Apdrošināšanas un ekspertīzes jautājumi un atbildes

Šeit Jūs varat uzdot savus jautājumus, kas saistīti ar auto apdrošināšanu, tehnisko ekspertīzi. Uz jautājumiem atbildēs iAuto eksperts Ēriks Griģis.

 
 
 
 
 
Uzmanību: Ar * apzīmētie lauciņi ir obligāti!
 
Brexit, 11.oktobris 2019 11:57
Vedu dažādas mantas uz UK, vai brexit ko ietekmēs?
Ēriks Griģis:

Presse Francijā brīdina: -Autovadītāj, gatavojies brexitam!
www.douane.gouv.fr/
Ja Anglija nevienosies ar ES par izstāšanos ar līgumu, tad pēc oktobra mēneša autovadītājiem Francijas muitā (piem., Calais) būs jākārto muitas formalitātes ceļā uz Angliju.
Muitas procedūrām kārtība jau ir noteikta un lasāma šeit:
www.douane.gouv.fr/conducteurs-p...
Dzintars, 9.oktobris 2019 21:54
Sveicināti man tāda problēma Opel Astra coupe 2000.gada 2.2 benzīns nevaru piedarbinat ar aizdedzes atslēgu bet ievelkot pieliec un visu laiku paneli mirgo lampiņa mašīna kurai pāri ir atslēga kas varētu būt par vainu un kur viņueklet
Ēriks Griģis:

Iespējams, bojāts starteris. Pa riktīgam vainu atradīs servisā!
Juris, 9.oktobris 2019 13:42
Paldies, Ērik, par izsmeļošu atbildi!
Tomēr, precizēšu - ja pareizi sapratu, tad Lietuvas vai Polijas PILSONIM ar spēkā esošu Lietuvā/Polijā iegūtu 95. kodu citā dalībvalstī "kods" no jauna nav jāiegūst? Koda "pārjauošana" attiecināma tikai uz ES/EEZ nerezidentiem un nepilsoņiem, pareizi?
Liels paldies un veiksmi vēlreiz!
Ēriks Griģis:

Tieši tā!
Derīgam 95. kodam jābūt ierakstītam autovadītāja apliecībā!
Ja tāda ieraksta ES dalībvalsts rezidenta apliecībā nav, tad nav arī 95. koda!
Juris, 8.oktobris 2019 7:54
Labdien, Ērik!
Dzirdēts, kad ar Polijā vai Lietuvā iegūto 95. kodu vadītājs drīkst strādāt tikai uz attiecīgi Polijā vai Lietuvā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Vai tā ir tiesa un, ja tā, kurš normatīvs nosaka šo atšķirību?
Paldies!
Ēriks Griģis:

Precizēšu!
Tas attiecas uz darba devēju un trešo valstu pilsoņiem, kuri ar darba devēju noslēdz darba līgumu, lai nebūtu ES dalībvalstī jāpavada 185 dienas 95. koda iegūšanai!
Strādāt var visā Eiropā un ārpus tās, tikai pie sava darba devēja, kas ierakstīts Transportlīdzekļa vadītāja atestātā.
Mainot darba devēju un ES dalībvalsti, piemēram, pārnākot strādāt no Lietuvas uz Latviju, 95. kods no jauna ir jānoklausās Latvijas autoskolā un CSDD jāsaņem 95. koda kartiņa, bet ATD - vadītāja atestāts, ja vadītājs izbrauks no Latvijas, izņemot uz Krieviju vai Baltkrieviju.
Atšķirība - Lietuvā 95. koda sertifikātu kompetences apliecināšanai ES izdod autoskola, Latvijā - 95. koda kartiņu izdod CSDD!
Skaidrojums!
Kravu pārvadātājiem, kuriem ir Kopienas atļauja un kuri likumīgi nodarbina transportlīdzekļa vadītāju, kurš nav ne kādas Eiropas Savienības dalībvalsts valstspiederīgais, ne pastāvīgais iedzīvotājs (ar Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusu), ir jāsaņem transportlīdzekļa vadītāja atestāts šim transportlīdzekļa vadītājam.
Kravu pārvadātājiem, kuri nodarbina Latvijas nepilsoni kā transportlīdzekļa vadītāju pārvadājumos Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, jāsaņem transportlīdzekļa vadītāja atestāts šim transportlīdzekļa vadītājam.
Transportlīdzekļu vadītājiem Latvijas nepilsoņiem, kas nodarbināti tikai Latvijas teritorijā vai uz trešajām valstīm nešķērsojot citu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalsti (uz Krieviju vai Baltkrieviju), nav nepieciešams transportlīdzekļa vadītāja atestāts.
Avots!
www.atd.lv
i) meklēt sadaļā "Pakalpojumi"
ii) atvērt "Transportlīdzekļa vadītāja atestāts"
peteris, 2.oktobris 2019 19:56
labdien. man notika negadijums. apstajos pie gajeju parejas. un man aizmugure ietriecas cits transportalidzeklis. uzrakstijam saskanoto. un kad rakstijam saskanoto ieraudziju ka beigusies autovaditaja apliecibas deriguma termins. kadas var but sekas sada gadijuma
Ēriks Griģis:

