Latv. praktiskais kreditētais!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Vakar ziņās teica, ka auto kredīti Latvijā kopā esot laikam 320 miljoni, tas ir 50 000 tūkstoši pa 6 K katrs. Savukārt vakardienas Domburšovā par nekustamajiem tika pieminēts, ka nekustamo īpašumu kreditēšana esot dižākā Latvijas ražošanas nozare un patēriņa - apēšanas kredīti esot par kārtu lielāki, nekā ražošanas līdzekļiem un modernizācijai ņemtie. Savukārt iegādāto dzīvokļu cena ir uzpūsta un daudzi no tiem nekad par tādu cenu netiks pārdoti, ja nu pēkšņi kas notiek. Daudzi no kredītņēmājiem esot ar problēmām samaksāt tos jau pēc vienas algas nesaņemšanas. Un ja nu šitas burbulis plīst!!!

 
Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Redz, kas par kuiņu. ja nobankrotē kāda no LV bankām, valstij ir jāizmaksā noguldītājiem līdz 50 000 latu katram. Dažiem 50 000, lielākajam vairumam mazāk, bet summa noteikta latos, neatkarīgi no noguldījuma valūtas.

tai pat laikā valstij var nepietikt naudas, lai šo plānu īstenotu. X stundā pastāv divas iespējas - nepildīt solīto, vai arī drukāt naudu.

Tā kā pa lielam pajāt, kādā valūtā tiek glabāta nauda bankas kontā, izmaksa vienalga notiks latos.

Un te nu mēs esam uz plāna ledus, jo latvijas komercbankas ir nofinansējušas visus tops pustokšos for sale ciematus ap rīgu un grēdu ar dzīvokļiem arī Rīgā.

Tai pat laikā attīstītāji joprojām sēž un cer, ka kāds ko pirks. Kā jums šķiet - pirks, vai nepirks?

Un kas notiks, ja nepirks?

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

ja nepirks - banku problemas

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

un tālāk sekojot ķēdītei - kas notiek, ja banka nonāk problēmās (nu tipa kā pareksis)

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

nu nevis banku bet valsts un mūsu, jo dotās garantijas vajadzes arī realizēt..

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

mani tik urda viena probza :

kad tauta metas iepirkt dzīvokļus , tiem vajadzeja tādāunšītadā SIjĀ taisit vertejumu ! citadi kredītu nu ne kādi nedeva .

tagad , pienemsim, cilvis aiziet pa pī.. un nespej maksāt . banķele atjem klapovņiku un izmet aukcionā pa puspirādziņu . cilvis joprojam paliek paradniekos !!!!!!!!!

manuprat prasās kautkā divertificet riskus abpuseji , neviss kā joprojām- bankai par labu vienos vartos ka nesnāk 1/2 latvijas iedzivotajiem 100gadus maksāt swēdiem neparko.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Savukārt valsts savas problēmas var iedomāties risināt Veimāras republikas stilā. Ja kāds nezin ko tas nozīmē - en.wikipedia.org/...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

viens variants-

bankas pašas meegjina realizeet tos purvus jo saprot, ka nekaadu piķi atpakaļ nedabuus.Attiistiitaaji arii saprot, ka nu ir dirsaa ar visu dziesmugraamatu un tos purvus atdod bankaam par ls1...

bankas par paaugstinaatu iiresmaksu izsniedz jaunajiem purva iemiitniekiem atsleegas

otrs- peec paaris gadiem, kad kriize USA buus beigusies, izraadiisies, ka visi paraadnieki ir paardoti kaut kaadai neegjeru (vai krievu)bankai, kam ir patumšs pikjis in kaut kaada interese.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja: ka nesnāk 1/2 latvijas iedzivotajiem 100gadus maksāt swēdiem neparko.

nesanāks. kritiskā masa, pie kurām to banku ēkas sāks degt, ir daudz mazāka

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja: mani tik urda viena probza :

kad tauta metas iepirkt dzīvokļus , tiem vajadzeja tādāunšītadā SIjĀ taisit vertejumu ! citadi kredītu nu ne kādi nedeva .

.

es savu padlaiku dzīvokli pirku par 400 latiem metrā, samaksājot kārtīgu ( ap 20%) pirmo iemaksu.

paldies Dievam es neklausīju sievas idejām, ka dafai, vajag tagad ņemt un pirkt māju par 100unciktur štukām klajā laukā, jo tā būs foršāk dzīvot.

Džīzaz.

Jau auto bija visai neapdomīgs pirkums - itkā ienākumi nav mazi, bet tomēr Lielā Totālā Mēslu Lietus gadījumā tie 300 eiro mēnesī, kas aiziet par kasku un līzingu var likt no pepelaca atteikties par labu sabojātai sievas kredītvēsturei.

Par laimi riski ir sadalīti un apartaments ir uz mana vārda, turklāt tas nav laulībā iegūts kopīpašums - banka, kas finansē auto tur klāt netiek.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Bet es teoretizēju par complete disaster.

Es ticu, ka ne tuvu tam nenonāks.

theerny Reģ.: 08.02.2004
0 0 Atbildēt

Master_D rakstīja:

TDIOTS rakstīja: mani tik urda viena probza :

kad tauta metas iepirkt dzīvokļus , tiem vajadzeja tādāunšītadā SIjĀ taisit vertejumu ! citadi kredītu nu ne kādi nedeva .

.

es savu padlaiku dzīvokli pirku par 400 latiem metrā, samaksājot kārtīgu ( ap 20%) pirmo iemaksu.

paldies Dievam es neklausīju sievas idejām, ka dafai, vajag tagad ņemt un pirkt māju par 100unciktur štukām klajā laukā, jo tā būs foršāk dzīvot.

Džīzaz.

Jau auto bija visai neapdomīgs pirkums - itkā ienākumi nav mazi, bet tomēr Lielā Totālā Mēslu Lietus gadījumā tie 300 eiro mēnesī, kas aiziet par kasku un līzingu var likt no pepelaca atteikties par labu sabojātai sievas kredītvēsturei.

Par laimi riski ir sadalīti un apartaments ir uz mana vārda, turklāt tas nav laulībā iegūts kopīpašums - banka, kas finansē auto tur klāt netiek.

Skat ka sieva šo neizlasa un neuztaisa jau tagad Lielo Totālo Gimenes Lietu

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

labais tonis pieprasa reekjinaaties ar vissliktaako un peec tam priecaaties ka nav piepildiijies

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Tas vis ģimenes lokā ir izrunāts.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

ES PATIEŠĀM ĻOTI CERU, KA NO ŠĀ TE VISA BŪSIM GUVUŠI KAUČ JEL KĀDU NODERĪGU MĀCĪBU.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja: mani tik urda viena probza :

kad tauta metas iepirkt dzīvokļus , tiem vajadzeja tādāunšītadā SIjĀ taisit vertejumu ! citadi kredītu nu ne kādi nedeva .

tagad , pienemsim, cilvis aiziet pa pī.. un nespej maksāt . banķele atjem klapovņiku un izmet aukcionā pa puspirādziņu . cilvis joprojam paliek paradniekos !!!!!!!!!

manuprat prasās kautkā divertificet riskus abpuseji , neviss kā joprojām- bankai par labu vienos vartos ka nesnāk 1/2 latvijas iedzivotajiem 100gadus maksāt swēdiem neparko.

njaaa...

bet summa tika izsniegta, un cilveeks buudams pie pilna praata un saprašanas zem taa visa ir parakstiijies...

kaut kas jau tiks zaudeets, bet neba nu banka paarreekjinaas kriitu peec pasreizeejaas tirgus veertiibas-100%

theerny Reģ.: 08.02.2004
0 0 Atbildēt

nekas paies 20 gadi un nakama paaudze izdaris tadus passhus jokus

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Hehehe

iepriekšējā nopietnā krīze kā reizi bija kaut kad 70-to sākumā, kad arābi piegrieza naftu amīšiem

Un vēl pirms 20 gadiem bija pēckara krīze.

un vēl pirms 20 - lielā depresija

A vēl pirms tam bija kari, mēri un neražas, droši vien ar līdzīgiem intervāliem.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

1989-1990 arī bija krīze - CCCP sabrukums ar visām sekām.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

es par to ka tirgus cenas bija tadas kadas bija , vertējumi atbilstoši , bankas deva krītu , cilveki to ņēma .

tagad cenas kritušas , ienakumi arī ,

sakas maksatnespeja ,

pa tirsu dabūn labticīgais aizņēmejs , pārējiem seja šokolādē un viss viņiem šai dzīvē labi !!!???

kautkā netaisnīgi sanāk.

taisnīgak būtu ja cilvēkam atdod izmaksāto daļu , pirms atņem dzīvokli neviss aizņēmējs vēl paliek paradā .

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Master_D rakstīja: 1989-1990 arī bija krīze - CCCP sabrukums ar visām sekām.

tas gan bija vairak vai mazak lokāls pasakums. Turpinoties globalizācijai, arvien vairāk pārējie jūt, kad kādam arābam, amītim vai citam, ir aizcietējumi vai mīksta izeja

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja:

taisnīgak būtu ja cilvēkam atdod izmaksāto daļu , pirms atņem dzīvokli neviss aizņēmējs vēl paliek paradā .

Daudzi jau aizņēmās ar domu, ka sūdu gadījumā (domāja gan par iespējamiem saviem, nevis globaliem mēsliem), pārdos to purvu, atdos bankai parādu un paliks vēl pašam, jo vērtība ta būs pieaugusi...

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Ja nemaldos šis lokālais pasākums pamatīgi izpostīja Somijas ekonomiku un nodrebināja arī Zviedriju, Norvēģiju, nonesa visu padomju bloku...

Man šķiet, ka rī ASV negāja tik gludi viss - karš Irākā un tā...

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Uggga rakstīja:

TDIOTS rakstīja:

taisnīgak būtu ja cilvēkam atdod izmaksāto daļu , pirms atņem dzīvokli neviss aizņēmējs vēl paliek paradā .

Daudzi jau aizņēmās ar domu, ka sūdu gadījumā (domāja gan par iespējamiem saviem, nevis globaliem mēsliem), pārdos to purvu, atdos bankai parādu un paliks vēl pašam, jo vērtība ta būs pieaugusi...

Cilvēks domā - Dieviņš dara

"Bet kā jūs varat plānot, ja nezināt pat to, kas notiks pēc pusstundas!?" (Volands)

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Master_D rakstīja:

Uggga rakstīja:

TDIOTS rakstīja:

taisnīgak būtu ja cilvēkam atdod izmaksāto daļu , pirms atņem dzīvokli neviss aizņēmējs vēl paliek paradā .

Daudzi jau aizņēmās ar domu, ka sūdu gadījumā (domāja gan par iespējamiem saviem, nevis globaliem mēsliem), pārdos to purvu, atdos bankai parādu un paliks vēl pašam, jo vērtība ta būs pieaugusi...

Cilvēks domā - Dieviņš dara

"Bet kā jūs varat plānot, ja nezināt pat to, kas notiks pēc pusstundas!?" (Volands)

Un te u mēs varam nonākt līdz eksistenciālām sarunām par cilvēces sūtību un indivīda jēgu, dzīves mērķiem un ētikas parametriem.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Mestars, 14.10.2008 11:29

Nevar paredzēt. Vismaz tie, kuriem nav informācijas. 1983. gadā ar leišu studentiem dzērām šnabi un žēlojāmies, ka PSRS diez vai sabruks, jo pārāk spēcīgi drošības dienesti, izlūkošana, u.t.t.

Varbūt to varēja paredzēt Kisindžers, varbūt šo to pieļaut Gorbačovs, cerot kļūt par ģenseku. Bet mirstīgie to nevarēja paredzēt. Vienīgi dzejnieki mirt ar saukli "tāds ļaunums ilgi nepastāvēs!"

Un mūsu garants arī paredzēja 7 treknus gadus. Droši vien viņam nebija patiesas info no aizokeāna draugiem. Tātad nevar paredzēt, nevar!

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti