vadītājs apgalvoja, ka pilnībā elektriskā automašīna, kurai nav stūres vai pedāļu, maksās mazāk nekā 30 000 ASV dolāru. Tai būs bezvada uzlāde, un tā būs "desmit līdz 20 reižu drošāka" nekā cilvēka vadītas automašīnas.
Masks aicināja domāt par šo nākotnes taksometru kā par mazu atpūtas telpu. "Jūs vienkārši sēžat ērtā mazā salonā, un jūs varat darīt visu, ko vēlaties (..) un, kad izkāpjat, jūs esat galamērķī," studijas "Warner Brothers" laukumā netālu no Losandželosas pavēstīja Masks.
Viņš atklāja, ka "Tesla" jau ir izgatavojusi 50 šādus auto, un uzņēmums plāno nākamgad Teksasā un Kalifornijā sākt "pilnībā autonomu, neuzraudzītu" braukšanu ar esošajiem modeļiem un pēc tam pāriet uz tā dēvētā kibertakša ražošanu.
Maskas atzina, ka mēdz ļauties optimismam, runājot par termiņiem, taču pauda pārliecību, ka šie auto tiks laisti apgrozībā pirms 2027.gada. Tas ir aptuveni desmit gadus vēlāk nekā Maska sākotnējie solījumi par pilnībā automātisku automašīnu ieviešanu.
Prezentācijā tika arī izrādīts transporta līdzeklis pasažieru pārvadāšanai. Auto, kas izskatās pēc milzīga kustīga tostera, nav stūres, pedāļu vai vadītāja, un tajā var sēdēt līdz 20 cilvēkiem vai to var izmantot preču pārvadāšanai, sacīja Masks, nesniedzot sīkāku informāciju par ražošanu.
Masks arī izrādīja humanoīdos robotus "Optimus", kas, pēc viņa teiktā, kādu dienu spēs veikt dažādus palīgdarbus, kā arī piedāvāt draudzību. "Es domāju, ka tas būs lielākais jebkad radītais produkts," prognozēja Masks, piebilstot, ka, viņaprāt, robotu mazumtirdzniecības cena varētu būt no 20 000 līdz 30 000 dolāru. Taču arī robotu jautājumā Masks neatklāja, kad tie varētu tikt laisti pārdošanā.
Izskatās ka ar raķetēm Īlonam iet krietni labāk. Nupat ir sanācis 5. starts Lielajai raķetei. Tātad jēdziens "raķešu zinātne" ir devalvēts. Grūtāk ir uztaisīt pašbraucošu auto, kas būtībā ir robots.