1. Pēc APK:
Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, izņemot gadījumu, kad izmantošanas aizliegums piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros,—
uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam četrdesmit euro apmērā.
2. OCTA būtu jādarbojas parastā kārtībā.
Буткевич Валентин Анатольевич, 1.oktobris 2019 17:37
Добрый день, я житель Украины, купил авто в Латвии что бы официально оформить в Украине. Снял с учета в Латвии. И утерял техпаспорт. Как я могу востановить техпаспорт если машина снята с учета Латвии. Мне нужен только техпаспорт.
Ēriks Griģis:

Jāraksta pieprasījums CSDD atjaunot reģistrācijas apliecību!
Tālrunis: + 371 670 257 77
e-pasts: csdd@csdd.gov.lv
www.csdd.lv/par-csdd/kontakti-un...
Буткевич Валентин Анатольевич, 1.oktobris 2019 17:36
Labdien, es esmu Ukrainas iedzīvotājs, nopirku automašīnu Latvijā, lai to oficiāli reģistrētu Ukrainā. Dereģistrēts Latvijā. Un viņš pazaudēja datu lapu. Kā es varu atjaunot datu lapu, ja automašīna ir reģistrēta Latvijā. Man vajadzīga tikai datu lapa.
Ēriks Griģis:

Jāraksta pieprasījums CSDD atjaunot reģistrācijas apliecību!
Tālrunis: + 371 670 257 77
e-pasts: csdd@csdd.gov.lv
www.csdd.lv/par-csdd/kontakti-un...
Vilnis -Vācija, 29.septembris 2019 14:11
Labdien. Atomašīna nodod informāciju par dažādiem parametriem darba devējam elektroniski, tajā skaitā datus no tahogrāfa un vadītāja kartes. Vai šis process skaitās kā kartes nolasīšana?
Ēriks Griģis:

Visiem tahogrāfiem nav vienādi!
Tāpēc iesaku pārbaudīt, vai pēc taho ar vadītāja karti info nodošanas kartei tas parādās kā nolasīšanas datums!
Jānis, 27.septembris 2019 23:46
Labdien.

Ja CSN izraisītājs pamet notikuma vietu, bet pēc tam pats ziņo par VP, šāda rīcība ir uzskatāma pr rupju neuzmanību? Vadītājs bija šoka stāvoklī, nēspēja adekvāti spriest. Kasko atsaka remontu.

Ar cieņu,
Jānis.
Ēriks Griģis:

Ja KASKO noteikumos šāds atteikuma iemesls ir aprakstīts, tad šoks nepalīdzēs tikt pie atlīdzības vai remonta!
Guntis, 27.septembris 2019 14:56
Sakiet lūdzu, ja kāds saskādē jūsu auto, tāme par negadījumu ir jāapmaksā vainīgajam vai cietušajam.
Ēriks Griģis:

Vainīgajam, izņemot OCTA un KASKO, kad zaudējumus atbilstoši likumam un noteikumiem atlīdzina apdrošinātājs.
Gunārs, 25.septembris 2019 14:38
Labdien,

Man ir interesējošs jautājums.
Kā jābūt reģistrētam autoiekrāvējam (3,5t), lai ar to varētu šķērsot ielu. Jo ir situācija, ka noliktavas telpas ir dažādās ielas pusēs. Zinu, ka slēgtā teritorijā uz to satiksmes noteikumi, laikam īsti nedarbojas. Varbūt variet ieteikt kur šādu informāciju varētu iegūt?
Ar cieņu,
Gunārs
Ēriks Griģis:

Darbojas noteikumi, jāreģistrē un jāsaņem atļauja - numurzīme pašvaldībā tieši tāpat, kā piedaloties ceļu satiksmē ar motorbloku vai zirga ratiem!
Inga, 23.septembris 2019 19:49
Man ir volvo v70 2006 gada 185 zirgi. Izgriezts pdf filtrs un cipots un 202 zirgiem. Problēma ir tāda kad piektdienas vakarā braucam uz laukiem un radio neskanēja un neslēdzas ārā. Sestdien mašīna stāvēja. Svētdien gribējām braukt atpakaļ uz Rīgu bet mašīna neslēdzas vaļā. Atsledzam mehāniski ar atslēgu. Mēģinām atvērt pārējās durvis. Nobloķēja visas durvis un bagāžnieks izņemot šofera durvis jo viņas var mehāniski atvērt. Mēģinām pie darbināt bet nekas nenotiek pat neviena gaismiņa nedarbojas. Mēģinām pie pīpēt bet neskilas pie akumulatora nevar piekļūt jo akumulators ir bagāžnieka. Vai varētu būt tā kad akumulators ir pie vainas vai kas cits?
Ēriks Griģis:

