Apdrošināšanas un ekspertīzes jautājumi un atbildes

Šeit Jūs varat uzdot savus jautājumus, kas saistīti ar auto apdrošināšanu, tehnisko ekspertīzi. Uz jautājumiem atbildēs iAuto eksperts Ēriks Griģis.

 
 
 
 
 
Uzmanību: Ar * apzīmētie lauciņi ir obligāti!
 
Edgars, 31.marts 2019 20:09
Paldies pa informāciju.
Nu es jau pametu vāciju. Atnāca uz csdd par tiesību izmantošanas un iegūšanas aizliegums. Vācijā atnākusi vēstule bet es tur nekā nesaprotu. Vienīgi tur ir § 316 Abs. 1,2 Stgb. Ja uzliek cietum sodu jāsēž vācijā.
Ēriks Griģis:

Līdz vienam gadam cietumā...
Vēl lems tiesa, vai uzlikt naudas vai cietumsodu.

Strafgesetzbuch, Besonderer Teil (§§ 80 - 358)
§ 316 Trunkenheit im Verkehr
(1) Wer im Verkehr (§§ 315 bis 315e) ein Fahrzeug führt, obwohl er infolge des Genusses alkoholischer Getränke oder anderer berauschender Mittel nicht in der Lage ist, das Fahrzeug sicher zu führen, wird mit Freiheitsstrafe bis zu einem Jahr oder mit Geldstrafe bestraft, wenn die Tat nicht in § 315a (līdz 5 gadiem cietumā, neattiecas uz ceļu satiksmi) oder § 315c (līdz 5 gadiem cietumā, attiecas uz ceļu satiksmi) mit Strafe bedroht ist.
(2) Nach Absatz 1 wird auch bestraft, wer die Tat fahrlässig begeht.
dejure.org/gesetze/StGB/316.html
Edgars, 31.marts 2019 16:06
Sveiki.
Ko darīt ja vācijā noķer dzērumā 2.03%?
Ēriks Griģis:

Pamest Vāciju uz mūžu!
Iestāties ārzemju leģionā.
Pārcelties uz Āfrikas kontinentu vai tālu prom austrumos!
No jauna nokārtot šofera eksāmenus Kenijā!
www.youtube.com/watch?v=cfGzxerj...

Vairāk par 1,6 promilēm Vācijā:
i) MPU tests ("Idiotentest");
ii) vismaz uz 6 mēnešiem tiek atņemtas tiesības vadīt transportlīdzekli. Vadītāja apliecības atņemšanas laika periodu nosaka tiesa;
iii) naudas vai cietumsods, kā to noteiks tiesa;
iiii) trīs soda punkti Flensburgas sodu uzskaites sistēmā;
iiiii) CSDD saņems informāciju par pārkāpēju, pārkāpumu un piespriesto sodu.
Ivars no Jūrmalas, 30.marts 2019 10:18
Labdien, ko teiksiet par jauno zilā krāsā šogad izdoto grāmatu satiksmes noteikumu testu risināšanai?
Ēriks Griģis:

Bildes atbilst CSDD eksāmenā izmantotajām, tikai detaļas atsevišķās bildēs, kuras tur svarīgas, nav palielināmas.
Jautājumi uzstādīti un lietotie termini tajos daudzviet aplami.
Maksimālo atbilžu kļūdainība vienā lapaspusē, ko atradu, ir trīs, kas no piedāvātajām pareizām atbildēm ir nepareizas, jo neatbilst CSN prasītajam. Visas trīs atrodamas piecos vienā lapaspusē uzdotajos jautājumos!
Atradu testu "literāro pērli" - divi dažādi jautājumi, kuriem jāizvēlas viena atbilde no piedāvātajām divām pareizajām!
Juris, 19.marts 2019 23:04
Jautājums par auto apdrošināšanu - vai Jums ir zināms iemesls, kādēļ Swedbank auto apdrošināšana pārdod Octa un Kasko polises jebkurai citai automašīnai, tikai ne kemperiem? Un vai Jums ir zināms iemesls, kādēļ Swedbank auto līzings ir vienīgais Latvijas auto līzings, kurš finansē jebrukas automašīnas markas līzingu, tikai ne kemperiem? Vai Jums neliekas nenopietns un dīvains šāds viņu aizbildinājums: "Nefinansējam sakarā ar Latvijas ekonomisko situāciju un mūsu bankas politiku!"
Ēriks Griģis:

