iAuto.lv: "Latvijas Gada Auto 2016" pretendenti. 1.daļa. "Renault Espace" (+ foto) 18

Foto: iAuto.lv

Nomiks, iAuto.lv | 13.novembris 2015 7:04

Vispirms jāsaka paldies iAuto redaktoram Mārim par iespēju ielūkoties, kā notiek Latvijas Gada Auto 2016 uzvarētāju noteikšana, pie viena arī pašam patestēt dažus pretendentus. Šī būs mana raksta pirmā sērija.

Šogad uz labāko auto titulu pretendē 34 automašīnas, kas nozīmē, ka katrs žūrijas loceklis velta vismaz 24 stundas, lai noteiktu labākos. Man bija iespēja piedalīties šajā pasākumā vienu dienu, tāpēc visus pretendentus izmēģināt nebija iespējams laika trūkuma dēļ. Tomēr ar 7 auto sanāca iepazīties nedaudz tuvāk.

Pats pirmais auto, kuru izmēģināju (kā vēlāk izrādījās arī mans favorīts no testētajiem), bija Renault Espace (INITIALE PARIS Energy 1,6 dCi 160 ZA EDC).

Uzreiz ļoti ērti atradu ideālo sēdpozīciju. Iekāpjot Espace salonā, uzreiz radās sajūta, ka esmu piesēdies pie spēļu konsoles – tik novatorisks un lampiņām pārbagāts viss priekšējais panelis.

Tiesa gan izslēgt viduskonsolē esošos displejus man tā arī neizdevās, tāpat kā arī mainīt displejā esošo informāciju. Bet visdrīzāk tas ir saistīts ar ierobežoto laiku, kas atvēlēts auto testēšanai (~ 1 stunda). Iedarbinot motoru, no priekšējā paneļa iznirst neliels stikla displejs, uz kura projecējas braukšanas ātrums un ceļa zīmes. Līdzīgs displejs izpeld arī Mazda CX-3, bet par to citā rakstā. Domāju, ka  ātruma projecēšana uz priekšējā stikla jau drīz vairs nebūs tikai premium klases automašīnu aprīkojumā, bet arī vidēji dārgās un pat lētās automašīnās. Tik starpība tāda, ka premium klasē ātrums projecējas uz stikla (piemēram BMW X6), bet lētākos – uz alternatīva displeja. Vairākiem žūrijas locekļiem šī opcija likās pilnīgi lieka un pat kaitinoša, bet man personīgi ļoti patika. Iespējams vislabākais pielietojums tam būtu tieši naktī, kad izslēdz paneļa apgaismojumu, lai nežilbina salonā guļošos, bet projekcija paliek. No citos auto neredzētām lietām varu atzīmēt arī to, ka priekšējā panelī tiek atspoguļota distance sekundēs līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim.

Espace ir ideāli piemērots auto ģimenei ar 3 bērniem – milzīgs bagāžas nodalījums, aizmugures rindā ir 3 atsevišķi ērti krēsli, kurus var nolaist katru atsevišķi ar pogas palīdzību. Šādā gadījumā iegūst līdzenu grīdu un MILZĪGU bagāžas nodalījumu. Iekraušanas pozīcija zema, kas ļoti atvieglo lielgabarīta un smagu kravu iekraušanu. Salona apdares kvalitāti ir ļoti labā līmenī – nav jūtama lētās plastmasas klātbūtne un testa laikā nekas negrabēja, pat braucot pa zemes ceļu.

Espace ir patiešām milzīgs cimdu nodalījums. To pat diez vai būtu korekti saukt par cimdu nodalījumu – bez cimdien tur noteikti arī bērnu jaku varētu ielocīt. Ir ļoti piedomāts par to, kā katru brīvo vietu padarīt funkcionālu. Starp vadītāja un pasažiera krēslu vidū atrodas konsole ar ātrumu pārslēgšanas un navigācijas džoistikiem, kā arī visādām citām podziņām, taču zem konsoles ir atstāta brīva niša ar 12V pieslēgvietu, kā arī vietu, kur šo to uzglabāt, piemēram lielu ūdens pudeli.