Reiz manam auto bija līdzīgi, varētu teikt - tāpat!
Radio (saistīts ar motora iedarbināšanu) un durvīm bija bojāts to vadības bloks, kas atradās aizmugurējās durvīs zem augšējā paneļa.
Ja Jūsu Volvo šis bloks tur ir, tad vainojams mitrums, kas pa durvju augšējo spraugu var nokļūt releju blokā.
Manā gadījumā servisā tas bija zināms, tikai neko neteica, jo gaidīja, kad iebraukšu un pieteikšu diagnostiku, pēc tam bloka maiņu!
Valdis NUFAM, 22.septembris 2019 12:00
Sakiet, kad tieši sākas NUFAM Karlsruhe, paldies!
Ēriks Griģis:

Presei no 24.09., apmeklētājiem no 26.09. līdz 29.09.
www.nufam.de/de/nufam/die-fachme...
Valdis, 21.septembris 2019 21:08
Kad vēl šogad paredzama tuvākā auto izstāde kraveniekiem Vācijā?
Ēriks Griģis:

NUFAM 2019 Karlsruhe
Arnis, 21.septembris 2019 12:46
Pēc kādas formulas var noteikt automašīnas ātrumu. Ja automašīnā ar massu (auto pašmasa) 1280kg sāniski (sānā) ietriecās automašīna ar masu (auto pašmasa) 1830kg bremzēšanas ceļa nav. Un automašīnu ar 1280kg sāniski novelk par 4,7 metriem
Ēriks Griģis:

Pēc impulsu nezūdamības likuma:
www.siic.lu.lv/fiz/IT/F_10/defau...

Parasti izmanto datorprogrammas,
www.pc-crash.com/
ar skaidrojumu, piemēram:
www.pc-crash.com/#support
Arnis, 21.septembris 2019 9:43
Labdien.
Pie kā un kādā veidā var pasūtīt autoavārijas ekspertīzi un cik tas prieks maksā.
Igors, 19.septembris 2019 20:45
Ерик доброго дня, учился у вас в 2007 году, имею к вам один вопрос. При покупки автомобиля такси, машина оформляется на водителя инвалида с 17 бонус малус, держателем записывается SIA с 6 классом, как страховщики будут расщитывать премию OCTA по 17 или по 6 классу? Как правильно оформить что бы минимизировать стоимость полиса OCTA.
Ēriks Griģis:

По 6 классу!
Riepa, 15.septembris 2019 1:21
Vai ir kas jauns par ziemas riepām smagajiem? Paa
Ēriks Griģis:

Austrijā aizliegs labo pagriezienu!
Jaunas prasības ziemas riepu izmantošanā kravas automobiļiem Vācijā un Zviedrijā!
Riepu maiņa no vasaras uz ziemas sezonu autobusiem un kravas auto Vācijā jau ir sākusies! Mainot riepas vai to plānojot, jāņem vērā, kādas prasības būs nākošajā gadā!

i) No 01.07.2020. kravas automobiļiem no 3,5 PMt un AUTOBUSIEM ziemas periodā Vācijā ziemas riepām jābūt ne tikai uz velkošās ass riteņiem, bet arī uz stūrējamās ass riteņiem!

ii) No 01.12.2019. Zviedrijā stājas spēka šogad jūnijā pieņemtie noteikumi, kas nosaka, ka laika periodā no 01/12. līdz 31.03. iekšzemes un ārvalstu kravas automobiļu visu asu riteņi ir jāaprīko ar ziemas riepām, ja auto ir vairāk par 3,5 PMt.

iii) Kravas auto ar PM virs 7,5t nākošā gada pirmajā pusē Austrijas galvaspilsētā Vīnē krustojumos nedrīkstēs nogriezties pa labi, ja automobilim nebūs uzstādīts aktīvais aklā leņķa asistents!
Talbraucejs, 13.septembris 2019 12:42
Sveiks! Ka ta Vacija pagaja kravenieku parbaudes?
Ēriks Griģis:

Ir jau skatāmi un lasāmi daži publicētie rezultāti:

www.presseportal.de/blaulicht/pm...

www.ardmediathek.de/ard/player/Y...

www.ndr.de/nachrichten/schleswig...

www.youtube.com/watch?v=r2x-cApa...

12. septembra kontroles rezumē!
16.753 kravas auto Vācijā tika pārbaudīti, no tiem pārkāpumi tika konstatēti 9998.
Pārsniegts noteiktais ātrums tika fiksēts 4230 reizes, darba un atpūtas laiku pārkāpumi atklājās 1629 gadījumos, nenostiprinātu vai nepareizi nostiprinātu kravu šoferiem lika izlabot 1029 fūrēs, distances neievērošana tika konstatēta 1087 reizes. Pārējie bija tehniski vilcēja vai piekabes bojājumi.
655 autovadītājiem ar savām fūrēm tālāka braukšana tika aizliegta.
Andis Vacija, 10.septembris 2019 11:51
Latvija motocikla tiesibas eksamenu brauksana vairs nevaresot csdd nokartot, jo ir jau rudens.
Sakiet, kur vieglak legali iegut tiesibas vadit motociklu un auto? Paldies
Ēriks Griģis:

Manuprāt, Kenijā:
www.youtube.com/watch?v=POLZRr06...

Lasītākie raksti

Jaunie raksti