Iemeslu izlasu bankas aizbildinājumā - Latvijā ir tāda ekonomiskā situācija, ko bankas politika neatbalsta, lai finansētu ar kemperiem saistītus riskus.
Ģirts, 19.marts 2019 8:00
Labrīt, Ērik! Vai ir kādos noteikumos definēts, kas ir sastrēgums un no cik transportlīdzekļiem tas sākas?
Paldies!
Ēriks Griģis:

Sastrēgums vairāk ir pētniecības jēdziens, ar ko saprot transporta plūsmas palēnināšanos vai apstāšanos uz ceļa. Viens no iemesliem ir pārmērīgs transportlīdzekļu skaits uz ceļa laika vienībā (vai noteiktā attālumā).
Izšķir jēdzienus "sastrēgums" un "aizturēta satiksme".
Piemēram, sastrēgums profesionālajā nozarē nozīmē to, ka transporta plūsma ceļu satiksmē minūtes laikā pārvietojas ar ātrumu, kas mazāks par 10 km/h.
Vai apdzīvotās vietās pirms satiksmes mezgliem gaidīšanas laiks pārsniedz 5 minūtes!
Ja transporta plūsmas ātrums ir traucēts un mērāms robežās starp 10 km/h un 30 km/h, tad tiek reģistrēts, ka transporta plūsma pārtrūkst (apstājas) un satiksme ir aizturēta.

www.bbc.com/news/world-europe-20...
Jānis Biezais, 18.marts 2019 14:46
Labdien!
Cietu autoavārijā kā pasažieris un tiku hospitalizēts. Bija arī operācija. Vainīgs bija mūsu vadītās automašīnas šoferis. Vai iesniedzot apdrošinātājam iesniegumu varu cerēt uz kompensāciju par izdevumiem, ja dotajā gadījumā nebiju piesprādzējies? Un vai šādā gadījumā ir vērts pašam taisīt ekspertīzi ja kriminālprocesa nebūs un attiecīgi arī policijas ekspertīzes?
Ēriks Griģis:

Ja pasažieri apdrošinātājs atzīst par cietušo, tad kompensācija pienākas par izmaksām, kas saistītas ar ārstēšanos un kuras cietušais apliecina ar izmaksu dokumentiem, čekiem.
Ja cietušais nebija piesprādzējies, tad apdrošinātājs auto īpašniekam ir tiesīgs piestādīt regresa prasību, kas, protams, pārsniegs izmaksāto atlīdzību.
Ja apdrošinātājs ar saviem ārstiem un sadarbību ar medicīnas un ekspertīzes iestādēm nespēj pārbaudīt ārstēšanās izdevumu patiesumu, tad cietušajam nepieciešama jurista palīdzība.
Zintis, 13.marts 2019 17:19
Sveiki. Passat b7 2012. 2.0 tdi sāks mest kļūdas riepu spiediens pretslīdēšana un stavbremze uz dzeltena fona pārsvītrota un check engine. Aizdzinu pie autoelektriķa uzrada ka ir komunikacijas traucejums starp motora vadibas bloku un abs vadibas bloku. Kas varetu but par ķibeli?
Ēriks Griģis:

Jāpalūko, kas šo savienojumu nodrošina. Visticamāk, bojāts vada savienojums ar kādu no blokiem.
Manam auto reiz bij bojāts vada savienojums ar ABS devēju!
tauriņš, 12.marts 2019 18:08
labdien
interese,,ja masīnai ir bojatas/nestrada 3 kvēlksveces no 4 .,. tad taču autiņam ir kadas problēmas ar pielaišanu? vai kas notiek,ja stradā tik viena kvēlsvece?
touran 2004, 1.9 TDI
,tas jocigais Emmisions Workshop.,.uzlēju eļļu litru,/eļļa bija uz minimumu/ un problēma pazuda,
tatad ,ka ir ar tām kvēlsvecēm?
paldies, jo netieku tagad skaidrība, autiņš strada normali,
Ēriks Griģis:

Manam auto arī tā bija. Ziemā nevarēju piestartēt. Samainīju kvēlsveces un starts aizgāja kā pienākas!
Mareks Belajevs, 12.marts 2019 14:54
Sveiki. ir jautājums par opel signum 3.0 dizeli. aizmugurejiem un priekšējiem amīšiem. vai var nomainit uz parastiem. tagad stāv ar kaut kadiem daķikiem. Bet gribās nomainit uz letākus. vai izmeros kaut kas mainas. vai kaut ko ietekme
Ēriks Griģis:

Opel forumos atradīsiet atbildi vai remonservisā Jums to pateiks!
Juris Krauja, 10.marts 2019 7:18
Esam noskatījuši VW Transporter T5, 1,9tdi, 2007.g. Tas ir kravas-pasažieru buss. Kam vajadzētu pievērst lielāku uzmanību, iegādājoties šādu auto? Latvijā nav lietots.
Ēriks Griģis:

Ja ES tiks apstiprināti grozījumi darba un atpūtas laiku uzskaitē un tahogrāfu izmantošanu noteiks kā obligātu, vai T5 tas viegli būs uzstādāms!
Ģirts, 9.marts 2019 7:56
Labdien, Ērik!
Mūsu ceļu satiksmes noteikumi aizliedz apsteigt pa labo pusi tajā pašā joslā priekšā braucošo transporta līdzekli ārpus apdzīvotām vietām. Kā ir ar šiem noteikumiem citās, mums tuvākajās (piem. Lietuva, Igaunija, Polija, Vācija) Eiropas valstīs?
Paldies!
Ēriks Griģis:

Turpinu - ..., bet neaizliedz apsteigt pa citu joslu braucošo!
Secinu!
Tātad, noteikumi LV neaizliedz pa otro joslu braucošo apsteigt pa pirmo joslu braucot.
Lietuvā, Polijā tāda punkta noteikumos nav!
Igaunijas CSN ir teikts:
"...Статья 137. На стороне попутного направления движения, опережение движущегося впереди транспортного средства запрещается:
1) на участке дороги с ограниченной видимостью, если полосы движения на стороне попутного направления движения не обозначены дорожной разметкой;
2) на нерегулируемом пешеходном переходе;
3) по полосе торможения, обочине и расширению дороги в местах расположения остановочных пунктов для транспортных средств общего пользования. Требование не действует при опережении транспортного средства, совершающего поворот налево или разворот. ..."

Vecās eiropas valstīs - uz ceļiem ar vairākām braukšanas joslām vienā virzienā nedrīkst apsteigt pa labo pusi!
Pat, ja pa trešo joslu kāds brauc lēni, tad pa pirmo tam nedrīkst aizbraukt garām!
tauriņš, 8.marts 2019 18:51
labdien,ta nu esmu atkal saskārusies ar problemu,, tauranam šodien panelī parādās,tas jocigais Emmisions Workshop,, uzraksts,, ka ir izpludes sistēmas darbibas traucejumi,,
un palicis skaļš,, Ka Jūs domajat,,kas varētu būt par vainu?
paldies :)
Ēriks Griģis:

Jocīgajam uzrakstam ir dažādas nozīmes vadības blokā.
Var iesūkt papildus gaisu, degvielas filtrs var aizsērēt, spiedienu starpības vai tās kontrole var nojukt izplūdes kolektorā, PDF filtrs var būt nokalpojis vai aizsērējis.
Dators nolasīs riktīgo kļūdu un remontserviss ar to tiks galā!
Piem., www.youtube.com/watch?v=WcePHzQy...
www.youtube.com/watch?v=59LGOMVO...
kaspars, 8.marts 2019 18:28
labvakar. vw t4 97 gads bliez ara pagriezienu un avarijas gaismu drosinataju. ja iesledz pagriezienus drosinatajs izdeg ia avarijas gaismas tad relejs izdeg un deosinatajs.
Ēriks Griģis:

Remontservisā palīdzēs tikt ar īssavienojumu galā!
Roalnds, 4.marts 2019 17:44
Labdien!
Sitāciju 2018.gada beigās bija CSN , kas tika noformēts ar saskaņoto paziņojumu un nodots apdrošinātājam. Apdrošinātājs atzina par cietušo un nosūtija uz servisu veikt remontdarbus. Darbi tika veikti un pēc 2 mēneši , saņemta ierakstīta vēstule , no apdrošinātāja atkārtoti izvērtējot izmaksas lietu un atzīt mani par vainīgo CSN un piedzīt remonta izmaksas manam auto. Vai tas ir likumīgi , jo ja uzreiz būtu es atzīts par vainīgo pusi vispār nebūtu veicis remonta darbus savam auto, jo bija neliels skrāpējums. Papildus neviens ar mani nav saskaņojis nevienas izmaksas. Kā pareizi rīkoties šāda situācijā. ( sanāk apdrošinātājs it kā kļūdijies pirmajā izskatīšana , bet tagad man jāatamksa veikti remonta darbi, saskāņā ar tāmi kas bija iesniegta apdrošinātājam)
Ēriks Griģis:

Jums ir divas apdrošinātāja vēstules!
Viena - par nosūtīšanu uz servisu un otra - par servisa izmaksu nodošanu Jums.
Jums nepieciešama jurista konsultācija!
Bezmaksas jurista konultatīvais pakalpojums darbadienās no 10:00 līdz 16:00 ir pieejams, zvanot pa tālruni 67270292.
NORMUNDS, 1.marts 2019 21:29
Man ir Jautājums jautājums. Vai Nacionāliem bruņotiem spēkiem ir atļauts veikt šādus manevrus pa sabiedriskiem ceļiem bez numura zīmēm un bez tehniskās apskates uzlīmēm?? Vai kolonnu nav jāpavada Militārai policijai, vai vismaz ceļu policijai?
Ko darīt ja notiek ceļu satiksmes negadījums ar šādu transporta līdzekli, ja sliktākajā gadījumā viņš iebrauc mežā un pazūd no avārijas vietas.
Kā man tiks segti izdevumi par negadījumu?

Ko darīs Ceļu policija ja tiks apturēts šāds transporta līdzeklis?

Kā par sabiedriskiem ceļiem var pārvietoties militārā tehnika, neievērojot nevienu CSN
228. Aizliegts braukt, ja kaut viena no numura zīmēm nav piestiprināta paredzētajā vietā.
Ēriks Griģis:

1. Jautājiet to NBS
2. Ja nav zaudējumus izraisījušā transportlīdzekļa, nav arī atlīdzības
3. Kā rīkosies CP, jautājiet to CP
4. Arī jautājums NBS
Imants, 1.marts 2019 15:48
Interesē kāds īsi ir atļautais svars pa asīm šķeldvedēja sastāvam? Volvo FH12 divasīgais un puspiekabe Knapen trīsasīgā. Zinu kopējā ir 40t bet noteikumos nesaprotu cik ir uz katru asi maksimālais.
Paldies!
Ēriks Griģis:

Jāskatās izgatavotāja instrukcijā!
Sandra, 1.marts 2019 13:55
Labdien,
ir radusies šāda situācija. šoferis braucot uz B kategorijas busa gadu atpakaļ pašam nemanot parkojoties aizķēris auto un sabojājis spārnu un vienu lukturi. Nākošajā dienā sazinājās ar cietušo un parakstīja saskaņoto aktu, ko abas puses iesniedza apdrošinātājam. šofera firmas kasko sedza zaudējumus, taču apdrošinātājs pēc gada no šofera pieprasa regresa kārtībā segt visus zaudējumus, jo negadījuma brīdī neesot sajutis, ka sabojā auto un atstājis notikuma vietu. Turklāt zaudējumu sarakstā ir labojumi par visu auto priekšpusi. T.i. es saprotu ka kapota daļu nokrāsot nevar, ir vajadzīga pilna krāsošana, bet kādēļ ir mainīti visi lukturi, ja bojāts bija tikai viens. Vai apdrošinātājs var šādi rīkoties un kā varu pierādīt, ka prasītā summa ir lielāka nekā būtu jābūt?
Paldies!
Ēriks Griģis:

Iedomājos!
Patiesi, kurš gan drīkst apdrošinātājam pateikt, kā tam jārīkojas!?
Aizrādīt, varbūt, varētu vienīgi tiesa. Ja, protams, varēsiet pierādīt, ka bija bojāts tikai viens lukturis!
Ģirts, 25.februāris 2019 11:09
Pirmā situàcija.Vairāku auto sadursme, t.s. " vilcieniņš" no trijām a/m. Pasākuma autors "ielika " otrajam, praktiski nebremzējot, bet, par laimi, " otrais" bija gana smags attiecībā pret autoru, un "pirmajam" bojàjumi niecīgi. Policija par vainīgo uzskata arī "otro", jo esot pārāk maza distance no " pirmā" bijusi. Automašīnas avārijas brīdī stāvēja pie luksofora. Komentāri?
Otrā situācija. Evakuators transportēja 2gb vieglās a/m. Vienu uz platformas, otru uz speciālās sakabes ierīces, t.s."brilles". Uz ceļa peļķē bija bedre, kurā trāpīja evakuators, rezultātā tika bojāta tramsportèšanas ierīce, vedamā a/m no tās nokabinājās, sabojājot ielas malā esošu citu auto. Kura no iesaistītajiem OCTA jāsedz zaudējumi?
Ēriks Griģis:

1. Jautājums policistiem - Kas ir distance?
Ja policijas atbilde ir kā CSDD valsts eksāmenā uzdotā jautājuma pareizā atbilde vai policija klusē, tad neredzu iemeslu sodīt otro!
2. Evakuatora OCTA apdrošinātājam.
Madara Valtere, 25.februāris 2019 10:33
Labdien. Volvo xc60 2014.gada. Izmeta kļūda CHEK (jāveic dzinēja apkope). Mašīnai pazuda jauda, motors gurst. Pieslēdzam pie kompja izmeta kļūdu ecm-p010000, kas liecināja par gaisa masas mērītāju problēmām. Nomainījām mērītāju, liekas, ka viss ok. Nodzēsām kļūdu, bet pēc kāda laika atkal iedegās panelī CHEK lampiņa. Kas varētu būt par problēmu?
Ēriks Griģis:

Te uzskaitītas vairākas iespējas:
www.autodoc.lv/info/check-engine...
kristaps, 18.februāris 2019 19:13
Sveiki. Esmu iegādājies VW transporter T5 2011 gada.
Ieslēdzot tālās gaismas panelī neiedegas tālo gaismu lampiņa(zilā), bet pašas gaismas deg. Es izjaucu paneli, lai pārliecinātos vai problēma nav vadā, kas pienāk pie paša spidometra, taču vadam viss kārtībā.
Vai problēma varētu būt meklējama drošinātājos? Vai arī pašā spidometrā?
Ēriks Griģis:

Ja ar vadu viss kārtībā, tad kā ar pašu lampiņu.
Iesaku iebraukt remontservisā!

Lasītākie raksti

Jaunie raksti