Braukšanas sajūtas bija lieliskas – ļoti laba dinamika, asa stūres reakcija, uz grants ceļa lieliska vadāmība, āra trokšņi salonā praktiski nav dzirdami, taču motora rūkoņu gan var saklausīt. Pieņemu, ka benzīna versijā trokšņu salonā nebūtu nemaz. Vidējais patēriņš testa laikā bija 8,2 l/100 km (pēc datora uzrādītajiem datiem), kas pie dinamiskas braukšanas ir uzskatāms par ļoti labu rādītāju.

Tagad par cenu. Tā laikam ir vienīga lieta, kuru es atzīmētu ar mīnusu. Vislētākā Espace versija (Energy 1,3 l dCi ar aprīkojumu Life) maksā 30 615 EUR. Bet 1,3 l dīzelītis noteikti ir par mazu tik lielam auto un no braukšanas baudas tādam laikam nav nekā. Savukārt lētākā benzīna versija (Energy TCe 200 EDC ar aprīkojumu Zen) maksā 34 534 EUR, kas ir par 1 575 EUR lētāk nekā tāda paša aprīkojuma Energy 1,6 dCi (36 109 EUR). Testā piedāvātā Espace cena ir 43 450 EUR, kas ir pietiekoši augsta, lai nopietni izvērtētu kāda cita minivena vai pat 4x4 auto iegādi.

Vai es tādu pirktu jaunu? Visdrīzāk, ka nē. Taču, zinot, cik strauji krītas Renault tālāk pārdošanas vērtība, domāju, ka kāds 3 gadus saudzīgi lietots Renault Espace jau būtu ļoti gards kumoss un laba alternatīva Latvijā jau ierastajiem Chrysler Voyager vai Volkswagen Sharan.

 

 

Visi komentāri

0 4 Atbildēt

Renault-Espace, protams, ir baudāms, taču es labāk pirktu dzeltenu Citroen-C4 Cactus ar 1,2 litru 82 zirgspēku benzīna motoru vidējā komplektācijā par 15500 EUR.

2 0 Atbildēt

Katus ir par 1/3 mazāks ;) Tad es labāk pirktu FIAT 500 :)

1 0 Atbildēt

Citroen C4 Cactus nav tiešais konkurents Espace, drīzāk C4 Grand Picasso. Izbraucu arī ar Ford S-Max, kas arī konkurē šajā segmentā

1 0 Atbildēt

jaunie Espace nenāk ar 1,3 litru dīzeļiem...... Renault vispār nav tādu motoru ..... Espace lētākā versija ir ar 1,6 litru dīzeli un 130 z/s ..... savienojumā ar mehānisko pārnesumkārbu ....

0 0 Atbildēt

Tad izskatās, ka tas apzīmējums 130 ir nevis 1,3 l, bet gan 130 ZS. Man jau likās, ka 1,3 l dīzelis priekš tik liela auto nevarētu būt. Sorry par kļūdu tehniskajā ino.

0 0 Atbildēt

Noteikti esmu PAR reāliem viedokļiem "iz tautas" :)

Diemžēl konkrēto modeli vienīgo nesanāca notestēt lielajā testa dienā. Bet iespaidīgs verķis!

0 0 Atbildēt

Man arī patīk... bet, nu, tādu naudu par Renault, ņemot vērā tālākpārdošanas vērtību un tehnisko uzticamību... kaut gan kaut kur lasīju, ka, sākot par 2009.gada megani, kvalitāte esot uzlabojusies...

1 0 Atbildēt

Testējot un izdarot secinājumus, maksimāli centos izvairīties no dažādiem stereotipiem un sabiedrības attieksmi pret konkrētiem zīmoliem. Pieņēmu, ka visi ir pilnīgi vienādās starta pozīcijās. Pretējā gadījumā, piemēram, Ssang Yong vai Opel nekad nespētu pretendēt uz labu rezultātu, jo tos jau noraktu pašā saknē. Turpinājumā nedaudz pieskaršos arī Ford S-Max, par kuru man būtu, ko pastāstīt no taksistu redzes viedokļa, bet to nedarūšu, pieņemot,ka man tā bija pirmā saskare ar šo auto.

0 0 Atbildēt

Šim Renault-Espace visiem motoriem ir četri cilindri un 1,6 litru tilpums, un turbīna. Benzīnniekam ir 200 zirgspēki, dīzelim divi varianti - ar 160 zirgspēkiem un 130 zirgspēkiem.

0 0 Atbildēt

Es pat it vēl tālāk un teiktu, ka 1,6 cDi ir divas turbīnas. Bet tas jau nedaudz par sarežģītu ekspertiem, kas sajauc 1,6 ar 1,3...

0 0 Atbildēt

VWfans

Paldies par precizējošo info

0 0 Atbildēt

Ar S-Max izbrauci?

Tas bija viens no maniem testa favorītiem viennozīmīgi.

0 0 Atbildēt

Izbraucu. Būs rakstiņš arī par šo.

0 1 Atbildēt

Nomik , biji tā satraucies , ka sapinies ''specenē'' :)

Pa lielam , nav joka lieta objektīvi ievērtēt kādu produktu , ja esi cita produkta 'fans'' .

P.S. pirmajai reizei ir o.k.

P.S.S. vajadzēja pieaicināt ''līdzautoru'' -VWfanu .

0 2 Atbildēt

Ar uzticamību viņiem viss ir kārtībā. Labāk pērku espace nekā šarānu un tamlīdzīgos. Bet dizains jaunajam espace ir pilnīgā pakaļā.

0 10 Atbildēt

Varbūt var pielikt tā dīvainīša bildi, kas šos dzērāja murgus uzrakstījis?

8 0 Atbildēt

esi pārliecināts ka vari labāk ?? piesakies .

ja nē , ej drist.

3 0 Atbildēt

Arī, ja varētu labāk, Rīgas patriota komentārs ir nevietā

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

No 66 000 eiro - Dodge Charger atgriežas Eiropas tirgū 1

Līdz pat 670 Zs jaudīgais amerikāņu muskuļauto būs pieejams ar benzīna motoru un arī kā pilnībā elektrisks mdelis. Lasīt vairāk

Netālu no Salaspils aizdedzies kravas auto (+ FOTO) 12

Kā ziņo aculiecinieks, ap pusdienas laiku, netālu no Salaspils ir aizdegusies "fūre". Ceļš tajā vietā ir bloķēts, ieradušies ugunsdzēsēji. Tie ir tikai minējumi, taču pieliktās kāpnes un atritinātais kravas pārsegs, var norādīt uz to, ka aizdedzies piekabes saturs, piemēram, šķelda. Lasīt vairāk

Šodien (5.08) degvielai akcijas cenas: Dīzelis 1.817 un 95. benzīns 1.737 EUR! Nafta 75.6 USD par barelu (+ VIDEO) 9

Dīzelis dārgāks par 28 centiem, bet 95. benzīns par 20 centiem kopš 1. marta. Tas sanāk papildus +16.80 EUR klāt pie manas 60 l uzpildes. Atgādinām, ka 2026. gada 1. martā cenas Latvijā, Neste Lielupes DUS dīzeļdegvielai un 95. benzīnam bija 1.537 EUR. Lasīt vairāk

Drošībai, ne sodiem - Igaunijā par mobilajiem radariem brīdinās ceļa zimes 12

Turpmāk Igaunijā autovadītājus pirms mobilajiem ātruma radariem brīdinās ar speciālām ceļa zīmēm. Jaunā kārtība paredz, ka ārpus apdzīvotām vietām brīdinājuma zīmes jāizvieto 300–500 metrus pirms radara, savukārt pilsētās un ciemos – 150–300 metru attālumā. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti