Nissan Tekton – gandrīz Dacia Duster, bet – Indijas tirgum

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

iAuto.lv | 10.oktobris 2025 13:50

Japānas autobūves uzņēmums Nissan piesaka jaunu SUV, kas izstrādāts uz mums labi zināmā Dacia Duster bāzes.

Nissan turpina paplašināt savu klātbūtni jaunattīstības tirgos un nāk klajā ar jaunu kompakto apvidus auto – Tekton. Atšķirībā no Brazīlijas, kur Nissan vienkārši nomainīja iepriekšējo Kicks modeļu paaudzi, Indijā uzņēmums izvēlējies citu ceļu. Tur nesen tika publiskoti pirmie attēli ar Tekton – robustu, muskuļotu SUV ar dizainu, ko iedvesmojis leģendārais Nissan Patrol. Tekton kļūs par Terrano pēcteci – tas bija kompaktais SUV, kura pamatā bija iepriekšējās Renault un Dacia Duster paaudzes.

Jaunais modelis, visticamāk, tiks veidots uz CMF-B platformas, kas tiek izmantota arī jaunākajā Eiropas Duster versijā. Zināms, ka gan Nissan, gan Renault modeļi tiks ražoti izmantojot Renault-Nissan-Mitsubishi alianses montāžas līnijas Čennajā (Indija), un tirgū tie nonāks 2026. gadā.

Tekton priekšējo daļu raksturo C-veida LED lukturi un gaismas josla, kas savieno lukturus un stiepjas pāri visam radiatora režģim. Motora pārsegu grezno drukāto burtu uzraksts “Tekton”, bet masīvais priekšējais bamperis un reljefainā motora pārsega forma piešķir automobilim stabilu un pārliecinošu izskatu.

Aizmugurē dominē sarkana LED gaismas josla, kas savieno lukturus un dizainā nedaudz atgādina VW T-Cross. Bagāžnieka vāka centrā izvietots liels uzraksts "Tekton", kas veido mūsdienīgu koptēlu, saskaņā ar Nissan globālo dizaina valodu. Sānskatā redzamas muskuļotas līnijas, bet nedaudz slīpā jumta līnija piešķir dinamiskāku tēlu.

Tekton vispirms tiks laists pārdošanā Indijā, bet vēlāk nonšaks pārdošanā arī citos Āzijas reģiona tirgos, kur Nissan vēl nav plaši pārstāvēts.

Informācija par dzinējiem un salona aprīkojumu tiks atklāta tuvāk modeļa tirgus debijai, kas plānota nākamajā gadā.

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Jaunās Toyota Hilux devītās paaudzes tests (+ FOTO) 1

Testi notika Bulgārijas Razlivas pilsētas apkārtnē kalnainā apvidū, kur pilnībā varēja izbaudīt jaunās Toyota Hilux gaitas īpašības. Lasīt vairāk

 

Zināmi automobiļi, kas var izturēt 300 000 km 16

ASV noskaidroti auto modeļi, kas ir īpaši izturīgi un var sasniegt 300 000 kilometru nobraukumu, nesarūgtinot savus īpašniekus ar dārgiem remontiem. Eiropas auto zīmolu gan TOP-10 sarakstā nav. Lasīt vairāk

 

18 gadus vecam motocikla vadītājam piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā (+ VIDEO) 6

Otrdien, 16. jūnijā, Valsts policijas amatpersonas Aizkraukles novadā pēc pakaļdzīšanās aizturēja 18 gadus vecu motocikla vadītāju, kurš bēgšanas laikā vairākkārt pārkāpa ceļu satiksmes negadījumus. Pret jaunieti uzsākts kriminālprocess un par konstatētajiem administratīvajiem pārkāpumiem piemēroti sodi gandrīz 1000 eiro apmērā. Lasīt vairāk

 

Samazināto akcīzi dīzeļdegvielai saglabās līdz gada beigām 10

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Naftas produktu cenu pieauguma ierobežošanas likumā, kas paredz līdz šā gada beigām saglabāt samazināto akcīzes nodokļa likmi dīzeļdegvielai. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti